3 Wskazówki Zapewniające Maksymalne Wyniki w Piłce Nożnej


Masz już dość porażek w zakładach piłkarskich? Czas coś z tym zrobić – bo wielu z nas może odnieść sukces w zakładach. To kwestia strategicznego podejścia, włożenia odpowiedniego wysiłku i nie obstawiania „na ślepo”. W dzisiejszym artykule przedstawię 3 wskazówki, które pozwolą odnieść sukces w obstawianiu zakładów na piłkę nożną. Jeśli zastosujesz się do nich, z pewnością zauważysz wzrost skuteczności swoich działań.

1. Ciągle poszerzaj wiedzę o piłce nożnej

Wiele osób obstawia zakłady na piłkę nożną, a mimo to wie o niej zaledwie minimum. Nie mają informacji o poszczególnych drużynach i konkretnych zawodnikach, nie studiują statystyk, nie mają pojęcia o aktualnej formie drużyn, ich sytuacji finansowej, priorytetach drużyn itd. Jest to ogromny błąd.

Musisz sobie uświadomić, że nie wszedłbyś do salonu samochodowego i nie powiedział czegoś w stylu: „Absolutnie nie rozumiem samochodów, ale oto milion i daj mi najlepszy, jaki masz”. Zamiast tego należy najpierw zbadać niezbędne informacje na temat samochodów, wybrać model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, a następnie udać się na zakupy. To podejście ma zastosowanie niezależnie od rynku – czy zamierzasz kupić samochód, czy obstawiasz zakłady na piłkę nożną.

Im więcej informacji posiadasz, tym większa szansa, że Twój wybór będzie udany. Gdzie można uzyskać przydatne informacje? Poprzez dane statystyczne.

Powtarzamy tę kwestię w kółko, ale jest ku temu powód. Jeśli chcesz skutecznie obstawiać, nie możesz po prostu strzelać w ciemno i kierować się swoim „przeczuciem”. Musisz stawiać zakłady w oparciu o jasne zrozumienie drużyn piłkarskich i poszczególnych zawodników. Dlatego właśnie statystyki są tak ważne.

Na przykład, możesz zacząć od naszej strony internetowej. Regularnie publikujemy artykuły dotyczące zarówno ogólnej strategii, jak i konkretnych zespołów. Ponadto, na stronie znajdziesz również szereg porad piłkarskich.

Jednakże przy ocenie statystyk należy uważać, aby były one nadal aktualne. Nie należy brać pod uwagę wyników sprzed kilku lat. Patrz raczej na formę drużyny w ostatnich meczach.

2. Analizuj różne rodzaje zakładów na mecze

Wielu obstawiających popełnia błąd, stawiając praktycznie tylko na zwycięzcę meczu. W większości przypadków obstawiający nie zawracają sobie nawet głowy szukaniem value, dobrą analizą przedmeczową itd. W efekcie pozbawiają się jedynie zysku. W rzeczywistości, niektóre typy zakładów oferują większą wartość niż inne.

Duża liczba obstawiających próbuje również obstawiać dokładne wyniki, jednak jest to błędne. Dlaczego? Ponieważ nie wzbogacisz się w ten sposób z dnia na dzień, jak pewnie myślisz. Kursy na tego typu zakłady są wysokie, ale dzieje się tak z prostego powodu – bardzo trudno jest trafić dokładny wynik meczu (zwłaszcza początkującym graczom), więc jeśli czasem uda się wygrać, to zazwyczaj dzięki szczęściu.

Załóżmy, że postawiłeś zakład na mecz pomiędzy Manchesterem United a Chelsea. Stawiasz na to, że wynik końcowy meczu będzie wynosił 2-0. Nawet jeśli zdarzy się, że MU strzeli 2 bramki w trakcie meczu i w 89 minucie nadal będzie prowadzić 2-0, to wystarczy jeden niecelny strzał lub nawet zwykłe dotknięcie i mecz może się skończyć 2-1. Nic nie zmieni zwycięzcy gry, ale właśnie straciłeś kwotę, którą postawiłeś.

Chroń siebie (i swój bankroll) stawiając na okazje do obstawiania z niższymi kursami, ale wyższym prawdopodobieństwem sukcesu. Na przykład, możesz postawić na ogólny wynik (zwycięstwo, remis, porażka), postawić na handicap, postawić na wynik w połowie i na koniec meczu itd. Istnieje wiele rodzajów zakładów piłkarskich – znajdź taki, który sprawia Ci przyjemność i masz wystarczająco dużo dobrych informacji, aby na niego postawić.

Bukmacherzy często promują zakłady na strzelca pierwszej bramki w meczu (zwłaszcza w zakładach na żywo). Tak, dany zawodnik może być dobry i może często otwierać wynik meczu, ale jak prawdopodobne jest, że i tym razem trafi w bramkę przed wszystkimi innymi? A czy będzie to miało jakieś znaczenie dla wyniku drużyny, jeśli trafi, powiedzmy, jako drugi? Lepiej postawić na zawodnika, który strzeli bramkę w dowolnym momencie meczu – ten typ zakładu oferuje zazwyczaj lepsze value.

Mało znane typy zakładów, które oferują dużą wartość

Podczas obstawiania zakładów sportowych (a w szczególności zakładów na piłkę nożną) gracze mają do wyboru ogromną liczbę zakładów, co często prowadzi do tego, że wybierają typ zakładu, który oferuje słabą wartość. W kilku artykułach poruszaliśmy już temat zdobywania value, więc dziś zajmiemy się nieco innym tematem – przyjrzymy się typom zakładów, które nie są zbyt znane, ale często oferują całkiem ciekawe value.

