Jak Skutecznie Obstawiać Mecze w II Połowie Sezonu?


Ponieważ walka o tytuły w różnych ligach europejskich zbliża się wielkimi krokami, nadszedł czas, aby opracować plan maksymalizacji zysków z zakładów na drugą połowę sezonu piłkarskiego.

Podczas ferii zimowych wiele może się wydarzyć. Zazwyczaj na wiosnę 1-2 drużyny dość znacząco się podnoszą, a z drugiej strony 1-2 drużyny zaczynają spisywać się znacznie gorzej niż jesienią.

Zidentyfikuj wielką czwórkę (lub piątkę)

Zawsze mówi się o „wielkiej czwórce” lub „wielkiej piątce” w angielskiej Premier League. Są to Arsenal, Chelsea, Manchester City, Manchester United (i Liverpool). Istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że te pięć drużyn zajmie miejsca w pierwszej piątce tegorocznych rozgrywek. Możesz natychmiast włączyć ten fakt do swojej strategii obstawiania.

Podobną strategię można zastosować w innych ligach europejskich. We Włoszech, na przykład, jest to zazwyczaj Juventus, AS Roma i dwa kluby z Mediolanu (ale nie jest to przypadek AC Milan w tym roku) i tak dalej. Trzeba po prostu określić kluby, które są na wyższym poziomie niż reszta drużyn – ale tu uwaga na gigantów, którzy obecnie żyją głównie przeszłością.

Określenie „wielka czwórka” można odnieść do całej piłki nożnej w Europie, ponieważ na starym kontynencie istnieją cztery najlepsze ligi – Premier League, La Liga, Bundesliga i Serie A. Wszystkie cztery ligi są już nieco po półmetku, więc masz już wystarczająco dużo informacji, aby dokonać analizy przedmeczowej, a nawet długoterminowych prognoz. Holenderska Eredivisie i francuska Ligue One są również stosunkowo silnymi ligami, więc jeśli masz już trochę więcej doświadczenia w obstawianiu, możesz łatwo rozszerzyć zakres swoich zainteresowań również na te rozgrywki.

Zaletą tych czterech (sześciu) lig jest to, że są one pod publicznym okiem, co oznacza, że obstawiający mają do dyspozycji ogromną ilość informacji.

Przejrzyj swój dziennik zakładów

Jedną z wielu wspaniałych rzeczy w zakładach na piłkę nożną jest to, że sezon daje Ci kilka przerw, które możesz wykorzystać do przeanalizowania swojej strategii (i być może późniejszego jej ulepszenia). W tym przypadku można liczyć na prowadzony dziennik zakładów. Jeśli chcesz odnieść długoterminowy sukces w zakładach, to jest absolutna konieczność.

Bądź ze sobą szczery. Tylko wtedy będziesz w stanie odkryć swoje słabości, a następnie się ich pozbyć. Każdy z nas podejmuje czasem złe decyzje. Różnica między sukcesem a porażką polega na tym, jak podchodzisz do błędu – jeśli wyciągasz z niego wnioski, jesteś na dobrej drodze.

Identyfikacja potencjalnych niespodzianek

W czasie ferii zimowych wiele może się wydarzyć. Zazwyczaj na wiosnę 1-2 drużyny podnoszą się dość znacznie, a 1-2 zaczynają spisywać się znacznie gorzej niż jesienią. Zwykle winne są kontuzje, problemy finansowe, słabe morale itp.

W takich przypadkach można zarobić pieniądze. Ale oczywiście jest to możliwe tylko wtedy, gdy poprawnie przewidzi się, która drużyna będzie zaangażowana i w jakim kierunku pójdzie gra. Czy drużyna pójdzie do góry? A może na dobre rozsypie się w proch?

Opracuj plan działania

Bukmacherzy oferują setki możliwości obstawiania każdego dnia. Ale musisz wybrać jakość zamiast ilości, co oznacza, że musisz określić swoją sferę zainteresowań i trzymać się jej.

Profesjonalni typerzy zazwyczaj twierdzą, że najkorzystniej jest obstawiać zakłady proste (wygrana u siebie/remis/wygrana na wyjeździe), zakłady na strzelca oraz na mniejszą lub większą liczbę bramek. Ale oczywiście nie powinieneś traktować tego zalecenia jako normy. Mogą zdarzyć się sytuacje, w których znajdziesz wartość w innym typie zakładu – w tym przypadku nie krępuj się postawić.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY