Siatkówka – Jak i Gdzie Obstawiać w 2022


Siatkówka plasuje się mniej więcej w środku pierwszej dziesiątki najpopularniejszych sportów na świecie, więc nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem, że utrzymuje swój prestiż wśród obstawiających. Jest to sport drużynowy, który ma w Polsce bardzo przyzwoitą bazę zawodników i fanów, a bukmacherzy regularnie włączają go do swoich ofert. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o zakładach na siatkówkę, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Zakłady na siatkówkę w Polsce – Wybór najlepszych bukmacherów

Nie znajdziesz w Polsce bukmachera, który nie oferuje tego sportu. Prawdą jest, że niektórzy oferują więcej meczów ligowych i międzynarodowych niż inni, ale to zależy od preferencji typera. Możesz być pewien, że każdy polski bukmacher wystawi nie tylko mecze z polskiej pierwszej ligi, ale także z najbardziej prestiżowych na świecie. Latem kiedy jest przerwa w rozgrywkach ligowych, na pierwszy plan wysuwa się siatkówka plażowa.

Jak obstawiać zakłady na siatkówkę – rodzaje zakładów

Zdecydowałeś, że chcesz obstawiać siatkówkę, ale nie wiesz jak to robić? W takim razie wiedz, że jest to w zasadzie to samo, co obstawianie każdego innego sportu. Po pierwsze, musisz założyć konto u jednego z bukmacherów. Który z nich? To zależy od Ciebie i Twoich preferencji. W momencie, gdy założysz konto gracza będziesz musiał je zweryfikować, co można zrobić zarówno online, jak i w oddziale. Potem wystarczy już tylko przelać środki i zacząć obstawiać.

Siatkówka to dość zróżnicowany sport, przynajmniej jeśli chodzi o zakłady. Bukmacherzy rutynowo umieszczają na nim różne zakłady, z których najpopularniejszym jest zwykły zakład na zwycięzcę meczu. Handicapy (na przykład liczba punktów w secie lub liczba setów w meczu) są również dobrymi sposobami na obstawianie zakładów. Ponieważ w siatkówce gra się o dużą liczbę punktów, popularne są zakłady over/under, w których bukmacher podaje wartość punktową, a Ty zgadujesz czy zostanie ona przekroczona czy nie. Siatkówka i zakłady po prostu idą w parze.

Dużym ułatwieniem w obstawianiu siatkówki mogą być statystyki, które niektórzy bukmacherzy udostępniają w zakładach przedmeczowych. Jednak podejmowanie decyzji wyłącznie na podstawie statystyk bez znajomości drużyn, o których mowa jest sporym ryzykiem. Tak czy inaczej, to co może zaoszczędzić Ci trochę pieniędzy to regularne bonusy. Jeśli bukmacher oferuje bonus, zdecydowanie warto z niego skorzystać o ile oczywiście nie jest on obarczony wygórowanymi wymaganiami.

Rodzaje zakładów na siatkówkę na żywo

Na szczęście siatkówka jest jednym z tych sportów, które często można znaleźć w sekcji live u bukmacherów. Po pierwsze jest to sport powszechnie lubiany, ale też dobry do obstawiania. Dla przykładu, zakłady na liczbę punktów w secie są powszechnie zapisywane w formie over/under, ale oczywiście także w handicapach. Właśnie te rodzaje zakładów są jednymi z najbardziej popularnych wśród obstawiających. Ponadto, zakłady na zwycięzcę meczu/setu lub na całkowitą liczbę setów w meczu są również popularne. Bukmacherzy często oferują również zakłady na dokładny wynik danego seta, ale nie polecam ich obstawiania, ponieważ w siatkówce dokładny wynik jest jeszcze większym losowaniem niż w hokeju.

U większości bukmacherów będziesz mógł oglądać transmisje niektórych meczów na żywo co jest pomocne przy podejmowaniu decyzji. Ponieważ jest to sport halowy, pogoda nie ma na niego wpływu w żaden sposób, co jest dobrą wiadomością ponieważ gra się w niego przez cały rok. Za każdym razem, gdy włączasz sekcję live, w zdecydowanej większości znajdziesz przynajmniej jeden mecz będący w toku. W rzeczywistości bukmacherzy wymieniają również mecze z mniej znanych lig, ale te mogą być nieco trudne do obstawienia jeśli nie masz żadnego doświadczenia. Darmowa aplikacja do obstawiania zakładów na siatkówkę może Ci również pomóc w podjęciu decyzji.

Zakłady na siatkówkę w Polsce – Popularne wydarzenia

W Polsce największą atrakcją jest oczywiście krajowa pierwsza liga mężczyzn, w której można obejrzeć mecze i zazwyczaj obstawić na nie wiele zakładów pobocznych. Błędem byłoby jednak sądzić, że obstawiane są tylko męskie kategorie, ponieważ siatkówka kobiet jest również popularna.

