Systemy i Strategie Zakładów – Wielki Poradnik na 2022


Zarabianie pieniędzy na zakładach sportowych może być nie lada wyzwaniem, ale są gracze, którzy regularnie wygrywają. Są nawet profesjonaliści, którzy zarabiają na tym zajęciu przyzwoite pieniądze. Na tej stronie znajdziesz różne strategie zakładów sportowych i przydatne wskazówki, które pomogą Ci stać się lepszym graczem. Szczególnie początkujący i średnio zaawansowani gracze docenią poniższe rady, ale i bardziej doświadczeni gracze znajdą tu coś dla siebie.

W tym dziale skupię się na testowaniu i omawianiu strategii zakładów bukmacherskich. Jak wiadomo ciągle pojawiają się nowe systemy, które obiecują niestworzone zyski.

Właśnie tutaj będę sprawdzał, obliczał lub testował czy dana strategia znaleziona w sieci ma sens.

Czym jest system bukmacherski (strategia)?

Jeśli chodzi o zakłady sportowe to oczywiście każdy chce wygrywać, ale prawda jest taka, że zakłady to przede wszystkim rozrywka z którą większość ludzi nie powinniśmy wiązać zbyt wielu oczekiwań (przynajmniej na początku). Podczas gdy większość z nas obstawia zakłady wyłącznie na podstawie własnego osądu i intuicji, najlepsi zadają sobie trud przeprowadzenia analiz, a także stosują pewne systemy lub strategie obstawiania.

Sprawne systemy obstawiania mogą być użytecznym narzędziem dla każdego, kto chciałby uporządkować swoje hobby. Ich głównym celem jest zwiększenie szans na osiągnięcie zysku w dłuższej perspektywie.

Żadna strategia nie zagwarantuje Ci 100% sukcesu. Dlaczego? Bo wtedy każdy by ją stosował, a bukmacherzy odnotowaliby straty i wypadli z biznesu. Po co więc są strategie? Po to, aby zwiększyć naszą skuteczność. Nawet o kilka procent.

Jaką strategię obstawiania zastosować?

Zastanawiasz się jak wybrać odpowiedni system? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy obstawiający jest inny. Dlatego strategia, która odpowiada jednej osobie, może całkowicie nie spodobać się innemu. Zanim zaczniesz używać jakiejkolwiek strategii na prawdziwe pieniądze upewnij się, że najpierw wypróbujesz ją na papierze. Ewentualnie za minimalną kwotę, której utraty nie będziesz żałował.

Jeśli zastanawiasz się jak przetestować strategię bez stawiania prawdziwych pieniędzy, to sprawa jest prosta. Zasadniczo możesz to zrobić zapisując swoje typy (wraz z kursami i innymi istotnymi informacjami) i śledzić swoje długoterminowe zyski. W ten sposób możesz wypróbować kilka różnych strategii naraz, a następnie wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada.

W Internecie możesz znaleźć mnóstwo różnych systemów, ale wiedz, że większość z nich jest zupełnie bezużytecznych. Wielu zatem preferuje sprawdzone strategie. Uczmy się więc na cudzych błędach, a nie swoich. Szczególnie jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, gdzie błędy mogą kosztować na prawe dużo pieniędzy.

3 Systemy obstawiania zakładów – Przykłady

Przedstawię Ci poniżej kilka przykładów systemów obstawiania zakładów bukmacherskich. Typerzy praktykowali je już z większym lub mniejszym powodzeniem. Uważam, że warto przyjrzeć się tym systemom.

Niektóre systemy dają Ci szansę wygrania większych pieniędzy za niewielką stawkę.

Uważaj na strony, które próbują sprzedawać systemy bukmacherskie – często twierdzą, że ich system jest na prawdę skuteczny. To za pewne kłamstwo. Nie ma systemu, który zagwarantuje Ci 100% sukcesu. Są jednak systemy mogą faktycznie zwiększyć ogólną skuteczność. Na łamach tego bloga będę regularnie przedstawiać różne rodzaje systemów i strategii. Jeśli zdecydujesz się wypróbować któryś z nich, koniecznie daj znać jak wypadł Twój test.

1. System wielopoziomowy

Jest to system, w którym celem jest osiągnięcie trafionego wyniku 3 na 4 zakłady (stawiasz proste zakłady). Kurs na każde zdarzenie musi być większy niż 1.55 Zaczynasz na poziomie początkowym, zakład wynosi 10 jednostek (na przykład złotówek).

W przypadku, gdy wszystkie cztery kupony będą poprawne:

 • Przechodzisz na następny poziom.
 • Obstawiasz ponownie używając tego samego systemu, ale zakład wynosi teraz 2x tyle co poprzedni, czyli 20 jednostek.

W przypadku, gdy trafisz poprawnie trzy z czterech kuponów:

 • Pozostajesz na (tym samym) poziomie podstawowym.
 • Obstawiasz ponownie używając tego samego systemu z tym samym zakładem (10 jednostek)

W przypadku, gdy system zawiódł (masz dwa lub więcej błędnych typów):

 • Schodzisz w dół o jeden poziom (jeśli jesteś na poziomie startowym, zostajesz na tym poziomie)
 • Obstawiasz ponownie w tym samym systemie, ale zakład jest o połowę mniejszy niż poprzedni (ponieważ jesteśmy na poziomie startowym, to zakład wynosi nadal 10 jednostek)
 • Obstawiający ma swobodę w decydowaniu o wielkości początkowego zakładu i liczbie poziomów.

Podsumowanie. System jest ciekawy, a stawka wcale nie musi być wysoka. Wszystko opiera się na matematycznej zasadzie, która mówi, że nawet z jednym złym wyborem osiągnęliśmy interesujący zysk (wygrana jest również +- równa wielkości zakładu na następnym poziomie). Najważniejszą rzeczą w stosowaniu tego systemu jest dyscyplina i dokładne sprawdzanie obstawianych zakładów.

2. Strategia Dla Opornych (dwa zakłady)

 • Wybierz 6 typów, których prawdopodobieństwo wystąpienia jest raczej wysokie.
 • Zrób 3 kupony akumulowane (każdy z dwoma typami)
 • Kurs na każdy kupon akumulowany musi wynosić co najmniej 3.00.
 • Zakład na każde AKO musi być taki sam.
 • Koniecznie wybierz dokładnie 6 typów. Następnie musisz je obstawić w formie trzech combosów z dwoma typami na każdym.

Powiedzmy, że zakład combo wynosi 10 jednostek co oznacza, że całkowita proponowana wygrana wynosi 30 jednostek. Obliczenie jest proste.

Jeśli trafisz wszystkie 6 meczów będziesz miał 3 zwycięskie Kupony.

 • Zakład: 30 jednostek, Wygrana: 90 jednostek, Zysk: 60 jednostek

Jeśli trafisz 5 meczów, będziesz miał 2 zwycięskie kupony

 • Zakład: 30 jednostek, Wygrana: 60 jednostek, Zysk: 30 jednostek

Jeśli trafisz 4 mecze, będziesz miał co najmniej jeden zwycięski kupon, ale może nawet dwa

 • Zakład: 30 jednostek, Wygrana: 30 lub 60 jednostek, Zysk: 0 lub 30 jednostek

Jeśli trafisz 3 typy jest duża szansa, że będziesz miał jedno zwycięskie combo.

 • Zakład: 30 jednostek, Wygrana: 30 jednostek, Zysk: 0 jednostek

Jeśli trafisz 2 typt, masz szansę na jedno zwycięskie combo

 • Zakład: 30 jednostek , Wygrana: 30 jednostek , Zysk: 0 jednostek

Podsumowanie. Musisz mieć co najmniej jedno wygrywające combo, aby pokryć całkowitą wielkość tego zakładu. Każde dodatkowe zwycięstwo oznacza zysk. Jest to dość interesujący system zakładów. Ważne, abyś dobrze wybrał zdarzenia, które chcesz obstawiać i jeśli uda Ci się tak typować, aby mieć przynajmniej jeden kupon trafiony, to jesteś w domu.

3. 15 zakładów z rzędu

W tej strategii obstawiania będziesz obstawiał 15 razy z rzędu (dokładny przewodnik po 15 zakładach z rzędu znajduje się tutaj). Ta strategia może doprowadzić do zysku, a jej zaletą jest to, że potrzebujesz tylko niewielkiej inwestycji i odrobiny szczęścia.

Możesz zacząć od 5 PLN. Postaw kwotę na jeden lub więcej meczów (zakład pojedynczy lub akumulowany) tak, aby końcowy kurs był wyższy niż 2.25.

Jeśli wygrasz, zatrzymaj 25% kwoty na koncie i postaw pozostałą kwotę ponownie. Tak aby Twój kurs wynosił około 2.25. W 14 rundzie zostaw na koncie 57%, a całą wygraną wypłacisz po rundzie finałowej. Możesz oczywiście zmodyfikować liczbę rund według własnego uznania.

Jeśli przegrasz w którejś z rund cofasz się o dwie rundy. Trzy porażki z rzędu przywrócą Cię do poziomu startowego.

Oczywiście musisz wziąć pod uwagę, że ten scenariusz jest matematycznie mało prawdopodobny, ale najwięcej ile możesz stracić w jednej rundzie to początkowy kapitał.

Skuteczność na poziomie 55% to dobry wynik

Czasem masz 68% skuteczności, czasem 50%, a czasem tylko 35%. Każdy dzień jest inny. Rzeczywistość jest taka, że jeśli uda ci się utrzymać wskaźnik skuteczności na poziomie przynajmniej 55% w długim okresie czasu, będziesz zarabiał pieniądze. A dokładniej – zarobisz całkiem sporo.

