Wybór tego Idealnego Bukmachera – 7 Kroków Jak to Zrobić


Wybór odpowiedniego bukmachera nie jest łatwy. Wielu początkujących obstawiających podejmuje złe decyzje i traci zyski. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze bukmachera. W tym dwuczęściowym artykule przedstawimy najważniejsze z nich.

Rozwój zakładów przez Internet

W ciągu ostatniej dekady zakłady online bardzo się rozwinęły. Jeszcze kilka lat temu było o wiele mniej bukmacherów, ponieważ mniej osób miało internet i jeszcze mniej osób obstawiało zakłady online. W rezultacie bukmacherzy oferowali mniej bonusów (lub nie oferowali ich wcale) i mniejszy wybór zakładów.

Jednak z biegiem czasu zaczęło powstawać coraz więcej bukmacherów, co oznacza jedno – na rynku jest większa konkurencja i jeśli bukmacher chce odnieść sukces, musi oferować jak najlepsze bonusy, mieć dobre wsparcie dla użytkowników, oferować szeroki wachlarz możliwości obstawiania i ogólnie sprawić, że obstawianie będzie dla użytkownika jak najprzyjemniejsze. Większość bukmacherów stawia w dużej mierze na świetne bonusy i darmowe zakłady.

I można by tak jeszcze długo. Oferowane bonusy i zakłady bez ryzyka mogą znacznie zwiększyć Twój początkowy bankroll, ale są też inne czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Oczywiście nie musisz mieć konta tylko u jednego bukmachera, wręcz przeciwnie – jeśli masz konta u kilku bukmacherów, będziesz mógł skorzystać z większej ilości bonusów i zawsze obstawiać u bukmachera, który oferuje najlepsze kursy na dany mecz.

Bezpieczeństwo środków pieniężnych

Chcesz mieć pewność, że Twoje pieniądze są bezpieczne. Z tego powodu należy unikać podejrzanych bukmacherów i wybierać spośród znanych bukmacherów, którzy istnieją na rynku już od jakiegoś czasu w Polsce i mają ważną licencję (najlepiej na terenie UE).

Następnie należy sprawdzić, jakie możliwości obstawiania oferuje dany zakład sportowy. Na przykład, jeśli lubisz obstawiać wyścigi konne, na pewno nie będziesz chciał rejestrować się u bukmachera, który oferuje minimum tych zakładów. Zaletą jest to, że duzi bukmacherzy zajmują się wszystkimi dyscyplinami, więc praktycznie nie ma różnic między 5-10 najlepszymi bukmacherami pod tym względem.

Nasza lista zweryfikowanych bukmacherów pomoże Ci podjąć decyzję. Wszyscy bukmacherzy na tej liście są renomowani, oferują lukratywne bonusy i są w pełni w języku polskim. Każdy bukmacher posiada również ogólną ocenę w skali 1-10, gdzie 1 oznacza najgorszy, a 10 najlepszy.

Jak wybrać właściwego bukmachera?

Wybór odpowiedniego bukmachera jest prawdopodobnie drugą najważniejszą rzeczą w całym świecie zakładów. Ważniejsze jest praktycznie tylko to na kogo (i za ile) stawiasz.

Przygotowaliśmy kilka kroków, z których żadnego nie powinieneś pominąć przy wyborze bukmachera. Idealnie byłoby otworzyć konto u więcej niż jednego bukmachera, abyś mógł skorzystać z wielu bonusów i porównać kursy każdego bukmachera, upewniając się, że zawsze stawiasz u tego, który oferuje Ci najlepsze kursy.

Na przykład możesz wybrać jednego z naszych bukmacherów. Przetestowaliśmy dla Ciebie bukmacherów z tej listy i możemy polecić ich z czystym sumieniem. Mają zaawansowane oprogramowanie, długą historię, wsparcie w języku polskim oraz oferują świetne kursy i bonusy.

Kilka prostych kroków do wykonania:

Nie popełniaj błędu zakładania konta u pierwszego bukmachera, którego zobaczysz. W tym przypadku istnieje ryzyko, że na przykład bukmacher nie wypłaci Ci wygranej lub że zaoferuje Ci kursy dużo niższe niż te, które mógłbyś otrzymać gdzie indziej. W tym przypadku naprawdę opłaca się zrobić rozeznanie.

Ale na szczęście – jak wspomnieliśmy wyżej – masz już połowę roboty za sobą, bo przetestowaliśmy i oceniliśmy dla Ciebie kilka serwisów sportowych. Zebraliśmy najważniejsze informacje na ich temat i zamieściliśmy opinie użytkowników.

Przyjrzyjmy się jednak teraz krokom, jakie trzeba podjąć, by dokonać wyboru:

1) Strona internetowa

Mówi się czasem, że strony internetowe mogą być mylące, ale nie jest inaczej w przypadku stron bukmacherów. Po prostu oceń, na ile wiarygodna jest dla ciebie strona. Następnie sprawdź czy łatwo jest wpłacić pieniądze, znaleźć mecz, na który chcesz postawić, postawić zakład, a także wypłacić pieniądze. Jeśli strona jest zbyt trudna w nawigacji lub jeśli po prostu do ciebie nie przemawia, skreśl ją z listy.

2) Wsparcie klienta

Zorientowanie się jaki jest poziom wsparcia klienta, zanim napotkasz prawdziwe problemy, jest dość trudne. Ważne jest więc to co inni gracze mają do powiedzenia na temat wsparcia udzielanego przez danego bukmachera. To właśnie po to mamy opinie użytkowników o każdym z zakładów sportowych.

Ogólnie rzecz biorąc wybierz zakład sportowy, który ma dobry support, gdzie będziesz mógł porozmawiać z prawdziwą osobą. Później, jeśli będziesz czekał powiedzmy tydzień na wypłatę 1000 PLN, nie będziesz chciał wysyłać maila – będziesz chciał, by ktoś od razu rozwiązał twój problem.

3) Stabilność finansowa, szybkość wypłat

Kolejnym kluczowym punktem jest sposób, w jaki firma podchodzi do wpłat i wypłat. Na każdą firmę, która jest pod tym względem uczciwa, znajdziesz około czterech nieuczciwych. Dopóki nie jesteś pewien, że Twoje pieniądze są naprawdę bezpieczne u danego bukmachera, nie wpłacaj ani grosza na swoje konto bukmacherskie. Najlepiej byłoby, gdybyś mimo wszystko przetestował system bukmachera z niewielkim depozytem. To da Ci wyobrażenie o tym, jak działa system wpłat i wypłat bukmachera.

4) Rodzaje zakładów

Zdecydowanie powinieneś znaleźć zakład sportowy, który pozwala na obstawianie wszystkich rodzajów zakładów. Niektórzy bukmacherzy niższej jakości nie obsługują pewnych formatów zakładów, co może kosztować Cię sporo zysku w przyszłości.

5) Limity zakładów

Kiedy dopiero zaczynasz obstawiać, nie jest to na ogół problemem. Twój bankroll dopiero się powiększa, a kwoty, które będziesz obstawiał na poszczególne mecze są jeszcze stosunkowo niewielkie. Ale nadal musisz znaleźć bukmachera, który będzie w stanie obsłużyć twoje typy nawet za rok czy dwa. Niektórzy bukmacherzy niższej jakości mają tendencję do anulowania zakładów lub nawet zatrzymywania pieniędzy od graczy, którzy dużo stawiają (lub dużo wygrywają).

6) Kursy zakładów

Doskonale prosta (ale kluczowa) kwestia. Musisz po prostu znaleźć bukmachera, który zaoferuje Ci korzystne kursy. Na przykład, jeśli chcesz postawić na Chelsea, będziesz chciał obstawiać z jak najlepszymi kursami. Jeśli jeden bukmacher daje Ci kurs 1.40 na wygraną Chelsea, a inny daje Ci kurs o powiedzmy, dwie dziesiąte wyższy. Nie ma powodu, byś obstawiał po gorszym kursie. Bo na dłuższą metę nawet dziesiętne różnice sumują się do całkiem sporej kwoty.

7) Bonusy

Wielu bukmacherów oferuje bonus powitalny dla nowych graczy. Dodatkowo, niektórzy bukmacherzy organizują na bieżąco różne promocje bonusowe lub dają graczom zakłady bez ryzyka. Jeśli wybierzesz bukmachera, który jest hojny w bonusy, możesz znacznie zwiększyć swoje zyski.

Założyć jedno czy więcej kont?

Wielu graczy popełnia błąd zakładając konto tylko u jednego bukmachera. Dlaczego jest to błąd? Ponieważ pozbawiasz się potencjalnej przewagi. Powinieneś wybrać np. trzech bukmacherów u których otworzysz konto, a następnie porównać kursy oferowane przez każdego z nich dla każdej okazji do obstawiania. W ten sposób zmaksymalizujesz zysk.

Kolejną zaletą jest to, że będziesz mógł wykorzystać bonus sign-up kilka razy. Praktycznie każdy bukmacher oferuje już interesujący bonus sign-up i inne korzyści. Bonusy wstępne mogą być również wykorzystane na dopasowane zakłady, czyli pewne obstawianie i wypłacanie bonusowych pieniędzy.

Przetestowaliśmy wszystkich powyższych bukmacherów i możemy potwierdzić, że są oni godni zaufania, oferują dobre kursy i bardzo ciekawe bonusy. Co więcej, są one całkowicie w języku polskim i mają doskonałe wsparcie dla użytkowników oraz licencje na prowadzenie działalności w Polsce.

Jeśli masz konto tylko u jednego bukmachera, jesteś praktycznie zdany na jego łaskę. Zakładając konto w wielu serwisach znacznie zwiększasz szanse na długoterminowy zysk.

Od czego zacząć na samym początku?

W świecie zakładów bukmacherskich, obstawiający (=klient) ma dużą władzę. Co więcej, wybór bukmachera jest bardzo ważny, gdyż dobre bonusy i korzystne kursy mogą w dłuższym okresie czasu złożyć się na naprawdę pokaźną sumę. Jeśli jesteś zupełnie nowy w świecie zakładów, zalecamy, abyś najpierw przeczytał nasze artykuły opisujące podstawy obstawiania. Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć ten „ekosystem” i da Ci większe szanse na sukces!

Free bet – Darmowe zakłady (bez ryzyka)

Zawsze miło jest zacząć obstawianie od bonusu. Być może w formie zakładu bez ryzyka. Jak sama nazwa wskazuje, darmowy zakład pozwala na postawienie zakładu bez ryzykowania pieniędzy – jeśli przegrasz, bukmacher zwróci Ci pieniądze (lub da Ci darmowy zakład w wysokości przegranej, w zależności od konkretnych warunków).

W większości przypadków musisz wpłacić pieniądze na swoje konto, zanim będziesz mógł wygrać zakład bez ryzyka. Jest to świetny sposób na przetestowanie danego bukmachera i zarobienie przy tym niezłego zysku. Zakład bez ryzyka jest oferowany przez wielu bukmacherów z naszej listy.

Jeśli nie spodoba Ci się pierwszy bukmacher, zawsze możesz przejść do innego – dodatkowo wygodniej jest mieć konto u kilku bukmacherów. W ten sposób możesz skorzystać z wielu bonusów i zawsze obstawiać mecze, na które oferują najlepsze kursy.

Pamiętaj, aby zawsze dokładnie przeczytać warunki zakładów i bonusów przed zapisaniem się (i zaakceptowaniem bonusów). Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

W zakładach bez ryzyka możesz pozwolić sobie na odrobinę ryzyka, więc zysk, jaki osiągniesz, może być już całkiem interesujący. Ważne jest jednak, aby znaleźć idealny stosunek ryzyka do zysku. Odwiedź naszą sekcję z poradami dotyczącymi zakładów, aby uzyskać informacje, które dadzą Ci większe szanse na sukces. Jeśli nie masz odwagi samemu wybrać meczu, możesz skorzystać z naszej sekcji analizy przedmeczowej (z 71% skutecznością). Wszystko zależy od Ciebie.

Bonusy bukmacherskie

Ze względu na dużą konkurencję wśród bukmacherów, już 99% bukmacherów oferuje bonus (do depozytu). Bonusy zazwyczaj liczone są w setkach złotych, ale czasami bukmacherzy organizują specjalną promocję i przez pewien okres czasu oferują jeszcze wyższy bonus niż zwykle.

Ponownie, powinieneś dokładnie przeczytać warunki związane z bonusem przed jego zaakceptowaniem. Nie jest regułą, że wysoka premia = dobra premia. To właśnie warunki są najważniejsze. Na przykład, u sprawdzonych bukmacherów z naszej listy nie musisz się martwić o żadne „przekręty”, jednak wielu obstawiających robi to nie czytając regulaminu i w rezultacie osiągając mniejsze zyski.

Każdy bonus będzie miał „warunki obrotu”. Oznacza to, że będziesz musiał obrócić kwotę bonusu x ilość razy zanim będziesz mógł wypłacić bonus. W ten sposób kasyna sportowe chronią się przed nadużyciami związanymi z bonusami. Mimo to, jeśli wybierzesz właściwą strategię, nadal możesz osiągnąć przyzwoity zysk na bonusach sportowych.

Inne „oferty” zakładów sportowych

Większość bukmacherów oferuje również kasyno i pokera. Nie powinno Cię to jednak w ogóle interesować. W kasynie ma ono zawsze ma matematyczną przewagę, więc na dłuższą metę stracisz pieniądze. W pokerze działa to podobnie – grają tam osoby specjalizujące się w pokerze, które tylko czekają na to, aż ludzie przesiądą się do stołu pokerowego z zakładów czy ruletki. Powinieneś więc skupić się wyłącznie na zakładach. Pamiętaj także aby sprawdzić, czy inne oferty bukmachera z którego korzystasz są w Polsce legalne.

Podsumowanie

Jak już zrozumiałeś z powyższych punktów, wybór bukmachera jest niezwykle ważnym czynnikiem. Zaryzykowalibyśmy stwierdzenie, że dla relatywnie dużego odsetka typerów to właśnie wybór bukmachera może stanowić różnicę między staniem się długoterminowo zyskownym a długoterminowo tracącym graczem.

Ciesz się tym, że w internecie masz dużo swobody, zrób dokładny research, a potem wybierz kilku bukmacherów. Zawsze wtedy stawiaj zakład na okazję, która oferuje najlepsze kursy. Pomyśl o bukmacherze jak o koncie oszczędnościowym – zdecydowanie powinieneś dowiedzieć się jak najwięcej informacji o bukmacherze, zanim zainwestujesz w niego pieniądze.

Istnieją również inne czynniki, których nie należy ignorować. Niektórzy bukmacherzy oferują na przykład transmisje online z wybranych meczów, co jest szczególnie przydatne, jeśli obstawiasz mecz, który nie jest transmitowany w telewizji.

Zależy to również od opcji wpłat i wypłat, możliwości stawiania zakładów przez komórkę, języka (zawsze preferuj strony z zakładami w języku polskim), kompatybilności oprogramowania bukmachera z Twoim systemem operacyjnym itp. Aby pomóc Ci dokonać wyboru, sprawdziliśmy zweryfikowanych bukmacherów, gdzie oceniliśmy każdego bukmachera dla Ciebie. Będziesz w stanie uzyskać kompleksowy przegląd zalet i wad każdego bukmachera.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY