Zakłady Na Żywo na Piłkę Ręczną – [Test] Under/over w II połowie


Kolega wskazał mi kilka sposobów na zwiększenie zysków z zakładów na piłkę ręczną. Wszystkie te wskazówki i triki były związane z zakładami na żywo i postanowiłem przejrzeć je wszystkie i przetestować.

Piłka ręczna jest jednym z najbardziej przewidywalnych sportów. Dlatego z dobrym systemem zakładów możesz być w nim zyskowny.

Pierwszą radą było postawienie na over w przypadku, gdy pierwsza połowa zakończyła się under i odwrotnie na under w przypadku, gdy pierwsza połowa zakończyła się over. Za tym pomysłem kryje się twierdzenie, że piłka ręczna często oferuje dwie zupełnie różne połowy – ze względu na wysoką wariancję, a także możliwą zmianę strategii.

Jakkolwiek ciekawie brzmi to stwierdzenie, doświadczeni gracze powiedzą Ci, żebyś nie dał się ponieść emocjom. Tak, to prawda, że piłka ręczna potrafi stworzyć dwie różne połowy, ale z drugiej strony prawdą jest też to, że nie tworzy dwóch tak różnych połówek tak często.

Innymi słowy, różnice w ilości punktów zdobytych w pierwszej i drugiej połowie są zazwyczaj dość małe. W ponad 75% przypadków różnica wynosi nie więcej niż 5 punktów. W ponad 80% przypadków jest to nawet więcej niż 6 punktów.

To jest naprawdę zbyt mało, aby budować na tym mechaniczną strategię. Inne szczegóły również miałyby znaczenie, a łatwa do uchwycenia strategia zostałaby całkowicie zepsuta.

Kurs jako siła napędowa zysków

Zdecydowanie największą przeszkodą w działaniu tej strategii są jednak kursy. Jeśli więc nie trafimy z kursem na over/under, nie ma znaczenia, ile overów lub undów uzyskamy na dłuższą metę w meczu. I nie chodzi nawet o inne szczegóły.

Prawidłowe kursy są jedyną siłą napędową opłacalnych zakładów. Jeśli chcesz postawić over po kursie 2.10, możesz sprawić, że Twój zakład będzie opłacalny, ale jeśli możesz postawić ten sam over po kursie 1.70, możesz również bardzo łatwo skończyć z bardzo ujemną wartością oczekiwaną.

Bukmacherzy działają zgodnie z tą ideą. O ile możliwe jest, że zaoferują Ci zakład na over/under, co z punktu widzenia początkującego gracza wydaje się być jedyną ważną rzeczą, to mogą (i często to robią) zaoferować Ci ten zakład po niekorzystnych kursach.

Dlatego też, aby postawić value bet na over/under w piłce ręcznej (plus live), będziesz potrzebował dużo bardziej szczegółowej wiedzy na temat tego sportu. Nie wspominając już o nieco dokładniejszych obliczeniach prawdopodobieństwa. Dopiero wtedy możemy wziąć pod uwagę kursy i ostatecznie stwierdzić, czy zakład ma jakąkolwiek wartość.

Nie do końca system, ale na pewno wskazówki jak grać

Tak więc, z tego punktu widzenia, wspomniana strategia wydaje się być raczej dobrą wskazówką, a nie mechanicznym systemem zakładów. Aby jednak postawić w ten sposób zakład z zyskiem, trzeba dobrze oszacować dokładne kursy i porównać je z oferowanymi kursami. Jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że stawiasz value bet, który jest jedynym sposobem na osiągnięcie zysku w dłuższej perspektywie.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY