Statystyki Mniej Popularnych Lig Piłkarskich Świata


Choć piłka jest tylko jedna (a wielu ekspertów powiedziałoby Ci, że z piłki nożnej nie da się zrobić nauki), to ligi piłkarskie na całym świecie bardzo się od siebie różnią. Skupiliśmy się na tych różnicach i dokonaliśmy przeglądu specyfiki wszystkich interesujących lig piłkarskich. Oto on.

Ponieważ w każdej lidze znajdziesz inny poziom zawodników i zaplecza, inną pogodę i skupienie taktyczne, różnice w wynikach także różnią się w zależności od ligi. Różnice można dostrzec w liczbie strzelonych i zdobytych bramek, liczbie zremisowanych meczów, a nawet w znaczeniu przewagi własnego boiska.

Przedstawiliśmy specyfikę lig piłkarskich w tabeli, która da Ci szybki przegląd. Oprócz danych takich jak liczba gier, które zakończyły się wynikiem poniżej/powyżej 1,5 g, poniżej/powyżej 2,5 g oraz poniżej/powyżej 3,5 g, dodajemy także wskaźnik zakładów. Ten wskaźnik powinien Ci powiedzieć, czy dana liga jest w ogóle warta obstawiania, tzn. czy wyniki są przewidywalne, czy nie.

W tej selekcji znajdziesz tylko te ligi piłkarskie, które są aktualnie rozgrywane (często dość egzotyczne). Na początku nowego sezonu przyjrzymy się ligom takim jak Premier League, Serie A, Bundesliga itd.

Przewaga własnego boiska/średnia liczba remisów

KrajLigaLiczba zwycięstw drużyny gospodarzyLiczba remisów drużyny gospodarzyLiczba porażek drużyny gospodarzyŚrednia punktów drużyny gospodarzyŚrednia liczba remisów
BrazyliaSeria A24981,9821,95%
USAMLS9134321,9621,66%
SzwecjaSuperettan4322221,7425,29%
BiałoruśPremier League4322231,7225%
NorwegiaEliteserien4623271,6823,96%
EstoniaLiga Mistrzów3714241,6718,67%
ChinySuperliga4329231,6630,53%
KazachstanPremier League4126241,6428,57%
Korea PołudniowaL-liga klasyczna3420231,5825,97%
IrlandiaPierwsza dywizja4625321,5824,27%
SzwecjaAllsvenskan3930271,5331,25%
WietnamV-liga3430251,4833,71%
FinlandiaYkkonen1210101,4431,25%
JaponiaJ-liga4926491,420,97%
  • im większa przewaga gospodarzy (tym częściej drużyna gospodarzy wygrywa)

Liczba goli na mecz

KrajLigaŚrednia liczba bramek/mecz
BrazyliaSeria A2,34
USAMLS2,82
SzwecjaSuperettan2,86
BiałoruśPremier League2,11
NorwegiaEliteserien2,69
EstoniaLiga Mistrzów3,39
ChinySuperliga2,69
KazachstanPremier League2,51
Korea PołudniowaK-League Klasyczna2,57
IrlandiaPierwsza dywizja2,83
SzwecjaAllsvenskan2,46
WietnamV-liga2,58
FinlandiaYkkonen2,25
JaponiaJ-liga2,54

Powyżej/poniżej 1.5g

KrajLigaLiczba meczówz czego ponad 1,5g% powyżej 1,5g
BrazyliaSeria A412765,85%
USAMLS15712177,07%
SzwecjaSuperettan877080,46%
BiałoruśPremier League885259,09%
NorwegiaEliteserien967679,17%
EstoniaLiga Mistrzów756688%
ChinySuperliga957578,95%
KazachstanPremier League916369,23%
Korea PołudniowaK-League Klasyczna775875,32%
IrlandiaPierwsza dywizja1038885,44%
SzwecjaAllsvenskan967072,92%
WietnamV-liga896876,40%
FinlandiaYkkonen322371,88%
JaponiaJ-liga1249072,58%

Powyżej/poniżej 2,5 g

KrajLigaLiczba meczówz czego ponad 2,5g% reprezentacji powyżej 2,5g
BrazyliaSeria A411331,71%
USAMLS1579258,50%
SzwecjaSuperettan875462,07%
BiałoruśPremier League883135,23%
NorwegiaEliteserien964951,04%
EstoniaLiga Mistrzów754256%
ChinySuperliga954850,53%
KazachstanPremier League914650,55%
Korea PołudniowaK-League Klasyczna774153,25%
IrlandiaPierwsza dywizja1035755,34%
SzwecjaAllsvenskan965052,08%
WietnamV-liga894146,07%
FinlandiaYkkonen321237,50%
JaponiaJ-liga1245443,55%

Powyżej/poniżej 3.5g

KrajLigaLiczba meczówZ czego ponad 3,5g% powyżej 3,5g
BrazyliaSeria A41819,51%
USAMLS1574830,57%
SzwecjaSuperettan872326,44%
BiałoruśPremier League881719,32%
NorwegiaEliteserien962425%
EstoniaLiga Mistrzów752938,67%
ChinySuperliga952627,37%
KazachstanPremier League912123,08%
Korea PołudniowaK-League Klasyczna771823,38%
IrlandiaPierwsza dywizja1032726.21
SzwecjaAllsvenskan962121,88%
WietnamV-liga892123,60%
FinlandiaYkkonen32618,75%
JaponiaJ-liga1242520,16%

Indeks zakładów (na co warto postawić w każdej lidze)

KrajLigaNajsilniejsze trendy
BrazyliaSeria AMała liczba meczów z 3 lub więcej bramkami, duża przewaga własnego boiska
USAMLSCzęste wygrane outsidera, duża ilość meczów z 3 lub więcej bramkami, wielka przewaga własnego boiska
SzwecjaSuperettanOgromna przewaga własnego boiska, duża liczba meczów z 3 lub więcej bramkami
BiałoruśPremier LeagueIm mniejsza liczba bramek, tym większa przewaga własnego boiska
NorwegiaEliteserienBardzo częste wygrane outsidera !!!
EstoniaLiga MistrzówBardzo częsta wygrana faworyta, mała ilość remisów, duża ilość goli
ChinySuperligaPrzewaga własnego boiska, mniej remisów
KazachstanPremier LeagueMniej remisów (bardzo przeciętna liga zakładów)
Korea PołudniowaK-League KlasycznaBardzo częste wygrane outsidera
IrlandiaPierwsza dywizjaNieco wyższa średnia liczba bramek na mecz (bardzo przeciętna liga)
SzwecjaAllsvenskanIm więcej remisów, tym szybszy koniec
WietnamV-ligaCzęste wygrane outsidera, bardzo częste remisy
FinlandiaYkkonenMniej goli, częstsze remisy
JaponiaJ-ligaMniej goli, bardzo mało remisów

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2022

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.