Paysafecard – Szybkie i Anonimowe Płatności – Recenzja

Paysafecard - Szybkie i Anonimowe Płatności - Recenzja

Paysafecard jest firmą oferującą kupony przedpłacone, których możesz użyć, aby dokonać szybkich i łatwych płatności online. Kupony te pojawiły się po raz pierwszy w 2000 roku w Wiedniu i nie trzeba było długo czekać, by stały się popularną metodą płatności online. Dziś można je znaleźć w ponad 40 krajach na całym świecie i dostępne są w dużej części Europy i Ameryki Północnej. Metoda płatności zyskała wielką popularność zwłaszcza w kręgach bukmacherskich i wśród graczy gier komputerowych online. W kolejnych akapitach przyjrzymy się jak działa Paysafecard i jakie korzyści oferuje.

Jak działa Paysafecard?

Po pierwsze konieczne jest znalezienie punktu sprzedaży, w którym sprzedawane są karty Paysafecard. Takich miejsc jest wiele, a ich pełną listę znajdziesz na stronie internetowej firmy. U sprzedawcy wybierasz bon o określonej wartości i płacisz. Sprzedawca drukuje voucher z wygenerowanym 16-cyfrowym kodem, który następnie wykorzystujesz do płatności online.

Kwoty i czas realizacji zlecenia

Używanie tej metody wpłat jest darmowe w przypadku zakupienia karty w kiosku. Kwoty jakimi możemy dysponować to karty dostępne w sklepach o nominałach:

  • 20zł, 30zł, 50zł, 100zł i 300zł

Jeśli wybierzemy płatną wersję, tj. kartę Paysafecard Mastercard® to dotyczy nas opłata roczna w wysokości 40zł oraz opłata 4% za zasilenie konta, ale są to opcje dodatkowe. Jeśli chodzi o czas realizacji zleceń, to nie różnią się one od tych dokonywanych kartą kredytową. W momencie wpisania danych karty w systemie bukmacherskim, płatność dokonywana jest natychmiastowo, a środki zostaną zaksięgowane w kilka sekund.

Bukmacherzy z obsługą Paysafecard

Jesteśmy szczerze pod wrażeniem zakresem i zasięgiem kart paysafacard. Karty te przysparzają bardzo niewiele kłopotów użytkownikom, co częściej zdarza się w przypadku pozostałych portfeli elektronicznych. Być może wynika to z prostoty całego mechanizmu. Pamiętajmy, że korzystanie z paysafecard nie ogranicza użytkownika w otrzymywaniu bonusów za pierwszy depozyt u bukmachera online. Możemy z niego korzystać tak samo jak w przypadku wszystkich innych metod płatności – na przykład przelewu bankowego czy karty kredytowej. Jest to niebywale unikatowa metoda dostępna dla wszystkich, którzy chcą pozostać bardziej anonimowi wobec zakładów bukmacherskich.

LV BET

LVBet wspiera płatności kartą Paysafecard. Wpłacając u tego bukmachera środki możemy liczyć na bonus w wysokości do 1000zł. Jest to również taka sama kwota jaką maksymalnie możemy wpłacić przy użyciu paysafecard. LVBet oferuje bardzo szeroki zakres dyscyplin. Jest to w zasadzie jedyny bukmacher u którego można wybrać tak wiele sportów do obstawiania. Jeśli jesteś fanem gier takich jak StarCraft, to również zachęcamy do skorzystania z jego oferty. W LVBet możesz również obstawiać wyniki tego rodzaju. Płatności Paysafecard przeprowadzane są w LVBet natychmiastowo, a karty Możesz zakupić w bardzo wielu punktach sprzedaży w Polsce. Dokonanie płatności sprowadza się do podania kodu PIN zdrapanego na karcie i podania kwoty depozytu.

Totolotek

Totolotek to drugi bukmacher, który oferuje deponowanie środków za pomocą karty paysafecard. Nie oferuje on tak wysokiego bonusu jak pozostali konkurenci, ale jeżeli jesteś zainteresowany obstawianie Polskiej Ekstraklasy, to z pewnością powinieneś wybrać właśnie Totolotek. Oferuje on największą możliwości najszerszy zakres kursów na polską ligę. Korzystając z depozytu za pomocą paysafecard, Totolotek oferuje bonus w wysokości do 550 zł. Po zakupie karty w kiosku i zdrapaniu kodu PIN, należy podać go w panelu logowania Totolotek. Środki zostaną zdeponowane niemal natychmiast.

