Aplikacje bukmacherskie – Zakłady sportowe na telefon i tablet

W niniejszej analizie przedstawiamy aplikacje bukmacherskie dostępne na rynku u naszych legalnych bukmacherów. W wielu miejscach będziemy omawiać takie kryteria zakładów mobilnych jak obstawianie zakładów przedmeczowych, zakładów na żywo, kursy, wyniki sportowe oraz usługi transmisji meczów na żywo. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z niniejszym opracowaniem przed dokonaniem wyboru co do najlepszej dla Ciebie aplikacji na telefon lub tablet. Jak się okazuje nie wszyscy bukmacherzy wprowadzili na rynek taką funkcjonalność. Nie wszyscy posiadają możliwość korzystania ze wszystkich trzech najpopularniejszych systemów operacyjnych na urządzenia mobilne. Podczas obstawiania meczy za pomocą urządzeń mobilnych ważne jest także szybkie nawigowanie, liczba kliknięć, aby przejść do wybranej funkcji zakładu, a także transparentność i układ graficzny. Poniżej przedstawiamy opis kryteriów jakimi się kierowaliśmy w dokonaniu oceny.

BukmacherStrona
Mobilna
Aplikacja
Mobilna
OpisOcenaOferta
Bukmacher na żywo Fortunagm.efortuna.plAplikacja mobilna AndroidAplikacja mobilna iosAplikacja mobilna Windowsunikatowy design aplikacji,
szybkie odświeżanie kursów
☆☆☆☆☆Kliknij
Bukmacher Totolotekm.totolotek.plAplikacja mobilna AndroidAplikacja mobilna iosestetyczny design aplikacji,
płynna nawigacja
☆☆☆☆☆Kliknij
Zakłady Live Mileniumm.milenium.plAplikacja mobilna AndroidAplikacja mobilna iosdobra nawigacja☆☆☆☆Kliknij
Bukmacher Forbetm.iforbet.plAplikacja mobilna AndroidAplikacja mobilna iosdobra nawigacja☆☆☆☆Kliknij
bukmacher stsm.sts.plAplikacja mobilna AndroidAplikacja mobilna iosszybka i płynna nawigacja,
przyjazny design
☆☆☆☆Kliknij
Zakłady na żywo LVBetlvbet.pl/plbrakbukmacher nie posiada
aplikacji mobilnej
☆☆☆Kliknij
bukmacher etotom.etoto.plbrakbukmacher nie posiada
aplikacji mobilnej
☆☆☆Kliknij

W tabeli powyżej wymieniamy 7 licencjonowanych bukmacherów na rynku Polskim oraz opisujemy ich usługi związane z urządzeniami mobilnymi. Ocena w skali od 1 do 10 daje ogólny pogląd na jakość każdej z firm bukmacherskich. Pełne raporty znajdują się na oddzielnych podstronach, które dostępne są po kliknięciu przycisku w kategorii „Przeczytaj i Pobierz”. Znajdują się tam szczegółowe opisy każdej z aplikacji bukmacherskich oraz linki do pobrania oprogramowania.

Jak ocenić aplikacje bukmacherskie na urządzenia mobilne?

W działach poniżej możesz dowiedzieć się ja testowaliśmy i opisywaliśmy niektóre kategorie, aby zyskać pogląd na aplikacje bukmacherskie oraz strony mobilne oferowane przez zakłady sportowe w Polsce. Udostępniamy także przydatne informacje dotyczące wymagań sprzętowych, jakie potrzebne są, aby korzystać z oprogramowania w sposób płynny i bezawaryjny. Dowiesz się także jakie są różnice pomiędzy aplikacją mobilną, a internetową stroną mobilną.

Aplikacja na telefon czy strona mobilna?

