Test Strategii: Zakłady Podwójne na 3 lub Więcej Goli są Ryzykowne


Podwójne zakłady na 3 lub więcej bramek to jeden z najnowszych systemów bukmacherskich w sieci. Ta strategia obiecuje sporadyczne, ale bardzo wysokie wypłaty, które przyniosą zysk. Jest jednak jeden haczyk. Zysk przychodzi „jak tylko nauczymy się poprawnie wybierać typy”. Po dokładnym przetestowaniu systemu mam wrażenie, że autor systemu umieścił tę formułę w tekście dla alibi. Ten system obstawiania ma ogromne wady.

Test systemu podwójnego obstawiania na 3 lub więcej bramek przez jedną z drużyn pokazał, że takie podejście do zakładów jest zbyt ryzykowne i bardziej przypomina loterię.

System zakładów Double Tips na 3 lub więcej goli zachęca do wytypowania dwóch spotkań piłkarskich, w których istnieje duże prawdopodobieństwo dużej liczby goli. Dodatkowo powinieneś wybierać mecze z dużym faworytem, który ma również szansę na zdobycie kilku bramek. Krótko mówiąc, taki mecz gdzie wynik 5:3, 5:4 itd. nie byłby zaskoczeniem. Następnie należy postawić 4 kupony, łącząc zakłady na 3 lub więcej bramek w meczach każdej z drużyn w pary, zawsze łącząc jeden over na drużynę z pierwszego meczu i jeden over na drużynę z drugiego meczu. Brzmi to dość prosto, ale nie należy się tym zbytnio ekscytować.

Jak już pisałem wcześniej nawet w młodzieżowych rozgrywkach piłkarskich czy np. w Australian Football League nie będzie wystarczająco dużo oversów, byś mógł regularnie zarabiać. A jednak, żeby OVER wystąpił w dwóch meczach (choć to wciąż tylko jedna drużyna) to tak musi być. Co więcej, jeśli tak się stanie, zazwyczaj otrzymasz kombinacje o najniższych kursach, a te i tak nie zwrócą Ci stawki. Jeszcze ani razu nie widziałem, by wyższe kursy wygrały. Na 300 kuponów, które postawiłem, 3 razy wygrałem po niższych kursach, czyli mój ROI wyniósł -88.3%.

Zdecydowana większość kuponów w tym systemie zakładów jest przegrana

Ponieważ kursy, z którymi obstawiasz w systemie zakładów Double Tips na 3 lub więcej bramek są naprawdę wysokie, w dłuższej perspektywie możesz trafić nieco więcej typów. Możesz też trafić bardziej mięsisty kupon, na przykład z kursem około 150,00. Jednak biorąc pod uwagę wielkość stawek, nie uda Ci się nawet wejść na plus, chyba że będziesz miał dużo szczęścia. Taki rodzaj szczęścia, który jest potrzebny do wygrania na loterii. Bo tym właśnie, moim zdaniem, jest ten system obstawiania.

Dlaczego ten system zakładów nie może działać?

Przyznaję, że mecze z większymi szansami na over pojawiają się w zakładach bukmacherskich od czasu do czasu. Po prostu nie ma ich zbyt wiele, a rezultaty nie są tak liczne by można było zrobić na nich biznes. Co więcej, bukmacherzy wiedzą o takich meczach, więc kursy na over nie są aż tak wysokie. Na przykład w niższych niemieckich ligach kursy na over 2.5 jednego z faworytów są nawet niskie jak 1.8, z którymi ten system zakładów po prostu sobie nie poradzi – wygrane nie będą tak wysokie jak byś chciał, biorąc pod uwagę częstotliwość zwycięstw. Nie wspominając już o tym, że polscy bukmacherzy nie oferują over 2.5 gola dla naprawdę wielkich faworytów lub outsiderów – możesz znaleźć tylko over 1.5 gola lub nawet over 0.5 gola.

Polscy bukmacherzy zazwyczaj nie oferują więcej niż 2,5 gola dla słabszej drużyny. Jeśli już piszą kursy, to nie są one tak wysokie by pokryć koszty wszystkich przegranych zakładów.

Innym nieuchronnym faktem jest wariancja. Ogromna wariancja. Z kursami około 30, 50, a czasem nawet 200.00, wygrane przychodzą może raz na miesiąc lub raz na dwa miesiące. Więc siedzisz w tym na tyle długo, aby pozwolić sobie na coś takiego, musisz stawiać bardzo małe sumy, powiedzmy 5 PLN. Nigdy nie uda ci się zarobić dużych pieniędzy za takie stawki. Aby zarobić jakiekolwiek pieniądze, musiałbyś wyłożyć na jeden bilet co najmniej 100 PLN, a jeszcze lepiej 500 PLN. A przy tak wysokich kursach i wariancji oznaczałoby to, że musisz mieć co najmniej dziesiątki tysięcy złotych bankrollu.

Zakłady podwójne na 3 lub więcej goli – Wnioski

Jeśli kiedykolwiek udało Ci się „poprawnie wytypować mecze”, zawsze wybierzesz value betting zamiast podejmować niepotrzebne ryzyko z różnego rodzaju kombinacjami. Szczególnie takich, które zmuszają Cię do obstawiania kursów 10.00, 20.00, a nawet 200.00 i więcej, jak to ma miejsce w przypadku tego systemu.

Dlatego ten system w żadnym wypadku nie może być polecany, chyba że preferujesz ryzykowne podejście, a klasyczne kupony Cie nie bawią.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2023

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.