Polscy bukmacherzy obsługujący Paysafecard

Skorzystaj z całkowitego bezpieczeństwa transakcji dokonując wpłaty u polskiego bukmachera za pomocą systemu paysafecard. W Polsce mamy wiele zakładów bukmacherskich, ale mniej niż połowa to bukmacherzy z usługą wpłaty środków za pomocą paysafecard. W tym poradniku dowiesz się dokładnie jak używać tego systemu i który polski bukmacher posiada paysafecard w swojej ofercie.

Aby określić, który zakład sportowy online jest lepszy należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak bonus powitalny, limity na depozyt i wypłatę, czas przetwarzania płatności oraz ogólnie – jakość interfejsu użytkownika. Uważamy, że te czynniki mają znaczący wpływa na jakość przeprowadzanych transakcji. W tym momencie na rynku mamy trzech polskich bukmacherów umożliwiających transakcje z użyciem paysafecard. Aby zapoznać się z pełnym opisem, przewiń w dół.

Polscy bukmacherzy z paysafecard to:

Bukmacher Totolotek
Zakłady na żywo LVBet
Bukmacher Forbet

Jest to innowacyjna metoda dokonywania wpłaty i zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Pozostawia klientom chcącym obstawiać zakłady możliwość zapewnienia wysokiej ochrony płatności. Paysafecard to jeden z liderów płatności pre-paid z firmą zlokalizowaną w Austrii (Wiedeń). Z jej usług mogą korzystać klienci w ponad 45 krajach świata. Powstała w roku 2000 i gdy okazało się, że umożliwia dokonywanie wpłat bez konieczności podawania danych bankowych – szybko zyskała popularność. Metoda wpłaty typu prepaid (użytkownik kupuje kartę przedpłaconą w sklepie) uzyskała szerokie grono zwolenników w dobie ataków hakerskich oraz kradzieży środków z kart kredytowych i kont bankowych. Aby dowiedzieć się więcej na temat tej metod, czytaj dalej.

Czym jest paysafecard i jak powstało?

W roku 2000 czterech austriackich przedsiębiorców stworzyło platformę umożliwiającą wpłacanie pieniędzy do internetu i nazwało ja „paysafecard”. Jak można domyślić się z samej nazwy, celem platformy było zapewnienie użytkownikom całkowitego bezpieczeństwa transakcji. Wielu użytkowników dzisiaj nie wyobraża sobie innego sposobu płacenia w sieci niż właśnie w/w. Zachęcają do tego coraz częstsze wiadomości dotyczące cyber ataków na nasze portfele internetowe. W następnych akapitach przestawimy sposoby płacenia i deponowania środków na kontach bukmacherskich właśnie tą metodą. Aby lepiej wytłumaczyć jak ona działa, przygotowaliśmy ciekawą infografikę.

Kwoty i czas realizacji zlecenia

Używanie tej metody wpłat jest co do zasady darmowe przez cały okres korzystania w przypadku zakupienia karty w kiosku. Kwoty jakimi możemy dysponować to karty dostępne w sklepach o nominałach:

  • 20zł, 30zł, 50zł, 100zł i 300zł.

Jeśli wybierzemy płatną wersję, tj. kartę Paysafecard Mastercard® to dotyczy nas opłata roczna w wysokości 40zł oraz opłata 4% za zasilenie konta, ale są to opcje dodatkowe. Jeśli chodzi o czas realizacji zleceń, to nie różnią się one od tych dokonywanych kartą kredytową. W momencie wpisania danych karty w systemie bukmacherskim, płatność dokonywana jest natychmiastowo, a środki zostaną zaksięgowane w kilka sekund.

Czas RealizacjiLimit Min/MaxOpłaty
Bukmacher Totolotek✔ Wpłata
✘ Wypłata
natychmiast 20 zł / 1000 złbrak
Zakłady na żywo LVBet✔ Wpłata
✘ Wypłata
natychmiast 1 zł / brak limitubrak
Bukmacher Forbet✔ Wpłata
✘ Wypłata
natychmiast 20 zł / 3000 złbrak

Niestety z oczywistych powodów, wypłata metodą paysafecard nie jest możliwa. Paysafecard to karta przedpłacona i wykorzystywana jest tylko i wyłącznie do dokonywania wpłat. Właśnie z tej przyczyny, aby wyciągnąć środki z konta bukmacherskiego muszą wybrać inną metodę, jak na przykład przelew bankowy lub Skrill.

Wady i zalety korzystania z paysafecard w zakładach bukmacherskich

Jest kilka niezaprzeczalnych powodów, które dają karcie paysafecard niebywałą przewagę ponad pozostałe i konwencjonalne metody płatności. Najważniejsza z nich to brak konieczności dzielenia się jakimikolwiek danymi bankowymi z bukmacherem podczas wpłacania pieniędzy. Użytkownicy chętni do skorzystania z karty przedpłaconej mogą ją nabyć w ponad 45 tyś punktów w całej Polsce oraz w ponad 600 tyś punktów na świecie. Wszystko co należy później zrobić, to wpisać zakupiony kod PIN w polu płatności w systemie bukmachera. Bezpieczeństwo tego rodzaju płatności jest niezaprzeczalne i dlatego też system dostępny jest już w prawie połowie polskich bukmacherów (w momencie pisania tego artykułu)

Bukmacher Totolotek

Zakłady na żywo LVBet
Bukmacher Forbet

Poza oczywistymi zaletami, paysafecard ma również swoje wady, które mogą być odczuwalne dla części graczy. Brak możliwości wypłaty tą samą metodą może przeszkadzać. Aby wydobyć pieniądze z konta bukmachera będziemy zmuszeni skorzystać z przelewu bankowego. Głównie za sprawą regulacji przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Drugim minusem jest fakt, że mamy ograniczone limity depozytów. W przypadku karty zakupionej w sklepie jest to 1000zł (jak podaje dostawca paysafecard). Jeśli zatem jesteś poważnym graczem i korzystasz z wyższych środków przy obstawianiu zakładów, to z pewnością ta metoda nie będzie Cię interesować.

Wpłata za pomocą paysafecard u bukmachera

Rozpoczęcie przygody z paysafecard jest dziecinnie proste i nie wymaga specjalnej wiedzy. Aby skorzystać z tego systemu, możemy zrobić to na kilka sposobów. Możemy zarejestrować się online na stronie operatora paysafacard.com i otrzymać w ten sposób nasz 16-cyfrowy PIN lub możemy także pójść do sklepu i nabyć kartę za gotówkę. Obie metody są proste i bezpieczne oraz w żadnej z powyższych nie musimy potwierdzać swoich danych bankowych. Poniżej możesz zobaczyć w jaki sposób przebiega cały proces. Z praktycznego punktu widzenia jest to prosty proces i może go przejść każdy bez względu na wiedzę z zakresu obsługi komputerów czy bankowości internetowej.

rejestracja w paysafecardKROK PIERWSZY: OTWÓRZ KONTO W PAYSAFECARD
Aby otrzymać wymagany PIN, mamy dwie opcje. Pierwsza z nich to zarejestrowanie się w systemie paysafecard. Po lewej widzimy formularz do wypełnienia aby móc opłacić kartę przez Internet i otrzymać 16-cyfrowy PIN. Druga opcja, to udać się do punktu sprzedaży kart i nabyć kartę za gotówkę. Gdy ją zdrapiemy otrzymamy PIN, potrzebny do wpłaty
wplata za pomoca paysafecardKROK DRUGI: WPŁATA DO PORTFELA PAYSAFECARD
Posiadanie kodu PIN to podstawa w przeprowadzaniu wpłaty za pomocą tej metody. Możemy go traktować jak voucher, gdyż działa dokładnie w taki sposób. Nominały kart w polskich sklepach to 20zł, 30zł, 50zł, 100zł i 300zł. Jeśli chcemy zdeponować wyższą kwotę, musimy kupić ich wielokrotność (maks .10) i podać wszystkie PIN-y w systemie.
depozyt u bukmachera paysafacardKROK TRZECI: WPŁATA U BUKMACHERA
Aby opłacić konto bukmacherskie za pomocą paysafecard, logujemy się na koncie bukmachera i klikamy przycisk „Wpłata”. Po wybraniu opcji „Paysafecard” uzupełniamy pole kwoty do wpłaty (nie musi to być cała suma na karcie) i zatwierdzamy. Zostaniemy przekierowani na stronę paysafecard i podajemy 16-cyfrowy PIN.

Punkty sprzedaży kart Paysafecard w Polsce – dystrybutorzy

Poniżej przedstawiono punkty w których można nabyć karty Paysafecard w Polsce. Dystrybutorami tej metody płatności są takie sieci handlowe jak Leclerc, e service, Euronet, hubiz, ICP, Intermarche, kefirek, Komputronik, Lewiatan, Małpka Express, Społem, Stefczyk Finanse, 1 Minute, Fresh Market, Inmedio, Pepco, Poczta Polska, Polo Market, Kolporter, Real, Ruch, Żabka, ABS, Carefour Express, Delikatesy Lubień, Dino, Auchan, Dobry Punkt. Jak widać sieci jest bardzo rozbudowana i sklepy dostępne są praktycznie w każdej, nawet najmniejszej miejscowości w Polsce. Każdy użytkownik zakładów bukmacherskich, chcący skorzystać z tej metody płatności, nie powinien mieć problemu z odnalezieniem sklepu w którym napędzie kartę.

punkty sprzedazy paysafecard - dystrybutorzy w polsce

Brak możliwości wypłaty

Ta metod płatności nie dopuszcza możliwości wypłaty i sytuacja dotyczy wszystkich bukmacherów, o których pisaliśmy wyżej. Z powodu polityki przeciwko praniu brudnych pieniędzy, wypłata środków zdeponowanych za pomocą paysafecard może być możliwa jedynie na konto bankowe gracza. Jest to zrozumiałe, ponieważ wpłata przez paysafecard jest anonimowa. Bukmacherzy muszą podporządkować się regulacjom prawnym i tym samym wypłata środków musi być dokonywana w sposób rejestrowany. Z tego powodu niektórzy gracze mogą nie chcieć korzystać z tej usługi, natomiast zadaniem zakładów sportowych jest przekonanie Cię do grania ze środków, które wygrałeś, zamiast wypłacania ich na konto.

Paysafecard posiada świetną obsługę klienta

Obsługa klienta jest świetnie zorganizowana i pomocna. W przypadku korzystania z portfeli elektronicznych często napotykamy sytuacje stresujące, gdy coś pójdzie nie tak. Na szczęście zespół wsparcia klienta paysafecard reaguje szybko i bezproblemowo. Poniżej przedstawiamy grafikę opisującą metody rozwiązywania problemów z paysafecard.

rozwiązywanie problemów z paysafecard - infolinia email pomoc

Paysafecard posiada trzy kanały pomocy klientom. Jak widać z folderu powyżej, można skorzystać z infolinii Paysafecard pod numerem telefonu 00 800 0729 7233. Stawka za połączenie równa jest opacie miejscowej, a zespół obsługi klienta dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 16:00. Jeśli szukasz pomocy za pośrednictwem poczty email, możesz wysłać wiadomość pod info@paysafecard.com. Możesz także poszukać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na stronie Paysafecard FAQ. Na stronie tej znajdziesz posegregowane pytania, które najczęściej trapią klientów oraz kompleksowe odpowiedzi. Jeśli posiadasz kartę Mastercard i zostanie ona skradziona, to sugerujemy natychmiastowe skorzystanie z infolinii w celu zablokowania możliwości dokonywania nią transakcji.

Opinia na temat bezpieczeństwa Paysafecard w sieci

Główną siłą Paysafecard jest na pewno odizolowanie płatności od Twoich danych bankowych, a co za tym idzie wyższy poziom bezpieczeństwa dokonywania płatności u bukmachera. Firma zastosowała również kilka zabezpieczeń, aby uchronić klientów przed kradzieżą i oszustwami w trakcie opłacania usług w sieci. Spójrzmy na grafikę poniżej przedstawiającą główne zabezpieczenia.

Bezpieczeństwo - bukmacherzy a paysafecard

Paysafecard – krótka historia firmy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Paysafecard jest oddziałem firmy Paysafe Group PLC, która kontroluje działania takich gigantów jak Neteller czy Skrill. Koncepcja płatności internetowej w formie pre-paid została wdrożona w 2000 roku i od razu zrewolucjonizowała rynek niskich płatności w sieci. Pierwotnie została stworzona jako karta płatnicza, ale z czasem przerodziła się w vouchery, które dziś można nabywać w sieci sklepów na całym świecie (również w Polsce). W roku 2013 wraz ze wzrostem płatności na rzecz gier hazardowych, firma wprowadziła możliwość korzystania z platformy online do zarządzania swoimi PIN-ami. W tym samym roku firma połączyła się ze Skrill i od tego czasu obie firmy pozostają pod kontrolą Paysafe Group PLC. Dzisiaj można uznać Paysafecard jako globalnego lidera w płatnościach onlince z użyciem kart pre-paid. Oferta firmy została poszerzona o możliwość korzystania z karty Mastercard Paysafecard oraz programu lojalnościowego „My Plus”. Usługa rozprzestrzeniła się na wszystkich kontynentach o wspiera procesy w 45 karajach oraz 25 walutach. Posiada ponad 5 milionów punktów sprzedaży na całym świecie.

Najlepsze alternatywy

Jeśli szukamy alternatywy dla Paysafecard to na pewno nie można pominąć takich metod płatności u bukmacherów jak Skrill. Jest to jedna na najpopularniejszych metod płatności w sieci (obok Neteller i Paypal). Jeśli chodzi jednak o zakłady bukmacherskie, to Skrill jako jedyny na świecie aktywnie wspiera i promuje swoją metodę pośród zarówno kasyn internetowych, jak i bukmacherów online. W kwestii Paypal, niestety na dzień dzisiejszy żaden polski bukmacher nie wspiera tej płatności – a szkoda. Warto zetem przyjrzeć się głównym różnicom jakie mamy pomiędzy Skrill a Paysafecard.

Przede wszystkim należy powiedzieć, że Skrill nie umożliwia załadowania konta bez konieczności podawania swoich danych bankowych. Aby tego dokonać musimy udostępnić dane swojej karty kredytowej lub przelać pieniądze za pomocą konta bankowego. Paysafecard to internetowy voucher, który możemy kupić w sklepie za gotówkę. Zaletą natomiast Skrill jest fakt, że dokonując wpłaty na rzecz bukmachera, możemy skorzystać z tej samej metody podczas wypłacania środków. Nie możemy tego powiedzieć o Paysafecard. Skrill udostępnia swoim użytkownikom kartę Mastercard, która po opłaceniu składki rocznej przyjdzie do naszej skrzynki pocztowej. Można z niej korzystać podczas zakupów w sklepie bądź w bankomacie. Po dokonaniu zakupów z naszego konta zostanie odjęta odpowiednia kwota.

Obstawianie meczów z Paysafecard

Jesteśmy szczerze pod wrażeniem zakresem i zasięgiem kart paysafacard. Karty te przysparzają bardzo niewiele kłopotów użytkownikom, co częściej zdarza się w przypadku pozostałych portfeli elektronicznych. Być może wynika to z prostoty całego mechanizmu. Pamiętajmy, że korzystanie z paysafecard nie ogranicza użytkownika w otrzymywaniu bonusów za pierwszy depozyt u bukmachera online. Możemy z niego korzystać tak samo jak w przypadku wszystkich innych metod płatności – na przykład przelewu bankowego czy karty kredytowej. Jest to niebywale unikatowa metoda dostępna dla wszystkich, którzy chcą pozostać bardziej anonimowi wobec zakładów bukmacherskich.

LV BET

LVBet wspiera płatności kartą Paysafecard. Wpłacając u tego bukmachera środki możemy liczyć na bonus w wysokości do 1000zł. Jest to również taka sama kwota jaką maksymalnie możemy wpłacić przy użyciu paysafecard. LVBet oferuje bardzo szeroki zakres dyscyplin. Jest to w zasadzie jedyny bukmacher u którego można wybrać tak wiele sportów do obstawiania. Jeśli jesteś fanem gier takich jak StarCraft, to również zachęcamy do skorzystania z jego oferty. W LVBet możesz również obstawiać wyniki tego rodzaju. Płatności Paysafecard przeprowadzane są w LVBet natychmiastowo, a karty Możesz zakupić w bardzo wielu punktach sprzedaży w Polsce. Dokonanie płatności sprowadza się do podania kodu PIN zdrapanego na karcie i podania kwoty depozytu.

Totolotek

Totolotek to drugi bukmacher, który oferuje deponowanie środków za pomocą karty paysafecard. Nie oferuje on tak wysokiego bonusu jak pozostali konkurenci, ale jeżeli jesteś zainteresowany obstawianie Polskiej Ekstraklasy, to z pewnością powinieneś wybrać właśnie Totolotek. Oferuje on największą możliwości najszerszy zakres kursów na polską ligę. Korzystając z depozytu za pomocą paysafecard, Totolotek oferuje bonus w wysokości do 550 zł. Po zakupie karty w kiosku i zdrapaniu kodu PIN, należy podać go w panelu logowania Totolotek. Środki zostaną zdeponowane niemal natychmiast.

Forbet

Forbet wspiera płatności dokonywane za pomocą paysafecard. Jeśli chodzi o ofertę bukmacherską oraz kursy, to są one na przeciętnym poziomie. W Forbet możesz skorzystać jednak z bardzo wysokiego bonusy za pierwszym depozyt. Sięga on nawet 1200 zł, co zachęca wielu graczy do skorzystania z ich oferty. Aby dokonać takiego depozytu w forbet, musisz udać się do sklepu i nabyć 4 karty Paysafecard po 300 zł każda. Po zarejestrowaniu się w forbet należy podać PIN wszystkich czterech kart. Łączna kwota depozytu zostanie zdeponowana na twoim koncie bukmacherskim natychmiastowo.

FAQ – Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej poruszane kwestie dotyczące płatności paysafecard oraz informacji zawartych na niniejszej stronie.

Ile czasu zajmuje zwrot środków na paysafecard?

Realizacja takiej transakcji trwa do 11 dni roboczych. Użytkownik otrzyma powiadomienie mailem gdy zwrot zostanie dokonany.

Czy Fortuna, STS, Etoto i Milenium oferują płatności paysafecard?

Na dzień dzisiejszy bukmacherzy w postaci Fortuna, Etoto, Milenium czy STS nie oferują i nie wspierają dokonywania wpłaty za pomocą paysafecard. Jeżeli coś się zmieni, na tej stronie informacja zostanie zaktualizowana.