Zakłady na Żywo w Meczu Piłki Nożnej – Przewodnik na 2022


W zakładach sportowych możliwość obstawiania zakładów na żywo jest ogromną innowacją, która w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna. Zakłady na żywo są najbardziej popularne w piłce nożnej, która stanowi dla nich idealny format. Zanim postawisz swój następny zakład na żywo, powinieneś poświęcić kilka chwil na przestudiowanie i zrozumienie dynamiki zakładów na żywo.

W zakładach na żywo jedną z głównych zalet jest możliwość zobaczenia tego, co dzieje się na boisku i porównania tego z przedmeczową analizą. Innymi słowy – jeśli masz okazję zobaczyć, co dzieje się na boisku, jak gra drużyna i jak układa się mecz, jesteś lepiej poinformowany, niż gdybyś obstawiał przed meczem.

Bukmacherzy online dają Ci możliwość oglądania streamów na żywo, statystyk i innych informacji, które są bardzo przydatne w Twoich zakładach na żywo.

Koncepcja zakładów na żywo jest prosta. W dowolnym momencie podczas meczu możesz postawić zakład na wyszczególnione szanse. Wysokość kursów często zmienia się w zależności od czynników, takich jak wynik, ile szans ma każda z drużyn, czy kluczowy gracz jest kontuzjowany, czy jest zawieszony, itd.

Dodatkowo, niektórzy bukmacherzy oferują korzystną opcję wycofania się z zakładu. Możesz postawić zakład podczas meczu, a następnie go sprzedać. Jak ta możliwość może się przydać? Jeśli postawisz zakład, a Twój faworyt straci bramkę, możesz zaoszczędzić sprzedając swój zakład i w ten sposób uratować przynajmniej połowę kwoty, którą postawiłeś. Inną okazją, którą możesz wykorzystać jest sytuacja, w której stawiasz na drużynę, która właśnie strzeliła bramkę, ale w kolejnych chwilach z jakiegoś powodu przestajesz w nią wierzyć – w tym przypadku sprzedasz swój zakład i od razu na nim zarabiasz. Nawet jeśli nie będzie to tak dużo, jak w przypadku klasycznej wygranej to i tak zyskasz. Twoje pieniądze będą bezpieczne, co oczywiście zaoszczędzi trochę nerwów.

Koncepcja zakładów live z przykładami

To bardzo proste. Aby to zobrazować, wróćmy do meczu, który już się odbył – finału Ligi Mistrzów w sezonie 2011/2012. To był wieczór pełen wrażeń. Chelsea zmierzyła się z Bayernem Monachium. Na początku meczu Bayern był nieznacznie faworyzowany i kurs na niego wynosił około 1.5, podczas gdy kurs na Chelsea wynosił około 2.00.

W połowie meczu, przy wyniku 0-0 te szanse nie zmieniły się zbytnio. Monachium zmarnowało kilka dobrych okazji, ale ponieważ żadnej nie wykorzystali kurs przesunął się tylko nieznacznie – o kilka setnych. Między 45 a 80 minutą dokonano więcej kosmetycznych zmian i Chelsea stała się mniejszym faworytem niż na początku. Krótko mówiąc było jasne, że jedna bramka może rozstrzygnąć cały mecz.

W 83 minucie Thomas Muller trafił do bramki Petra Cecha i kursy natychmiast zmieniły się na 1.05 na Bayern i 11.00 na Chelsea. Było niemal pewne, że Bayer wygra, a Chelsea była całkowicie stracona dla bukmacherów. Gracze szybko zaczęli stawiać na Bayern, mimo że te zakłady dawały im minimalne zyski.

Kiedy Didier Drogba strzelił bramkę w 88 minucie, kursy wróciły do normy – czyli około 1,5 na Bayern i 1,9 na Chelsea. Gdy Arjen Robben spudłował karnego, bukmacherzy trochę się zdenerwowali i obniżyli kursy na Chelsea, a podwyższyli na Bayern. Im szybciej zbliżał się koniec gry tym szybciej kursy się wyrównywały, aż w końcu były dokładnie takie same.

I co to oznacza? Prawidłowa strategia zakładów na żywo powinna być realizowana w dwóch etapach. Najpierw przed meczem, dokonujemy analizy i oceniamy, który z przeciwników ma szanse na zwycięstwo. Następnie zaczynamy oglądać mecz i porównujemy wyniki drużyny z naszą analizą. W końcu stawiamy zakłady. A jeśli chcemy uczynić to nieco bardziej fantazyjnym, możemy poczekać, aż faworyt strzeli bramkę, a następnie postawić na faworyta, który zmiażdży go w dalszej części meczu. W przeciwnym razie kursy przedmeczowe byłyby niskie biorąc pod uwagę ich wartość. W ten sposób jego szanse będą znacznie większe.

Inne popularne możliwości obstawiania na żywo to zakłady na strzelca gola, zakłady na wykluczenie zawodnika, zakłady na liczbę żółtych kartek, zakłady na liczbę rzutów rożnych i wiele innych zakładów. Wszystkie te zakłady mogą być ciekawe, ale biorąc pod uwagę ilość informacji, mogą być również opłacalne. Jeśli masz możliwość obstawiania na żywo, sprawdź czy odpowiada Ci taka forma.

Wskazówki dotyczących zakładów na żywo na piłkę nożną

Właściwe wyczucie czasu jest prawdopodobnie najważniejszą rzeczą w zakładach na żywo.

Przed rozpoczęciem meczu jest wiele okazji do obstawiania. Niektóre z nich są dość specyficzne dla zakładów przedmeczowych, podczas gdy inne można znaleźć w ofercie zakładów na żywo. Z drugiej strony, niektóre okazje do obstawiania znajdziesz tylko w zakładach na żywo podczas oglądania meczu.

Zrób analizę przed meczem

Nie ma potrzeby przeprowadzania obszernej analizy uwzględniającej nowe sznurówki w knagach Ronaldo (nie ma ich, wiemy). Musisz tylko zorientować się, w jakim położeniu są drużyny z ich obecną formą i aktualną siłą rosteru, lub matchupami i kontuzjami. To może być kłopotliwe, to na pewno, ale nawet w tym przypadku możesz rozwiązać go skutecznie i elegancko – wybierz analizę przedmeczową od jednego z naszych tipsterów.

Zawsze sprawdzaj swój zakład

Nie znamy nikogo, kto regularnie obstawiając zakłady na żywo nie popełnił błędu i nie postawił złego zakładu z powodu niecierpliwości lub słabej koncentracji. Kursy na poszczególne zakłady na żywo często się zmieniają, więc jesteś zmuszony do podejmowania szybkich decyzji, co nie jest idealne dla większości z nas. Po prostu zbyt łatwo jest potwierdzić zły zakład, więc powinieneś dwa razy sprawdzić, na co właściwie stawiasz przed kliknięciem przycisku „Postaw”.

Upewnij się, że naprawdę podjąłeś właściwą decyzję

Przede wszystkim należy pamiętać, że podjęcie właściwej decyzji nie musi oznaczać wygranej. Często można spotkać się z sytuacją, w której drużyna A ma wyraźną przewagę liczebną nad drużyną B w meczu, a drużyna B ostatecznie wygrywa. Jeśli nie jesteś w stanie spojrzeć na ten fakt z dystansem, wtedy możesz znaleźć się w wewnętrznej depresji i skończyć robiąc zły zakład.

Na przykład, swego czasu lubiłem stawiać w grze na Atletico Madryt. Było to w czasach, gdy nie był on jeszcze tak znany i często niedoceniany przez bukmacherów i graczy. Zawsze sprawdzałem, czy gra dobrze i wtedy obstawiałem. Kursy w meczach z niektórymi drużynami oscylowały wokół 5,00 – 6,00. Raz przegrałem trzy zakłady z rzędu. A ja zacząłem wątpić w siebie i w siłę Atletico. A następnym razem nie postawiłem… co było ogromnym błędem, bo Atletico wygrało ten właśnie mecz.

Podjęcie właściwej decyzji oznacza jednak także jeszcze jedną rzecz. Zanim postawisz zakład, zatrzymaj się na chwilę i zastanów się, czy sytuacja, którą przewidziałeś, jest rzeczywiście realna. Obstawiając zakłady na żywo, łatwo jest się podekscytować – faworyzowana drużyna, powiedzmy Barcelona, przegrywa 2-0 i doprowadza do wyrównania w ciągu 5 minut. Po prostu myśli się, że skoro już tam wpadło, to na pewno uda im się strzelić jeszcze jednego… albo nawet dwa. Ale czy to naprawdę realne? Barcelona jest naprawdę silna, ale niektóre drużyny potrafią bronić się znakomicie, a ich nieustępliwość i poświęcenie po prostu nie pozwolą im na zdobycie kolejnej bramki.

Na koniec musisz porównać wszystkie swoje typy z oferowanymi kursami. Czy te szanse są dla Ciebie korzystne, biorąc pod uwagę rzeczywiste prawdopodobieństwo zaistnienia sytuacji?

Myśl jak trener

Zegar tyka, a Ty chcesz postawić na wynik. Barcelona prowadzi 2 bramkami i myślisz, że może dołożyć kolejną. Ale co na to trener? Jeśli w meczu Barcelona nagle zastąpi ofensywnego pomocnika obrońcą, albo napastnika pomocnikiem itd. to przez resztę meczu będzie grała bardziej defensywnie, co oznacza, że szanse na zdobycie kolejnej bramki powoli maleją.

I możemy pójść jeszcze dalej. W meczu Ligi Mistrzów, Barcelona gra 1-1 na terenie przeciwnika. Zostało 5 minut do końca i ten wynik zapewni Barcelonie przejście do następnej rundy. Postawić na zwycięstwo Barcelony czy na to, że padnie jeszcze jedna bramka? Oczywiście, że nie. Nawet tak ofensywnie usposobiona drużyna jak Barcelona na pewno nie będzie się spieszyć z żadną niepotrzebną akcją i zagrażać wynikowi, który zapewni im upragniony awans. Chyba, że to banda amatorów, co na tym poziomie po prostu się nie zdarzy.

Poczekaj na właściwy moment

Jest jedna wielka zaleta zakładów na żywo – możesz dokładnie określić, kiedy postawić zakład. Słyszałem kilka skarg na to, że ktoś obstawiał wygraną jednej drużyny, a potem dostał gola z bezpośredniego rzutu wolnego. Można zadać sobie pytanie, dlaczego postawili zakład przed bezpośrednim rzutem wolnym? Dlaczego nie poczekać na moment, w którym ta drużyna sama wykona rzut wolny bezpośredni?

Jednakże, przez timing swój zakład prawidłowo, możesz nie tylko wpłynąć na swoje wygrane, ale także kursy. Jeśli oglądasz mecz pomiędzy wyraźnym faworytem i wyraźnym przeciwnikiem, kursy na faworyta mogą być bardzo niskie. Jeśli jednak faworyt zdobędzie szybko przypadkowego gola na początku meczu, kurs na niego nieco wzrośnie, co już może być korzystne.

Upewnij się, że rzeczywiście oglądasz na żywo

Kiedy chcesz obstawiać na żywo, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że rzeczywiście oglądasz mecz na żywo. Upewnij się, że twój stream jest w czasie rzeczywistym, a nie opóźniony. Uważaj, opóźnienia meczów mogą zdarzyć się także na stronach bukmacherów!

Jeśli nie oglądasz meczu wystarczająco uważnie lub w ogóle, nie polecamy stawiania na niego dużych pieniędzy lub wielu zakładów pojedynczych. Podczas obstawiania zakładów na żywo absolutnie najważniejsze jest śledzenie rozwoju sytuacji na boisku, ponieważ jest to Twoja jedyna (nie)przewaga. Oglądanie prostych wyników i statystyk to nie to samo, co oglądanie meczów, ponieważ statystyki mogą być przekłamane.

Przeanalizuj co można obstawiać w trakcie danego meczu (jakie zakłady)

Kiedy obstawiasz zakłady przed meczem, prawdopodobnie masz opinię na temat tego, kto wygra lub kto strzeli gola, a następnie obstawiasz to. Jeśli jednak oglądasz mecz na żywo, będziesz miał wgląd w wiele rzeczy. To może pomóc Ci zabezpieczyć zakład lub wykorzystać niektóre z możliwości poza zakładami na liczbę bramek.

Na przykład, przed meczem piłki nożnej możesz myśleć, że drużyna gospodarzy ma szansę wygrać, więc zamierzasz na nią postawić. Kiedy po rozpoczęciu meczu widzisz, że ta drużyna naprawdę dominuje, zamiast obstawiać jej zwycięstwo, możesz postawić na to, że strzeli pierwszą bramkę lub wygra pierwszą połowę. Wciąż używasz swojej przedmeczowej oceny zakładu, tylko skupiasz się na mniejszej części meczu. To często da ci bardziej interesujące kursy.

Liczy się każda sekunda

Kiedy obstawiasz na żywo, kursy zmieniają się bardzo regularnie, więc liczy się każda sekunda. Jeśli będziesz się zbyt długo wahał, możesz stracić okazję do obstawienia, kto pierwszy strzeli gola (bo bramka padnie). Jeśli postawisz zakład zbyt wcześnie, możesz otrzymać zbyt niskie kursy.

Tak więc w zakładach na żywo w grę wchodzą dwa kluczowe elementy. Musisz znaleźć odpowiednią okazję do obstawiania i postawić ją w odpowiednim czasie (po odpowiednim kursie).

Doświadczeni gracze wiedzą, jak działają kursy i kiedy jest właściwy moment na obstawianie. Jeśli jesteś nowy w zakładach live, prawdopodobnie popełnisz kilka błędów. Nie smuć się z ich powodu, ale staraj się wyciągnąć z nich wnioski. Zawsze obserwuj ruch kursów i sam mecz, a zobaczysz, że z czasem wejdzie Ci to w krew.

Zakłady na żywo mogą być tak samo zabawne, jak i frustrujące. Jeśli jednak podejdziesz do tego we właściwy sposób, może to być dobre źródło pieniędzy.

Jakiego wyniku można się spodziewać po strzeleniu pierwszej bramki?

Wyobraź sobie taką sytuację: oglądasz mecz piłki nożnej, kiedy jednej z drużyn udaje się strzelić pierwszą bramkę meczu. Nie masz jeszcze zakładu, ale chciałbyś to zrobić. Kto ma teraz większe szanse na wygraną?

Odpowiedź pełna prawdopodobnie zawierałaby wiele zmiennych. Nie można zapomnieć o zwróceniu uwagi na aktualną formę obu drużyn, skład drużyny, a nawet pogodę. Co jednak możemy wynieść z tej mądrej odpowiedzi? Woleliśmy spojrzeć na kwestię pierwszej bramki w piłce nożnej w czysto statystyczny sposób i przynieść Wam dość konkretne i często dość szokujące odpowiedzi.

Po strzeleniu pierwszej bramki szanse na wygranie meczu gwałtownie wzrastają

W ramach naszego badania przyjrzeliśmy się statystykom w Premier League od sezonu 2009/10 do 2019/20. Statystyki te pokazują, że drużyna, której udało się strzelić pierwszą bramkę w meczu, doprowadziła go do zwycięskiego końca w 69% przypadków. W 19% przypadków padał remis, podczas gdy drużyna przeciwna wygrywała tylko w 12% przypadków.

Tak więc, obstawiając zakłady na żywo na piłkę nożną, musisz kierować się ogólnym prawdopodobieństwem, że drużyna, która jako pierwsza zdobędzie bramkę w meczu, w 88% przypadków nie przegra ponownie. To jest absolutnie oszałamiająca liczba, nie sądzisz?

Zaawansowane statystyki dają interesujące wyniki

Zaawansowane statystyki pokazują również, że jeśli pierwsza bramka została strzelona przez jedną z 4 najlepszych drużyn w rozgrywkach, prawdopodobieństwo dalszej wygranej wzrasta aż do 80%. Z drugiej strony, jeśli pierwszą bramkę strzeli jedna z 4 najgorszych drużyn w tabeli, to prawdopodobieństwo wygranej spada do 50%.

Jak często wynik będzie się zmieniał?

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, może nie zdziwi Cię fakt, że w futbolu odwracanie losów meczu nie zdarza się zbyt często. Ponownie, to robi różnicę, czy jedna z 4 najlepszych czy 4 najgorszych drużyn przegrywa jedną bramką.

Podczas gdy drużyny z pierwszej czwórki zdołały zamienić niekorzystny wynik 1-0 na zwycięstwo w 27% przypadków, drużyny z ostatnich 4 miejsc w tabeli odwróciły go tylko w 6,9% przypadków.

Na co w końcu postawić po strzeleniu pierwszej bramki?

Mam więc już odpowiedź na nasze pytanie początkowe. Jeśli w meczu padnie pierwsza bramka, dużo bezpieczniej (pewniej) jest postawić na zwycięstwo drużyny, która ją strzeliła. Tendencja ta jest jeszcze bardziej intensywna, jeśli pierwszą bramkę strzela drużyna z czołowych 4 miejsc w tabeli.

Z drugiej strony, stawianie na to, że drużyna z dołu tabeli odwróci losy spotkania jest bardzo ryzykowne, ponieważ taka sytuacja będzie miała miejsce tylko w 6,9% przypadków.

Pierwsza bramka zdobyta w piłce nożnej odgrywa znaczącą rolę. Jednak nigdy nie powinieneś patrzeć tylko na pierwszą strzeloną bramkę, ale także na ogólną jakość obu drużyn.

Obstawianie zwycięstwa drużyny na podstawie pierwszej strzelonej bramki jest bardzo interesującą strategią, która może przynieść Ci bardzo interesujące pieniądze. Aby odnieść sukces, nie możesz jednak nigdy zapomnieć o obstawianiu wyłącznie value bets, czyli obstawianiu kursów, które przedstawiają niższe prawdopodobieństwo niż szanse, które faktycznie istnieją.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY