Ultra Zaawansowane Zarządzanie Bankrollem w Zakładach [2022]


Jednym z najważniejszych narzędzi dla zaawansowanych graczy jest zarządzanie bankrollem czyli organizowanie pieniędzy, które odłożyłeś na zakłady. Bez konsekwentnego przestrzegania zasad zarządzania bankrollem, nigdy nie staniesz się skutecznym graczem.

Jednym z najważniejszych narzędzi dla początkujących (i zaawansowanych) graczy jest bankroll management, czyli organizacja finansów.

Jeśli prawidłowo korzystasz z zarządzania bankrollem zminimalizujesz straty i zmaksymalizujesz zyski. Ogólnie rzecz biorąc dobre zarządzanie bankrollem przeniesie Cię na wyższy poziom.

Bankroll czyli oddzielone pieniądze odłożone na zakłady

Pierwszą zasadą jest to, że pieniądze przeznaczone na zakłady powinny być oddzielone od reszty Twoich pieniędzy. Jeśli poważnie myślisz o zakładach możesz otworzyć zupełnie nowe konto bankowe (wiele banków oferuje obecnie konta bez opłat, więc nie jest to problem). Chodzi o to, żebyś nie zaczął stawiać pieniędzy, które są przeznaczone na czynsz, jedzenie itp.

Ile należy postawić na jeden kupon?

Odpowiedź jest prosta – na jeden kupon należy postawić nie więcej niż 3% swojego bankrolla. Tylko w ten sposób będziesz w stanie przetrwać dłuższą passę porażek.

Jeśli przegrasz Twoja baza będzie się kurczyć, więc będziesz stawiał coraz mniej, ale to nie ma znaczenia Twoim głównym celem jest stabilność. Zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem stwierdzenie, że mecz jest pewniakiem i postawienie na niego wszystkich pieniędzy. Owszem, może w 9 przypadkach na 10 mecz potoczy się tak, jak przewidujesz, ale w takim przypadku kursy będą dość niskie i na dłuższą metę nie będzie się to opłacać.

Zapoznaj się z dziedziną sportu, na którą stawiasz

Jeśli chcesz osiągnąć długoterminowy sukces, musisz stać się ekspertem w dziedzinie sportu, na który stawiasz. Jest to sposób, aby uzyskać przewagę, której potrzebujesz, aby pokonać bukmacherów i powiększyć bankroll.

Jeśli chcesz osiągnąć zysk w dłuższej perspektywie, musisz wykazać co najmniej 60% skuteczności. Choć brzmi to łatwo, w rzeczywistości jest trudniejsze. Możesz trafić na długie pasma przegranych – to właśnie w takich sytuacjach siła zarządzania bankrollem staje się istotna.

Łatwo jest zarządzać pieniędzmi, kiedy wygrywasz, ale profesjonalny gracz musi mieć jeszcze jedną cechę – dokładnie wiedzieć, jak zarządzać bankrollem kiedy przegrywa.

Zarządzanie bankrollem i value betting

Integralną częścią zarządzania bankrollem jest analiza wartości. Musisz szukać okazji, które oferują dobrą wartość. Value bet to zakład, który przynosi zysk w długim okresie czasu. Mimo, że taki zakład może przegrać, to oferuje tak dobre kursy, że w dłuższym okresie obstawienie przyniesie Ci zysk. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule Najczęstsze błędy popełniane przez początkujących obstawiających.

Nie graj w ruletkę

Twój bankroll management powinien być wykorzystywany tylko do obstawiania. Wielu graczy popełnia błąd stawiając zakład, a następnie próbuje szczęścia na automatach do gry, w blackjacka lub ruletkę. To błąd. Przy takich grach kasyno ma wyraźną przewagę, która na dłuższą metę zawsze będzie zarabiać na graczu. Dlatego powinieneś trzymać się tylko zakładów.

Musisz wiedzieć, kiedy zrezygnować

Umiejętność wycofania się w odpowiednim momencie jest również podstawą dobrego bankrolla. Nie wolno być chciwym i nie wolno próbować odzyskać straconych pieniędzy za wszelką cenę. Jedno i drugie to droga do piekła.

Zaawansowane zarządzanie bankrollem

Powiedziałem już, że zaleca się stawiać 3% całkowitego bankrolla na pojedynczy kupon. Ta prosta zasada ma jeden cel – utrzymać Cię na powierzchni w przypadku, gdy masz długą passę porażek. Mówiliśmy też, że należy unikać sytuacji, w których wmawiamy sobie, że dany mecz jest pewniakiem i stawiamy na niego wszystkie pieniądze. To właśnie takie zachowanie sprawia, że bukmacherzy zarabiają.

W zakładach istnieje zmienność i to jak sobie z nią radzimy decyduje o tym, czy odniesiemy sukces czy porażkę.

Aby zbudować duży bankroll musisz stać się dobrym graczem. Aby stać się dobrym graczem, będziesz musiał popełniać błędy, na których będziesz mógł się uczyć. Twoim celem podczas tego procesu jest stracić jak najmniej pieniędzy.

Celem typera jest osiągnięcie co najmniej 60% skuteczności. Brzmi łatwo, prawda? Jednakże, jeśli nie przestrzegasz pewnych zasad o wiele łatwiej jest wpaść w pasmo porażek, które spowodują utratę bankrolla. Przyjrzyjmy się modelowemu przykładowi:

Orzeł czy reszka

W tym przykładzie zagramy w prostą grę z monetami. Będziemy mieli dwóch graczy, każdy z nich zaczyna z budżetem 100$. W jednym rzucie monetą każdy stawia $1.

Jeśli moneta zostanie rzucona 1000 razy, obaj gracze będą mieli mniej więcej tyle samo pieniędzy, ile mieli na początku. 1000 rzutów wystarczy, aby liczba reszek i głów była równa. Obaj gracze mają po 50% szans na wygraną. Im więcej razy rzucimy monetą, tym bardziej zbliżymy się do tej wartości.

Czasami jeden z graczy wygra 3 lub 4 razy z rzędu, czasami drugi, ale w dłuższej perspektywie obaj gracze będą tak samo zadowoleni.

Jeśli jeden z graczy dałby drugiemu 10% przewagi (tak, że za każdym razem płaciłby 1,10$), po 1000 rzutach monetą, zakładając średnią 50:50, obaj przeciwnicy mieliby 500 wygranych i 500 przegranych. Jednakże jeden z graczy zapłaciłby 1$ za każdą przegraną, podczas gdy drugi gracz zapłaciłby 1,10$.

  • Gracz A = 500 x $1 = zapłaciłby 500$
  • Gracz B = 500 x $1.10 = Zapłaciłby 550$

Z 10% przewagą, gracz A nie może przegrać więc łatwo zarabia. Jeśli gracz B zaoferowałby teraz graczowi A podniesienie stawki o 20$, czy gracz A przyjąłby tę ofertę?

Absolutnie NIE. W przeciwnym razie gracz A popełniłby duży błąd. Jeśli wielkość zakładu wynosi $20, a bankroll gracza A wynosi $100, wystarczy 5 strat z rzędu i gracz A będzie na zero. 5 strat z rzędu nie jest niczym niezwykłym, więc gracz A powinien odrzucić tę ofertę i dalej trzymać się swojego ścisłego zarządzania bankrollem.

Oto dlaczego strategia Martingale (ruletka) nie działa
eśli nie słyszałeś o strategii Martingale, oto kilka podstawowych informacji na jej temat.

Strategia Martingale jest używana głównie w ruletce, jednak stosunkowo duży procent graczy próbuje wykorzystać tę strategię w zakładach bukmacherskich. Strategia w ruletce polega na obstawieniu 1 żetonu na czerwony/czarny, a następnie podwojeniu stawki na ten sam kolor po przegranej – aż do momentu, w którym wygrasz.

Więc seria zakładów może wyglądać następująco: 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128, 256, 512, 1024, 2048, itd.

Na pewno zauważyłeś jedną rzecz – ta seria zakładów rośnie bardzo szybko – jest 12 liczb w serii, a więc 12 prób na wygraną. Inną ogromną wadą tego systemu jest to, że gracz zawsze wygrywa tylko początkowy zakład, czyli tylko 1 żeton, ale ryzykuje ich ogromną ilość. Zakłady bukmacherskie są jeszcze bardziej specyficzne niż ruletka, dlatego system Martingale nie nadaje się do ich obstawiania.

Twoim celem jest, aby nigdy nie zbankrutować, co oznacza, że możesz „poświęcić” tylko niewielką część swojego bankrolla na każdy kupon. Jeśli myślisz, że to nudne, być może zakłady nie są dla Ciebie, ponieważ będziesz potrzebował dużo dyscypliny, aby odnieść sukces.

Przetestowaliśmy system Martingale, a wyniki możesz znaleźć TUTAJ.

Maksymalizacja zysków

Teraz, gdy wyjaśniliśmy już znaczenie dyscypliny, nadszedł czas na drugi składnik sukcesu – znalezienie najlepszych ofert. Korzystanie z zakładów bez ryzyka, różne bonusy powitalne, bonusy od depozytu i inne promocje są ważną częścią tej strategii, ale absolutnie najważniejszą rzeczą jest „uzyskanie najlepszego kursu”.

Weźmy przykład z życia – jeśli przez rok będziesz robił zakupy w sklepach, które są tańsze od innych, zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Za każdym razem będzie to tylko niewielka oszczędność, ale stopniowo wraz z kolejnymi zakupami, będzie się ona sumować, aż stanie się pokaźną kwotą.

Dokładnie tak samo jest z zakładami bukmacherskimi. Aby zmaksymalizować swoje zyski powinieneś założyć konta użytkownika u wielu bukmacherów i znaleźć bukmachera, który oferuje najlepsze kursy na wybrane przez Ciebie mecze przed wysłaniem kuponu.

Zakłady bukmacherskie to walka obstawiających z bukmacherami, w której obstawiający muszą wykorzystywać nawet najmniejsze przewagi. Jeśli nie starasz się zmaksymalizować swoich zysków w każdy możliwy sposób, to znaczy, że będziesz tracił.

Na koniec jeszcze jedna wskazówka. Nie stawiaj pieniędzy u bukmacherów, którzy nie mają dobrej reputacji. Wszyscy bukmacherzy z naszej listy mają długą historię, reputację i są całkowicie w języku polskim.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY