Strategia Zakładów Na Piłkę- Powyżej 0,5 i 1,5 Bramki [Symulacja]


W dzisiejszym artykule przyjrzymy się systemowi bukmacherskiemu obstawiania na bramki w meczu, który nie wymaga konieczności ryzykowania nie wiadomo jak dużej części bankrolla. Systemy zakładów na powyżej 0,5 i powyżej 1,5 bramki mogą być całkiem opłacalne.

Co oznacza liczba goli: 0.5?

Jak sugeruje tytuł będziemy stawiać na ponad 0,5 gola strzelonego w danym meczu. Oznacza to, że przynajmniej jedna drużyna musi strzelić przynajmniej jedną bramkę. Nasz zakład będzie przegrany tylko wtedy, gdy mecz zakończy się bezbramkowym remisem 0-0. Jeśli wybierzesz swoje mecze ostrożnie, możesz zanotować passę 30-60 zwycięstw, co jest celem tej strategii.

Możesz korzystać z systemu w sposób prosty (zawsze stawiaj tę samą kwotę) lub progresywny. W przypadku zakładów progresywnych stawiasz wszystko, co do tej pory zarobiłeś – aż do momentu, w którym uznasz, że zarobiłeś wystarczająco dużo i w ten sposób zakończysz „rundę zakładów”.

Na czym polega system na bramki i od czego zaczynamy?

Po pierwsze określ kwotę początkową, z którą będziesz obstawiać. Nie musisz popadać w skrajności, wystarczy kwota pomiędzy 5 PLN i 10 PLN.

Następnie znajdź mecz, który Twoim zdaniem nie zakończy się bezbramkowym remisem. Jeśli nie do końca rozumiesz zagadnienia związane z zakładami na piłkę nożną, możesz na przykład skorzystać z aktualnych wskazówek. Jeśli mecz ma wynik powyżej 1,5 gola (czyli np. 1-1 lub 2-0), mecz może być odpowiedni dla tej strategii zakładów. Ostatecznie jednak pamiętaj – to Ty ponosisz odpowiedzialność za swoje decyzje.

Po wybraniu meczu kliknij na opcje zakładów dla tego meczu i znajdź over/under lub całkowitą liczbę bramek. Chociaż są one praktycznie takie same, z czasem można zauważyć, że w przypadku niektórych meczów lepsze kursy można uzyskać stawiając na over/under, podczas gdy w przypadku innych bardziej opłaca się postawić na całkowitą liczbę bramek. Dlatego zawsze sprawdzaj kursy dla obu typów zakładów.

Kolejną zaletą zakładów na over/under jest to, że większość bukmacherów wypłaca wygrane w ciągu kilku minut od strzelenia bramki, podczas gdy w przypadku zakładów na całkowitą liczbę bramek, zazwyczaj trzeba czekać do końca meczu, aby otrzymać wygraną.

Generalnie zasada jest jedna – aby wygrać, trzeba strzelić przynajmniej jedną bramkę w meczu.

W tym systemie obstawiania wielu specjalistów zaleca stawianie zakładów na żywo, tzn. w trakcie trwania meczu. Możesz wybrać zakład z wyprzedzeniem, ale w zakładach na żywo masz już całkiem dobre wyobrażenie o tym, jak wygląda mecz, więc Twoje zakłady powinny mieć wyższy wskaźnik skuteczności.

Masz też inne możliwości

Jeśli nastawiasz się na wczesną bramkę, można także postawić zakład jak najszybciej po rozpoczęciu meczu. Warto zwrócić uwagę, aby kurs na ponad 0,5 gola wynosił co najmniej 1,11. Jeśli kursy są niższe, znajdź inną okazję. Jeśli wczesna bramka Cię zaskoczy (przyjdzie za wcześnie), również przejdź do innego meczu.

Możesz również poczekać do pierwszych 30 minut meczu, ponieważ większość bramek jest zdobywana w ostatnich 60 minutach meczu. Ponadto, będziesz mógł obstawiać zakłady z wyższymi kursami. Możesz poczekać do połowy meczu. Jeśli w pierwszej połowie nie padnie żadna bramka, możesz postawić zakład w przerwie i uzyskać jeszcze lepsze kursy. Zazwyczaj kurs w takiej sytuacji wynosi około 1.30.

Czy można wygrać i jak dużo?

Powiedzmy, że zacząłeś z początkowym zakładem w wysokości 10 PLN, postawiłeś po średnim kursie 1.10 i postawiłeś w sumie 30 razy w danej rundzie zakładów. Jeśli rzeczywiście spełniłeś scenariusz, na koniec udanej rundy zakładów będziesz miał 17 razy więcej niż Twój początkowy kapitał, czyli 10 PLN x 17 = 170 PLN.

A jeśli postawisz ze średnim kursem 1.20 i postawisz również 30x w rundzie, będziesz miał swój oryginalny kapitał przemnożony x 237, więc 10 x 237 = 2,370 PLN.

Jak widać, ten progresywny system zakładów oferuje interesujące wyniki. Oczywiście, aby zmaksymalizować szanse na sukces, musisz uważnie wybierać mecze, na które stawiasz. Nie zapomnij też wybrać odpowiedniego bukmachera. Tylko w ten sposób można zmaksymalizować zyski.

UWAGA: Powyższa symulacja ma charakter poglądowy i nie gwarantuje Ci, że jeśli obstawisz 30 meczów, to osiągniesz podobne rezultaty. W zależności od wybranych meczów, osiągniesz inne wyniki. Pamiętaj, aby nigdy nie stawiać pieniędzy, których nie możesz utracić.

Strategia na obstawianie zakładów na ponad 1,5 bramki

Teraz przyjrzymy się bliżej strategii, która polega na obstawianiu ponad 1,5 bramki w piłce nożnej. Oprócz samej strategii bardzo ważne jest, aby uzyskać najwyższe kursy na zakłady. Dlatego też zalecam skorzystanie z porównywarki kursów przed postawieniem zakładu.

Jak działa system na 1.5 bramki w meczu?

Zakład na poniżej 1,5 gola oznacza, że oczekujemy, iż w meczu padnie albo 0 goli albo tylko 1 gol. Zakład na ponad 1,5 bramki oznacza, że w meczu muszą paść co najmniej 2 bramki. Dla uproszczenia bukmacherzy dodają 0,5 do całej liczby – dzięki temu od razu wiadomo czy jesteśmy poniżej czy powyżej obstawianej liczby.

Wynik SpotkaniaTyp
0-0, 0-1, 1-0Poniżej 1,5 gola
Wszystkie inne wynikiPonad 1,5 gola

Stawiamy na żywo

W tej strategii nie będziemy obstawiać zakładów przed rozpoczęciem meczu, ale dopiero w jego trakcie, czyli będziemy obstawiać na żywo. Powód jest prosty. Kursy zazwyczaj szybko rosną w trakcie meczu. Przed rozpoczęciem meczu kurs na over 1,5 gola wynosi zazwyczaj około 1,30 lub nieco więcej. Ale to za mało, by osiągnąć przyzwoity zysk. Niech mecz się zacznie i oglądajcie go. Każda minuta bez strzelonej bramki oznacza wzrost szans.

Po około 15 minutach meczu kurs na ponad 1,5 gola wynosi już zazwyczaj około 1,45. Po 30 minutach jest to już 1.70, a jeśli przez całą pierwszą połowę nie padnie żadna bramka, kurs często wzrasta do ponad 2.00.

Jeśli chcesz, możesz postawić zakład na przykład w 40 minucie lub bezpośrednio podczas przerwy w połowie meczu. Im wcześniej postawisz zakład, tym mniejszy zysk osiągniesz.

Po zdobyciu bramki kurs ponownie spada zazwyczaj do około 1.50. Czas strzelenia pierwszej bramki decyduje o wysokości wygranej. Idealnie byłoby, gdyby pierwsza bramka padła między 46 a 55-tą minutą, co zdarza się dość często.

Zarezerwuj sobie trochę czasu na analizy

Spójrzmy na statystyki. Jeśli obie drużyny strzeliły więcej niż 2,5 gola w poprzednich 5-6 meczach (lub więcej niż 2,5 gola padło przynajmniej w meczach gospodarzy), stawiasz. Możesz postawić zakład, gdy uznasz, że jesteś gotowy – niezależnie od tego czy jest to 10 czy 30 minuta. Ale zawsze powinieneś stawiać po kursie wyższym niż 1.50.

Ale co się stanie, jeśli drużyny grają „szybko” i pierwsza bramka zostanie strzelona w pierwszych 10 minutach meczu? W tym przypadku, nasza strategia nie jest już odpowiednia dla tego meczu.

Zamiast tego przyjrzyj się jeszcze raz statystykom danej drużyny. Może to po prostu szczęśliwy gol, co oznacza, że możesz postawić na wynik poniżej 1,5 gola. Poczekaj i licz na to, że w ciągu następnych 30 minut nie padnie więcej bramek. Będziesz mógł sprzedać swój zakład z interesującym zyskiem. Oczywiście nie musisz go sprzedawać, ale ryzyko będzie większe, co dotyczy również tradycyjnych bukmacherów.

Jaki procent meczów kończy się z wynikiem powyżej 1,5 gola?

Odsetek meczów kończących się strzeleniem ponad 1,5 gola różni się w zależności od ligi. Jednak ogólnie rzecz biorąc, we wszystkich ligach światowych około 70% do 80% meczów kończy się zdobyciem 2 lub więcej bramek. Sprawdź na stronach poświęconych poszczególnym ligom, jakie są średnie procenty meczów w poszczególnych ligach. Przykładowo, sprawdź statystyki angielskiej Premier League powyżej 1.5 gola, gdzie znajdziesz średni procent meczów, w których padło poniżej/powyżej 1.5 gola.

Jak typować mecze powyżej 1,5 gola?

Oto kilka wskazówek, jak wytypować mecze powyżej 1,5 gola. Warto zastanowić się nad tym, że:

 • Biorąc pod uwagę, że średni procent meczów w lidze, w których padają 2 lub więcej bramek, wynosi średnio od 70% do 80%, warto zastanowić się, jakie czynniki decydują o tym, że w meczu padnie mniej niż 1,5 bramki. Aby mecz zakończył się wynikiem poniżej 1,5 gola, są tylko trzy wyniki – 0-0, 1-0 lub 0-1. Wszystkie pozostałe wyniki oznaczają wynik powyżej 1,5 gola.
 • Jeśli szukasz najlepszych lig na mecze z niską liczbą bramek, sprawdź strony ze statystykami wyników.
 • Prawdopodobieństwo, że obie drużyny strzelą gola w meczu. Stosunkowo łatwiej jest uzyskać wynik powyżej 1,5 gola, jeśli obie drużyny strzelą gole, ponieważ w przeciwnym razie polegasz na tym, że jedna drużyna strzeli kilka goli.
 • Jak ważny jest mecz dla każdej z drużyn. Jeśli mecz może zadecydować o awansie lub miejscu w playoff, a może jest to bitwa pomiędzy dwoma drużynami z dołu tabeli, możesz rozważyć, czy te drużyny mogą strzelić dużo bramek, czy też odwrotnie, mogą zadowolić się niskim wynikiem. W niektórych przypadkach, gdy mecz jest naprawdę ważny dla obu drużyn, może być mało punktowany, gdy drużyny nie chcą ustawiać swoich formacji tak, aby atakować.
 • Składy i formacje drużyn. Czasami słabsza drużyna może ustawić swoją reprezentację tak, aby osłabić przeciwnika. Na przykład grając jednym napastnikiem i pięcioma zawodnikami w środku pola. Może to czasem oznaczać, że mecz, który wydawałby się oczywisty i wysoko punktowy, staje się impasem, a w efekcie daje niewiele bramek.
 • Dotychczasowa forma. Możesz przyjrzeć się dotychczasowej formie poszczególnych drużyn u siebie i na wyjeździe. Czy grające drużyny strzelają dużo bramek? Ile razy w tym sezonie każda z drużyn zdobyła 2, 3 lub więcej bramek u siebie lub na wyjeździe? Nawet drużyny w dobrej formie mogą czasem zdobywać bardzo mało bramek.

Podsumowanie

Jest to wszechstronna strategia. Jedynym minusem jest to, że będziesz musiał oglądać mecze, więc obstawianie będzie bardziej czasochłonne. Jeśli jednak postąpisz mądrze, zainwestowany czas może się opłaci. Istnieje kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać:

 • Aby ograniczyć ryzyko warto stawiać na ponad 1,5 bramki zamiast 2,5.
 • Przeprowadź analizę przedmeczową i stawiaj tylko na mecze, w których typujesz sumę powyżej nawet 2,5 gola.
 • Obstawiaj tylko wtedy, gdy kurs na ponad 1,5 gola wynosi 1,50 lub więcej (zalecam odczekanie 40 minut lub całej pierwszej połowy – zakładając oczywiście, że w tym czasie nie padnie żadna bramka).

Literatura Dodatkowa:

 • https://pl.johnnybet.com/jak-obstawiac-zaklady-under-over
 • https://www.sts.pl/pl/zaklady-bukmacherskie/mistrzostwa-swiata-2022/turniej/mecze/ziyech-h-mar-0-5/2044/30341/98982/508016243/
 • https://sport.betfan.pl/under-over-co-to-znaczy-jak-typowac-takie-zaklady/
 • https://www.honestbettingreviews.com/over-1-5-goals-strategy/

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY