Zarządzanie Pieniędzmi w Zakładach Sportowych [2 czynniki]


Jak zarządzać swoimi pieniędzmi w zakładach sportowych? Jeśli mądrze zarządzasz swoimi pieniędzmi, jesteś na dobrej drodze do sukcesu. Jeśli tego nie zrobisz, czeka Cię bankructwo. Dlatego też istnieje ten artykuł. Dowiesz się wszystkiego o zarządzaniu pieniędzmi i procesie przed postawieniem pierwszego zakładu. Większość początkujących obstawiających nie zwraca na ten czynnik uwagi (lub nie zwraca wcale). Jest to jednak ogromny błąd, ponieważ właściwe zarządzanie bankrollem (zarządzanie pieniędzmi przeznaczonymi na zakłady) decyduje o sukcesie i porażce. Nie myśl o swoim bankrollu jako o kwocie, którą możesz w każdej chwili zwiększyć za pomocą karty kredytowej.

Jak efektywnie zarządzać pieniędzmi?

W zakładach sportowych bardzo ważne jest to, jak efektywnie zarządzasz swoimi pieniędzmi na zakłady.

Podczas obstawiania musisz zarządzać swoimi pieniędzmi w taki sam sposób, jak w prawdziwym życiu – to jest inwestycja. A jeśli już gdzieś inwestujesz, to chcesz osiągnąć zysk (i oczywiście nie możesz inwestować tak dużo, że zagraża to np. spłacie kredytu hipotecznego lub różnym kosztom życia).

Wszystko zależy od tego, jak odpowiedzialnie potrafisz zarządzać pieniędzmi. Koncepcja zarządzania pieniędzmi jest stosowana nie tylko przez profesjonalnych bukmacherów, ale także przez traderów, inwestorów, właścicieli firm, pokerzystów, zawodowych hazardzistów i wreszcie ojców i matki zajmujących się domem. Jak widać, zarządzanie pieniędzmi jest alfą i omegą naszego życia. Nawet małe dziecko, które dostało od rodziców 5 zł na słodycze, staje przed wyborem – czy wydać całe 5 zł na lizaki i czekoladki, czy zatrzymać 2 zł na grę wideo?

Nauka właściwego zarządzania pieniędzmi (nie tylko podczas obstawiania) nie jest trudna. Kiedy zdasz sobie sprawę z wagi tego pojęcia i poznasz podstawowe zasady, będziesz na właściwej drodze – drodze do sukcesu.

Zarządzanie pieniędzmi w zakładach bukmacherskich składa się zasadniczo z dwóch czynników:

  • Początkowa kwota, którą przeznaczasz na zakłady – Twój bankroll startowy
  • Bieżące zarządzanie odłożoną przez Ciebie kwotą

Omówimy te dwa kluczowe czynniki znacznie bardziej szczegółowo w dalszej części tego rozdziału. Zdobędziesz dobre podstawy do zarządzania swoim bankrollem w przyszłości.

Twoja wiedza na temat zarządzania bankrollem będzie wielokrotnie testowana w trakcie Twojej kariery bukmacherskiej, ponieważ od czasu do czasu będziesz napotykał sytuacje, które będą sprawdzać Twoją siłę woli i dyscyplinę. Jeśli nauczysz się, jak prawidłowo zarządzać swoim bankrollem od samego początku, odniesiesz sukces w tych testach. Masz wybór: być zwycięzcą lub przegranym. Wiele osób ignoruje znaczenie zarządzania bankrollem i kończy spłukanych – ucz się na ich błędach!

Nie popełniaj głupich błędów w ocenie, które popełnia duży procent obstawiających. Pamiętaj, że statystyki działają na Twoją niekorzyść – udowodniono, że około 90% obstawiających w dłuższym okresie czasu jest na minusie. Wykorzystaj ich upadek jako krok do kariery profesjonalnego bukmachera. Do kariery w branży wartej wiele miliardów dolarów, która nagrodzi każdego, kto włoży wystarczająco dużo wysiłku i dyscypliny. Unikaj najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących (a także wielu zaawansowanych graczy) i zrób krok we właściwym kierunku.

Początkowy bankroll

Bankroll – jak do niego podejść? Wielu obstawiających nie uważa bankrolla za punkt kluczowy, ale rzeczywistość jest taka, że właściwe zarządzanie bankrollem jest niezbędnym składnikiem metodologii każdego profesjonalnego gracza. W efekcie większość obstawiających popełnia głupie błędy i pozbawia się zysków. W przypadku zarządzania bankrollem, istnieje mądre podejście i złe podejście. Zrozumienie różnic pomiędzy tymi dwoma podejściami odgrywa istotną rolę w procesie prawidłowego zarządzania pieniędzmi.

Jak do w ogóle tego podejść

Większość obstawiających popełnia błąd polegający na tym, że nie określają konkretnej kwoty pieniędzy, którą mogą przeznaczyć na zakłady w określonym czasie. Praktycznie robią najgorszą rzecz, jaką mogą – obstawiają różne kwoty każdego dnia, tygodnia czy miesiąca, nie prowadząc żadnego rejestru tego, ile pieniędzy już stracili/wygrali.

Myśl i działaj z głową

Jeśli jesteś typem gracza, który nie odłożył konkretnej kwoty na zakład, a zamiast tego zawsze stawia tyle, ile może sobie wyobrazić, popełniasz duży błąd.

Jeśli jesteś typem gracza, który ciągle doładowuje swoje konto w internetowych zakładach sportowych za pomocą karty kredytowej (bez żadnych zapisów i zamówień), to znowu popełniasz wielki błąd.

Profesjonalni gracze nie działają w ten sposób, ponieważ wiedzą, że takie podejście prowadzi ich donikąd. Nie można osiągać długoterminowych zysków bez właściwego obchodzenia się z pieniędzmi.

Nie tylko nie śledzisz wygranych/straconych pieniędzy, ale także tracisz pewną „mentalną przewagę”, która jest często pomijaną częścią zakładów sportowych. Musimy jeszcze raz podkreślić, że każdy profesjonalny gracz będzie miał KONKRETNĄ kwotę pieniędzy, którą (w ciągu np. miesiąca) z przyjemnością wykorzysta na zakłady sportowe. Twoim celem jest oczywiście nie przegrać, ale nawet jeśli przytrafi Ci się najgorsze – i tak stracisz tylko te pieniądze, które przeznaczyłeś na zakłady (a więc liczyłeś się z tym, że przegrasz).

Zarządzanie pieniędzmi w zakładach traktuj bardzo poważnie

Na pewno nie należy lekceważyć znaczenia tego artykułu. Bardzo ważne jest, abyś zrozumiał, że zarządzanie bankrollem jest podstawą sukcesu. Jeśli śledzić swoje pieniądze i postawić rozsądne kwoty (idealnie powinieneś postawić maksymalnie 3-5% swojego całkowitego bankrolla na bet), będziesz o krok bliżej do sukcesu.

Każdy profesjonalny obstawiający powie Ci, że ma KONKRETNĄ kwotę pieniędzy, która jest przeznaczona wyłącznie na zakłady sportowe. To stawia profesjonalnych obstawiających na wyższym poziomie (w porównaniu z amatorami). A skoro czytasz tę lekcję, prawdopodobnie nie chcesz już być zwykłym amatorem – chcesz być profesjonalistą, a może nawet zarabiać na życie.

Istnieje wiele różnych metod, które możesz wykorzystać do zbudowania rozsądnej wielkości bankrolla. Omówimy te metody w następnych lekcjach.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY