Co Można Obstawiać w Meczu Piłki Nożnej? [Lista na 2022]


W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej zakładom na piłkę nożną i opcjom, jakie mamy tu do wyboru. Ogólnie rzecz biorąc przedstawiam poniżej krótką listę tego co można obstawiać w ramach nawet jednego meczu piłkarskiego. Nie musimy bowiem ograniczać się jedynie do klasycznego zakładu w stylu „1” „x” lub „2”. Oto co można obstawić:

1) Klasyczny zakład na wynik końcowy

Najpopularniejsza forma zakładów na piłkę nożną. Obstawia się go systemem 1×2 (drużyna 1 wygrywa, drużyna 1 remisuje, drużyna 2 wygrywa) lub z handicapem azjatyckim.

W zakładach 1×2 stawiasz na wygraną jednej z drużyn lub na remis. Jest to często nazywane zakładem trójstronnym. Z drugiej strony, w przypadku handicapu azjatyckiego, nie ma możliwości remisu. Ten sposób obstawiania został wymyślony głównie po to, aby uatrakcyjnić mecze, które wyglądają jednoznacznie. Bukmacherzy zaoferują Ci handicap, który jest dodawany do (lub odejmowany od) całkowitego wyniku drużyny.

Na przykład, handicap +1,5 bramki oznacza, że 1,5 bramki zostanie dodane do całkowitego wyniku drużyny. Jeśli mecz pomiędzy drużynami A i B kończy się wynikiem 2-3, ale stawiasz z handicapem +1,5 na drużynę A, Twój zakład jest wygrany, ponieważ wynik handicapu wynosi 3,5-3. W przypadku ujemnego handicapu (-1,5) liczba ta zostanie odjęta od wyniku drużyny. Jeśli postawiłbyś na drużynę B z tym handicapem, Twój zakład byłby przegrany. Chociaż drużyna B wygrała 3-2, po odliczeniu handicapu ostateczny wynik to 2-1,5 dla drużyny A.

Warto również zaznaczyć, że klasyczna długość meczu piłkarskiego to 90 minut. W wielu meczach jest jeszcze trochę czasu na rozstawienie (około 2-3 minuty). Czas ten nadal wlicza się do podstawowego czasu meczu. Jednakże dogrywki lub rzuty karne są już „oddzielnym rozdziałem” i nie liczą się w normalnych zakładach trójstronnych, więc uważaj!

2) Zakład na wynik pierwszej połowy i ogólny rezultat meczu

Bardzo popularne są również zakłady na wynik pierwszej połowy i ogólny rezultat, jednak jest to dość trudne. Podstawy są takie same jak w przypadku pierwszego punktu, jednak w tym przypadku musisz poprawnie odgadnąć zarówno to, kto wygra w połowie meczu jak i to, kto zakończy go zwycięsko.

Zamiast łączyć pierwszą i drugą połowę meczu, możesz postawić na wynik tylko pierwszej połowy. Dobrą wartość można znaleźć zwłaszcza w meczach, które są wyrównane lub w których grają drużyny ze świetną obroną. Postawienie na słabszego przeciwnika również nie jest złym pomysłem – słabsza drużyna często dotrzymuje kroku faworytowi w pierwszej połowie i zapewnia sobie remis. W drugiej połowie jednak ich zawodnicy opadają z sił i faworyt wygrywa.

Aby odnieść sukces będziesz potrzebował wyczucia w określaniu rozwoju i tempa meczu. Na przykład, w meczu drużyna może grać z drużyną, która jest zdecydowanym faworytem, ale również ma wolniejszy początek meczu. Można więc pomyśleć o zakładzie Draw/Win, który często oferuje dobre value w takim przypadku.

3) Dokładna liczba bramek lub dokładny wynik

Oczywiście możesz również postawić na całkowitą liczbę bramek lub całkowity wynik. Kursy na tego typu zakłady są często znacznie wyższe, ale rzadko jest to opłacalne przedsięwzięcie. Prawidłowe przewidzenie tego typu wyniku jest dość trudne, dlatego profesjonalni gracze skupiają się właśnie na tym obszarze. Możesz nim jednak zostać, pomoże Ci w tym moja Szkoła Bukmacherska.

4) Zakłady na Powyżej i Poniżej – suma bramek

Innym popularnym typem zakładu jest over/under całkowitej liczby bramek. Bukmacherzy zazwyczaj ustalają 2,5 gola jako limit. Więc albo stawiasz na mniej niż 2,5 gola w meczu (łącznie) albo na więcej.

5) Zakład na wygraną ale bez uwzględniania remisu

W tym przypadku możesz postawić na wygraną drużyny A lub na wygraną drużyny B. Jeśli mecz zakończy się remisem, otrzymasz z powrotem swoją stawkę. Konsekwencją tego jest oczywiście to, że kursy są niższe niż w przypadku klasycznych zakładów trójstronnych.

6) Zakład na to, która drużyna pierwsza zdobędzie bramkę

Po prostu stawiasz na to, która drużyna otworzy wynik meczu. Ale uważaj na „specials”, takie jak własne bramki i tak dalej, ponieważ warunki mogą się różnić w zależności od bukmachera.

7) Zakład na to, że obie drużyny strzelą gola (BTTS)

Ten rodzaj zakładu obstawiamy jeśli jesteśmy przekonani, że obie drużyny w meczu strzelą gola. Nie znaczenia jaki będzie ostateczny wynik i czy będzie to więcej niż jedna bramka strzelona przez każdą z drużyn. Może to być ostatecznie wynik 1:1 lub 4:5. Liczy się tylko fakt, że oba zespoły strzeliły bramkę. Jeśli wynik zakończy się remisem 0:0 lub wynikiem 1:0 lub jakimkolwiek, w którym wystąpi cyfra „0” – przegrywamy.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2023

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.