Forbet

Forbet wspiera płatności dokonywane za pomocą paysafecard. Jeśli chodzi o ofertę bukmacherską oraz kursy, to są one na przeciętnym poziomie. W Forbet możesz skorzystać jednak z bardzo wysokiego bonusy za pierwszym depozyt. Sięga on nawet 1200 zł, co zachęca wielu graczy do skorzystania z ich oferty. Aby dokonać takiego depozytu w forbet, musisz udać się do sklepu i nabyć 4 karty Paysafecard po 300 zł każda. Po zarejestrowaniu się w forbet należy podać PIN wszystkich czterech kart. Łączna kwota depozytu zostanie zdeponowana na twoim koncie bukmacherskim natychmiastowo.

Gdzie znajdę punkt sprzedaży Paysafecard?

Jeśli zdecydowałeś się na korzystanie z usługi Paysafecard, ale nie wiesz gdzie sprzedawane są bony, to poniżej znajdziesz instrukcję jak znaleźć punkty sprzedaży. Po pierwsze, potrzebujemy połączenia z internetem, aby móc przejść na oficjalną stronę Paysafecard. Po lewej stronie na samym środku strony głównej znajduje się pole „KUP”. Po jego kliknięciu otworzy się pole wyszukiwania, w które możesz wpisać nazwę miasta, kod pocztowy lub dokładny adres pod którym się znajdujesz. W tym momencie na mapie pojawią się wszystkie najbliższe punkty sprzedaży i to od Ciebie zależy, który z nich wybierzesz.

Już teraz możesz kupić Paysafecard także online. Na oficjalnej stronie firmy znajdziesz link do sklepu internetowego z PIN-ami, więc nie musisz już nigdzie chodzić. Możesz dokonywać zakupów w sklepie internetowym 24 godziny na dobę. Z usługi możesz korzystać zarówno bez konieczności, jak i z rejestracją. Jeśli wypełnisz pole rejestracji, to otrzymasz swoje dane dostępu, aby rozpocząć zakupy. W sklepie internetowym możesz zapłacić kartą kredytową, przelewem bankowym lub przelewem natychmiastowym. Po pomyślnym zakończeniu płatności twoje PIN-y będą dostępne na koncie w e-sklepie.

Punkty sprzedaży – dystrybutorzy w Polsce

Poniżej przedstawiono punkty w których można nabyć karty Paysafecard w Polsce. Dystrybutorami tej metody płatności są takie sieci handlowe jak Leclerc, e service, Euronet, hubiz, ICP, Intermarche, kefirek, Komputronik, Lewiatan, Małpka Express, Społem, Stefczyk Finanse, 1 Minute, Fresh Market, Inmedio, Pepco, Poczta Polska, Polo Market, Kolporter, Real, Ruch, Żabka, ABS, Carefour Express, Delikatesy Lubień, Dino, Auchan, Dobry Punkt. Jak widać sieci jest bardzo rozbudowana i sklepy dostępne są praktycznie w każdej, nawet najmniejszej miejscowości w Polsce. Każdy użytkownik zakładów bukmacherskich, chcący skorzystać z tej metody płatności, nie powinien mieć problemu z odnalezieniem sklepu w którym napędzie kartę.

Jak płacić kartą Paysafecard

Płatność Paysafecard jest obsługiwana przez tysiące sklepów internetowych w 46 krajach na całym świecie. Najpopularniejsze zastosowania tych kart przedpłaconych to gry, muzyka, filmy, lekki hazard itp. Niewątpliwą zaletą tej metody płatności jest natychmiastowy transfer pieniędzy co jest szczególnie ważne dla obstawiających. Jeśli chcesz postawić zakład na konkretny mecz, który rozpocznie się za 2 godziny z pewnością nie możesz tracić czasu na np. przelew bankowy. Mówiąc wprost karty Paysafe są idealne dla zakładów gdzie z pewnością znajdą swoich klientów.

Ale jak dokonać wpłaty? Po pierwsze, musisz wybrać metodę płatności za pomocą paysafecard na stronie sklepu internetowego lub bukmachera. Kiedy już to zrobisz pojawi się okno, w którym wpiszesz 16-cyfrowy kod, który skopiujesz z zakupionej karty Paysafe. Jeśli kwota zakupów jest większa możesz połączyć razem do dziesięciu kart Paysafe. Kliknij na „Wprowadź kolejny PIN” i gotowe.
Karty Paysafe są idealne dla świata zakładów bukmacherskich, gdzie z pewnością znajdą swoich klientów.

Ale jak dokonać wpłaty u bukmachera

Po pierwsze, musisz wybrać metodę płatności za pomocą paysafecard na stronie bukmachera. Kiedy już to zrobisz, pojawi się okno, w którym wpiszesz 16-cyfrowy kod, który skopiujesz z zakupionej karty Paysafe. Jeśli kwota zakupów jest większa, możesz połączyć razem do dziesięciu kart Paysafe. Po prostu kliknij na „Wprowadź kolejny PIN” i gotowe!

Korzyści z płacenia kartą Paysafecard

Dla wielu osób największą zaletą jest bezpieczeństwo i anonimowość. Nie musisz nigdzie wpisywać swoich wrażliwych informacji takich jak numer karty kredytowej, numer konta czy nazwisko. Tę metodę docenią także ci, którzy nie mają bankowości internetowej lub nie posiadają karty kredytowej. Na przykład możesz przechowywać bon w portfelu dzięki czemu zawsze będziesz miał przy sobie wstępnie załadowane pieniądze, tak jak w przypadku tradycyjnych banknotów.

Opłaty

Chociaż korzystanie z Paysafecard jest darmowe istnieją sytuacje, w których możesz zostać obciążony pewnymi opłatami. Jedną z takich opłat jest dopłata za przewalutowanie. Opłata ta zostanie pobrana jeśli kupisz kartę Paysafe w jednej walucie i będziesz chciał użyć jej do płatności w innej walucie. Wysokość takiej opłaty zależy od konkretnej waluty, ale zawsze możesz z wyprzedzeniem poznać jej dokładną wysokość. Na stronie internetowej firmy znajduje się kalkulator walutowy, który natychmiast poinformuje Cię o aktualnych kursach wymiany.

Możesz również zostać obciążony opłatą za „przelew zwrotny”, która jest potrącana bezpośrednio z przelewanej kwoty. Jakkolwiek wysoka może się wydawać ta kwota, zwłaszcza w odniesieniu do wartości poszczególnych kart paysafe jest ona wykorzystywana do pokrycia kosztów przelewu zwrotnego.

Jeśli kupisz kartę z doładowaniem i nie wykorzystasz całej kwoty w ciągu 12 miesięcy, to od następnego miesiąca z salda twojej karty zostanie potrącona miesięczna opłata w wysokości kilku EUR. Nie musisz się jednak martwić, bo prawdopodobieństwo, że coś podobnego przydarzy się tobie, jest bardzo małe. Kartę Paysafecard kupuje się zazwyczaj, aby dokonać jednorazowej płatności online, np. doładować konto na zakładach lub w grach. W tym przypadku polecamy zakup karty o dokładnie takiej wartości jakiej zamierzasz użyć i problem z głowy. Pamiętaj, że jest wiele oddziałów, w których można kupić karty paysafecard, więc nie ma problemu z doładowaniem ich w dowolnym momencie.

My Paysafecard – rejestracja i logowanie

My Paysafecard jest bardzo przydatnym narzędziem dla każdego, kto chce regularnie używać kart prepaid. Jest to w zasadzie elektroniczny portfel, który zasilasz kartami paysafe. Możesz jej używać do płacenia w sklepach internetowych, u bukmacherów, w kasynach itp. Przede wszystkim jednak musisz się zarejestrować na oficjalnej stronie. Kiedy się rejestrujesz, podajesz swoje (prawdziwe) dane osobowe, w tym numer telefonu i e-mail. Następnie będziesz musiał zweryfikować swój numer telefonu, więc otrzymasz SMS z kodem, który wpiszesz w formularzu. Następnie trzeba zweryfikować adres e-mail co odbywa się w podobny sposób. Potem możesz już w pełni korzystać z zalet oferowanych przez My Paysafecard. Konto możesz doładować po prostu kupując kartę Paysafecard w wybranym punkcie sprzedaży, a następnie przelewając kod na utworzone przez siebie konto. W ten sposób pieniądze z karty zostaną dodane do Twojego konta i będziesz mógł z nich w pełni korzystać.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Paysafecard dba o bezpieczeństwo klientów, dlatego na ich stronie internetowej możesz znaleźć wskazówki i porady, które pozwolą Ci zabezpieczyć się przed niepożądanym nadużyciem kodów i środków. W ostatnich latach w internecie pojawiły się osoby twierdzące, że mogą zwiększyć saldo twojej karty przedpłaconej, co oczywiście jest oszustwem. W praktyce nie ma takiej możliwości, to po prostu ktoś próbuje dostać w swoje ręce twoje PIN-y i finanse. Dlatego ważne jest, byś pamiętał, że takie zachowanie jest tylko próbą wyłudzenia od ciebie pieniędzy przez atakującego.

Jeśli zdarzy Ci się zarejestrować dziwne opłaty na swojej karcie Paysafe, możesz poprosić firmę o natychmiastowe zablokowanie Twojego kodu PIN. Zapobiegnie to dalszym szkodom. Oczywiście nie możesz już zapłacić zablokowaną kartą, ale możesz otrzymać zwrot pozostałej kwoty w jednym z punktów sprzedaży.

Aplikacja mobilna Paysafecard

Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z usług Paysafecard zdecydowanie nie powinieneś zaniedbywać aplikacji mobilnej. Wersję na Androida znajdziesz w Sklepie Google i ucieszy cię wiadomość, że ma ona solidną ocenę 4.4 na 5. Biorąc pod uwagę, że oceniło ją ponad 26,000 użytkowników, na pewno nie popełnisz błędu. Nawet użytkownicy iPhone’ów będą mieli nie lada gratkę, gdyż w App Store dostępna jest wersja dla systemu iOS. Może ją pobrać każdy, kto posiada system iOS 10.0 lub nowszy.

Jeśli zastanawiasz się jakie ciekawe rzeczy przynosi aplikacja mobilna, to wiedz, że jest ich bardzo dużo. Po pierwsze będziesz miał swoje pieniądze zawsze pod ręką i w wygodnym do tego miejscu. Co więcej możesz wyszukiwać najbliższe punkty sprzedaży za pomocą nawigacji GPS, co jest bardzo przydatne. A ponieważ wprowadzanie kodów numerycznych może być niepotrzebnie żmudne, istnieje również opcja wgrywania kart Paysafecard za pomocą skanera QR. Dzięki tej aplikacji będziesz miał kontrolę nad wszystkimi swoimi wydatkami, więc nie wahaj się jej wypróbować.

Program lojalnościowy My PLUS

Jeśli założysz swoje konto My Paysafecard, to za każdą płatność, której dokonasz za jego pośrednictwem otrzymasz punkty lojalnościowe w programie My Plus. Punkty te możesz następnie wymienić na wiele atrakcyjnych nagród i zniżek. To właśnie tutaj Paysafecard staje się popularna wśród graczy internetowych, ponieważ oferuje zniżki na przykład na Steam, Wargaming, League of Legends czy płatne usługi Skype.

Możesz jednak zdobywać punkty lojalnościowe w inny sposób niż tylko płacąc bezpośrednio online. W rzeczywistości jeśli polecisz komuś Paysafecard, a on otworzy konto i dokona pierwszej wpłaty, zarobisz 25,000 punktów lojalnościowych, co otworzy Ci drzwi do nowych i jeszcze większych nagród. Jeśli więc regularnie korzystasz z doładowanej karty Paysafecard możesz liczyć na wiele różnych nagród i korzyści.

Kilka słów na koniec

Metoda płatności Paysafecard jest najbardziej popularna wśród operatorów lekkiego hazardu, ale na rodzimym rynku są też bukmacherzy, u których możesz płacić kartami przedpłaconymi. Stanowi on doskonałą alternatywę dla tych, którzy nie posiadają karty kredytowej lub nie mają bankowości internetowej. Dodatkowo, za korzystanie z Paysafecard otrzymasz szereg korzyści, które straciłbyś płacąc zwykłą kartą kredytową. Możesz zajrzeć na oficjalną stronę internetową firmy i być może przekonasz się, że korzyści płynące z programu lojalnościowego My Plus są dla ciebie atrakcyjne.

Brak możliwości wypłaty

Ta metod płatności nie dopuszcza możliwości wypłaty i sytuacja dotyczy wszystkich bukmacherów, o których pisałem wyżej. Z powodu polityki przeciwko praniu brudnych pieniędzy, wypłata środków zdeponowanych za pomocą paysafecard może być możliwa jedynie na konto bankowe gracza. Jest to zrozumiałe, ponieważ wpłata przez paysafecard jest anonimowa. Bukmacherzy muszą podporządkować się regulacjom prawnym i tym samym wypłata środków musi być dokonywana w sposób rejestrowany. Z tego powodu niektórzy gracze mogą nie chcieć korzystać z tej usługi, natomiast zadaniem zakładów sportowych jest przekonanie Cię do grania ze środków, które wygrałeś, zamiast wypłacania ich na konto.

FAQ – Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej poruszane kwestie dotyczące płatności paysafecard oraz informacji zawartych na niniejszej stronie.

Ile czasu zajmuje zwrot środków na paysafecard?

Realizacja takiej transakcji trwa do 11 dni roboczych. Użytkownik otrzyma powiadomienie mailem gdy zwrot zostanie dokonany.

Czy Fortuna, STS, Etoto i Milenium oferują płatności paysafecard?

Na dzień dzisiejszy bukmacherzy w postaci Fortuna, Etoto, Milenium czy STS nie oferują i nie wspierają dokonywania wpłaty za pomocą paysafecard. Jeżeli coś się zmieni, na tej stronie informacja zostanie zaktualizowana.