Zwiększenie Wysokości Zakładu – W Jakim Celu?


Twoja kariera jako typującego zakłady sportowe pewnego dnia osiągnie punkt, w którym będziesz mógł zrobić jeden ważny krok – zwiększyć wielkość swoich zakładów.

W żadnym wypadku nie należy podejmować tego kroku przedwcześnie. Po pierwsze, musisz udowodnić sobie, że jesteś w stanie przenieść swoje zakłady na wyższy poziom. Więc musisz być na plus w dłuższej perspektywie.

Naturalna kolej rzeczy będzie wyglądała następująco, przejdziesz dokładnie całą naszą Szkołę Obstawiania, dokształcisz się również w zakresie psychologii i obstawiania poszczególnych dyscyplin sportowych, a także zastosujesz wszystko to, czego się nauczysz w praktyce w jak największym stopniu. Jeśli wszystko zrobisz dobrze, Twój wskaźnik sukcesu wzrośnie. Możesz zacząć myśleć o zwiększeniu wielkości swoich zakładów tylko wtedy, gdy wykazujesz pozytywne wyniki w dłuższym okresie czasu.

Jeśli nie, być może popełniasz błędy w pewnych podstawowych pojęciach. Należy więc przeanalizować cały proces i poprawić swoje słabe strony. Z drugiej strony, jeśli tracisz pieniądze na dłuższą metę, powinieneś pomyśleć o zmniejszeniu wielkości zakładów, a tym samym zminimalizowaniu strat do czasu odkrycia przyczyny.

W naszej Szkoły Bukmacherskiej omówiliśmy lekcję dotyczącą prawidłowego ustalania wielkości zakładów. Tutaj również wspomnieliśmy, że prędzej czy później przyjdzie czas, kiedy zdecydujesz się na zwiększenie wielkości zakładu, ale najpierw musisz osiągnąć konsekwencję. Jeśli już zapomniałeś tę lekcję (lub niechcący ją pominąłeś), przestudiuj ją jeszcze raz.

Jeśli możesz dość łatwo powiedzieć TAK na poniższe punkty, jesteś na etapie, w którym możesz zwiększyć wielkość swoich zakładów sportowych:

 • Czy kapitał na Twoim koncie wzrósł wyłącznie dzięki zakładom (bez dodatkowych depozytów)?
 • Czy robisz stały zysk na podstawie tygodniowej lub miesięcznej?
 • Czy Twoje strategie obstawiania działają?
 • Czy masz dzienniczek zakładów, aby pokazać swój sukces?
 • Czy Twój zwrot z inwestycji (ROI) jest pozytywny?
 • Czy widzisz u siebie postępy? Czy jesteś coraz bliżej zostania profesjonalnym graczem?
 • Czy rozumiesz znaczenie psychologii w zakładach sportowych?
 • Czy potrafisz utrzymać swoje emocje na wodzy?
 • Czy wyciągnąłeś wnioski z przegranych zakładów?

Jeśli odpowiedziałeś „tak” na wszystkie powyższe pytania, gratulacje są w porządku. Nie tylko z powodzeniem zastosowałeś wszystko, czego nauczyła Cię nasza Szkoła Obstawiania, ale także udowodniłeś, że naprawdę masz to, czego potrzeba, aby stać się prawdziwym profesjonalnym typerem.

Ale stąpaj twardo po ziemi. Nawet jeśli wszystkie kryteria są spełnione i konsekwentnie zarabiasz pieniądze (dużo lub mało) na zakładach, nie oznacza to, że powinieneś szybko rzucić pracę. Na razie oznacza to tylko, że osiągnąłeś punkt, w którym możesz zwiększyć wielkość swoich zakładów.

Zwiększanie wielkości zakładów będzie testem samym w sobie

Podniesienie stawki może być wyzwaniem. Często zdarza się, że zwiększenie wielkości zakładu odbija się na psychice obstawiającego. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale twój umysł stanie się nieco bardziej podatny na wpływy. Możesz również stracić trochę pewności siebie – jeśli jest to znaczący wzrost wielkości zakładu, możesz obawiać się utraty dużej sumy.

Ale nie chcemy cię odstraszyć. Chcemy raczej przygotować Cię na wszystkie możliwe scenariusze. Niektórzy obstawiający praktycznie nie odczuwają wzrostu, ponieważ są odporni psychicznie.

Staraj się unikać popełniania głupich błędów po zwiększeniu wielkości zakładu. Musisz być cały czas czujny, każdą analizę musisz wykonać na 100% (ale może już to robiłeś). Pamiętaj, że zwiększenie wielkości zakładu nic nie zmienia. Wszystko inne pozostaje bez zmian. Nie powinieneś w najmniejszym stopniu zmieniać swoich nawyków. Jeśli coś działa, nie ma powodu, by przy tym majstrować.

O ile procent powinieneś zwiększyć zakład?

Prawdopodobnie właśnie zastanawiasz się, jak bardzo zwiększenie wielkości zakładu jest odpowiednie. W rzeczywistości jest to sprawa bardzo indywidualna. Od Ciebie zależy, czy zwiększysz wielkość zakładu w jakiś rozsądny sposób. Musisz czuć się dobrze z tym przyrostem. Oznacza to, że nie należy niepotrzebnie podnosić stawek (ale wzrost o, powiedzmy, 1-3% też nie jest idealny).

Rozsądny zakres zwiększania zakładów to 10-25%. W żadnym wypadku nie zalecamy zwiększania wielkości zakładów o 50% lub więcej. Gdybyś to zrobił, byłbyś znacznie bardziej podatny psychicznie, twoje procesy myślowe uległyby zmianie i bardzo prawdopodobne, że zacząłbyś przegrywać. Po prostu byłbyś zdenerwowany. Nie chcesz tego.

Przyjrzyjmy się przykładowi podobnej sytuacji:

 • Mamy gracza, który zaczął z 2 000 PLN
 • Postanowił zaryzykować 5% swojego początkowego bankrolla na każdy zakład. Oznacza to, że jego stała wielkość zakładu wynosiła 100 PLN.
 • Po rozliczeniu 100 zakładów nasz obstawiający miał 2 500 PLN, co oznacza, że osiągnął zysk w wysokości 500 PLN.
 • Zwrot z inwestycji (ROI) wynosi więc 5%, a na zakładzie o wartości 100 PLN zarobi średnio 5 PLN.
 • Gracz zyskał pewność siebie i wierzy, że jest w stanie poradzić sobie z większymi rozmiarami zakładów.
 • Ponownie zdecydował się zaryzykować 5% swojego bankrolla na jeden zakład. Wielkość zakładu wzrosła o 25%. Zamiast 100 PLN gracz stawia teraz 125 PLN na jeden kupon.

Upewnij się, że w ten sposób naprawdę udowodniłeś, że jesteś w stanie poradzić sobie z większym rozmiarem zakładu i związaną z tym odpowiedzialnością. Idealnie byłoby zwiększyć swoje zakłady, gdy idzie Ci dobrze, a nie gdy jesteś w środku złej passy. W tym przypadku, możesz rozważyć zmniejszenie wielkości zakładów (szczególnie jeśli zła passa jest naprawdę długa).

Po przestudiowaniu Szkoły Obstawiania, powinieneś być w doskonałej pozycji wyjściowej na drodze do zostania profesjonalnym graczem. Jednak licz się z tym, że nie staniesz się nim z dnia na dzień. Ale jeśli wytrwasz i będziesz się dalej kształcić, masz duże szanse na sukces!

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY