Krykiet – Jak Obstawiać Zakłady, Wskazówki na 2022


Krykiet jest dość popularnym sportem na świecie, a w wielu krajach ma nawet długą tradycję. Nie jest to jednak popularny sport w Polsce i zazwyczaj nie uprawia się go klubach sportowych. Byłoby jednak wielkim błędem myśleć, że krajowi typerzy z niego zrezygnują. Trzeba wiedzieć, którzy bukmacherzy są najlepszymi do stawiania na krykiet i po to właśnie tu jestem. Przyjrzymy się także popularnym zakładom na ten sport, prestiżowym turniejom i dam Ci kilka ciekawych wskazówek.

Krykiet – Najlepsi bukmacherzy

Na wstępie należy zaznaczyć, że dla polskiego kibica krykiet jest jednym z mniej atrakcyjnych sportów. Znajduje to negatywne odzwierciedlenie w ofercie poszczególnych bukmacherów. Chodzi przede wszystkim o to, że nie ma tak wielu turniejów, meczów i w końcu możliwości obstawiania jak w przypadku wielu innych sportów. Mimo to na pewno znajdziesz coś dla siebie, musisz tylko wybrać odpowiedniego bukmachera.

Rodzaje zakładów na Krykieta

Wspomniałem powyżej, że krajowi bukmacherzy nie wystawiają zbyt wielu zakładów pobocznych na krykiet – a szkoda, bo teoretycznie w krykiecie można obstawiać na wiele rzeczy. Dla bukmacherów kluczowy jest jednak popyt, a ten w naszym kraju jest niski. Wynika z tego oczywiście, że najpopularniejszym zakładem na krykieta jest zwykły zakład na zwycięzcę meczu. Podczas gdy czasami mamy do wyboru trzy opcje (wygrana na wyjeździe, remis, wygrana u siebie). Kiedy indziej możliwość obstawiania jest zapisana w formie zwycięzcy do rozstrzygnięcia (w tym super over) – czyli bez remisu.

Innym typem zakładu na krykieta, na który możesz się natknąć jest liczba punktów w meczu. Ten zakład jest bardzo popularny w formie over/under, gdzie bukmacher podaje określoną liczbę punktów, a Ty zgadujesz, czy wynik końcowy będzie wyższy czy niższy. Jednak może to być również zapisane jako dokładny wynik, co jest ryzykownym zakładem i nie polecam z niego korzystać.

Nie można pominąć także zakładów na zwycięzcę turnieju lub ligi, gdzie zgadujesz z wyprzedzeniem kilku dni lub miesięcy. Są to bardzo popularne zakłady, ale obstawianie całego sezonu przed jego rozpoczęciem jest nieco ryzykowne. Właśnie dlatego przeczekanie kilku pierwszych meczów przed postawieniem na faworyta jest dobrym pomysłem.

Zakłady na krykieta na żywo

Jeśli chodzi o zakłady na żywo, prawdopodobnie uznasz je za bardziej atrakcyjne, ponieważ bukmacherzy oferują więcej możliwości obstawiania niż na zakłady przedmeczowe. Dodatkowo, poza zakładami, o których powiedziałem w poprzednim akapicie, zakłady na żywo obejmują również bardzo popularne zakłady handicapowe, zakłady na liczbę punktów w inningu i wiele innych. Oferowane kursy zależą głównie od atrakcyjności danego meczu i oczywiście od bukmachera, u którego stawiasz.

Dla większości obstawiających zakłady na żywo są najlepszą możliwą opcją, ponieważ dostarczają wiele adrenaliny i dają pewną przewagę nad zakładami przedmeczowymi. Jest to szczególnie ważne jeśli masz do dyspozycji stream na żywo, na którym możesz oglądać przebieg meczu. W ten sposób możesz podejmować decyzje w oparciu o to, co dzieje się na boisku, co oczywiście zwiększa trafność Twoich wyborów. Wielu obstawiających lubi też czatu na żywo gdzie mogą komunikować się z innymi obstawiającymi i wymieniać się wiedzą oraz doświadczeniem. Nie jest to jednak opcja dostępna u wszystkich bukmacherów.

Popularne turnieje krykietowe

Wielokrotnie mówiłem, że krykiet nie jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, więc nie jest chyba zaskoczeniem, że nasze rodzime ligi nie otrzymują zbyt wiele uwagi ze strony mediów. Mamy jednak 2 rozgrywki: Polską Ligę Krykieta oraz Puchar Polski w Krykieta. Większa baza fanów z pewnością przyniosłaby korzyści temu sportowi. Polska drużyna narodowa bierze udział w prestiżowych turniejach. Uczestniczy w Pucharze Europy Środkowej, a także w międzynarodowych meczach towarzyskich.

Spoglądając na międzynarodową scenę krykieta bez wątpienia musimy wspomnieć o Mistrzostwach Świata, które odbywają się co 4 lata. Ten turniej ma szczególny format, gdyż zawsze bierze w nim udział 10 pełnoprawnych członków ICC (International Cricket Council), których uzupełniają 4 inne drużyny, które zakwalifikowały się z Międzynarodowego Turnieju ICC.

Jedną z najlepszych drużyn na świecie jest Australia, a jej liga krykietowa jest prestiżowa i ceniona. Oczywiście nie można pominąć także ligi angielskiej, turniejów T20, Bangladesh Premiere League, Caribbean Premiere League i Pakistan Super League.

Wskazówki i porady dotyczące zakładów na krykieta online

Zakłady na krykieta to nie fizyka kwantowa, ale mimo to warto przestrzegać pewnych zasad, aby nie tracić niepotrzebnie funduszy. Nie muszę dodawać, że trzeba odpowiednio zarządzać finansami lub obstawiać zakłady u licencjonowanych bukmacherów. Wielu obstawiających używa strategii zakładów na krykieta. Mogą one być pomocne, ale na pewno nie samowystarczalne. Należy zachować ostrożność i każda taka strategia powinna być najpierw odpowiednio przetestowana, albo na zasadzie próby, albo za niewielką kwotę pieniędzy.

Nie ma uniwersalnych reguł obstawiania krykieta, każdy obstawiający musi sam wypracować to co mu odpowiada. Jednak zdecydowanie powinieneś zwracać uwagę na statystyki i śledzić sport w ogóle. Znajomość zasad krykieta jest absolutnie niezbędna. Weź także pod uwagę rzeczy, które mogą wpłynąć na wynik meczu czyli nie tylko skład kontuzjowanych zawodników, ale także np. pogodę. Ma ona ogromny wpływ na jakość boiska i może zmienić kursy na dane spotkanie.

Porównania head-to-head są również bardzo ważne, ponieważ wyjątkowa forma jednej z drużyn nie musi oznaczać, że druga przegra. Możliwe jest, że obecna drużyna nie wie, jak grać przeciwko konkretnemu przeciwnikowi, co można zobaczyć porównując obie. Dużą rolę odgrywają tu style gry każdej z nich. Każdy z nich może być bardziej lub mniej skuteczny w walce z przeciwnikami.

FAQ – Często zadawane pytania

Jaki jest najlepszy bukmacher do krykieta?

Bardzo trudno jest wybrać spośród krajowych bukmacherów, ponieważ żaden z nich nie wystawia wielu meczów. Dlatego zalecam Ci założenie konta u kilku operatorów, abyś miał z czego wybierać. Dzieje się tak dlatego, że oferty zakładów często bardzo się różnią, więc podczas gdy jeden bukmacher oferuje jeden turniej, inny bukmacher może mieć dokładnie odwrotną ofertę.

Czy istnieją specjalne bonusy do obstawiania krykieta?

Na pewno nie w Polsce, bo krykiet nie jest tu zbyt popularny. Jednak bukmacherzy oferują swoim klientom wiele bonusów, które zazwyczaj mogą być wykorzystane na dowolny sport z ich oferty. Technicznie rzecz biorąc, z pewnością mógłbyś skorzystać z bonusu na krykieta. Większość bukmacherów posiada również aplikację mobilną do obstawiania krykieta, a za korzystanie z niej możesz otrzymać bonus.

Czy muszę grać w krykieta, żeby być dobrym obstawiającym ten sport?

Nie, wielu dobrych graczy to źli typerzy i vice versa. Musisz jednak znać zasady tego sportu i poświęcić mu nieco więcej uwagi. Krótko mówiąc, musisz śledzić ulubione drużyny krykietowe i ligi, nauczyć się czytać statystyki i co najważniejsze, musisz się tym cieszyć. Nie zniechęcaj się początkowymi niepowodzeniami, bo nic nie przychodzi od razu.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY