Jak Obstawiać NHL – Nieocenione Rady na Sezon 2022


Jak skutecznie obstawiać mecze NHL? Sezon w pełnym rozkwicie, więc nasze wskazówki na pewno się przydadzą. Jest jedna rzecz w hokeju, która ma ogromny wpływ na końcowy wynik. Jest nim bramkarz drużyny.

NHL jest bez wątpienia najpopularniejszą ligą hokejową na świecie. Logiczne jest więc, że znajduje się na celowniku dużej liczby typerów. Większość z nich popełnia mniejsze lub większe błędy, które na dłuższą metę narażają ich na straty. Dziś postaram się dać kilka wskazówek, z pomocą których powinieneś być w stanie zwiększyć swoją skuteczność.

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, musimy zwrócić uwagę na jeden bardzo ważny czynnik, który odnosi się nie tylko do NHL, ale do zakładów sportowych jako całości. Tym kluczowym czynnikiem jest zarządzanie bankrollem. Zanim zaczniesz obstawiać, powinieneś jasno określić całkowitą kwotę, a także ustalić wielkość każdego pojedynczego zakładu (powinna być zawsze taka sama, postawienie 50 PLN na jeden kupon i 10 PLN na następny jest błędem, ponieważ podczas obstawiania powinieneś zawsze wiedzieć, dlaczego stawiasz dany wynik i powinieneś mieć zaufanie do swojego typu). Zarządzanie bankrollem jest omówione w Kursie Obstawiania. Ogólnie rzecz biorąc powinieneś postawić 2-5% swojego bankrolla na pojedynczy zakład.

Poniżej znajdują się kluczowe punkty, których powinieneś przestrzegać podczas obstawiania zakładów NHL.

1) Sprawdź kto będzie stał na bramce

W hokeju mamy do czynienia z jedną indywidualną pozycją, która ma ogromny wpływ na końcowy wynik. Na tej pozycji znajduje się bramkarz. Zanim postawisz zakład, sprawdź, który bramkarz będzie łapał. Może ci w tym pomóc na przykład GoaliePost.

Jeśli drużyna rozgrywa kilka spotkań, które odbywają się blisko siebie, jest szansa, że w co najmniej jednym meczu w bramce zagra bramkarz numer dwa. Powinieneś uważnie śledzić dostępne informacje, które mogą w jakiś sposób wskazać, kto będzie łapał. Oczywiście, w tym samym czasie trzeba śledzić statystyki poszczególnych bramkarzy i odpowiednio obstawiać za lub przeciw danej drużynie.

2) Ostrożnie z zakładami na całkowitą liczbę bramek

Zakłady na całkowitą liczbę bramek w meczach NHL są bardzo popularne, jednak większość obstawiających nie wie, jak robić to poprawnie i kończy na minusie. Zazwyczaj granica jest ustawiona na 5 / 5.5 lub 6 bramek. Aby móc korzystnie obstawiać zakłady na mniejszą/większą liczbę bramek, musisz zwrócić uwagę na statystyki. Nie jest to jednak proste, ponieważ powinieneś brać pod uwagę tylko około 20 ostatnich spotkań danej drużyny i kłaść duży nacisk na to, jak drużyna radzi sobie u siebie i na wyjeździe.

Historycznie, w około 30% meczów pada 5 goli. W 44% przypadków strzelonych zostaje więcej niż 5 bramek, a mniej niż 5 bramek strzelonych zostaje w 26% przypadków. Wielu graczy ma tendencję do stawiania na under, ponieważ (często błędnie) myślą, że ten zakład oferuje dobre value. W rezultacie przegrywają średnio 56% czasu (30 + 26).

3) Notatki, notatki i jeszcze raz rób notatki

Ten punkt odnosi się nie tylko do NHL, ale do zakładów sportowych jako całości. Jeśli chcesz być skutecznym typerem na dłuższą metę, musisz prowadzić skrupulatne notatki. Idealnie byłoby, gdybyś prowadził klasyczny Dziennik Bukmachera.

Każdy profesjonalny obstawiający prowadzi szczegółowe zapisy. Prowadzenie notatek pozwala znaleźć swoje mocne i słabe strony. Oprócz swoich własnych osiągnięć powinieneś robić notatki na temat osiągnięć każdej drużyny. Jeśli regularnie obstawiasz zakłady na NHL, poświęcony czas bardzo się opłaci.

Wtedy oczywistym staje się przeprowadzenie analizy przedmeczowej, znalezienie jak największej ilości przydatnych informacji, znalezienie najlepszych kursów i generalnie próba zmaksymalizowania zysku. Nie staniesz się profesjonalnym typerem z dnia na dzień, ale jeśli skupisz się na celu tak bardzo, jak tylko możliwe, możesz go osiągnąć.

Jak obstawiać zakłady NHL po zakończeniu transferów

Jeśli drużyna jest w słabej formie i jest aktywna na rynku transferowym, to prawdopodobnie nie zmieni to sytuacji. Jest mało prawdopodobne, że kilku nowych zawodników odmieni wyniki drużyny.

Dlatego ważne jest, aby być dobrze przygotowanym na ten okres i móc dobrze obstawiać pomiędzy okienkiem transferowym a końcem sezonu zasadniczego. Poniżej przedstawiamy kilka głównych czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę:

Czy nowy gracz przeprowadził się z daleka?

Jeśli nowy gracz jest z daleka, może nie być w stanie przenieść się do nowego miejsca wystarczająco szybko, aby zagrać w pierwszej możliwej grze. To tylko wierzchołek góry lodowej. Musisz wziąć pod uwagę, że nowy zawodnik potrzebuje trochę czasu, aby się zaaklimatyzować (znaleźć miejsce do życia, zapoznać się z klubem i nowymi kolegami z drużyny, dowiedzieć się, jaką rolę ma do odegrania w zespole, itp.) Przybycie do nowego środowiska najprawdopodobniej zmniejszy wydajność zawodnika w krótkim okresie.

Czy odchodzący gracz był kluczowym zawodnikiem? Bardzo popularnym?

Na dłuższą metę drużyna może zastąpić praktycznie każdego. Jednakże, w krótkim okresie czasu, drużyny będą cierpieć po odejściu kluczowego zawodnika. Jeśli zawodnik był liderem w szatni i/lub na lodzie, jego nieobecność odbije się na morale, a co za tym idzie na wynikach. Jest to szczególnie ważne, gdy zespół nie może znaleźć odpowiedniego zastępstwa dla odchodzącego zawodnika.

Czy odejście zawodnika była wielkim zaskoczeniem?

Jeśli o transferze mówi się od dłuższego czasu lub jeśli wymieniany zawodnik od dłuższego czasu prosił o „trade”, to reszta drużyny zdążyła się już przyzwyczaić do tego, że wkrótce będzie musiała się bez niego męczyć. Jeśli jednak transfer jest strzałem w dziesiątkę, to na pewno będzie miał wpływ na drużynę.

W jakiej formie była drużyna przed transferem?

To bardzo ważne pytanie – w większości przypadków jest to prawdopodobnie najlepszy punkt wyjścia do przeprowadzenia analizy. Jeśli drużyna była w słabej formie i była aktywna na rynku transferowym, to prawdopodobnie nie zmieni to sytuacji – jest mało prawdopodobne, że kilku nowych zawodników całkowicie odmieni wyniki zespołu.

Jeśli jednak drużyna radziła sobie dobrze i wzmocniła się, nowe nabytki mogą sprawić, że gra zespołu wejdzie na jeszcze wyższy poziom. Nie jest to pewne, możliwe jest również, że nowi zawodnicy nie będą pasować do filozofii gry zespołu i dokonane zmiany będą miały raczej negatywny wpływ. Ważnym czynnikiem może być również przepełnienie – jeśli wielu zawodników przychodzi, a tylko kilku odchodzi, niektórzy stracą miejsce w składzie, co może prowadzić do pogorszenia nastrojów w drużynie.

W jakim celu dokonano zmiany?

Innym ważnym czynnikiem jest to, dlaczego drużyna dokonała wymiany. Co chcieli osiągnąć? Czy jest to silna drużyna, która chciała się wzmocnić przed walką o Puchar Stanleya? Czy jest to zespół, który właśnie się przebudowuje i szuka brakujących elementów do układanki? Czy jest to drużyna, która jest kilka punktów za playoffami i liczy na to, że przyjście danego zawodnika będzie punktem zwrotnym? A może jest to zespół, którego zarząd już „skończył” rok i stara się po prostu oszczędzać?

Im lepiej zrozumiesz co zmotywowało zespół do dokonania wymiany, tym lepiej będziesz w stanie ocenić wpływ, jaki ta wymiana będzie miała na zespół. Drużyna, z której odchodzą zawodnicy, będzie – przynajmniej w najbliższym czasie – zdenerwowana. I odwrotnie, zespół, który się wzmocnił, będzie miał lepsze morale.

Jak zgrany jest zespół?

Kiedy zawodnik przychodzi/odchodzi, musisz ocenić, jaka jest obecnie sytuacja w drużynie, a także jaki wpływ na stosunki wewnętrzne będą miały te zmiany personalne. Chemia w drużynie jest bardzo ważnym czynnikiem. Możesz mieć drużynę złożoną z największych gwiazd, ale jeśli zawodnicy nie będą ze sobą współpracować, nie osiągną sukcesu. Doskonałym przykładem jest rosyjska reprezentacja.

Należy również zwrócić uwagę na to, czy zawodnik zna trenera, pod którym będzie grał. Czy znają się z przeszłości? Czy mieli razem jakieś problemy, czy dobrze się dogadywali? Wielu obstawiających popełnia błąd polegający na ignorowaniu wpływu trenera podczas analizy zgrania zespołu.

Jak opinia publiczna ocenia transfer?

Kibice będą mocno reagować na ważne transfery. Jeśli zespół dokona kilku transferów, które nie przynoszą korzyści, kibice najprawdopodobniej zareagują negatywnie. Najgorsza reakcja (logicznie rzecz biorąc) następuje wtedy, gdy z drużyny odchodzi jedna z jej gwiazd i nie udaje jej się znaleźć odpowiedniego zastępstwa. Pojawienie się jakościowego gracza spowoduje, że będzie odwrotnie. Nie zapominaj, że kibice są bardzo ważni w hokeju, a zwłaszcza w NHL.

Czy NHL warto obstawiać z handicapem bramek?

Znalezienie value w zakładach na NHL może być trudne, zwłaszcza gdy w meczu występuje duży faworyt i duży przeciwnik. Na szczęście dla nas, istnieje również możliwość postawienia na zwycięstwo NHL z handicapem bramkowym.

Różnica pomiędzy handicapem bramkowym w hokeju a handicapem bramkowym w piłce nożnej polega zazwyczaj na liczbie strzelonych bramek – te handicapy są zazwyczaj oferowane na poziomie -1.5 i +1.5 (czasami na klasycznym poziomie 1:0/0:1 itd.), ponieważ w hokeju strzela się o rząd wielkości więcej bramek. Aby wygrać zakład, wybrana drużyna musi wygrać wymaganą liczbą goli lub nie przegrać więcej niż wymaganą liczbą goli.

Innymi słowy, jeśli postawisz na Spartę z handicapem bramkowym -1.5, wygrasz, jeśli Sparta wygra mecz różnicą 2 lub więcej bramek. Jeśli postawisz na Spartę z handicapem bramek +1.5, wygrasz, jeśli Sparta nie przegra 2 lub więcej bramkami.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2023

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.