Głowna różnica pomiędzy aplikacją na telefon, a stroną mobilną polega na tym, że aplikacja wymaga od użytkownika pobrania specjalnego oprogramowania dostarczanego przez bukmachera. Odpowiednio wybrane oprogramowanie (na system operacyjny naszego telefonu lub tabletu) należy zainstalować i dopiero wtedy można korzystać ze wszystkich funkcji dostępnych u bukmachera. Strona mobilna natomiast to nich innego jak specjalnie przygotowana strona bukmachera, która zoptymalizowana jest pod kątem przeglądania jej przy użyciu urządzeń mobilnych. Nie wymaga pobierania i instalowania oprogramowania. Strony mobilne wybranych bukmacherów przedstawiliśmy w tabeli powyżej. Aby z niej skorzystać, należy w swoim telefonie lub tablecie w pasku www wpisać podany przez nas adres. Z uwagi na to, że największy udział w sektorze oprogramowania na urządzenia mobilne mają ios (apple) oraz android. Właśnie dlatego większość bukmacherów udostępnia właśnie aplikacje stworzone pod te systemy. Mniej popularnymi telefonami są takie z oprogramowaniem Windows oraz Blackberry, dlatego też aplikacje te są spotykanie rzadziej. Nie zmienia to jednak faktu, że na wyżej wymienionych urządzeniach można z powodzeniem korzystać ze stron mobilnych.

aplikacje bukmacherskie vs strona mobilna

Ważnym szczegółem dotyczącym ograniczeń licencyjnych jest brak możliwości pobierania aplikacji związanych z grami hazardowymi na prawdziwe pieniądze ze sklepu Google Play. Podczas gdy użytkownicy urządzeń Apple mogą swobodnie popierać tego rodzaju aplikacje ze sklepu iTunes, to właściciele telefonów z oprogramowaniem Android, muszą takie programy ściągać bezpośrednio ze stron bukmacherskich. Jeśli chodzi o urządzenia z systemem Windows, to użytkownicy mogą również pobierać je bezpośrednio ze sklepu, tak samo jak w przypadku urządzeń Apple.

Wady i zalety

Praktycznie w każdym przypadku aplikacja pobierana na telefon bezpośrednio ze strony bukmachera będzie dla użytkownika bardziej przyjazna i działająca szybciej niż internetowa strona mobilna. Wynika to głównie z faktu, że aplikacja została przygotowana i zoptymalizowana do pracy pod konkretne urządzenie. Aplikacje możemy otworzyć za pomocą jednego szybkiego kliknięcia w ikonę, a jej czas ładowania będzie znacznie szybszy niż ładowanie strony internetowej nawet w wersji mobilnej. W przypadku stron musimy najpierw uruchomić przeglądarkę, a później w najgorszym przypadku wpisać adres serwisu bukmacherskiego. Znacznie wydłuża to czas. Możemy także skorzystać z zakładki ulubione, w której tą zapisujemy odnośniki do wyżej wymienionych serwisów. Drugą ważną różnicą jest to, że strony mobilne wykorzystują większy transfer danych. Wszystkie elementy strony, włączając w to grafikę, muszą być każdorazowo ładowane na nowo.

Grafika i nawigowanie

Bardzo ważnym aspektem każdej mobilnej aplikacji bukmacherskiej jest nawigowanie i jej funkcjonalność. Dostawcy stoją przed dużym wyzwaniem, jeśli chodzi o tworzenie takiego oprogramowania. Każdy typer liczę na to, że aplikacja będzie bardzo podobna do pełnej strony internetowej widocznej na komputerze. Oznacza to, że aplikacje muszą zawierać w sobie pełną gamę dyscyplin oraz przenieść na ekran telefonu znaczną liczbę funkcjonalności. Muszą przy tym zapewnić łatwość nawigowania. Najlepsze oprogramowania zachowują te aspekty, zapewniając użytkownikowi tę samą kolorystykę, możliwość wnoszenia zakładów na żywo oraz dokonywanie wpłat i wypłat.

Która mobilna aplikacja bukmacherska pozwala najszybciej wnieść zakład

Dobrym przykładem bukmacherskiej aplikacji mobilnej zapewniającej dobrą nawigację oraz łatwość użytkowania jest oprogramowanie bukmachera Fortuna. Jej wygląd i układ są prawie identyczne do wersji komputerowej, a jak pokazano w tabeli powyżej szybkość nawigowania jest równie doskonała. Nie trzeba mówić, że najniższa liczba kliknięć to niezwykle przydatna opcja. Może ona zapewnić wygraną szczególnie w przypadku obstawiania zakładów na żywo. Rozwijane menu umożliwia szybki dostęp jednym kliknięciem do większości funkcji. Przewijany pasek dyscyplin zapewnia łatwość w wyborze sportu, jaki chcemy odnaleźć.

Zakłady na żywo i transmisje live w aplikacjach mobilnych

Idealnie byłoby gdyby cała gama funkcjonalności w tym transmisji na żywo była również dostępna w naszych wszystkich legalnych bukmacherów. Tak jednak nie jest. Transmisje meczów na żywo zapewnia tylko dwóch bukmacherów spośród wszystkich. Na szczęście są one również dostępne w aplikacjach mobilnych. Wymogiem jest pobranie aplikacji oraz zarejestrowanie się i zalogowanie jako aktywny użytkownik. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość oglądania transmisji wybranych meczów live za pomocą telefonu komórkowego czy tabletu. Taką możliwość mamy w aplikacjach mobilnych firmy STS oraz Fortuna.

Aplikacje wszystkich pięciu wymienionych wyżej bukmacherów równie dobrze sprawują się pod względem replikowania zakładów na żywo ze swoich stron internetowych. W większości przypadków (z niewielkimi różnicami) możemy wypełnić cieszyć się możliwością oglądania meczu w telewizji oraz wnoszenie zakładów na żywo za pomocą tabletu lub telefonu komórkowego. Na uwagę zasługuje również dobrze zoptymalizowana na iPada aplikacja Fortuna.

Premie i bonusy dla użytkowników aplikacji na telefony i tablety

Jakby wszystkiego nie było mało, to wielu bukmacherów zachęca swoich użytkowników do korzystania z telefonów oraz tabletów poprzez oferowanie specjalnych bonusów. Dostępne są właśnie za obstawianie zakładów z użyciem aplikacji bukmacherskich. Pomimo że, oferty te są nieliczne i bardzo często tymczasowe, to zachęcamy do regularnego sprawdzania ofert każdego z operatorów. Zauważyliśmy, że takie promocje występują często w ofercie STS. Poniżej znajdziesz link to w/w bukmachera i możesz z niego skorzystać przy rejestracji.

Kompatybilność i wymagania systemów operacyjnych

Najniższe wymagania systemów operacyjnych pozwalających pobieranie aplikacji mobilnych zależnością wyłącznie od naszego telefonu. W przypadku urządzeń firmy Apple aplikacje muszą zostać ściągnięte ze sklepu iTunes i najczęściej wymagają posiadanie przynajmniej systemu operacyjnego iOs 6.0. Jeżeli chodzi o system Android, to najstarsze oprogramowanie przy użyciu którego możemy ściągnąć na telefon i zainstalować aplikacje bukmacherskie to Android 4.1 inaczej nazywanym Jelly Bean.

BukmacherAndroidiOSWindows
Bukmacher na żywo FortunaAndroid 4.1 lub wyżejiOs 6.0 lub wyżejtylko przeglądarka
Bukmacher TotolotekAndroid 4.1 lub wyżejiOs 9.0 lub wyżejtylko przeglądarka
Zakłady Live MileniumAndroid 4.1 lub wyżejiOs 8.0 lub wyżejtylko przeglądarka
Bukmacher ForbetAndroid 4.1 lub wyżejiOs 10.0 lub wyżejtylko przeglądarka
bukmacher stsAndroid 4.1 lub wyżejiOs 8.0 lub wyżejtylko przeglądarka
Zakłady na żywo LVBettylko przeglądarkatylko przeglądarkatylko przeglądarka
bukmacher etototylko przeglądarkatylko przeglądarkatylko przeglądarka

W przypadku mobilnych stron internetowych system operacyjny nie ma większego znaczenia. Jest tak ponieważ wszystkie informacje są pobierane ze strony i wyświetlane na urządzeniu. Nie oznacza to jednak, że nie należy posiadać najnowszego oprogramowania, aby wszystko chodziło płynnie i szybko. Przy wykorzystaniu stron internetowych, czy to w systemie Windows, czy Blackberry, nasza przeglądarka (Safari, Chrome, Firefox, czy jakakolwiek inna) powinna móc obsługiwać format HTML5.

Przydatne informacje dla użytkowników aplikacji mobilnych

W niniejszej sekcji, możemy zapoznać się z użytecznymi poradami, które pomogą nam zoptymalizować nasze aplikacje bukmacherskie. Poniższe wskazówki pomagają również w płynnym działaniu gier na telefony komórkowe i tablety. Sprawdzą się również w grze przez mobilne kasyno internetowe oraz inne usługi hazardowe.

Nigdy nie zapisuj haseł na telefonach i tabletach

Zapisywanie danych do logowania na telefonach i tabletach, to szybki i łatwy sposób na włączenie i korzystanie ze wszystkich aplikacji mobilnych. Jednocześnie jest to duże ryzyko, w przypadku zagubienia lub kradzieży urządzenia. Każdy bowiem kto będzie w posiadaniu twojego telefonu, będzie miał dostęp do twoich danych. W tym salda jak również będzie mógł korzystać z danych twojej karty kredytowej. Być może w celu dokonania nielegalnych płatności. Aby tego uniknąć, najlepiej nie zapisywać danych do logowania w telefonie. Jeżeli istnieje taka możliwość, to należy logować się do aplikacji z użyciem czytnika linii papilarnych.

Jak zoptymalizować zużycie baterii

Dzisiejsza technologia pozwala na coraz dłuższe wykorzystywanie urządzeń mobilnych, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości ogniw w bateriach. Mimo wszystko należy rozważyć kwestię optymalizacji zużycia akumulatorów w naszych w smartfonach i tabletach, gdyż przesyłanie danych strumieniowych, dźwięków oraz informacji z wykorzystaniem Internetu oznacza jej większy drenaż. Choć nie można zrobić zbyt wiele, aby tego wszystkiego uniknąć, istnieje kilka rozwiązań, które mogą pomóc ograniczyć zużycie energii do minimum. Pamiętajmy, aby wyłączyć Bluetooth, jeśli z niego nie korzystamy, zmniejszyć jasność ekranu oraz wyłączyć dźwięki, gdy nie są nam potrzebne. Warto również po wyjściu z domu wyłączyć WiFi. W sklepach z aplikacjami dostępnych jest również wiele programów, umożliwiających automatyczne zarządzanie zużyciem naszej baterii oraz optymalizacją jej pracy. Warto z nich korzystać.

Zwracaj uwagę na zużycie danych przy transmisjach na żywo

Transmisje meczów na żywo są niewątpliwie jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert naszych legalnych bukmacherów. Powinniśmy jednak mieć świadomość, że przy wykorzystywaniu takich rozwiązań na urządzeniach mobilnych dane strumieniowe obciążają nasz budżet. Oczywiście, jeśli nie mamy taryfy umożliwiającej korzystanie z połączeń internetowych bez limitu. Transmisja strumieniowa pełnego meczu piłki nożnej może wykorzystać nawet 500MB transmisji danych. Jeżeli posiadamy pakiet 3GB miesięcznie, to obejrzenie kilku meczy może całkowicie pozbawić nas transferu. Aby najlepiej wykorzystać tą funkcjonalność, upewnij mi się że taryfa operatora sieci komórkowej zapewnia Ci duży limit transferu danych. Jeżeli nie musimy korzystać z sieci komórkowej, to znacznie korzystniej jest przełączyć się na WiFi.

Wnioski i kilka porad dla użytkowników iPhona i telefonów z Android

Po głębokiej analizie aplikacji bukmacherskich obsługiwanych przez naszych bukmacherów, Okazuje się, że wszystkie dostępne zapewniają bardzo wysoki standard działania. Jedynie dwóch operatorów nie udostępnia aplikacji na telefony komórkowe. Nie zmienia to jednak faktu, że u tych bukmacherów można korzystać ze stron mobilnych. Wszystkie aplikacje zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalną łatwość nawigowania i w miarę szybką możliwość wynoszenia zakładów. W każdej aplikacji możemy dokonywać wpłat i wypłat pieniędzy, przy użyciu tych samych metod płatności co na stronie internetowej. Aby uzyskać dokładną recenzję każdej z wyżej wymienionych aplikacji, zachęcamy do zapoznania się z nimi w osobnym dziale. Aby przejść do tego działu należy w tabeli na samej górze strony Kliknąć przycisk w kategorii „Pobierz”.