Legalni Bukmacherzy w Polsce – Rejestracja i Oferty na 2022

Zakłady sportowe są w Polsce bardzo popularne i zainteresowanie nimi stale rośnie. Z tego powodu jest też coraz więcej zakładów sportowych, które starają się wnieść na rynek coś nowego. Jeśli spojrzymy w przeszłość, zobaczymy, że jest kilka zakładów sportowych, które istnieją na rynku od ponad 20 lat.

W tym czasie zdobyli doświadczenie i zbudowali reputację, która sprawiła, że dziś są w czołówce na krajowym rynku. Wśród obstawiających znajdujemy więc różne charaktery, z przewagą tych, którzy obstawiają dla przyjemności gry i adrenaliny. Ale niezależnie od twoich intencji, głębsze spojrzenie na świat zakładów zawsze się przyda.

Lista zakładów bukmacherskich online 2022 – Polskie licencjonowane Firmy

W kolejnych akapitach znajdziesz odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące zakładów sportowych i bukmacherów. Doradzimy Ci, jak skorzystać z różnych bonusów lub jak wybrać zakład sportowy. Na koniec pokażemy Ci też kilka rzeczy, na które warto uważać w przypadku zakładów sportowych. Wierzymy, że każdy znajdzie tu dokładnie to, co go interesuje, a może nawet coś ekstra.

Jak wybieramy i oceniamy internetowe zakłady sportowe

Przede wszystkim musimy wspomnieć, że zawsze oceniamy poszczególnych bukmacherów na podstawie własnego doświadczenia, biorąc po części pod uwagę doświadczenia innych obstawiających. Wybieramy tylko licencjonowanych bukmacherów u których obywatele Polski mogą się legalnie zarejestrować. Przechodząc do szczegółowej oceny, zawsze koncentrujemy się na następujących kryteriach

Bezpieczeństwo

Pierwszą rzeczą, którą bierzemy pod uwagę jest bezpieczeństwo użytkowników (obstawiających). Oczywiście zgadzam się, że bezpieczeństwo jest kluczową cechą, bez której rejestracja jest nie do pomyślenia. Wszystkie transakcje związane z obrotem pieniędzmi muszą spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa i szyfrowania.

Oferta bonusowa

Kto nie chciałby skorzystać z tej kuszącej oferty bonusowej. A ponieważ bukmacherzy nieustannie prześcigają się w oferowaniu bonusów, z pewnością jest w czym wybierać.

Metody płatności

Wiemy, że dla niektórych sposób przekazywania środków jest czynnikiem decydującym. Dlatego w każdym przeglądzie przedstawiam listę metod płatności, które dany bukmacher obsługuje.

neteller logo
Totolotek
Fortuna
LVBet
Milenium
Forbet
STS
Etoto

Aplikacje mobilne

Czynnik absolutnie kluczowy w dzisiejszym świecie. Komputery stacjonarne i laptopy odchodzą do lamusa, ponieważ telefony komórkowe mogą robić to samo, a ty wciąż możesz mieć je zawsze przy sobie. Wysokiej jakości aplikacja oferuje mnóstwo funkcji i korzyści, które docenisz nie tylko w podróży.

Doświadczenie użytkownika

Nie obejdzie się bez tego, że na stronie internetowej zakładów sportowych będziesz czuł się komfortowo. Ważny jest nie tylko design, ale także przejrzystość i funkcjonalność.

Kursy i zróżnicowanie rynku

W naszych recenzjach zawsze oceniamy liczbę oferowanych zakładów sportowych i dodatkowych, zarówno w zakładach przedmeczowych, jak i zakładach na żywo.

Środowisko użytkownika i funkcje

Zanim się zarejestrujesz, zawsze dobrze przyjrzyj się stronie bukmachera, a także sprawdź doświadczenia innych użytkowników. Twoje osobiste wrażenia i odczucia podczas przeglądania i korzystania ze strony są ważną częścią szczęśliwego gracza. Przyjrzyj się ofercie sportów, sprawdź jak wygląda obsługa klienta i czy strona jest przejrzysta. Wszystkie te kroki należy podjąć przed rejestracją, aby przekonać się, czy rejestracja w ogóle się opłaca.

Prawo dotyczące zakładów wzajemnych w Polsce

Licencje na prowadzenie gier hazardowych w Polsce wydaje Ministerstwo Finansów. Ustawa hazardowa, która weszła w życie w nowelizowanej formie w 2017 roku, przygotowała kilka istotnych zmian. Na przykład, zagraniczni bukmacherzy zaczęli być legalizowani, ale muszą najpierw uzyskać licencję. Ponadto każdy obstawiający musi się zarejestrować, co ma na celu zapobieganie obstawianiu przez nieletnich i osoby otrzymujące świadczenia socjalne. Obowiązuje również limit maksymalnej kwoty wpłat i wypłat gotówkowych w oddziałach stacjonarnych. Zmiana ta dotyczy także środków płatniczych w zakładach online, które muszą być zarejestrowane na nazwisko obstawiającego.

Zgodnie z ustawą hazardową, która weszła w życie w 2017 roku, podmiot ubiegający się o otrzymanie licencji na prowadzenie zakładów bukmacherskich w internecie musi spełniać szereg rygorystycznych warunków. Należy do nich między innymi wymóg prowadzenia działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej, posiadanie siedziby firmy na terytorium Polski, prowadzenie strony internetowej w języku polskim w domenie „.pl”. Firma taka musi między innymi również posiadać kapitał zakładowy nie niższy niż 2.000.000 zł. Licencja Ministra Finansów na prowadzenie zakładów bukmacherskich w sieci wydawana jest na okres 6 lat. Po tym czasie wymaga odnowienia. Pełna lista dostępna jest na stronie ministerstwa finansów.

SpółkaSiedzibaKRSZezwolenie z DniaNumer Licencji
FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.Cieszyn000000245523 stycznia 2012 r.SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.Zielona Góra000018260716 lutego 2012 r.SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599
Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.Katowice000008026921 lutego 2012 r.SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12
TOTOLOTEK S.A.Warszawa000002721420 czerwca 2013 r.AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.Warszawa000037024828 listopada 2014 r.AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.Warszawa0000263257 4 maja 2016 r.PS4.6831.10.2016
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.Katowice000053458813 maja 2016 r.PS4.6831.9.2016.EQK
Totalbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.Warszawa000066249722 marca 2018 r.PS4.6831.15.2017

Najlepsi bukmacherzy z aplikacjami mobilnymi

Aplikacje mobilne są zazwyczaj projektowane dla dwóch najczęściej używanych systemów operacyjnych telefonów komórkowych – iOS oraz Android. Jeśli posiadasz urządzenie Apple, możesz znaleźć aplikację w App Store lub bezpośrednio na stronie zakładów sportowych. Jeśli jednak jesteś posiadaczem Androida, twoje opcje są nieco ograniczone. Sklep Google Play nie wspiera hazardu, więc nie znajdziesz tam żadnych aplikacji do gry w bukmachera. Będziesz więc musiał pobrać go bezpośrednio z oficjalnej strony bukmachera.

Zakłady na żywo lub „Live”

Większość doświadczonych graczy powie Ci, że zakłady na żywo to ekscytujący i ekscytujący rodzaj lekkiego hazardu. Dzięki nim jednak łatwiej jest przewidzieć wynik meczu, a to oznacza większe szanse na sukces. Niektórzy bukmacherzy twierdzą, że nawet dwie trzecie ich przychodów pochodzi z zakładów na żywo, co tylko pokazuje ich popularność. Jeśli więc natkniesz się na bukmachera, który ich nie oferuje, to prawdopodobnie nie warto zawracać sobie nimi głowy.

Jak wspomniałem wyżej, zakłady na żywo oferują większe prawdopodobieństwo udanych typowań, ponieważ oglądasz mecz w czasie rzeczywistym. Po pierwsze, możesz zobaczyć aktualną formę i stan ducha drużyny, ale możesz też szybko i łatwo reagować na zmiany w grze.

Często zdarza się, że tuż przed rozpoczęciem meczu drużyny ogłaszają nieobecność jednego ze swoich kluczowych zawodników, co może negatywnie wpłynąć na Twoją przedmeczową końcówkę. Jeśli jednak obstawiasz na żywo, nie ma takich niespodzianek.

Obsługa klienta firmy bukmacherskiej

Większość bukmacherów oferuje kilka sposobów na kontakt z obsługą zakładów. Zanim użyjesz któregoś z nich, sprawdź „Najczęściej zadawane pytania” (FAQ). Ta sekcja znajduje się u każdego bukmachera i to tam zazwyczaj możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Dopiero gdy pierwsza opcja zawiedzie, zalecamy bezpośredni kontakt z obsługą klienta. Jakie są więc opcje?

Prawdopodobnie najwolniejszą i najmniej popularną metodą jest poczta elektroniczna. Cały proces od zalogowania się do swojej skrzynki mailowej do otrzymania odpowiedzi jest dość długi, więc jeśli jest inna opcja, skorzystaj z niej. Możesz też skontaktować się z supportem telefonicznie, co też ma swoje pułapki. Zwłaszcza jeśli bukmacher jest zagraniczny. Opłaty za taką rozmowę mogą być naprawdę wysokie, nie wspominając już o barierze językowej.

Totolotek
Fortuna
LVBet
Milenium
Forbet
STS
Etoto

Niektórzy bukmacherzy oferują tzw. formularz kontaktowy, w którym wpisujesz swoje imię i adres e-mail oraz opisujesz swój problem. Pracownik biura obsługi klienta wyśle Ci wtedy e-mail z odpowiedzią na Twoje pytanie. Najszybszym i obecnie najpopularniejszym sposobem kontaktu z obsługą klienta jest czat na żywo. Tutaj możesz porozmawiać w czasie rzeczywistym z odpowiedzialnym pracownikiem, który z pewnością będzie w stanie Ci doradzić.

Reputacja zakładów sportowych jest ważna

Jednym z głównych kryteriów przy podejmowaniu decyzji o wyborze bukmachera powinna być zdecydowanie jego reputacja. Oczywiście, zawsze znajdą się niezadowoleni klienci, co jest jak najbardziej w porządku, bo wszyscy mamy różne preferencje. Ale jeśli bukmacher cieszy się złą reputacją, lepiej się u niego nie rejestruj, nawet jeśli oferuje tysiące koron od ręki. Jest tak wiele opcji do wyboru, że byłoby zupełnie bez sensu grać z podejrzaną firmą.

Sprawdzeni bukmacherzy są doskonałym wyborem dla wszystkich obstawiających, a zwłaszcza dla początkujących. Oferują one bezpieczne i wygodne zakłady z wieloma funkcjami, co jest bardzo ważne na początku. Gdy zdobędziesz doświadczenie, dowiesz się, jak funkcjonują zakłady i co jest dla ciebie priorytetem, a czego możesz szukać gdzie indziej. I choć sprawdzeni bukmacherzy są doskonałym wyborem, nie należy pomijać nowych graczy na rynku. Nowi bukmacherzy mogą wymyślać nowe funkcje i pomysły oraz wnieść trochę świeżego powietrza do „gry”. Pamiętaj, że dobry bukmacher zawsze idzie z duchem czasu i dostosowuje się do aktualnych trendów.

e-Sport – nowa rzecz, która wkracza do gry!

Być może zauważyłeś w menu bukmachera pole o nazwie e-Sports i zastanawiałeś się, co to może być. W zasadzie są to turnieje gier komputerowych, które przez lata zyskały wielu wiernych fanów. Granie w gry komputerowe nie jest już tylko rozrywką, ale stało się profesjonalnym przemysłem, w którym obraca się ogromnymi sumami pieniędzy. Możesz pomyśleć, że nie może być w tym nic ciekawego, ale w swojej istocie nie różni się on wiele od tradycyjnych sportów. Wielu bukmacherów do tej pory notowało głównie zakłady przedmeczowe na e-sporty, ale od czasu do czasu można znaleźć także wydarzenia na żywo. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że ten sektor ma potencjał, by przyciągnąć zwłaszcza młode pokolenie i może z łatwością stać się „sportem” przyszłości.

Podsumowanie

Podsumowując, tak naprawdę wybierając któregokolwiek legalnego bukmachera przedstawionego powyżej nie można podjąć złej decyzji. Czytając naszą stronę internetową dowiesz się że różnią się one subtelnymi szczegółami, które mogą zrobić dużą różnicę osobą, które zajmują się bukmacherom na co dzień. Udało nam się stworzyć szeroki obraz rynku zakładów bukmacherskich online w Polsce, poprzez zaprojektowanie serii testów i przeprowadzeniu ich na wybranych przez nas bukmacherach legalnych w kraju. Poprzez porównanie wszystkich operatorów w 10 różnych kategoriach, takich jak możliwości zgłoszenia zakładów, zakłady na żywo, wysokość kursów oraz inne, byliśmy w stanie stworzyć indywidualny ranking, które w naszym mniemaniu doskonale odzwierciedla większość cech oraz wad zakładów bukmacherskich w sieci. Naszym celem jest znalezienie najlepszego operatora zakładów bukmacherskich w Polsce, z uwzględnieniem wszystkich nawet najmniejszych szczegółów jego działalności.

Jak już wspominaliśmy nieraz, w naszym rankingu nie może być tylko i wyłącznie jednego zwycięzcy. Przynajmniej połowa z wymienionych bukmacherów dostarcza doskonałej jakości usługi na najwyższym poziomie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadać konta bukmacherskie u kilku operatorów. Przykładowo Jeżeli chcesz otrzymać najwyższe możliwe kursy możesz korzystać z jednego bukmachera, Natomiast jeżeli chcesz mieć szansę obstawiać w szerokim zakresie zakłady na żywo możesz posiadać do tego drugie konto u innego bukmachera. Nie wspominamy już o możliwości korzystania z bonusów oraz premii od pierwszego depozytu. Można je uzyskać u wszystkich i po wypełnieniu odpowiednich warunków wypłacić na konto.