Handicap bramkowy i czyste konto

„1-0 dla Arsenalu” – często krzyczeli fani londyńskiego klubu po tym, jak ich drużyna zdobyła pierwszą bramkę w meczu. Obecnie nie jest tak oczywiste, że Arsenal wygra mecz wynikiem 1-0, gdyż defensywa tej drużyny nie jest już tym, czym była kiedyś, jednak jeszcze kilka lat temu Arsenal miał naprawdę solidną obronę i warto było postawić na taki wynik. Pomyśl o znalezieniu drużyny o podobnym usposobieniu i postawieniu na nią w tym stylu. Szukając danej drużyny, patrz głównie na statystyki z bieżącego sezonu.

Dla przykładu, drużyna taka jak Southampton może nie wrócić do swojej świetnej formy z początku obecnego sezonu Premier League, ale mimo to wciąż ma najlepszą obronę w lidze. W momencie publikacji tego artykułu, w bieżącym sezonie PL rozegrano łącznie 30 spotkań, w których Southampton zdobyło zaledwie 21 bramek, najmniej w całej lidze. Jeśli regularnie stawiałbyś na Southampton, aby wygrać jedną bramką (lub zachować czyste konto) w trakcie sezonu, osiągnąłbyś przyzwoity zysk.

Drużyny, które strzelają średnio mniej niż jedną bramkę na mecz, mają (co logiczne) większe szanse na zakończenie meczu z czystą kartą. Drużyny, które strzelają mało goli i tracą mało bramek zazwyczaj wygrywają jedną bramką.

Tylko bardzo mały procent meczów kończy się rozstrzygnięciem przy 2 lub więcej bramkach. W praktycznie wszystkich ligach europejskich znajdziemy kilka zespołów naszpikowanych gwiazdami, po nich stosunkowo dużo przeciętnych drużyn, a następnie tabelę zamyka kilka naprawdę słabych zespołów. Kiedy więc drużyna z górnej części tabeli (na przykład Chelsea) gra z drużyną, która znajduje się gdzieś w środku tabeli, wygrana 1 lub 2 bramkami (w zależności od możliwości defensywnych przeciwnika) jest jednym z najbezpieczniejszych typów zakładów.

Obie drużyny strzelają gola, wynik HT/FT

W meczach, w których jedna z drużyn jest zdecydowanym faworytem (np. mecz pomiędzy Manchesterem United a Aston Villą), można znaleźć przyzwoite value stawiając na wynik HT/FT (half-time/full-time).

Jeśli uważasz, że słabsza drużyna – pomimo tego, że jest wyraźnie słabsza – ma stosunkowo silną obronę, możesz postawić na to, że w połowie meczu będzie remis, a faworyt (w naszym przypadku Manchester United) wyciągnie zwycięstwo dopiero w drugiej połowie. Postawiłbyś zatem na możliwość remisu/Manchester United. Ten typ zakładu jest odpowiedni dla meczów, których wynik jest mniej lub bardziej pewny. Jednak zakłady na wynik HT/FT dadzą Ci większe szanse.

Inną opcją jest postawienie na to, że obie drużyny strzelą gola. Bukmacherzy zazwyczaj oferują dość niskie kursy na tego typu zakłady (szczególnie w ligach, które nie są zbyt defensywne), więc obstawianie osobnych meczów zazwyczaj nie ma większego sensu. W tym przypadku zakłady akumulacyjne są o wiele bardziej opłacalne. Wybierz 3 do 4 spotkań, w których grają zespoły nastawione ofensywnie (na podstawie tabeli ligowej i wyników ostatnich kilku spotkań) i postaw na zakład akumulowany. Jeśli wybierzesz odpowiednie mecze, osiągniesz przyzwoity zysk.

3. Wybierz optymalnego bukmachera

Kolejny często pomijany czynnik, który w dłuższej perspektywie kosztuje obstawiających mnóstwo pieniędzy. Wybór odpowiedniego bukmachera jest alfą i omegą zakładów sportowych. Jeśli wybierzesz zakład sportowy, który nie oferuje korzystnego bonusu za zapisanie się i oferuje mniej korzystne kursy niż konkurencyjne zakłady sportowe, dobrowolnie pozbawiasz się zysków.

Być może myślisz, że to nie ma znaczenia, czy postawisz zakład po kursie 1.50 czy 1.60. Może to być mniej lub bardziej nieistotne w danym momencie, ale chcesz osiągnąć długoterminowy sukces w zakładach sportowych. Trzeba więc patrzeć na zakłady jako na długoterminową działalność inwestycyjną. I logicznie rzecz biorąc, musisz zdać sobie sprawę, że w długim okresie czasu, te dziesiętne różnice w kursach zsumują się w całkiem pokaźną sumę.

Ten „problem” można jednak dość łatwo rozwiązać. Załóż konto bukmacherskie u kilku bukmacherów (rejestracja konta jest całkowicie darmowa u wszystkich bukmacherów). W ten sposób będziesz mógł porównać kursy oferowane przez każdego bukmachera przed postawieniem zakładu, a następnie postawić zakład po najlepszym kursie. Ponadto, będziesz mógł skorzystać z kilku bonusów powitalnych i różnych innych specjalnych promocji.

Zakłady sportowe są obecnie bardzo konkurencyjnym rynkiem, więc bukmacherzy dosłownie prześcigają się w oferowaniu korzyści dla obstawiających. Najnowsze bonusy można znaleźć tutaj.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2023

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.