Karta kredytowa i Debetowa w Zakładach Sportowych


W dzisiejszym artykule przyjrzymy się płatnościom kartą kredytową, która jest używana do większości transakcji w internetowych zakładach bukmacherskich w Polsce. Nic dziwnego, bo w dzisiejszych czasach prawie każdy ma taką kartę, a płacenie nią jest proste i szybkie. Zajrzymy nieco głębiej w temat by dowiedzieć się jak działają karty płatnicze, jakie korzyści ze sobą niosą, a także przyjrzymy się różnym rodzajom tych kart.

Gdzie można płacić kartą kredytową?

Wpłacanie środków na konto gracza za pomocą karty kredytowej jest tak rozpowszechnione, że dziś każdy bukmacher w kraju obsługuje tę metodę. Nawet sklepy internetowe obsługują płatności kartą kredytową, więc ich właściciele mają tu szerokie pole manewru. W niektórych miejscach możesz nawet wypłacić pieniądze za pomocą karty, ale nie jest to aż tak powszechne.

Dokonaj płatności kartą i zdobądź bonus

Niektórzy bukmacherzy oferują tu i ówdzie bonusy za wpłatę pieniędzy na konto gracza przy użyciu określonej metody płatności. Choć nie jest to tak powszechne jak inne oferty może się zdarzyć, że niektórzy bukmacherzy zaoferują bonus za wpłatę przy użyciu karty kredytowej.

Dużo bardziej powszechne są bonusy lub korzyści lojalnościowe od twojego banku, które mogą cię nagrodzić za regularne używanie karty (czy to płacąc w sklepach stacjonarnych czy online). Każdy bank oferuje coś innego, więc wybieraj nie tylko na podstawie opinii użytkowników, ale też tego do czego przede wszystkim chcesz używać swojego konta.

Jak szybkie są płatności kartą?

Jedną z największych zalet kart kredytowych jest fakt, że możesz nimi płacić zarówno w tradycyjnych zakładach bukmacherskich, jak i w internecie – w obu przypadkach są to absolutnie szybkie i wygodne sposoby płatności. Dzieje się tak dlatego, że pieniądze są przelewane na konto gry natychmiast, eliminując długie oczekiwanie, jakie znamy np. z przelewów bankowych.

Warto też płacić kartą w sklepach internetowych, zwłaszcza przy zamawianiu towarów. Po pierwsze, jest to zazwyczaj tańsze niż zamawianie za pobraniem, gdyż wtedy pobierana jest dodatkowa opłata. Przede wszystkim jest to również o wiele szybsze. Dzięki natychmiastowemu przelewowi pieniędzy sklep internetowy nie musi czekać kilku dni na zaksięgowanie wpłaty (jak to jest w przypadku zwykłego przelewu bankowego) i może wysłać towar od razu lub następnego dnia.

Rodzaje kart płatniczych

Karty kredytowe i debetowe są bez wątpienia najbardziej powszechnymi kartami z jakimi się zetkniemy. Jeśli nie wiesz, jaka jest między nimi różnica, postaraj się zapamiętać, że z kartą debetową nie zejdziemy poniżej zera z saldem na rachunku. Na swoim koncie masz tylko rzeczywiste środki. Z kolei karta kredytowa pozwala na zaciągnięcie kredytu, który klient musi spłacić (zazwyczaj z oprocentowaniem). Jednak niektóre banki nie pobierają żadnych opłat, jeśli spłacisz pożyczoną kwotę do określonego czasu.

Visa i Mastercard to najczęściej używane karty, którymi można płacić niemal wszędzie na świecie. W dzisiejszych czasach większość kart wydawana jest w trybie płatności zbliżeniowej, gdzie wystarczy przyłożyć kartę do automatu, a on sam wczyta dane.

W niektórych bankach można ubiegać się o specjalną wirtualną kartę przeznaczoną wyłącznie do płatności online. Ta karta może być łatwo połączona z telefonem komórkowym, więc możesz z niej korzystać kiedy tylko zechcesz. Dodatkowo możesz je zabezpieczyć poprzez ustawienie limitów lub zablokować po każdej transakcji i odblokować ponownie w razie potrzeby.

Obsługa kart

Popularność kart kredytowych wynika głównie z łatwości ich użycia w połączeniu z szybkim transferem pieniędzy. Wystarczy włożyć kartę płatniczą do terminalu, wprowadzić PIN i potwierdzić płatność. Płatność zbliżeniowa jest jeszcze szybsza. Wystarczy, że przyłożysz kartę do urządzenia, a ono samo się wczyta. Co więcej karta jest stosunkowo niewielka i kompaktowa, więc z łatwością zmieści się w twoim portfelu. Kiedy płacisz online wystarczy, że wpiszesz dane karty w formularzu, poczekasz na kod SMS (dla bezpieczeństwa) i potwierdzisz płatność. Wszystko jest kwestią sekund.

Kolejną niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że możesz kontrolować wszystkie transakcje płatnicze w swojej bankowości internetowej. Poza dostępną historią transakcji, możesz także ustawić limity płatności, różne funkcje ochrony i zabezpieczeń itp.

Bezpieczeństwo przekazywanych środków

Naruszenie bezpieczeństwa następuje, gdy ktoś ukradnie kartę lub odkryje informacje niezbędne do użycia podczas płatności online. Należą do nich: numer karty, kod CVC (kod weryfikacyjny karty) oraz data ważności.

Takie przypadki były kiedyś powszechnym nadużyciem, ale dziś bezpieczeństwo jest o krok dalej. Dzięki tzw. trybowi płatności 3D Secure nie trzeba się martwić o nadużycie karty, ponieważ posiadacz karty otrzymuje SMS z kodem (na numer telefonu, który podał przy zakładaniu konta bankowego), który należy wpisać w odpowiednie pole podczas dokonywania płatności.

Opłaty i limity płatności

Jest kilka rzeczy, na które należy uważać przy płaceniu kartą, a które mogą skomplikować lub zepsuć transakcję. Najczęstszym problemem są limity płatności, które mogą zaatakować cię z dwóch stron. Po pierwsze, każdy bukmacher ma minimalny i maksymalny limit wpłaty kartą kredytową, w którym musisz się zmieścić. Minimalny limit zaczyna się zwykle od 20 zł.

Nie tylko bukmacherzy, ale nawet karty kredytowe mają ustalone limity. Zwykle można je zmienić poprzez bankowość internetową. Limity te odnoszą się na przykład do liczby transakcji online, których dokonujesz w ciągu dnia lub maksymalnej kwoty transakcji. Jeśli więc nie możesz zapłacić kartą, upewnij się, że sprawdziłeś te ustawienia ustawienia.

Dobra wiadomość jest taka, że bukmacherzy zazwyczaj nie pobierają opłat za korzystanie z tej metody płatności. Nie wykluczone jednak, że mogą być wyjątki. Dlatego zawsze sprawdzaj regulamin każdego bukmachera z osobna.

FAQ – Często zadawane pytania

Użyłem karty by wpłacić środki do bukmachera, ale płatność nie przeszła. W czym może tkwić problem?

Taka sytuacja jest szczególnie częsta dla tych, którzy otrzymali kartę lub nigdy wcześniej nie używali jej do płatności online. Zazwyczaj musisz aktywować opcję płatności w Bankowości Internetowej lub sprawdzić, czy Twoje limity są ustawione prawidłowo. Przykładowo jeśli chcesz zapłacić 500 PLN, ale Twój maksymalny limit płatności internetowych jest ustawiony na 300 PLN, to oczywiście płatność nie zostanie zrealizowana.

Czy bukmacher może poprosić mnie o PIN do karty?

U Bukmachera naziemnego, w terminalu płatniczym możesz zostać poproszony o podanie kodu PIN, ponieważ płatności powyżej 100 PLN są zazwyczaj w ten sposób zabezpieczane. Od czasu do czasu będziesz też musiał go wpisać przy wpłacaniu mniejszych kwot. Nikt nie ma jednak prawa prosić cię ustnie o podanie kodu PIN, ponieważ należy on tylko do ciebie. Zawsze wpisuj swój PIN samodzielnie i pod żadnym pozorem nie podawaj go nikomu innemu. To jedyny sposób, by uniknąć niedogodności. Taka sama sytuacja dotyczy bukmachera online – nie ma prawa prosić Cię o PIN do karty. Podczas płatności online dane o które będziesz poproszony, to imię i nazwisko posiadacza karty, data ważności karty oraz kod CVC (trzy cyfrowy kod na odwrocie karty).

Co powinienem zrobić, gdy moja karta została skradziona?

Jeśli Twoja karta płatnicza zostanie zgubiona lub skradziona musisz natychmiast skontaktować się z bankiem, który zablokuje kartę tak, by nie mogła być użyta przez osoby nieuprawnione. Bank wyda ci nową kartę co może wiązać się z niewielką opłatą. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zaleca się regularne sprawdzanie wyciągów z konta w poszukiwaniu podejrzanych transakcji.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY