Obstawianie Reprezentacji Różnych Krajów Piłki Nożnej


Mecze piłki nożnej na szczeblu międzynarodowym (EURO, MŚ) mogą stanowić wyjątkowe wyzwanie nie tylko dla zawodników i menedżerów drużyn, ale także dla wyspecjalizowanych typerów sportowych. Niestety, często okazuje się, że wiedza, którą posiadają na temat Premier League, La Liga, Bundesligi i innych lig krajowych, może nie mieć żadnego zastosowania na poziomie międzynarodowym.

W tym artykule przyjrzymy się czterem kluczowym zmianom, które powinny wpłynąć na Twoją strategię zakładów na poziomie międzynarodowym.

Gracze nie grają razem zbyt często

Współcześni piłkarze są niczym zwierzęta przyzwyczajone do gry co mecz w piłkę klubową. Nie trzeba dodawać, że aby sportowcy odnieśli sukces w wybranej przez siebie grze, muszą mieć automatyczne niektóre z niezbędnych ruchów. To są zachowania rutynowe. Piłkarze są często znani z tego, że pamiętają o nawykach (i przesądach), takich jak wychodzenie z szatni jako ostatni, czy długotrwałe przyjaźni z innymi graczami.

Kiedy wyruszają w drogę ze swoją drużyną narodową, znajdują się poza swoją strefą komfortu, więc często mogą czuć się niekomfortowo. Jednym z powodów jest to, że wszystko jest trochę inne: koledzy z drużyny, menedżerowie, personel medyczny, a nawet ćwiczenia treningowe.

W „starych dobrych czasach”, na początku XX wieku, zanim piłkarzom zaczęto płacić astronomiczne sumy, było całkiem możliwe, że młody zawodnik występujący w europejskiej ekstraklasie pracował wcześniej na przykład w fabryce butów lub jako górnik. W dzisiejszych czasach piłkarze są kompletnie oderwani od codziennej rzeczywistości, przez co o wiele trudniej jest im radzić sobie z tym, z czym my, śmiertelnicy, zmagamy się na co dzień.

Niektórzy piłkarze (i można dodać, że dotyczy to również kapitana Anglii Wayne’a Rooneya) wydają się sfrustrowani swoimi kolegami na poziomie międzynarodowym. Ci gracze nie rozumieją ich za bardzo, nie są w stanie dobrze wyczuć, co próbują zrobić i dlatego nie reagują na to wystarczająco. W przeszłości doprowadziło to do powstania takich gwiazd jak Hristo Stoichov, który był w stanie grać na poziomie najlepszych piłkarzy Barcelony na poziomie międzynarodowym dla Bułgarii.

Inni zawodnicy, np. ci, którzy mają problemy w swoich klubach (np. hiszpański bramkarz Manchesteru United David de Gea, czy bardzo krytykowany walijski napastnik Realu Madryt Gareth Bale), dosłownie kochają międzynarodowy futbol, ponieważ mogą tam zostać gwiazdami.

Przewaga własnego boiska staje się o wiele ważniejsza

Przebywanie w pokoju hotelowym nie jest idealnym przygotowaniem do międzynarodowego meczu. Team Sky podczas Tour de France zawsze stara się zminimalizować zmiany związane z życiem hotelowym, przynosząc do hotelu własne łóżka i ekipę kucharską. Nie wszystkie narodowe drużyny piłkarskie tak robią – i jeśli, na przykład, reprezentacja Hiszpanii podróżuje do mniejszego i znacznie mniej rozwiniętego kraju, takiego jak Mołdawia, może się okazać, że hotel nie dorównuje poziomowi luksusu Madrytu.

Kiedy dodamy do tego zwykłe problemy, takie jak fakt, że kibice gospodarzy zostają na noc, upijają się, a potem niekontrolowanie przemierzają korytarze hotelu wykrzykując sobie nawzajem bzdury, powodując, że zawodnicy zostają na nogach później niż by chcieli, lub jeszcze większe wyzwanie w postaci boisk, które w niektórych krajach są dużo gorszej jakości niż te, do których niektórzy zawodnicy są przyzwyczajeni, dochodzimy do faktu, że niektórzy zawodnicy mogą naprawdę cierpieć.

Z tego powodu mniejszy naród w kraju prawie zawsze wierzy (i słusznie), że ma duże szanse w starciu z większością przeciwników. I właśnie dlatego nie powinieneś się wstydzić, kwestionując wyniki jakiegokolwiek międzynarodowego rekina futbolu.

To może prowadzić do niewiarygodnych rezultatów

W ostatnim cyklu eliminacyjnym do Euro 2016 reprezentacja Słowacji pokonała u siebie Hiszpanię, co było prawdziwym szokiem, biorąc pod uwagę relatywną siłę hiszpańskiej drużyny. Islandia pokonała również Turcję i Holandię u siebie, co było chyba jeszcze większym szokiem.

Nie widzielibyśmy żadnego z tych wyników w grze klubowej, ale na poziomie międzynarodowym różnica w sile drużyny może nie być tak wyraźna, zwłaszcza jeśli jedna z drużyn leci tysiące kilometrów i występuje na boisku pełnym wybojów. Dlatego też należy być przygotowanym na zakłady przeciwko formie i ogólnej sile zespołu.

Ważna jest znajomość wielu lig

Na Mistrzostwach Europy lub w eliminacjach do Mistrzostw Świata widzimy zawodników z Premier League, La Liga, Serie A, Ligue 1, Bundesligi i innych, grających przeciwko przeciwnikom, którzy w meczach międzynarodowych biorą udział dopiero od zakończenia zimnej wojny. Estonia, na przykład, ma wielu graczy w Kazachstanie, Azerbejdżanie i Polsce.

Najnowsze informacje o piłce nożnej

Jak zwykle oznacza to, że jako typer musisz zwiększyć swoje szanse na wygraną poprzez objęcie swoją wiedzą wszystkich tych lig. Nie trzeba mieć encyklopedycznej wiedzy na temat ormiańskiego futbolu, ale warto wiedzieć, kto został wybrany do ich składu, kto może strzelać bramki i jak dobrze ich piłkarze potrafią grać u siebie i na wyjeździe.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2023

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.