Zakłady na Rzuty Rożne w Piłce Nożnej – Wskazówki na 2022


Jeszcze kilka lat temu gracze mieli dość ograniczony wybór jeśli chodzi o zakłady na piłkę nożną. Jednak zakłady bukmacherskie rozkwitły i możemy teraz obstawiać, ile kartek zostanie przyznanych w danym meczu, jaki będzie dokładny wynik, którzy zawodnicy strzelą gola, ile rzutów rożnych zostanie rozegranych i tak dalej.

Podejmując decyzję, czy postawić na liczbę rzutów rożnych w danym meczu, gracze muszą wziąć pod uwagę kilka czynników.

Znalezienie dobrego value w klasycznych zakładach jest już dość trudne, jednak bukmacherzy czasami mają problem z ustaleniem kursów na zakłady poboczne do których zalicza się zakłady na rzuty rożne, o czym opowiemy w dzisiejszym artykule.

Ważne czynniki

Podejmując decyzję czy postawić na liczbę rzutów rożnych w danym meczu, gracze muszą wziąć pod uwagę kilka czynników. Na pewno powinieneś mieć dobre rozeznanie w obu drużynach i ich stylach gry.

  • Czy te drużyny skoncentrują się na środku boiska?
  • Czy może polegają na szybkich kontratakach?
  • Czy dobrze wykonują rzuty rożne, czy starają się utrzymać piłkę w grze tak długo, jak to możliwe?

Spójrzmy na przykład na Barcelonę – na zakładach na rzuty rożne przeciwko tej drużynie można było dobrze zarobić. Dlaczego? Obstawianie przeciwko drużynie, która jest świetna w posiadaniu piłki i szybkich atakach może wydawać się bezsensowne. Ale jeśli kiedykolwiek oglądałeś mecz tej drużyny, wiesz, że kluczowym elementem ich strategii jest utrzymywanie piłki w grze. Messi nigdy nie strzela w obrońcę, aby wywalczyć rzut rożny dla swojej drużyny – on po prostu posyła piłkę do jednego z kolegów z drużyny. A znajomość tego typu informacji jest kluczowa przy obstawianiu zakładów na zakrętach. W większości przypadków, to naprawdę działa na tyle dobrze, aby być konsekwentnie w zysku.

Drużyna z większą liczbą rzutów rożnych

Najprostszy typ zakładu na rzuty rożne, ale uwaga – wielu graczy traci tu pieniądze, bo zapomina o ostrożności. Ci ludzie będą po prostu obstawiać, że faworyt meczu będzie miał więcej rzutów rożnych niż jego przeciwnik. To brzmi całkiem logicznie, prawda? Arsenal powinien mieć więcej rzutów rożnych niż Astonville. Ale równie dobrze może się zdarzyć, że Arsenal wygra 2-0, ale przegra 2-5 po rzutach rożnych.

Jak widać, nie można postawić na to, że faworyt będzie miał więcej rzutów rożnych. Raczej staraj się znaleźć okazje do obstawiania, które oferują dobrą wartość na słabszego przeciwnika w danym meczu. Weź pod uwagę style gry poszczególnych drużyn, spójrz na statystyki, a następnie, jeśli to konieczne, obstawiaj zakłady.

Zakłady na rzuty rożne z handicapem

Sprawy mogą stać się jeszcze bardziej interesujące. W niektórych meczach można postawić na liczbę rzutów rożnych z handicapem (zazwyczaj od jednego do sześciu rzutów rożnych). Powinieneś być szczególnie zainteresowany handicapami plusowymi, ponieważ czasami możesz natrafić na naprawdę dobrą okazję do. Szukajcie drużyn, które są faworytami, ale jednocześnie lubią atakować i często łatwo wygrywają rzuty rożne. Taką drużyną było na przykład angielskie Blackpool. Jeśli znajdziesz solidny handicap z dobrym kursem, weź pod uwagę wszystkie ważne czynniki i w razie potrzeby obstawiaj zakłady (ponownie, najlepiej przeciwko drużynom, które lubią długie podania – jak na przykład Barcelona).

Całkowita liczba rzutów rożnych

Wreszcie dochodzimy do zakładów na całkowitą liczbę rzutów rożnych. Może to być dość skomplikowane, dlatego polecamy ten typ zakładu bardziej doświadczonym graczom. Nie oznacza to jednak, że nie możesz natrafić na okazję do obstawiania zakładów o dobrej wartości.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2023

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.