Wyścigi Konne – Jak Obstawiać oraz Strategie Zakładów


Któż nie zna klasycznych wyścigów konnych. Sportu, który jest w zasadzie ikoną zakładów? Prawda jest taka, że w Polsce nie ma on tylu fanów, co na przykład na Wyspach Brytyjskich, ale tysiące ludzi ogląda tę dyscyplinę regularnie także w naszym kraju. W końcu regularnie odbywają się u nas także prestiżowe wyścigi. Który bukmacher ma największy wybór zakładów na wyścigi konne i jak obstawiać ten sport? O tym wszystkim i o wielu innych rzeczach opowiem w tym artykule.

Zakłady na wyścigi konne w Polsce

Jak już powiedziałem we wstępie, ten sport (mimo, że mało popularny) ma swoje miejsce wśród polskich fanów. Dzięki temu bukmacherzy regularnie włączają go do swojej oferty sportowej. Dlatego nie musisz się martwić, że nie będziesz miał na co postawić. Musisz raczej zdecydować, u którego bukmachera założyć konto. Tutaj pokaże Ci te najlepsze konta, z którymi na pewno nie popełnisz błędu.

Jak obstawiać wyścigi konne

Dobra wiadomość jest taka, że zakłady na wyścigi konne są praktycznie identyczne z zakładami na każdy inny sport. Jedynie rodzaj obstawienia jest nieco inny. Aby móc obstawiać musisz najpierw wybrać odpowiedniego bukmachera. Który z nich? To zależy od Ciebie, ale ja polecam jednego z naszych polskich, gdyż są one sprawdzone i wysokiej jakości. Rejestracji możesz dokonać z domu za pomocą komputera lub możesz udać się do oddziału i okazać dokument w celu potwierdzenia swojej tożsamości.

Po założeniu konta następuje ta przyjemniejsza część – czyli wybór zakładu do obstawienia. Większość krajowych serwisów sportowych ma listę dyscyplin po lewej stronie ekranu. Stamtąd wybierasz zakład, na który chcesz postawić (w naszym przypadku są to wyścigi konne) i na niego klikasz. Zobaczysz wtedy wszystkie dostępne wyścigi i zawody, na które możesz postawić w najbliższej przyszłości.

Rodzaje zakładów na wyścigi konne

Każdy sport ma swoje specyficzne zakłady. W jednym stawia się na zwycięzcę seta, w innym na liczbę bramek. Podobnie wyścigi konne również mają swoje specyficzne typy. Przyjrzymy się im teraz i zobaczymy, które z nich są najbardziej interesujące.

Zakład Trifecta

Ten zakład jest już dość skomplikowany i wymaga przede wszystkim doskonałej znajomości wyścigów i poszczególnych uczestników. To dlatego, że jest to zakład na dokładną kolejność trzech najszybszych koni, co może być dość pociągające. Z drugiej strony, jeśli faktycznie trafisz właściwy wynik, to zazwyczaj wygrasz co najmniej 100-krotność swojego zakładu, a często nawet kilka razy więcej.

Zakłady na pozycję

Technicznie rzecz biorąc, do tego zakładu moglibyśmy włączyć poprzedni, ponieważ tutaj obstawiamy ogólne miejsce w wyścigu. Może to być nie tylko zwycięzca, ale także inne pozycje. Oczywiście trafienie dokładnej pozycji jest nieco trudniejsze, dlatego wielu bukmacherów obstawia zakłady w pewnym zakresie – na przykład, że dany koń zajmie miejsce od pierwszego do trzeciego. Choć taki zakład jest mniej ryzykowny, to ewentualna wygrana będzie znacznie niższa.

Zakłady na zwycięzcę wyścigu

Zdecydowanie jeden z najpopularniejszych zakładów. Stawiamy na konia, który naszym zdaniem wygra wyścig lub cały turniej. Ten rodzaj obstawiania można znaleźć na praktycznie wszystkich zakładach na wyścigi konne.

Wyścigi konne na żywo i streaming live

Zakłady na wyścigi konne na żywo są integralną częścią sportu, bo co jest bardziej ekscytującego niż obstawianie konkretnego konia podczas oglądania go w czasie rzeczywistym? Dorównuje temu jedynie osobista obecność na trybunach, co nie zawsze jest możliwe. Zakłady na żywo są po uwielbiane przez graczy na całym świecie, zwłaszcza jeśli do dyspozycji jest stream na żywo, który wzbogaca całe doświadczenie.

Prawda jest taka, że w wyścigach konnych liczba możliwości obstawiania nie jest tak duża jak w innych sportach. Zarówno w zakładach przedmeczowych, jak i na żywo. Jeśli jednak jesteś prawdziwym fanem tego sportu na pewno znajdziesz wśród dostępnych zakładów taki, który Ci się spodoba.

Na jakie wyścigi najczęściej stawiamy?

Tak się składa, że niektóre wyścigi i zawody są bardziej popularne niż inne, a wyścigi konne nie są pod tym względem wyjątkiem. Czy wiesz, które wydarzenia są najbardziej popularne wśród polskich fanów tego sportu?

Spójrzmy najpierw na wyścigi w naszym kraju, bo są nam najbliższe i najczęściej o nich słyszymy. Z pewnością nie możemy nie wspomnieć o wyścigach na torze w Służewcu (Warszawa). Jest jednym z najsłynniejszych gonitw w Polsce. Co roku miliony fanów odwiedza tor aby na żywo delektować się organizowanymi tam gonitwami. W Polsce jest jednak wiele innych wyścigów, np. warto pamiętać o wyścigach konnych w Sopocie (Hipodrom).

Patrząc na prestiżowe wyścigi, które odbywają się poza granicami Polski, należy wspomnieć o angielskim Epsom Derby, który jest popularnym wyścigiem rozgrywanym w pierwszą sobotę czerwca. Popularny jest również Melbourne Cup, którego nazwa wskazuje, że odbywa się w Australii. Wiele prestiżowych wyścigów odbywa się jednak także na terytorium USA. Przykładem jest Breeders’ Cup, który za każdym razem rozgrywany jest w innym miejscu. W ostatnich latach na pierwszy plan wysunął się także Puchar Świata w Dubaju.

Porady dotyczące obstawiania wyścigów konnych online

Każdy z graczy jest inny i ma inne potrzeby, więc nie ma ogólnych zasad obstawiania wyścigów konnych, które można by tutaj zastosować. Jednak jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Nie będziemy jednak zagłębiać się w kwestie podstawowe, takie jak zarządzanie pieniędzmi, ponieważ to powinno być podstawą w każdym sporcie. Nie będę też podawać gotowych strategii zakładów na wyścigi konne, ponieważ każdy musi znaleźć taką, która najbardziej mu odpowiadać. Ich pełną listę można znaleźć w dziale „Strategie”.

Śledź wyścigi i poznaj dżokejów

Zaangażowanie się w sport, który chcesz obstawiać jest absolutnie konieczne. Nie musisz sam być dżokejem, wystarczy, że będziesz regularnie śledził wyścigi i wyniki z wydarzeń, zwłaszcza tych, w których biorą udział zawodnicy, na których zamierzasz postawić.

Korzystaj z różnych rodzajów zakładów

Uważasz, że znasz tę dyscyplinę bardzo dobrze? Więc nie wahaj się wypróbować bardziej zróżnicowanych opcji zakładów niż tylko obstawianie zwycięzców. Możesz pobawić się trochę z zakładami na zajęcie miejsca lub zakładami specjalnymi.

Wybierz interesujące kursy

Pamiętaj, by nie wybierać każdego kursu, który przedstawi Ci bukmacher. Czasami lepiej jest poczekać na następny wyścig niż niepotrzebnie skupiać się na zakładach z marnymi kursami. Innym rozwiązaniem jest założenie konta u kilku bukmacherów i wybieranie możliwie najlepszych kursów.

Skorzystaj z ofert bonusowych od bukmacherów

Mimo że większość bukmacherów nie zaoferuje ci żadnych specjalnych bonusów na wyścigi konne, możesz skorzystać z innych rodzajów premii. Na przykład procentowy wzrost do Twojego depozytu lub darmowy zakład.

FAQ – Często zadawane pytania

Jaki jest najlepszy rodzaj zakładu na wyścigi konne?

Ciężko jest generalizować, ponieważ każdy obstawiający preferuje inny rodzaj zakładów. Jeśli jednak zaczynasz, zdecydowanie skup się na prostszych zakładach, takich jak ten na zwycięzcę gonitwy. Innym dobrym zakładem jest również ten na zajęcie określonej pozycji, np. że koń zajmie pierwsze lub drugie miejsce. W ten sposób uwzględniasz więcej możliwości, zmniejszając ryzyko przegranej. Musisz jednak pamiętać, że jednocześnie zmniejszają się kursy.

Czy mogę stawiać zakłady na wyścigi konne z telefonu

Tak, jeśli wybrany przez Ciebie bukmacher oferuje aplikację mobilną, możesz to zrobić. Dziś prawie wszyscy oferują takie rozwiązanie. W internecie możesz znaleźć aplikacje do obstawiania wyścigów konnych, w których znajdziesz wskazówki, informacje oraz darmowe typy. Mimo to informacje te powinny być traktowane z przymrużeniem oka i pochodzić z zaufanych źródeł.

Jakie są rodzaje wyścigów konnych?

Wyścigi konne są powszechnie podzielone na dwa podstawowe rodzaje względem toru na jakim się odbywają. Są to wyścigi na płaskiej nawierzchni i wyścigi z przeszkodami. W wyścigach typu flat chodzi przede wszystkim o szybkość konia, ponieważ są one rozgrywane na płaskiej, trawiastej nawierzchni. Wyścigi z przeszkodami są bardziej skomplikowane, ponieważ konie muszą przeskakiwać nad różnymi przeszkodami podczas galopu.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY