Piłka Ręczna – Jak Obstawiać i Który Bukmacher Najlepszy


Piłka ręczna nie jest może jednym z najpopularniejszych sportów, ani pierwszą rzeczą, o której myślisz, gdy mówisz o zakładach sportowych. Jednak sport ten jest interesujący i ma duży potencjał z czego zdają sobie sprawę nawet polscy bukmacherzy, u których można znaleźć całkiem dobre zakłady na tę dyscyplinę. Jakimi zasadami rządzi się obstawianie zakładów na piłkę ręczną i którzy polscy bukmacherzy oferują ten sport? Dowiedz się tego w tym artykule.

Którzy bukmacherzy są najlepsi do typowania piłki ręcznej?

Aby rozpocząć swoją przygodę z zakładami sportowymi na piłkę ręczną, musisz wiedzieć gdzie szukać dobrych kursów. Dlatego poniżej stworzyłem propozycję bukmacherów, którzy specjalizują się w zakładach na piłkę ręczną w Polsce.

Jak obstawiać zakłady na piłkę ręczną?

Obstawianie zakładów na piłkę ręczną powinno być dość proste, zwłaszcza jeśli jesteś już zaznajomiony z rynkami zakładów. Piłka ręczna rozgrywana jest pomiędzy dwoma drużynami składającymi się z siedmiu zawodników, a mecz trwa dwie trzydziestominutowe połowy z krótkimi przerwami. Mecze są z reguły wysoko punktowane, co może prowadzić do spotkań pełnych akcji.

Odczytywanie kursów na zakłady na piłkę ręczną jest bardzo proste. Wystarczy, że jesteś zaznajomiony z tym jak działają rynki zakładów w Europie i na pewno sobie poradzisz. Ponieważ piłka ręczna jest rozgrywana głównie w Europie, zakłady na piłkę ręczną będą prawdopodobnie oferowane tylko na europejskich stronach bukmacherskich (w tym polskich). Dlatego warto zapoznać się z kursami, które są przedstawiane jako liczby dziesiętne. Kursy dziesiętne są najłatwiejsze do zrozumienia. By poznać swoją potencjalną wygraną, musisz jedynie pomnożyć swoją stawkę przez kurs, który wybrałeś.

Rodzaje zakładów

Jeśli chodzi o zakłady na piłkę ręczną jest kilka rodzajów, na które możesz stawiać. Tradycyjny zakład na piłkę ręczną pozwala Ci na obstawianie wyniku wydarzenia. Jednak w ostatniej dekadzie branża zakładów rozwinęła się do tego stopnia, że możesz obstawiać bardziej szczegółowe wyniki.

Zwycięzca ligi

W Europie jest kilka popularnych lig piłki ręcznej, a Ty możesz obstawiać zwycięzców tych lig. Ten zakład jest długoterminowy, ponieważ sezony trwają około 9 miesięcy, choć to zależy od ligi.

Zwycięzca meczu

Zakład na zwycięzcę meczu piłki ręcznej jest jednym z najłatwiejszych. W meczu rywalizują dwie drużyny i tylko jedna z nich może wygrać. W piłce ręcznej możliwy jest również remis, ale ze względu na wysoki wynik meczu zdarza się to bardzo rzadko.

Handicapy

Zakład handicapowy w piłce ręcznej oznacza, że jedna z drużyn musi wygrać lub nie przegrać meczu o określoną liczbę punktów. Jeśli drużyna ma znak + po swojej nazwie, może przegrać dzięki liczbie następującej po tym symbolu. Jeśli drużyna ma znak „-” po nazwie, będzie musiała wygrać mecz różnicą większą niż ta liczba.

Łączna liczba bramek

W piłce ręcznej możesz postawić na to, ile bramek padnie w danym meczu. Ponieważ gra zawiera dużą ich liczbę, często pojawiają się opcje w określonym przedziale, np. 1-10, 11-20, 21-30 itd.

Zakłady na piłkę ręczną na żywo i transmisja live

Zakłady na żywo są oczywiście bardzo popularne w Polsce i nic w tym dziwnego. Możliwości, które daje ten sposób obstawiania są naprawdę duże. Piłkę ręczną możesz obstawiać na żywo u bukmacherów wymienionych powyżej. Wystarczy, że przejdziesz do sekcji zakładów na żywo i znajdziesz piłkę ręczną. Możesz też zobaczyć, które mecze są aktualnie transmitowane. Oprócz możliwości stawiania zakładów w trakcie meczu, polscy bukmacherzy oferują także opcję cash-out, która pozwala na sprzedaż kuponu w trakcie meczu. Możesz skorzystać z aplikacji do obstawiania piłki ręcznej live, które są dostępne do pobrania na stronach bukmacherów lub w sklepach z aplikacjami na telefony z systemem Android lub iOS.

Jakie wydarzenia obstawiać

Piłka ręczna staje się coraz bardziej popularna, choć zazwyczaj spotkasz się z nią tylko w niektórych krajach. Największą popularnością na świecie piłka ręczna cieszy się w Polsce, na Węgrzech, we Francji, w Niemczech i krajach skandynawskich. Jakie są najważniejsze wydarzenia związane z piłką ręczną, które należą do tych najpopularniejszych?

Liga Mistrzów EHF

Są to uznane na całym świecie europejskie klubowe zawody w piłce ręcznej. Biorą w nim udział wszystkie czołowe drużyny z najlepszych krajów. Liga EHF jest zazwyczaj podzielona na pięć głównych faz. Na podstawie rankingu na liście kryteriów oraz listy narodowych federacji, drużyny mogą przystąpić do zawodów albo w fazie grupowej albo w fazie kwalifikacyjnej.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej

Z zakładów online na piłkę ręczną można korzystać także podczas Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej. Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej jest odpowiedzialna za organizację Mistrzostw Świata Mężczyzn oraz Kobiet. Dwadzieścia siedem krajów zdobyło tytuł w dwudziestu siedmiu mistrzostwach mężczyzn. Zdecydowanie najwięcej wygrała Francja, która zdobyła sześć tytułów.

Starligue (Francja)

La Starligue jest wiodącą profesjonalną ligą piłki ręcznej we Francji. Została założona w 1952 roku i składa się z czternastu drużyn. Drużyna, która wygra Coupe de la Ligue i/lub Couple de France kwalifikuje się do Ligi Europy.

Jak obstawiać piłkę ręczną

Aby osiągnąć sukces w zakładach na piłkę ręczną zalecam stosowanie skutecznej strategii i dobrą znajomość kursów. Twoja strategia powinna obejmować informacje o tym jak dużą część swojego bankrolla przeznaczyć na zakłady, ale także mówić o specyfice zakładów na ten sport. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek dotyczących zakładów na piłkę ręczną, które mogą Ci się przydać.

Na początek skup się na zakładach over/under. Jeśli dobrze rozumiesz piłkę ręczną, powinno być dla Ciebie dość oczywiste, które mecze będą obfitowały w dużą liczbę bramek. Najlepszym statystycznym sposobem, by się o tym przekonać, jest sprawdzenie średniej sumy meczów, które rozgrywają poszczególne strony.

Używaj zakładów akumulowanych tylko wtedy, gdy znasz system obstawiania w piłce ręcznej. Używanie zakładów akumulowanych jest skomplikowane w tym sporcie ponieważ każdy z Twoich typów musi być poprawny, aby przynieść zysk. Ryzykowną rzeczą w zakładach akumulowanych jest to, że wszystkie Twoje typy poza jednym mogą okazać się dobrze dobranymi. Wtedy i tak stracisz pieniądze.

FAQ – Często zadawane pytania

Czy zakłady online na piłkę ręczną są legalne w Polsce?

Tak, zakłady online są w Polsce legalne i nie musisz się martwić, że będziesz miał jakiekolwiek problemy. Wystarczy, że będziesz się trzymał legalnych bukmacherów, takich jak ci, których wymieniam na mojej stronie.

Gdzie mogę znaleźć listę legalnych bukmacherów na piłkę ręczną?

W Polsce lista legalnych zakładów sportowych jest prowadzona przez Ministerstwo Finansów, które regularnie aktualizuje listy. Listę nielegalnych stron znajdziesz również na stronie Ministerstwa. Jest to tak zwany rejestr stron zakazanych.

Czy muszę się zarejestrować, żeby obstawiać zakłady na piłkę ręczną?

Tak, większość bukmacherów wymaga od Ciebie pełnej rejestracji zanim będziesz mógł postawić zakład za prawdziwe pieniądze. Ma to jednak swoje zalety, takie jak większe bezpieczeństwo czy bonusy powitalne.

Gdzie mogę się dowiedzieć jaki mecz piłki ręcznej mogę obejrzeć na żywo online?

Każda strona ma swoją własną sekcję, w której znajdziesz zakłady na piłkę ręczną na żywo, w tym listę aktualnie transmitowanych meczów.

Przeczytaj także inne artykuły na temat obstawiania piłki ręcznej:

Lista wszystkich artykułów o obstawianiu piłki ręcznej znajduje się tutaj.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY