6 Błędnych Poglądów, Które Mogą Zrujnować Konto Bukmacherskie


Ostatnio przedstawiłem Ci dwa popularne systemy obstawiania, po pierwsze Kelly Criterion, a po drugie Flat Betting. Następnie odwiedziłem zagraniczne forum bukmacherskie i byłem zdumieny. Ogromna liczba obstawiających zna te dwa systemy, ale błędnie je interpretuje. Prowadzi to do zupełnie odwrotnych rezultatów. Zdaliśmy sobie sprawę, że dla wielu graczy nie jest jasne, co się dzieje, gdy stawiają zakłady online.

Przyjrzyjmy się 6 błędnym pomysłom lub sposobom myślenia, które będą miały wpływ na Twój wybór wielkości zakładu (i w konsekwencji narażą na ryzyko cały Twój bankroll). Oczywiście, powinieneś unikać tych pomysłów, przynajmniej jeśli poważnie myślisz o zakładach

Obstawianie konkretnego procentu bankrolla jest najlepszym systemem obstawiania, ponieważ zwiększa wygrane jeśli wygrywasz i zmniejsza straty, jeśli masz niekorzystne wyniki.

Uzasadnieniem tego poglądu jest to, że kiedy gracz osiąga zysk, stawki rosną, a więc i przyszłe zyski będą wyższe. I odwrotnie, jeśli dojdzie do przegranej i bankroll zostanie zredukowany, zakłady będą dużo mniejsze, więc bankroll mniej ucierpi. W teorii najlepsze jest to, że nigdy nie powinniśmy całkowicie stracić kapitału. Przynajmniej w teorii.

Złą rzeczą jest jednak to, że nikt nie może zagwarantować, że po 10 wygrywających zakładach nie nastąpi 10 przegrywających, więc nie stracimy więcej niż wygraliśmy, gdy podniesiemy stawkę. Tak więc obstawianie procentu naszego bankrolla jest właściwe tylko w określonych warunkach – na przykład, jeśli jest to value bet.

Jeśli porównamy wyniki dwóch systemów obstawiania w ciągu 10 gier, ostatecznie okaże się, że zakłady płaskie (flat bet) dają lepsze wyniki – nie ma więc absolutnej reguły.

W tym zdaniu znajdujemy trzy duże błędy. Po pierwsze, należy zaznaczyć, że odnosi się to do bardzo małej próbki zakładów. Nawet próba 100 gier często nie daje nam wystarczających informacji – przynajmniej jeśli chcemy wyciągać bezpieczne wnioski. Co więcej, obstawianie flat bets nie jest najlepszą opcją – jeśli chcemy, by ta strategia była zyskowna. Wreszcie, cóż, w matematyce i statystyce istnieją reguły absolutne.

Jeśli maksymalny drop wynosi 10 zakładów, to opłaca się obstawiać w systemie procentowym.

Redukcja jest przydatna, by zapewnić sobie odpowiedni kapitał, gdy chwilowo jesteśmy na minusie. Ale nawet przy 50 spadkach z rzędu twój system wciąż może być zyskowny. Pomyśl o obstawianiu po kursie 100, gdy rzeczywiste prawdopodobieństwo, że tak się stanie wynosi 10%. W tej sytuacji możemy faktycznie stracić 50 zakładów, aby zyskać 500 PLN w kolejnych 5, oczywiście jeśli rzeczywistość odpowiada prawdopodobieństwu.

Value betting (10% prawdopodobieństwa i kurs 100 to naprawdę bardzo duży value lub wartość) jest poprawnym systemem obstawiania. Wpadki nie mają nic wspólnego z efektywnością systemu obstawiania. W rezultacie system obstawiania będzie zależał od możliwości, innymi słowy od tego, czy rzeczywiście przynosi on zyski, co nie ma wiele wspólnego z wpadkami.

Stawianie na flat betting zwiększa Twoje szanse na wygraną, jeśli grasz w wiele gier.

Szanse systemu na wygraną naprawdę rosną wraz z większą próbą zakładów. W rzeczywistości lepsze wyniki osiąga się, gdy stawiamy w kółko tę samą kwotę, ponieważ ciągły wzrost i spadek naszego bankrolla prowadzi do pewnej nieprzejrzystości. Ale szanse na to, że staniemy się zyskownymi obstawiającymi rosną nie dlatego, że obstawiamy więcej gier, ale dlatego, że niezawodność naszego systemu obstawiania rośnie wraz z próbą zakładów. Nasza średnia 50% wygranych gier w czasie, gdy nasze prawdopodobieństwo wygranej wynosi tylko 40%, spadnie do 40%, gdy wzrośnie próba możliwości obstawiania.

System obstawiania Kelly Criterion działa tylko wtedy, gdy pokazuje więcej niż 50%.

50% z czego? Czy mówisz o wskaźniku zwycięstw? Że powinieneś wygrywać 50% swoich zakładów? A co z kursami? Na przykład, jeśli wygrywasz 30% swoich zakładów po kursie 4.0, to czy nie powinniśmy używać tego systemu obstawiania? Czy może masz na myśli zwrot z inwestycji na poziomie 50%? Cóż, jeśli istnieje taki system, który pokazuje 50% zwrot z inwestycji, bardzo chcielibyśmy go zobaczyć!

Trzymaj się z dala od systemu zakładów Kelly Criterion podczas obstawiania piłki nożnej.

Powodem tej opinii może być fakt, że w piłce nożnej nigdy nie możemy znaleźć dokładnego prawdopodobieństwa. Problem polega jednak na tym, że musimy oszacować prawdopodobieństwo w sumie trzech wyników. Nawet kiedy czytamy gazetę i decydujemy, czy postawić zakład po kursie 2.0, automatycznie zakładamy, że wygramy więcej niż 50%.

Teraz pytanie brzmi, jak blisko to oszacowanie zbliżone jest do rzeczywistego prawdopodobieństwa.

Wydaje się, że w zakładach sportowych wszyscy staramy się jak najlepiej oszacować prawdziwe kursy. To powiedziawszy, powinniśmy unikać zakładów na piłkę nożną, ponieważ są to najbardziej nieprzewidywalne zakłady na rynku – przynajmniej w porównaniu z wyścigami konnymi. Szczerze mówiąc wolimy o tym nie rozmawiać. Chcieliśmy tylko powiedzieć, że wszystkie sporty mają swoje własne schematy i metody, by przewidzieć dokładny wynik.

Zakłady online i oczywiście możliwość zarabiania na nich pieniędzy, jest oczywiście dość trudna. Najgorszą drogą do obstawania przy swoim jest złapanie się w pułapkę własnych opinii i niesłuchanie opinii innych. Zarządzanie pieniędzmi nie tylko wymaga wiedzy i dyscypliny, ale także zakłada, że je rozumiesz i potrafisz się nim dobrze posługiwać.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2023

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.