Jeśli chodzi o zagraniczne ligi narodowe to zazwyczaj zależy to od oferty danego bukmachera, ale na pewno znajdziesz u nich bardzo popularną ligę włoską, która jest jedną z najlepszych w Europie. Tuż za nią plasują się liga rosyjska. Oczywiście są też ligi narodowe na innych kontynentach, ale dla polskiego obstawiającego główną atrakcją są wyżej wymienione.

Bardzo popularne są też oczywiście turnieje międzynarodowe. Szczególnie te, na których reprezentowana jest Polska. Bardzo popularne pod względem zakładów są na przykład Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Europy w Siatkówce. Te wydarzenia zawsze przyciągają dużą liczbę fanów, nawet jeśli niektórzy z nich nie wiedzą zbyt wiele o siatkówce.

Niezależnie od tego na jakie wydarzenie siatkarskie się wybierasz, upewnij się, że przed rozpoczęciem sprawdzisz czy bukmacher ma je w swojej ofercie. Zawsze jednak warto otworzyć konto gracza w kilku serwisach, aby mieć więcej opcji do obstawiania i korzystać z najlepszych kursów.

Porady dla początkujących i zaawansowanych graczy

Zakłady online na siatkówkę są w zasadzie takie same jak na inne sporty. Najważniejszą rzeczą ze wszystkich jest przestrzeganie wskazówek dotyczących finansów, czyli kontrolowanie pieniędzy. W tym celu możesz ustalić limity, które pozwolą ci wydać tylko tyle na ile cię stać. Ale pewnie bardziej interesuje Cię strategia obstawiania siatkówki, prawda? W takim razie wiedz, że najlepszą strategią jest dokładne zapoznanie się z daną dyscypliną, przestudiowanie konkretnej ligi na którą chcesz postawić i regularne oglądanie meczów.

Siła zespołu vs. siła jednostki

Pamiętaj, że siatkówka jest nieco innym sportem niż piłka nożna czy hokej. Jasne, miło jest mieć w swojej drużynie kilku gwiazdorów, ale oni na pewno nie gwarantują sukcesu. W siatkówce indywidualne cechy zawodników schodzą nieco na bok. Ważniejsza jest chemia w zespole.

Obserwuj terminarz rozgrywek

W niektórych ligach może się zdarzyć, że drużyna rozegra kilka trudnych meczów w stosunkowo krótkim czasie (w ciągu kilku dni). W tym przypadku zmęczenie może wpłynąć na zawodników i może mieć wpływ na całą grę.

Nie stawiaj na drużyny, którym kibicujesz

To może być problem dla wielu ponieważ większość z nas ma tendencję do obstawiania „na pamięć”. Jakkolwiek dobre by się to nie wydawało, nie rób tego. Ciesz się raczej meczem bez obstawiania ponieważ mamy tendencję do bycia mniej krytycznymi wobec naszych ulubionych drużyn i dawania im większych szans na sukces, niż realnie na to zasługują.

Przeglądaj fora siatkarskie

Siatkarskie fora często dostarczają ciekawych informacji zza kulis, których nie znajdziesz w gazetach. Oczywiście musisz użyć krytycznego podejścia i nie wierzyć we wszystko co jest tam napisane. Oprócz ekspertów danego sportu znajdą się tam amatorzy czy trolle. Mimo to możesz tam uzyskać cenne rady i informacje.

FAQ – Często zadawane pytania

Czy istnieją jakieś strategie lub zasady obstawiania siatkówki?

Nie ma określonych zasad stawiania zakładów na siatkówkę, ale w internecie można znaleźć wiele strategii. Problem ze strategiami zakładów polega na tym, że są one bardzo indywidualne i opinie na ich temat są różne. Co to oznacza? Że po prostu musisz je wypróbować, by przekonać się czy dana strategia ci odpowiada.

Czy muszę znać zasady gry w siatkówkę, jeśli chcę na nią stawiać?

Teoretycznie nie musisz, ale zdecydowanie to polecam. Również mechanik nie zacznie naprawiać silnika, nie znając zasad, które za nim stoją. I dokładnie tak samo jest z zakładami. Najlepsi obstawiający to ci, którzy dobrze rozumieją sport, nie tylko pod względem statystyk, ale także zasad. Najłatwiej nauczyć się ich w praktyce co oznacza, że możesz iść na salę z przyjaciółmi i zagrać. Ewentualnie poproś kogoś by wyjaśnił ci zasady.

Czy statystyki przedmeczowe, które podają bukmacherzy są dokładne?

Oczywiście, że tak, żaden szanowany bukmacher nie podałby Ci celowo błędnych informacji. Nie znaczy to, że nie może się tu wkradać błąd, ale jest to bardzo mało prawdopodobne. Jeśli tak by się stało z pewnością nie byłoby to zamierzone. Możesz zaufać przedmeczowym porównaniom drużyn, ale nie powinieneś podejmować decyzji tylko na ich podstawie. Powinieneś rozumieć sport i ligę, na którą stawiasz.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY