Neteller – Podstawowe Informacje i Opinia

Chociaż e-portfele nie są tak powszechnie używane w Polsce jak w innych częściach świata, niektórzy bukmacherzy je obsługują. Ich popularność rośnie, a bukmacherzy zaczynają włączać je do swoich metod płatności. Neteller jest jednym z najlepszych e-portfeli, dlatego poświęcam mu osobną recenzję.

Dzięki Neteller możesz łatwo, szybko i bezpiecznie przesyłać pieniądze online. Jedynym warunkiem jest to, że odbiorca również musi posiadać konto Neteller. Na całym świecie jest mnóstwo bukmacherów i kasyn online, które używają tej metody, więc dlaczego by się z nią nie zapoznać. W kolejnych akapitach przyjrzymy się wspólnie co to jest Neteller i jakie korzyści możemy odnieść korzystając z jego usług.

Podstawowe informacje o Neteller

Neteller to duży gracz na rynku e-portfeli z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem. W tym czasie rozprzestrzenił się praktycznie na cały świat, pozwalając ludziom korzystać z usług w ponad 200 krajach. Co więcej jest on kontrolowany przez Financial Service Authority, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i najwyższe standardy. Z perspektywy polskiego klienta główną zaletą jest to, że oferuje język polski zarówno na stronie internetowej jak i w obsłudze klienta.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że e-portfele są rodzajem banków – nie jest to prawda. Neteller nie ma do dyspozycji pieniędzy swoich użytkowników, nie może nimi obracać ani ich pożyczać. Wszystkie środki na twoim koncie Neteller należą do ciebie i tylko ty masz prawo nimi dysponować.

Założenie konta Neteller

Rejestracja w Neteller jest prosta, musisz tylko wypełnić formularz online, w którym podasz swoje dane osobowe. Zostanie wtedy utworzone dla Ciebie konto, które będzie miało status „nie zweryfikowane”. W tym momencie Twoje konto będzie miało ograniczone możliwości, więc będziesz musiał je zweryfikować. Dokonuje się tego poprzez wpłatę środków i wykonanie kilku kroków, o które zostaniesz poproszony. Po wykonaniu tych czynności możesz zacząć cieszyć się korzyściami, które oferuje serwis.

Poznaj świat statusów vip

Klienci, którzy osiągną którykolwiek ze statusów VIP będą mogli skorzystać z szerokiej gamy korzyści i promocji. Obecnie Neteller wyróżnia pięć statusów VIP – Bronze, Silver, Gold, Platinum i Diamond. By je osiągnąć musisz spełnić jeden warunek – w ciągu roku dokonać obrotu określoną sumą pieniędzy. Dla najniższego statusu, Brązowego, kwota ta wynosi 10 000 dolarów. Korzyści, jakie możesz czerpać z tego programu lojalnościowego jest naprawdę wiele i dotyczą one głównie niższych opłat, limitów transakcyjnych itp.

Opłaty i limity u bukmacherów

Chociaż większość bukmacherów nie pobiera żadnych opłat za przelew pieniędzy z konta Neteller, zdecydowanie nie traktuj tego jako ostatecznej prawdy i lepiej sprawdź to wcześniej sam. Każdy bukmacher jest inny i to, co jest typowe dla jednego, niekoniecznie jest prawdziwe dla innego. To samo dotyczy limitów transakcyjnych czyli minimalnych i maksymalnych kwot przelewów. Bukmacherzy mają tendencję do ustalania tych limitów w różny sposób.

Wpłacanie środków na konto neteller

Możesz wpłacić pieniądze na swoje konto na kilka sposobów. Przyjrzymy się teraz tym najczęściej używanym w Polsce. Klasycznie możesz użyć karty kredytowej, za co powinieneś spodziewać się opłaty w wysokości od 1,9% do 4,95%. Znacznie wygodniejszym, ale wolniejszym rozwiązaniem jest krajowy przelew bankowy, który jest darmowy. Jest też stosunkowo popularna metoda Paysafecard, która wiąże się z opłatą 7.5%. Korzystanie z innego e-portfela, a mianowicie Skrill jest nieco wygodniejsze, gdyż opłata wynosi tam 3%.

Wypłacanie środków z konta neteller

O ile przy zasilaniu konta masz wiele możliwości, to przy wypłacaniu środków już tak nie jest. Prawdopodobnie najczęściej stosowaną metodą w Polsce będzie klasyczny przelew bankowy. Opłata stała wynosi 7,5€, więc zalecam rzadsze wypłaty większych kwot. Możliwe jest również wypłacanie pieniędzy za pomocą przedpłaconej karty Neteller+, gdzie opłaty wynoszą od 0 do 1.75%.

Wypróbuj kartę prepaid Net+

Kto w dzisiejszych czasach nie używałby karty płatniczej, która zapewnia szybkie i wygodne płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych. Możesz posiadać jedną z kart bezpośrednio na swoim koncie Neteller, więc zawsze będziesz mieć ją pod ręką. Karta Net+ jest dostępna w 8 różnych walutach, przy czym polacy klienci najczęściej wybierają euro.

Płatności w sklepach, restauracjach i innych placówkach są darmowe, ale jeśli konieczny jest przelew między dwiema walutami, zostanie on obciążony prowizją w wysokości 3,99%.

Limity transakcyjne

Wysokość limitów transakcji jest uzależniona od kilku czynników. Między innymi od statusu VIP. Przyjrzymy się jednak ograniczeniom wynikającym z braku weryfikacji Twojego konta. Dzieje się tak dlatego, że niektórzy planują skorzystać z usług Neteller tylko raz, co sprawia, że nie muszą dokonywać pełnej rejestracji. W tym przypadku jednak narażają się na znaczne limity transakcyjne. Jeśli nie zweryfikujesz swojego konta wysyłając kopię dokumentów, będziesz mógł wysłać maksymalnie €75. Jeśli zweryfikujesz konto, ale będziesz chciał wysłać pieniądze na konto, które nie zostało jeszcze zweryfikowane, Neteller pozwoli Ci wysłać maksymalnie €225.

Aplikacja mobilna Neteller

W dzisiejszych czasach istnieje ogromny popyt na aplikacje mobilne, nic więc dziwnego, że światowej klasy firma taka jak Neteller, oferuje to rozwiązanie. Na urządzenia z androidem można ją pobrać za darmo z Google Play, a żeby działała płynnie, musisz mieć androida 4.1 lub nowszego. Nieco mniej radosną wiadomością jest to, że ocena tej aplikacji wynosi 3.1 na 5, co z pewnością nie może być uznane za dobrą wizytówkę.

Jeśli posiadasz urządzenie mobilne z systemem iOS, to również możesz pobrać aplikację za darmo. Znajdziesz ją w App Store, a do jej pobrania potrzebujesz iOS w wersji co najmniej 8.0. Poprzez aplikację mobilną możesz wykonywać wszystkie ważne operacje. Wysyłasz i odbierasz pieniądze, a także wypłacasz i deponujesz środki.

Handluj kryptowalutami

Neteller wcześniej ostro opierał się wszelkim pomysłom włączenia Bitcoina do swoich metod płatności. Nadszedł jednak rok 2015 i zapowiedź Netellera, że zacznie uznawać tę kryptowalutę jako jedną z opcji depozytowych. Wspólnota bitcoinowa może się cieszyć. Dzięki temu Neteller jest jednym z niewielu e-portfeli, które oferują taką opcję. Co najważniejsze, opłaty za używanie tej kryptowaluty są dość niskie więc to się po prostu opłaca.

Bonusy za płatności z Neteller

Niektórzy z bukmacherów oferują interesujące bonusy, gdy dokonasz pierwszej wpłaty poprzez konto Neteller. Bonusy mogą przybierać różne formy, ale najczęstsze z nich to 100% kwoty pierwszej wpłaty, darmowe zakłady lub darmowe spiny w kasynie. Listę zakładów sportowych i kasyn, które oferują takie bonusy znajdziesz bezpośrednio na stronie Neteller w prawym górnym rogu („Ekskluzywne oferty”). Poza grami hazardowymi oferują również bonusy u niektórych brokerów Forex, więc traderzy walutowi również znajdą coś dla siebie.

Opłaty za nieaktywność

Jeśli nie będziesz korzystać z konta przez czternaście kolejnych miesięcy, Neteller zacznie pobierać od Ciebie opłatę w wysokości 40$ rocznie. Możesz zostać obciążony tą kwotą maksymalnie trzy razy, co oznacza, że po 38 miesiącach nieaktywności Twoje konto zostanie zamknięte. Nie musisz się jednak martwić, że narobisz sobie długu, bo opłaty nie zejdą poniżej salda rachunku. Po pierwszych trzynastu miesiącach nieaktywności otrzymasz e-mail z powiadomieniem o ewentualnych opłatach, abyś mógł ich uniknąć.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z obsługą klienta Neteller

Może się zdarzyć, że nie wiesz, co robić lub po prostu jesteś ciekawy. Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić w takim przypadku, jest skontaktowanie się z obsługą klienta. Niestety czat na żywo nie jest dostępny, więc będziesz musiał zadowolić się inną metodą. Po pierwsze i najważniejsze, zawsze sprawdzaj listę najczęściej zadawanych pytań (FAQ) w zakładce „Wsparcie”. Jest tu naprawdę wiele przydatnych informacji, a nawet możesz szukać słów w wyszukiwarce. Jeśli jednak nie znajdziesz czego szukałeś, nie pozostaje ci nic innego, jak skontaktować się z obsługą klienta poprzez e-mail lub numer telefonu. Jeśli nie jest to naprawdę pilne, lepszym rozwiązaniem jest e-mail, ponieważ numer telefonu jest zagraniczny. Operator będzie mówił po polsku.

Moja ocena

Neteller jest wielkim graczem na rynku elektronicznych płatności, choć nie jest zbyt rozpowszechniony w naszym kraju. Faktem jest, że na świecie ten e-portfel jest bardzo szeroko wykorzystywany właśnie do hazardu i często oferuje ciekawe bonusy. Podsumowując, Neteller jest uważany za swego rodzaju numer dwa w dziedzinie e-płatności, co jest doskonałym osiągnięciem na skalę światową.

FAQ – często zadawane pytania

Ile wynosi prowizja za przewalutowanie w Neteller?

Prowizja za dokonywanie transakcji w obcej walucie w tym portfelu elektronicznych wynosi 3,99%

Czy Etoto,  Forbet, Milenium, Totolotek i Fortuna oferują płatności Neteller?

Na dzień dzisiejszy tacy bukmacherzy jak Forbet, Etoto, Milenium, Totolotek i Fortuna nie oferują i nie wspierają dokonywania wpłaty za pomocą Neteller. Jeżeli coś się zmieni, na tej stronie informacja zostanie zaktualizowana.

Czy Neteller jest kompatybilny z innymi e-portfelami?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, ale możesz się domyślać, że nie będzie to takie proste. Chociaż Neteller akceptuje płatności z i do większości innych e-portfeli, nie zawsze jest to możliwe. Co więcej, opłaty za przelewy są często wysokie ponieważ każdy e-portfel nalicza je inaczej. Obowiązuje tu więc to samo zalecenie co w przypadku przelewów do bukmacherów. Mianowicie należy wcześniej dokładnie sprawdzić wszystkie możliwe opłaty.