Zakłady w tenisie na outsidera z wysokim kursem – porady


Tenis jest jednym z ulubionych sportów w środowisku bukmacherskim. Wszystko, czego potrzeba, to obserwowanie dwóch zawodników i w przeciwieństwie do sportów grupowych, odpada nam wiele czynników wpływających na grę. Co więcej bukmacherzy wyszczególniają mnóstwo możliwych zakładów, na które można z zyskiem postawić. W tym artykule porozmawiamy o tym, który z nich wybrać by uzyskać kursy o dobrym potencjale i wartości.

Wybranie meczu z outsiderem

W tej strategii jest to mecz, w którym po jednej stronie kortu znajduje się faworyt, a po drugiej zawodnik, którego sukces jest zapisany jest wysokim kursem – outsider. To właśnie te mecze muszą być wyodrębnione spośród innych. Następnie jak w przypadku większości sportów, wystarczy dokonać analizy.

Patrzymy na minione mecze. Na to, jak radzą sobie zawodnicy i dlaczego kursy są rozpisane tak, jak je widzimy. Dla przykładu załóżmy, że faworyt ma zwycięską passę i jest kilkadziesiąt miejsc wyżej w rankingu od swojego przeciwnika.

Z drugiej strony przeciwnik przegrał trzy z pięciu ostatnich meczów. W tym miejscu warto przyjrzeć się serii szczególnie przegranych meczów. Jeśli przegrany był w stanie choć częściowo dotrzymać zwycięzcy kroku, decyzja jest przesądzona i możemy ją wykorzystać w naszej strategii.

Ocena właściwego zakładu

Pierwszym zadaniem było znalezienie idealnego meczu i przeanalizowanie czy underdog jest odpowiedni dla naszej strategii. Jeśli tak jest, istnieje możliwość postawienia zakładu po wysokim kursie 5,00 lub wyższym na zwycięstwo słabszego. Lepiej jednak wybrać rodzaj zakładu z niższym kursem, który daje większą pewność. Klasycznym założeniem dla tej metody jest to, że obstawiamy większą ilość setów.

Jeśli gramy w meczu o dwa wygrane sety, obstaw, że będzie więcej niż 2,5 seta. Jeśli zwycięzca musi wygrać trzy sety wybierz zakład na więcej niż 3,5 seta. Kurs wynosi zazwyczaj około 2 do 3. Jeśli jest mniejszy niż 2 lepiej wybierz inny mecz. Inną podobną opcją jest postawienie na liczbę gemów. Tutaj możesz wybrać, że underdog zdobędzie więcej niż 9,5 gemów dla siebie. Wszystko zależy od rodzaju meczu. Zaleca się jednak, by wybrać wartość, gdzie kurs wynosi około 2 lub więcej. Trzecią opcją jest obstawienie over na gemy, ale tym razem na cały mecz. W meczu powyżej dwóch wygranych setów, zwykle stawiamy na więcej niż 22,5 gemy.

Porównaj bukmacherów

Ponieważ omawiana strategia skupia się na wyższych kursach, dobrym pomysłem jest posiadanie w portfolio wielu bukmacherów. Dlatego zawsze sprawdzaj kursy u każdego z nich przed wysłaniem kuponu i wybierz te najwyższe. Pozornie minimalna różnica, zwłaszcza gdy zdecydujesz się postawić większą kwotę ma zauważalny wpływ na Twoją wygraną. Dlatego nie wahaj się porównać kursów u każdego bukmachera i wybierz tego, który ma najlepsze z nich.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY