FIFA World Cup 2022: Komplet Informacji


Mistrzostwa Świata FIFA 2022 odbędą się w odstępie zaledwie kilku miesięcy od EURO 2020 ze względu na środki podjęte w związku z pandemią koronawirusa. Daje to Polakom możliwość wykorzystania swoich wyników w eliminacjach do Mistrzostw Świata FIFA 2022 i oczywiście na samych mistrzostwach, jeśli się zakwalifikują. W tym artykule przedstawię wszystkie ważne informacje dotyczące planowanych mistrzostw, skupiając się na reprezentacji Polski.

Kiedy odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2022 roku?

Mistrzostwa Świata FIFA 2022 odbędą się na przełomie listopada i grudnia 2022 roku, a konkretnie między 21 listopada a 18 grudnia. Pierwszy mecz rozpocznie się 21 listopada o godz. 11:00, a ostatni 18 grudnia o godz. 16:00.

Gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2022 roku?

Mistrzostwa Świata FIFA w piłce nożnej w 2022 roku odbędą się w Katarze. Miasta Al Wakrah i Doha zostały wybrane na te mistrzostwa, ale konkretne stadiony nie są jeszcze znane, a to dlatego, że niektóre z nich są jeszcze finalizowane.

Środki przeciwdziałania zakażeniom koronawirusem podczas Mistrzostw Świata FIFA w piłce nożnej w 2022 r.

Koronawirus będzie również ważnym tematem tych mistrzostw. Wiadomo już, że w mistrzostwach będą mogli uczestniczyć wyłącznie zaszczepieni kibice, a katarski premier Khalid bin Khalifa bin Abdulaziz Sani oświadczył ponadto, że jego kraj otrzyma na tę okazję ponad milion dawek szczepionek, które zostaną podane na miejscu.

Gdzie oglądać Mistrzostwa Świata w piłce nożnej?

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej będzie można obejrzeć w Telewizji Polskiej (TVP1, TVP2, TVP Sport). Jak już wcześniej informowaliśmy, wszystkie mecze tych mistrzostw powinny być dostępne u bukmacherów oferujących transmisje na żywo. O możliwości oglądania streamów na żywo w ofercie bukmacherów pisaliśmy w poprzednim artykule.

Kto zdobędzie Puchar Świata FIFA 2022?

Mistrzostwa będą rozgrywane za ponad rok, więc bardzo trudno jest przewidzieć zwycięzców. Jednak największymi faworytami będą tradycyjnie Anglia, Francja, Włochy, Hiszpania i Belgia.

Z dużym wyprzedzeniem bliżej rozpoczęcia mistrzostw, przedstawię Wam konkretne wskazówki dotyczące zwycięzcy mistrzostw, jak również wskazówki dotyczące zdobywcy Złotej Piłki.

Polska na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w 2022 r.

Obecnie trwają kwalifikacje do Mistrzostw Świata, więc trudno przewidzieć, czy Polska w ogóle dostaną się na mistrzostwa. Jednak biorąc pod uwagę dobry wynik Polski w grupie (2 miejsce) szanse na udział Polaków w nadchodzących mistrzostwach są realne.

Mistrzostwa Świata FIFA 2022 – oficjalny hymn (piosenka)

Nieodłącznym elementem każdego mundialu jest hymn, czyli piosenka, która przedstawia to święto. Każda edycja ma swoją oficjalną piosenkę. Zostanie on również odegrany podczas oficjalnego otwarcia turnieju (kliknij tutaj jeśli chcesz przeczytać specjalne wskazówki dotyczące obstawiania podczas turnieju). Piosenka na nadchodzące mistrzostwa nie jest jeszcze znana, ale jak tylko zostanie zaprezentowana, dam znać.

Maskotka FIFA 2020

Oprócz hymnu, z każdymi Mistrzostwami związana jest również maskotka. Zazwyczaj jest to postać, która w jakiś sposób reprezentuje dane miejsce, narodowość. Maskotka na zbliżające się mistrzostwa nie została jeszcze przedstawiona. Jak tylko to się stanie, damy Wam znać w tym miejscu.

Piłka

Trzecim i zarazem bardzo ważnym elementem każdych mistrzostw jest piłka. Jednak podobnie jak w przypadku maskotki i piosenki, wciąż nie wiemy, która piłka będzie reprezentować te mistrzostwa. Informacje te zostaną zaktualizowane.

Stadiony

Mistrzostwa Świata FIFA 2022 miały się pierwotnie odbyć na 12 stadionach rozmieszczonych w 7 katarskich miastach. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że na nadchodzące mistrzostwa przewidziano nieco skromniejsze warunki. Tym samym wszystkie mecze nadchodzących Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej mają być rozgrywane na łącznie 8 stadionach.

Bilety na Mistrzostwa Świata FIFA 2022

Nie wiadomo jeszcze czy jacyś kibice będą mogli uczestniczyć w Mistrzostwach Świata FIFA 2022, ani na jakich warunkach to nastąpi (z powodu pandemii koronawirusa). Więcej informacji będzie znanych bliżej turnieju.

Atrakcje

Tym mistrzostwom towarzyszy ogromny skandal korupcyjny. W rzeczywistości urzędnicy FIFA mogli brać łapówki, aby głosować na korzyść Rosji i Kataru. Rosja głosowała przeciwko wspólnej kandydaturze Holandii i Belgii oraz Hiszpanii i Portugalii. Katar zmierzył się w głosowaniu z USA i wygrał, mimo że nie jest krajem piłkarskim i nie posiadał niezbędnych obiektów w czasie głosowania (patrz wyżej).

Wszystkie stadiony powinny być dobrze skomunikowane za pomocą metra. Katar przewiduje budowę sieci metra o długości około 300 kilometrów pomiędzy stadionami.

Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej piłka nożna będzie rozgrywana na klimatyzowanych stadionach.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2023

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.