Własne Doświadczenie: Stawiam na Liczbę Bramek i Zyskuje


W tym artykule – chciałbym podzielić się z Wami sposobem na obstawianie i systemem liczenia bramek w hokeju, który ostatnio praktykuję z całkiem dobrymi rezultatami. Chodzi konkretnie o bramki over +2,5 i +3,5 w hokeju. Okazyjnie obstawiam też zakład na +4,5 gola, ale to zależy kiedy.

W hokeju gole padają częściej niż w piłce nożnej, a mecze z czterema bramkami są bardzo częste. Nie będę jednak przy tej okazji zadowalał fanów wyższych kursów, bo w tym systemie kursy są nieco słabsze, ale bardziej prawdopodobne.

Po pierwsze, wybór właściwej ligi hokejowej

Pierwszą rzeczą jaką robię jest sprawdzenie ile bramek jest strzelanych w poszczególnych ligach. Chodzi mi o to ile bramek jest strzelanych średnio na mecz i uwierzcie mi, że często są to dość znaczące różnice. Dla przykładu w 1 lidze fińskiej średnia bramek na mecz wynosi 4,79, a w 2 lidze niemieckiej już 6,2 bramki na mecz. W zależności od tego, którą ligę wybiorę zapisuję również liczbę bramek. Co do kursów na te zdarzenia to też są różne w zależności od ligi. Przykładowo na mecz w 1 lidze szwajcarskiej wystawiam zakład, że padnie +3,5 gola. Kursy wynoszą około 1,08 – 1,12, a jeśli wystawię +3,5 gola na mecz w 1 lidze fińskiej to może to być nawet 1,25.

W których ligach hokejowych pada najwięcej bramek

Do tych lig należą przede wszystkim 2 liga niemiecka i 2 liga szwajcarska, następnie 1 liga austriacka, 1 liga szwajcarska, 1 liga norweska, 1 liga niemiecka, a także 1 liga duńska. W tych ligach wybieram zakłady na +3,5 gola.

Lista lig hokejowych z mniejszą liczbą bramek na mecz

Tutaj na pewno uwzględniłbym 1 ligę fińską i 1 ligę rosyjską, uwzględniłbym również ekstraligę czeską i ostatnio również 1 ligę szwedzką. Tutaj preferuję zakłady na +2,5 bramki.

Następnie szukam meczów odpowiednich dla tych kursów, tworzę kupon, który zawiera maksymalnie 4 mecze i stawiam za 10% bankrolla. Jeśli na kuponie mam kursy 1.15, 1.18, 1.15 i 1.25, to kurs AKO wyniesie 1.95. Pomnożony przez 100 PLN oznacza, że zarobię 95 zł netto. Robię tak 3 razy w tygodniu i to wystarczy.

Osobiście lubię ten system i udało mi się zarobić trochę pieniędzy, ale wymaga więcej kapitału, by osiągnać wyższe przychody.

Drużyny hokejowe z największą liczbą strzelanych bramek

Poza całymi ligami warto także śledzić statystyki poszczególnych drużyn, które często strzelają bramki. Jak widać z poniższego rankingu, najlepsze z nich osiągają wynik prawie 4 bramek podczas jednego meczu. Warto o tym pamiętać, bo jeśli grają z drużyną o słabej defensywie, albo z drużyną, która równie często strzela bramki, to osiągnięcie wyniki +3,5 nie powinno być w dłuższej perspektywie trudnym wynikiem.

Frölund HC

Nie jest chyba niespodzianką, że w tej kategorii prowadzą czterokrotni mistrzowie. Hokeiści Frölund HC zdobywają średnio prawie cztery bramki na mecz w swoich 73 rozegranych w ciągu sześciu sezonów spotkaniach. en niesamowity wynik 3,97 goli na mecz, daje im prowadzenie w tym rankingu. Strzelili w tych meczach do tej pory 290 bramek.

Luleå Hockey

Mistrzowie z 2015 – drużyna Luleå Hockey plasują się na drugim miejscu, zdobywając 3,56 bramki na mecz. Szwedzi strzelili 139 bramek w zaledwie 39 meczach w CHL.

HC Pilsen

Na trzecim miejscu znajduje się drużyna spoza krajów nordyckich – HC Pilsen. Czesi – wspierani w dużej mierze przez Milana Gulaša strzelają średnio 3,46 gola na mecz, zdobywając 90 bramek w zaledwie 26 spotkaniach.

Pozostałe drużyny

Reszta pierwszej piątki wraca do Szwecji. Brynäs Gävle ma średnią 3.40 dzięki 34 bramkom zdobytym w zaledwie 10 meczach CHL. natomiast Malmö Redhawks zdobyli 60 bramek w 18 meczach, co daje im ogólny wynik 3.33 goli na mecz.

Szóste i siódme miejsce należy do Szwajcarii: Genève-Servette, którzy powrócili do CHL po kilku latach nieobecności. W swoich poprzednich sezonach zdobywali średnio 3,25 gola na mecz, podczas gdy ZSC Lions w swoich 40 meczach zdołali uzyskać wynik 3,23 goli na mecz.

Finaliści z 2018 Växjö są następni – Lakersi rozegrali 43 mecze w CHL i strzelili 137 bramek, co daje im średnią 3,19. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają dwie drużyny dzielące dziewiąte miejsce: Tappara i Kometa Brno. Drużyna z Tampere zdobyła średnio 3,15 gola w 46 meczach, strzelając bramkę 145 razy. Kometa ma taki sam bilans w 20 meczach z 63 strzelonymi bramkami.

Skellefteå AIK jest trzecim najskuteczniejszym strzelcem w historii CHL, ale 142 gole w 46 meczach oznacza, że nie udało im się osiągnąć średniej 3,09. Storhamar Hamar może pochwalić się najwyższą średnią w Challenger Leagues z 2,81 na mecz w 26 rozegranych spotkaniach.

Zawodnicy strzelający najwięcej bramek na mecz

Jako ciekawostkę warto także wspomnieć o zawodnikach, którzy dla swoich drużyn zdobywają najwięcej bramek. Warto wziąć te wyniki pod uwagę podczas obstawiania. Zawodnikiem, który strzelał w 2021 najwięcej bramek jest Connor McDavid.

Supergwiazda Oilers jest jednogłośnym zwycięzcą Trofeum Harta, Arta Rossa i Teda Lindsaya po tym, jak w 56 meczach Dywizji Kanadyjskiej w sezonie 2020-21 zdobył niewiarygodną liczbę 105 bramek. Jest to o 21 więcej niż następny najlepszy strzelec ligi. Jego zdobycze punktowe nie spadły od czasu powrotu do Pacific Division, gdyż obecnie jest na prowadzeniu w lidze z 49 punktami razem z kolegą z drużyny Leonem Draisaitlem. McDavid nie tylko zdobywał 1,81 punktu na mecz w sezonie 2021, ale także był obecny na lodzie przy 112 ze 178 bramek zdobytych przez Oilers. To pokazuje jak bardzo polegają oni na nim w ofensywie.

Leon Draisaitl – zdobywca Trofeum Arta Rossa, Harta i Teda Lindsaya rozpędził się w sezonie 2019-20 i nie zwolnił w 2021 roku, grając w tempie rzadko spotykanym we współczesnej lidze NHL. Takim, że tylko jego kolega z drużyny był w stanie mu dorównać. W sezonie 2021 zdobył 54 bramki w 85 meczach, co jest drugim najlepszym wynikiem w lidze. Przy obecnym tempie Draisaitl i McDavid mają szansę na 139 punktów w sezonie 2021-22 co byłoby najwyższą liczbą bramek od sezonu 1995-96, kiedy to Mario Lemieux i Jaromir Jagr zdobyli odpowiednio 161 i 149 punktów.

Podsumowanie

Obstawianie hokeja na liczbę strzelonych bramek ma dla mnie duży sens w przypadku lig, które generują spore wyniki. Należy pamiętać, że średnie wartości podawane wyżej nie zapewnią wygranej w jednym konkretnym kuponie. Należy obstawiać w dłuższym okresie i dopiero na większej liczbie kuponów policzyć skuteczność.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY