Skrill – Recenzja i Opinia Jak Działa Ten Portfel

Skrill - Recenzja i Opinia

Skrill (dawniej Moneybookers) jest jednym z najpopularniejszych e-portfeli na świecie i dostępny jest w prawie 200 krajach. Liczba klientów korzystających z serwisu osiągnęła 20 milionów i cały czas przybywa nowych. Ponieważ mamy do czynienia z zakładami sportowymi błędem byłoby pominięcie faktu, że niektórzy bukmacherzy włączyli Skrill do swoich metod płatności. W poniższej recenzji przedstawię zalety i wady tego e-portfela.

Bezpieczny i licencjonowany system płatności

Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl każdemu potencjalnemu użytkownikowi jest bezpieczeństwo. Wiąże się to z obsługą pieniędzy więc logiczne jest, że będziesz wymagał najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Prosta odpowiedź typu „Jest całkowicie bezpieczny” prawdopodobnie nie uspokoi naszego umysłu, więc przyjrzyjmy się bliżej zabezpieczeniom Skrill.

Regulacja przez FCA

Skrill był pierwszym serwisem obsługującym płatności elektroniczne, który otrzymał licencję w Wielkiej Brytanii. Jest on regulowany przez Financial Conduct Authority (FCA) co oznacza, że jest zobowiązany do przestrzegania jednych z najbardziej rygorystycznych przepisów dotyczących usług płatniczych na świecie. Jego bezpieczeństwo jest porównywalne z każdym innym serwisem bankowym. Wszystkie dane i transakcje są chronione przez technologię Secure Socket Layer (SSL) z szyfrowaniem bezpieczeństwa. Nie musisz się więc martwić o swoje wrażliwe dane.

Dwuskładnikowe uwierzytelnianie dla większego bezpieczeństwa

Ta funkcja jest opcjonalna, więc jeśli obawiasz się ataków hakerów na konto, możesz ją włączyć w ustawieniach. Na czym polega ta ochrona? Oprócz Twojego e-maila i hasła, które są powszechnie używane jako dane dostępowe, zawsze otrzymasz kod bezpieczeństwa 2FA na telefon komórkowy lub inne urządzenie, gdy będziesz się logować. To sprawia, że potencjalne ataki na Twoje konto są o wiele trudniejsze.

Jak działa Skrill i jego zalety

Skrill jest dostępny w całości w języku polskim co znacznie ułatwia rejestrację i korzystanie. Nie płacisz nic za założenie konta. Upewnij się jednak, że podczas wypełniania formularza podajesz poprawne i prawdziwe informacje. Aby zakończyć rejestrację musisz jeszcze zweryfikować adres e-mail. Żeby w pełni wykorzystać możliwości konta Skrill zostaniesz poproszony o uzupełnienie i zweryfikowanie kilku dodatkowych danych. Obejmuje to weryfikację tożsamości i miejsca zamieszkania. Kiedy już zakończysz proces możesz cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie daje Ci Skrill.

Jakich opłat możesz się spodziewać?

Po pierwsze i najważniejsze trzeba powiedzieć, że Skrill jest jednym z najtańszych e-portfeli, a mimo to oferuje usługi na najwyższym poziomie. To przecież powód, dla którego dołączają do nich coraz to nowi klienci. Poniższe punkty mają charakter poglądowy, ponieważ stawki mogą się różnić i zmieniać w dowolnym momencie. Jeśli chcesz mieć najświeższe informacje, odwiedź oficjalną stronę Skrill.

Depozyt pieniężny

Masz do wyboru kilka opcji, ale my skupimy się tylko na tych najczęściej używanych w kraju. Zdecydowanie najwygodniejszą metodą jest skorzystanie z przelewu bankowego, ponieważ tylko w przypadku przelewu nie ponosisz żadnych opłat.

Możesz również użyć karty kredytowej, ale w tym przypadku powinieneś liczyć się z opłatą w wysokości 1,90%. Zalecam używanie kart VISA i Mastercard, ponieważ niektóre inne marki kart mogą nie być dostępne. Ostatnią opcją, której się przyjrzymy, jest przelew z innego e-portfela, a mianowicie z Netellera. Niemniej jednak ta metoda płatności wiąże się z 3% opłatą.

Wypłacanie środków

Środki z konta Skrill możesz wypłacić na dwa sposoby, z których żaden nie jest darmowy. To, która z poniższych metod jest lepsza zależy przede wszystkim od kwoty, którą przelewasz. Jeśli zdecydujesz się na wypłatę przy użyciu karty kredytowej możesz spodziewać się opłaty w wysokości 7,5%. Przy przelewach większych sum daje to całkiem pokaźną kwotę, więc lepiej skorzystać z drugiej opcji. Jest to przelew bankowy, za który pobierana jest stała opłata w wysokości 5,5 €.

Przelewanie pieniędzy między kontami

Nie ponosisz opłat za przyjęcie środków, więc możesz spokojnie otrzymywać pieniądze z innego konta Skrill. Jeśli chodzi o wysyłanie pieniędzy z Twojego konta, podlega ono opłacie w wysokości 1,45%.

Jak dokonywać wpłat i wypłat u bukmachera

Jeśli zdecydowałeś się wpłacić pieniądze na konto gracza za pomocą konta Skrill, sprawdź najpierw regulamin bukmachera. Znajdziesz tam limity płatności i wszelkie obowiązujące opłaty. Pieniądze zostaną przelane na konto gracza natychmiast, choć w niektórych przypadkach może to potrwać do 24 godzin. Jak to zrobić? Znajdź opcje wpłat na stronie swojego bukmachera i wybierz metodę Skrill. Aby móc dokonywać przelewów, musisz najpierw zarejestrować tę metodę płatności co uczynisz, podając po prostu adres e-mail swojego konta.

Wypłacanie pieniędzy z konta gracza jest równie proste, ale pamiętaj aby wcześniej sprawdzić limity płatności i ewentualne opłaty. Każdy bukmacher ustala je inaczej, więc zawsze sprawdź. Pieniądze są zazwyczaj przelewane na Twoje konto Skrill jeszcze tego samego dnia, więc nie martw się o długie oczekiwanie.

Przedpłacona karta Mastercard do konta Skrill

Jeśli chciałbyś mieć kartę do swojego konta, możesz złożyć wniosek o jej wydanie. Jedyne wymagania to zweryfikowane konto i minimalne saldo w wysokości €10. Będziesz mógł używać karty do WSZYSTKICH płatności i wypłat z bankomatów. Będziesz obciążony następującymi opłatami: roczną opłatą za kartę w wysokości €10 i 1.75% za wypłaty z bankomatów. Jeśli potrzebujesz dokonać płatności w innych walutach pobierana jest opłata w wysokości 3,99%. To są jedyne opłaty jakie poniesiesz, więc pozostałe płatności i zakupy są darmowe.

Tylko Ty jesteś panem swojego konta

Być może wmawiałeś sobie, że nie potrzebujesz konta e-wallet bo już masz konto bankowe. To wielki błąd, bo Skrill nie jest bankiem. Trudno powiedzieć, skąd bierze się to nieporozumienie, ale faktem jest, że w przeciwieństwie do tradycyjnego banku, w Skrill to Ty jesteś panem swojego konta i tylko Ty masz kontrolę nad środkami, które wpłacasz.

Aplikacja mobilna Skrill – konto pod ręką

Dzięki aplikacji mobilnej możesz mieć ten e-portfel zawsze przy sobie. Istnieje wersja na androida i iOS i obie oczywiście w polskiej wersji. Możesz je pobrać z Apple Store i Google Play. Aplikacja mobilna jest przyjazna dla użytkownika, a obsługa jest całkowicie intuicyjna.

Wszystkie ważne przyciski znajdują się na dolnym pasku. Jest tam przycisk do wpłacania środków, wysyłania płatności i wypłacania pieniędzy. Jeśli zamierzasz wysłać pieniądze na Skrill i chcesz je tam mieć natychmiast, to polecamy użycie karty VISA lub Mastercard, bo z nimi masz gwarancję natychmiastowego przelewu.

Aplikacja mobilna oferuje również wsparcie klienta, w tym listę najczęściej zadawanych pytań (FAQ). Wsparcie klienta działa na zasadzie formularza online, w którym wpisujesz swoje zapytanie i czekasz na odpowiedź. Możesz także używać aplikacji do przeglądania klasycznej strony Skrill bez konieczności opuszczania jej, co naszym zdaniem jest ogromną zaletą.

Program VIP i jego zalety

Ci, którzy planują przekazywać większe sumy pieniędzy, powinni o tym pamiętać. Ten e-portfel oferuje program VIP. Jest on podzielony na cztery kategorie w zależności od ilości pieniędzy wypłacanych w każdym kwartale. Kolejność statusu VIP jest następująca: od najniższego do najwyższego:

  • Bronze – 6,000 EUR
  • Silver – 15,000 EUR
  • Gold – 45,000 EUR
  • Diamond – 90,000 EUR

Czego możesz się spodziewać? Na przykład wszystkie statusy VIP mają wsparcie 24/7. Największą zaletą jest jednak zwolnienie z większości opłat, które obowiązuje dla statusów Silver i wyższych. Nie można też przegapić statusu Bronze, ponieważ opłaty w tym programie VIP są znacznie niższe niż dla zwykłych użytkowników. Jako członek VIP będziesz mógł cieszyć się także wieloma innymi korzyściami, z których te wymienione powyżej są najbardziej interesujące.

Co się stanie, jeśli nie będziesz korzystać z konta?

Jeśli od czasu do czasu korzystasz z konta nie musisz się martwić o opłaty, bo konto jest darmowe. Nie dotyczy to jednak sytuacji, gdy nie zalogujesz się na konto przez 12 kolejnych miesięcy. Wtedy Skrill zacznie pobierać od Ciebie miesięczną opłatę w wysokości 3 euro, aż do wyczerpania środków na Twoim koncie. 12 miesięcy to jednak dużo czasu, a kiedy już będziesz miał konto prawdopodobnie będziesz z niego regularnie korzystał dzięki jego zaletom.

Kryptowaluty

Minęło już trochę czasu od momentu gdy Bitcoin ujrzał światło dzienne, wywołując ogromne poruszenie. Ludzie na całym świecie zaczęli „kopać” tę kryptowalutę, która stopniowo stała się powszechnym sposobem płatności. Jednak elektroniczne portfele zazwyczaj odmawiają obsługi Bitcoinów, co nie zdarzy Ci się ze Skrill. Transfer tej kryptowaluty jest natychmiastowy, ale sprawdź wcześniej, jakiego rodzaju opłaty związane są z płatnością BitCoinem.

Bonusy u bukmacherów

Niektórzy bukmacherzy i kasyna mogą oferować dodatkowe bonusy za dokonanie wpłaty za pomocą Skrill. Takie bonusy są najczęściej w formie darmowych zakładów, spinów itp. Lista bukmacherów i kasyn, które oferują bonusy dostępna jest na oficjalnej stronie Skrill, możesz też sprawdzić to bezpośrednio u swojego bukmachera.

Wsparcie klienta w języku polskim

Portfele internetowe nie mają wsparcia w języku polskim? To prawda, ale Skrill jest miłym wyjątkiem. Jeśli masz jakiś problem i potrzebujesz pomocy, po prostu napisz. Odpowiedź jest zazwyczaj szybka, a klienci są bardzo zadowoleni z usługi. W naprawdę pilnych przypadkach możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, ale numer jest zagraniczny, a koszt połączenia może być wysoki.

Opcja Skrill 1-tap

Użytkownicy posiadający konto Skrill mają teraz możliwość przyspieszenia dokonywania depozytów z użyciem tego portfela. Firma oferuje możliwość wpłaty środków za pomocą praktycznie jednego kliknięcia. Są one również darmowe i znacznie przyspieszają grę. Jest to szczególnie użyteczne w przypadku graczy korzystających z zakładów na żywo. W takich momentach bardzo przydatne jest szybkie deponowanie pieniędzy. Ciekawostką jest, że korzystając z opcji 1-tap możemy również dokładnie w taki sam sposób wypłacać pieniądze. Jeśli chodzi o limity, to są takie same jak przy standardowej wypłacie. Jeżeli chcesz skorzystać z opcji Skrill 1-tap u swojego bukmachera, to zaloguj się na jego konto, przejdź do strefy płatności i skorzystaj z ikonki Skrill 1-tap. Za pierwszym razem należy się zarejestrować, aby aktywować tą szybką metodę płatności.

Bukmacherzy oferujący Skrill

LVBet

LVBet umożliwia klientom wpłacanie środków za pomocą Skrill. Promocja w pakiecie powitalnym sięga nawet 1500 zł. Podzielona jest ona na dwie części. Za pierwszy depozyt możemy zyskać 1000 zł, natomiast za drugi depozyt, gracz otrzymuje 500 zł. Jest to tak zwany reload bonus. Skrill wraz z bukmacherem LVBet przygotował także świetną ofertę na mundial 2018. Wszyscy gracze, którzy w czerwcu 2018 wpłacom środki za pomocą Skrill będą brali udział w konkursie. Polega ona na zbieraniu punktów. Najlepsi gracze w rankingu otrzymają nagrody, których pula całkowita wynosi 10.000 zł. LVBet przewidział za pierwsze miejsce nagrodę 5.000 zł.

Totolotek

Totolotek to kolejny bukmacher, który zdecydował się na współpracę ze Skrill. Totolotek proponuje nowym graczom bonus powitalny w wysokości 100% do 1000 zł oraz 20 zł na freebet. Jest to całkiem interesująca oferta, w szczególności, że Totolotek wcześniej oferował nowym graczom jedynie 550 zł. Jeżeli jesteśmy zainteresowani obstawianiem polskiej ekstraklasy, to totolotek jest świetnym wyborem, gdyż z naszych obliczeń wynika, że posiada najwyższe kursy na tego rodzaju typy. W przeciwieństwie do Fortuny czy STS, Totolotek nie posiada streamingu meczów Live na swojej platformie. Dla niektórych typerów może to być przeszkoda.

STS

STS również zdecydował się na współpracę ze Skrill. Jego oferta powitalna dla nowych graczy nie jest tak rewelacyjna, wynosi jedynie 500 zł. STS rekompensuje jednak bonus bardzo fajnymi promocjami tematycznymi. Przykładowo podczas trwania mundialu 2018, można było obstawiać w specjalnych konkursach na awans Polaków do 1/4 finału, a nawet do finału Mistrzostw Świata. STS Proponuję swoim graczom streaming niektórych meczów na żywo na platformie, co na pewno jest dużym plusem. Ciekawym również rozwiązaniem jest program partnerski, dzięki któremu możemy zaprosić znajomych do gry. Za polecenie znajomego STS płaci obu użytkownikom po 50 zł.

Fortuna

Fortuna również umożliwia wpłaty i wypłaty za pomocą portfela elektronicznego Skrill. Bonus dla nowych graczy wynosi jedynie 400 zł. U tego bukmachera możemy znaleźć również wiele ciekawych promocji. Przykładem jest na przykład Happy Hours, podczas których wygrane będą podwyższone o wysokość podatku. Możemy także liczyć na promocję związane ze zwrotami stawek na kupony lub typy, które nie okazały się trafne. Za polecenie znajomego Fortuna płaci 100 zł, co jest dosyć ciekawą propozycją, jeśli znamy kogoś to aktualnie szuka nowego bukmachera.

Skrill: Krótka historia firmy

Marka Skrill od dawna kojarzona jest głównie z usługami hazardowymi, w tym z zakładami bukmacherskimi. Dzięki temu posiada ona ugruntowaną pozycję na rynku. Firma powstała dawno temu w roku 2001. Od tamtej pory rozrosła się do jednego z najlepszych dostawców usług płatności internetowych na świecie. Firma pierwotnie powstała pod nazwą Moneybookers. Poprzez szerzące się na rynku praktyki prania pieniędzy poprzez Skrill, często spotykamy sytuację, że bukmacherzy nie oferują bonusów za pierwszy depozyt przy dokonywaniu płatności za pomocą tego portfela elektronicznego. Jest to bardzo wielka szkoda, gdyż jest to doskonała platforma.

Należy również pamiętać, że bukmacherzy zwracają uwagę na to, aby konto Skrill było zarejestrowane z użyciem tego samego adresu email co konto bukmacherskie. Jeżeli dokonamy płatności za pomocą Skrill, to jedyną metodą wypłaty pieniędzy będzie również konto Skrill. Pamiętać należy również o tym, że możemy wysyłać pieniądze za pośrednictwem tego portfela do innych użytkowników na całym świecie. W roku 2014 firma osiągnęła zysk na poziomie 331 milionów dolarów. To powinno świadczyć o jej popularności.

Czy są lepsze portfele elektroniczne?

Głównym konkurentem Skrill jest firma Neteller. Oba podmioty są pod względem swojej działalności bardzo podobne. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zarządza nimi ta sama firma matka. Pomimo tego posiadają kilka różnic. Poniżej przedstawiliśmy kilka czynników którymi się różnią. Mając je na uwadze nietrudno zauważyć, że obie firmy posiadają różny target klientów.

Obie firmy są dobrze rozpoznawalnymi markami. Neteller jednak jest bardziej ugruntowany w kwestii zabezpieczeń oraz przetwarzania transakcji o wyższym nominale. Obie usługi są bezpłatne przy rejestracji, oraz nie wymagają opłat za potwierdzenie konta. Zarówno Neteller jak i Skrill wprowadził program lojalnościowy dla klientów VIP. Są to premie związane z obrotem na koncie oraz zwrotami za zakupy. Oba portfele pobierają prowizję za przesyłanie pieniędzy oraz wypłatę ich na konto bankowe. Nie są to jednak wysokie kwoty. Wyżej wymienieni operatorzy dysponują wysokim systemem zabezpieczania transakcji. Poniżej przedstawiamy grafika opisującą obie firmy.

Ostateczna ocena Skrill

Mimo ogromnej liczby zadowolonych użytkowników, ten nowoczesny e-portfel jest często pomijany. Ostatnio jednak niektórzy krajowi bukmacherzy włączyli ją do swojej listy metod płatności, co oznacza, że jest na niego zapotrzebowanie. Skrill jest jednym z najlepszych e-portfeli, jakie świat ma do zaoferowania, i to nie tylko ze względu na niskie opłaty.

Jakość i ilość oferowanych usług nie ma sobie równych, a dodatkowo ta metoda płatności jest akceptowana przez wielu bukmacherów i kasyn na całym świecie. Skrill po prostu idzie z duchem czasu, więc z pewnością możemy spodziewać się w przyszłości ulepszeń, by nie stracił na znaczeniu.

FAQ – Często zadawane pytania

Jak wpłacić pieniądze do Skrill kartą kredytową?

Jeżeli chcesz zasilić konto Skrill używając karty kredytowej, Wykonaj trzy proste kroki. Kliknij przycisk Wpłać pieniądze, zlokalizowany po prawej stronie twojego konta Skrill. Z wysuwanego menu wybierz kartę której chcesz użyć. Do odpowiedniego okienka wpisz kwotę transakcji oraz podaj kod bezpieczeństwa karty. Kliknij przycisk „Wpłać”.

Czy mogę zmienić walutę konta Skrill?

Co do zasady nie można zmienić wybranej podczas rejestracji waluty. Zdarzają się przypadki, że firma Skrill na prośbę użytkownika dokonuje takiej zmiany. Wymaga to indywidualnego kontaktu z centrum obsługi klienta.

Czy Etoto,  Forbet i Milenium oferują płatności Skrill?

Na dzień dzisiejszy bukmacherzy w postaci Forbet, Etoto i Milenium nie oferują i nie wspierają dokonywania wpłaty za pomocą Skrill. Jeżeli coś się zmieni, na tej stronie informacja zostanie zaktualizowana.