Niektórzy myślą, że 55% to mało. Ci, którzy grają wiedzą jednak, że gdyby co tydzień osiągali 5% zysku w ciągu sezonu zarobiliby mnóstwo pieniędzy.

Co powiesz na potrojenie inwestycji?

Załóżmy, że Twój początkowy bankroll wynosi 5000 PLN i generujesz 5% tygodniowo. W pierwszym tygodniu zarobisz 250 PLN, w następnym 262 PLN, a w kolejnym 275 PLN. W ciągu roku możesz zarobić 15,000 PLN. Wszystko to przy początkowej inwestycji w wysokości 5000 PLN.

Odłóżmy na bok 5,000 PLN i policzmy 5% jednostek. Jeśli postawisz 10 jednostek, co dwa dni otrzymasz jedną nową jednostkę. W ciągu roku zarobisz od 150 do 200 jednostek. Mogą to być złotówki, euro czy dolary.

Co dokładnie trzeba zrobić?

Oczywiście, to nie takie proste, aby osiągnąć 5% zwrotu z inwestycji. Po pierwsze, musimy się zdywersyfikować. Powinniśmy stawiać na więcej niż jeden sport lub jedną ligę. Dzięki temu będziesz się doskonalić i mieć do czynienia z bardziej zróżnicowanymi sytuacjami. Także będziesz mógł wybierać spośród większej ilości okazji do obstawiania.

Nie oznacza to, że musisz zacząć obstawiać dziesięć różnych dyscyplin, o których nic nie wiesz. Znaczy to jedynie tyle, że powinieneś stopniowo starać się poszerzać sferę swoich zainteresowań. Informacje o zakładach na różne dyscypliny sportowe znajdziesz w sekcji zakłady według dyscyplin.

Aby uzyskać 5% tygodniowo będziesz musiał obstawiać 10-15 zakładów tygodniowo. Będziesz musiał także zrozumieć, że czasami trafi się zły dzień, w którym nie będzie szło dobrze. Czasami dzień będzie wspaniały, taki w którym wszystko czego dotkniesz zamieni się w złoto. Nawet profesjonalni typerzy nie są w stanie uniknąć tych wahań.

Jeśli chcesz konsekwentnie wygrywać musisz unikać złych sytuacji, w których jedyną konsekwencją jest przegrana. Ogólnie to nie powinieneś wpadać w panikę i na pewno nie powinieneś zwiększać wielkości zakładów, próbując odrobić straty. Jest to chyba najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić w tej sytuacji.

Obstawianie powinno być jak maraton

Bardzo ważne jest, abyś spojrzał na zakłady sportowe z długoterminowej perspektywy. Na pewno nie chodzi o to, by raz na jakiś czas rzucać powiedzmy, połowę wypłaty na dany typ. Żeby osiągać stałe zyski, musisz mieć odpowiednią strategię. Tylko w ten sposób będziesz mógł wygrać i zwiększyć zyski.

Poprzez reinwestowanie wygranych będziesz w stanie osiągnąć większy zysk, bo z czasem będziesz zwiększać wielkość zakładów (pamiętaj, że 2% z 10 000 to 200, a 2% z 20 000 to już 400). Oczywiście rozsądnie jest wypłacić pewną kwotę zysku i nie ryzykować, ale to zależy od osobistych preferencji obstawiającego. Nie możemy zagwarantować żadnego z powyższych rozwiązań, ale taki scenariusz jest prawdopodobny – wszystko zależy od Ciebie i Twojego podejścia do zakładów. Jeśli zastosujesz właściwe podejście, może się udać.

Wszystko zależy ostatecznie od Ciebie

Pamiętaj, że sukces w zakładach sportowych zależy od wielu różnych czynników – umiejętności przeprowadzania analizy przedmeczowej, czytania statystyk, oceniania różnych czynników, takich jak pogoda i tak dalej.

Jeśli jednak naprawdę zaangażujesz się w obstawianie i zastosujesz się do naszych zaleceń, to z pewnością osiągniesz sukces.

Wielu obstawiających kończy na minusie ponieważ spodziewają się, że z dnia na dzień się wzbogacą. To błąd. Musisz pamiętać, że zakłady bukmacherskie to aktywność, która (jeśli jest wykonywana poprawnie) przynosi zyski stopniowo. Dobra wiadomość jest taka, że to nie jest aż tak trudne – w końcu potrzebujesz tylko 55% zwrotu z zainwestowanych pieniędzy by odnieść sukces.

Zakłady sportowe są jak biznes, więc aby przynosić zyski musisz dobrze zarządzać firmą. Upewnij się, że jesteś na bieżąco i dostosowujesz się do różnych zmian w sporcie, lidze i ogólnie w zakładach sportowych. Nie pomijaj żadnych ważnych czynników i zawsze wykonuj pracę w 100% dobrze.

Przeczytaj także inne artykuły na temat strategii:

Lista wszystkich artykułów o obstawianiu piłki nożnej znajduje się tutaj.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY