Bonusy Bukmacherskie – Przegląd oraz Rodzaje [Edycja 2022]


Porównaliśmy aktualne bonusy wszystkich bukmacherów, którzy są warci i posiadają licencję w Polsce. Dodaliśmy wszystkie niezbędne informacje i teraz tylko od Ciebie zależy, który bonus wybierzesz. Jeśli wykorzystasz wszystkie z nich, zarobisz ponad 13,700 PLN!

Aktualne bonusy w zakładach sportowych

Jakość sekcji bonusowej jest kluczowym kryterium przy podejmowaniu decyzji o wyborze bukmachera. W ludzkiej naturze zakorzenione jest, że wybieramy najlepsze i najbardziej korzystne oferty, a najlepsi bukmacherzy o tym wiedzą. Dlatego nie ograniczają się do „tylko dla nowych klientów”, ale dbają także o swoich wiernych. Zapotrzebowanie na bonusy jest dziś tak duże, że bukmacherzy prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych ofert. Czasem jednak trudno jest poznać warunki poszczególnych bonusów i wielu niedoświadczonych graczy łatwo daje się nabrać.

Dlatego jesteśmy tu po to, by wszystko wyjaśnić i oszczędzić Ci niepotrzebnych zmartwień i pieniędzy. Poniższe linie poświęcone są najczęstszym pytaniom i problemom, z którymi borykają się gracze. To nie jest tylko prosty przewodnik, jak poznać bonusy, ale także nasze osobiste doświadczenia i wskazówki.

Czym jest bonus przyznawany przez zakłady bukmacherskie?

Ze względu na dużą konkurencję na rynku zakładów online, bukmacherzy są nieustannie zmuszani do szukania sposobów na przyciągnięcie nowych graczy. Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów motywacji są różnego rodzaju bonusy pieniężne.

Do najczęstszych bonusów należą:

  • Bonus na start (lub bonus za zapisanie się)
  • Darmowy zakład freebet (lub zakład bez ryzyka, lub darmowy zakład)
  • Bonus natychmiastowy (znany również jako bonus bez depozytu)

Chociaż istota tych bonusów oferowanych przez różnych bukmacherów jest bardzo podobna, różni bukmacherzy stawiają różne warunki otrzymania bonusu. W kolejnych częściach wyjaśnimy w jasny sposób, jak działają bonusy bukmacherskie i na co należy zwracać uwagę przy ich otrzymywaniu.

1. Bonus startowy (Bonus od depozytu)

Bonus sign-up jest najczęściej spotykanym bonusem gotówkowym. Bonus powitalny doda określoną sumę pieniędzy do Twojego konta zakładów natychmiast lub po spełnieniu określonych warunków.

Jak sama nazwa wskazuje, bonus powitalny jest zazwyczaj związany z pierwszą wpłatą pieniędzy. Są jednak bukmacherzy, którzy oferują bonus przy 2 i 3 wpłacie.

Inne warunki otrzymania bonusu mogą obejmować postawienie określonej kwoty pieniędzy. Na przykład, bukmacher określi, że najpierw musisz postawić sto złotych, aby uwolnić sto złotych bonusu sign-up. Oznacza to, że aby uwolnić cały bonus powitalny w wysokości, na przykład, dwóch tysięcy złotych , musisz najpierw postawić 2.000 zł.

Aby uniknąć ewentualnych rozczarowań przy otrzymywaniu bonusu powitalnego, zalecam, aby zawsze najpierw zapoznać się z warunkami bonusu danego bukmachera. Bukmacherzy różnią się od siebie. Podczas gdy jeden może uzależnić otrzymanie bonusu od obrócenia pieniędzy, inny może zapewnić bonus przy zapisie bez żadnych dodatkowych warunków (tj. natychmiast po wpłaceniu pieniędzy na konto zakładów).

Wysokość bonusu powitalnego

Wysokość bonusu sign-up u bukmacherów jest zazwyczaj określona przez procentowe określenie początkowej wpłaty oraz maksymalną kwotę bonusu w złotówkach.

Na przykład bukmacher informuje, że oferuje 100% bonus od pierwszego depozytu aż do 1,000 PLN. Oznacza to, że za każdą złotówkę, którą prześlesz na konto podczas pierwszego depozytu, otrzymasz od bukmachera złotówkę jako bonus. Dlatego, aby osiągnąć maksymalny bonus w wysokości 1,000 PLN, musisz wpłacić na swoje konto 1.000 PLN podczas pierwszej wpłaty.

Jeśli bukmacher twierdzi, że oferuje 50% bonus od pierwszej wpłaty do 1000 PLN, to doda 50 groszy do każdej złotówki, którą wpłacisz podczas pierwszej wpłaty. Oznacza to, że jeśli wpłacisz na swoje konto 2000 PLN, otrzymasz od bukmachera 1000 PLN (50% wpłaty). Jeśli więc chciałbyś osiągnąć maksymalny bonus 1000 PLN na takich warunkach, to musiałbyś wpłacić na swoje konto 2 000 zł podczas pierwszej wpłaty (ponieważ 50% z 2 000 PLN to 1 000 PLN).

2. Darmowy zakład (Free Bet)

Innym popularnym bonusem w zakładach sportowych jest darmowy zakład (Free Bet) czyli darmowa możliwość obstawienia jednego zakładu. Darmowy zakład może być wykorzystany zarówno jako bonus dla obecnych klientów, jak i jako bonus dla nowych klientów (np. w formie bonusu sign-up).

Tak jak w przypadku innych rodzajów zakładów, bardzo ważne jest, aby przeczytać warunki premii. Niektórzy bukmacherzy oferują darmowy zakład bez żadnych innych warunków, podczas gdy inni uzależniają darmowy zakład od wpłaty pieniędzy na konto lub że musisz najpierw postawić zakład, a darmowy zakład otrzymasz tylko wtedy, gdy poprzedni zakład przegra.

Częstym ograniczeniem darmowych zakładów jest również zróżnicowanie możliwości obstawiania – bukmacherzy oferują darmowe zakłady np. w ramach danego turnieju – Mistrzostwa Świata, EURO, Wimbledon, US Open, French Open itp. Również w tym względzie bardzo ważne jest, aby zawsze dokładnie czytać warunki bonusu, aby nie obstawiać w dobrej wierze i nie stracić później pieniędzy.

Wysokość darmowego zakładu (Free Bet-u)

Podobnie jak bonus powitalny, darmowy zakład jest zwykle wskazany przez wielkość wyrażoną w procentach i maksymalną kwotę zakładu. Oznacza to, że bukmacher da swoim klientom np. darmowy zakład o wartości 100% do maksymalnej kwoty 100 PLN. W takim przypadku, aby otrzymać maksymalny bonus, musisz wpłacić na swoje konto 100 PLN lub postawić zakład za 100 PLN.

Jeśli bukmacher oferuje darmowy zakład o wartości 50% do maksymalnej kwoty 100 PLN, będziesz musiał wpłacić na swoje konto 200 PLN lub postawić 200 PLN na wybraną okazję (50% z 200 PLN = 100 PLN).

3. Bonus natychmiastowy (bonus bez depozytu)

Bonus natychmiastowy lub też określany jako bonus bez depozytu jest przyznawany przez bukmachera klientom bez konieczności wcześniejszego wpłacenia depozytu lub zakładu. Jedynym warunkiem jest zazwyczaj założenie konta u bukmachera, co jest najkorzystniejsze z punktu widzenia obstawiającego.

Niestety bonusy bez depozytu bywają nadużywane, nie mówiąc już o tym, że nie dają tak dobrego zwrotu z inwestycji, dlatego rzadko można je spotkać w ofertach bukmacherów. Bonusy błyskawiczne są zwykle określane przez wysokość bonusu. Bonus ten jest przyznawany natychmiast po otwarciu konta, bez żadnych innych warunków. Jeśli bonus jest obwarowany jakimiś warunkami, to są to warunki wypłaty (np. pieniądze mogą być przelane na konto dopiero po trzykrotnym obstawieniu). Ponownie, zalecamy dokładne zapoznanie się z regulaminem bonusu. W przypadku bonusów bez depozytu ograniczenia są jeszcze surowsze i często trzeba obracać bonusem aż do 40 razy.

4. Darmowe Zakłady Bez Ryzyka

Zakłady bez ryzyka, jak się je czasem nazywa, są szeroko stosowanym rodzajem bonusu. Ich zaletą jest to, że nie są zależne od ilości pieniędzy, które wpłacasz, ani od niczego innego. Tak więc, gdy tylko bukmacher zaoferuje Ci darmowy zakład, nie wahaj się z niego skorzystać. Ten rodzaj bonusu jest bardzo popularny, ponieważ nie musisz stawiać własnych pieniędzy. Kiedy postawisz darmowy zakład, a Twoja wskazówka okaże się słuszna, pieniądze, które wygrasz, są Twoje. Jeśli jednak Twój zakład nie wypali, nie musisz rozpaczać, bo nie stracisz żadnych pieniędzy.

5. Inne rodzaje bonusów

Specjalnym rodzajem bonusu, który oferują niektórzy bukmacherzy, jest zwiększenie całkowitego kursu na Twój kupon. Zazwyczaj jest to możliwe dzięki punktom lojalnościowym, które zdobywasz za obstawianie zakładów. W praktyce bonus działa w ten sposób, że dodajesz do swojego kuponu dowolne okazje, wybierasz kwotę, którą chcesz postawić, a następnie wykorzystujesz punkty lojalnościowe, aby zwiększyć całkowity kurs o pewien procent.

6. Bonus za pobranie aplikacji mobilnej

U niektórych, zwłaszcza zagranicznych bukmacherów, możesz natknąć się na bonus za ściągnięcie i używanie aplikacji mobilnej. Prawda jest taka, że kilka lat temu ten bonus był bardziej powszechny, ponieważ bukmacherzy chcieli zachęcić klientów do korzystania z aplikacji. Dziś często jest na odwrót, a gracze naciskają na bukmacherów, by wypuścili odpowiednią aplikację mobilną, bo wielu nie może się bez niej obejść.

7. Bonus Cashback

Innym rodzajem bonusu jest tzw. bonus cashback, który nie jest u nas dość powszechny, ale niektórzy rodzimi bukmacherzy włączają go od czasu do czasu do swojej oferty. Cashback działa w ten sposób, że bukmacher oddaje Ci pewien procent Twojej stawki od każdego przegranego kuponu. Zazwyczaj jest to 5-20%, co w ostatecznym rozrachunku może dać solidną sumę. Ten cashback może być czasem wypłacony prosto z Twojego konta, ale często musisz obstawić go ponownie (lub więcej niż raz). Oprócz zakładów sportowych, bonus ten oferowany jest także w kasynach na całym świecie.

Premia za korzystanie z określonej metody płatności jest również dość powszechna. Zazwyczaj działa to w ten sposób, że jeśli wpłacisz pieniądze na konto gracza używając danej metody płatności, otrzymasz pewien procent przelanej kwoty jako dodatkowy bonus. Czasami jest to wzrost o 20%, ale bonus 100% nie jest wyjątkiem.

8. Program Lojalnościowy i Status VIP

Nawet stali klienci nie są stratni, przynajmniej nie w przypadku jakościowych zakładów sportowych. Przy podejmowaniu decyzji o tym, gdzie postawić zakład, nie kieruj się tylko kuszącymi bonusami za zapis, ale sprawdź też, jak bukmacher dba o swoich lojalnych klientów. Jeśli poważnie myślisz o zakładach, to powinien to być najważniejszy punkt ze wszystkich. Po co obstawiać u bukmachera, który wabi nowych klientów tylko słodkim bonusem za zapisanie się i nie dba już o swoich „stałych klientów”? Jest wiele sposobów, by dbać o swoich obecnych klientów, poniżej omówimy niektóre z nich.

Wielu bukmacherów oferuje punkty lojalnościowe. Zazwyczaj zdobywa się je za postawione zakłady (wysłane kupony), ale i tu obowiązują pewne zasady. Na pewno powinieneś dowiedzieć się, jaka jest minimalna kwota zakładu, aby zdobyć punkty lojalnościowe lub czy możesz je otrzymać zarówno za zakłady przedmeczowe, jak i zakłady na żywo. Każdy bukmacher ma inne zasady i limity, ale wszystkie one mają jedną wspólną cechę – korzyści, jakie możesz uzyskać za punkty. Niektóre miejsca dadzą Ci za nie darmowe zakłady, podczas gdy inne mogą dać Ci podwyżkę na Twój następny bilet. Często możesz też wymienić punkty lojalnościowe na nagrody rzeczowe w sklepie internetowym.

Niektórzy bukmacherzy oferują tzw. statusy VIP, które są kuszącą ofertą dla wielu graczy. Statusy VIP zazwyczaj działają na zasadzie „im więcej stawiasz, tym więcej korzyści otrzymujesz” i są podzielone na kilka kategorii (np. Gold, Silver, Platinum itd…). Aby je otrzymać, obstawiający muszą spełnić pewne warunki, które są różnie ustalane przez każdego bukmachera. Może to być kwota pieniędzy, którą trzeba postawić lub liczba losów, które trzeba obstawić. Tak czy inaczej, im wyższy status VIP, tym więcej korzyści będziesz mieć.

Na co zawsze należy zwracać uwagę przy ubieganiu się o bonus?

  • Minimalna kwota depozytu, która uprawnia do otrzymania bonusu
  • Maksymalna wysokość premii
  • Procent bonusu (wysokość pokrycia bonusowego wyrażona w procentach)
  • Rodzaj premii
  • Ograniczenie premii na turniej/sport
  • Dodatkowe warunki, takie jak konieczność przewrócenia wygranych pieniędzy lub minimalny kurs na darmowy zakład, itp.
  • Warunki odstąpienia od umowy

Zasady i warunki przyznawania bonusów – czyli na co uważać

Zanim się zapiszesz, powinieneś uważnie przeczytać regulamin oferty bonusowej. Niektórzy z najlepszych bukmacherów oferują tysiące złotych jako bonus, ale jeśli musisz postawić tę kwotę trzydzieści razy, nie jest to już tak chwalebne i wielu ludzi daje się na to złapać. Dodatkowo, zazwyczaj obstawiający ma ograniczony czas na postawienie zakładu, którego długość różni się w zależności od bukmachera. Często regulamin mówi również, że liczą się tylko zakłady z pewnym minimalnym kursem (np. kursem 1.8 lub wyższym). Dlatego ważne jest, by nie tylko przeczytać warunki, ale także je zrozumieć.

Zwróć też uwagę na warunki bonusu, które powiedzą Ci, jakie typy zakładów się liczą lub na jakie okazje do obstawiania możesz postawić. Czy regulamin obejmuje tylko zakłady przedmeczowe, czy także zakłady na żywo? Pamiętaj, że czasem zobaczysz tylko „niekompletne” warunki zakładów i to do Ciebie należy znalezienie pełnego tekstu na stronie.

Jak zdobyć premię

Zdobycie bonusu za zapisanie się nie jest trudne. Wystarczy, że się zarejestrujesz, a to automatycznie aktywuje bonus. Czasami jednak musisz wpisać kod podczas rejestracji lub kliknąć na link w mailu. Wielu bukmacherów wysyła newslettery, aby przyciągnąć nowych klientów. Jeśli masz przyjaciela, który obstawia u tego bukmachera, obaj możecie otrzymać bonus, jeśli on lub ona wyśle Ci link do rejestracji. Ten rodzaj bonusu jest zwykle nazywany „Poleć przyjaciela” lub „Przyprowadź przyjaciela”. Warto wcześniej dowiedzieć się wszystkich szczegółów, by niepotrzebnie nie przegapić ciekawych bonusów. Czasami opłaca się też śledzić portale społecznościowe bukmacherów. Bukmacherzy dobrze wiedzą, że skupiają na sobie ogromną liczbę klientów, dlatego ogłaszają tam różne konkursy i promocje.

Są też jednak osoby, które nie są zainteresowane ofertami bonusowymi i chcą się po prostu zarejestrować i postawić zakład. W takim przypadku po prostu zarejestruj się, wpłać pieniądze na swoje konto gracza i zacznij obstawiać. Oczywiście, skorzystanie z bonusu za zapisanie się nie jest obowiązkowe, więc to od Twojej decyzji zależy, czy się na niego zdecydujesz, czy nie. Jeśli jednak chcesz obstawiać, to szkoda byłoby przegapić kilka ciekawych ofert i bonusów pieniężnych.

Ostatnie słowo o bonusach

Bonusy to jedna z ważnych cech bukmacherów, która jest powszechnie pożądana przez obstawiających. Dzięki nim masz większe szanse na wygraną, co oczywiście przekłada się na dodatkowe pieniądze. Dodatkowo są one również powodem do pozostania przy danym bukmacherze, np. Jeśli klient jest zadowolony i czerpie korzyści z zakładu, jest mniej prawdopodobne, że odejdzie. Dobrej jakości bukmacherzy często rotują bonusami, aby nie popaść w rutynę.

Oferty bonusowe nie tylko zapewniają korzyści, ale także mają pewne warunki, które musisz spełnić, aby je otrzymać. Na przykład, konieczność postawienia określonej kwoty może być dość kłopotliwa, zwłaszcza jeśli jest ona zbyt wysoka. W takim przypadku może się okazać, że nie warto nawet korzystać z tego bonusu. Na przykład, niektóre bonusy mogą być wygrane tylko wtedy, gdy postawisz na konkretny sport. A jeśli nie rozumiesz tego sportu i nie jesteś w nim biegły, możesz przegrać. Niektóre bonusy sportowe po prostu lepiej zostawić na lodzie.

Niemal każdy bukmacher oferuje obecnie jakąś formę bonusów sign-up i programów lojalnościowych, więc obstawiający bez wątpienia mają w czym wybierać. Tym bardziej ważne jest, by wybierać rozważnie i nie kiwać palcem na pierwszą ofertę, która się pojawi. Wręcz przeciwnie, bardzo ważne jest, aby każdy obstawiający dokładnie zapoznał się z warunkami każdego bonusu, a jeśli nie jest jeszcze zarejestrowany u żadnego bukmachera, powinien wziąć pod uwagę także inne cechy danego bukmachera i nie podejmować decyzji wyłącznie na podstawie krzykliwego bonusu. Pamiętaj, że nie musisz korzystać z żadnego bonusu, jeśli nie chcesz, więc powinieneś dawać kuksańca tylko tym, których warunki i zasady znasz i akceptujesz.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY