Wprowadzenie do Psychologii Zakładów – [Bezwzględne] Zasady


Podstawy psychologii zakładów – Psychologia jest podstawą wszystkich badań dotyczących zachowania i funkcji ludzkiego umysłu. Jej celem jest zrozumienie, w jaki sposób poszczególne funkcje psychiczne wpływają na zachowanie jednostki i społeczeństwa. Czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, nasza psychika ma ciągły wpływ na nasze zachowanie, a tym samym kształtuje nasze codzienne życie.

Rola psychologii w zakładach bukmacherskich

Psychologia jest nauką badającą takie pojęcia jak osobowość, zachowanie, emocje, relacje międzyludzkie oraz sposób działania ludzkiego mózgu. Jest to naprawdę różnorodna i interesująca dziedzina, ponieważ nic nie symbolizuje naszego istnienia i naszego związku z otaczającym nas światem bardziej niż nasze umysły.

Psychologia i jej odkrycia mogą być stosowane we wszystkich dziedzinach życia człowieka. Nie mamy wątpliwości, że czytając ten artykuł, jesteś zainteresowany rolą psychologii w zakładach sportowych – a konkretnie tym, co należy zrobić, aby kontrolować swój umysł, aby uzyskać przewagę, którą można następnie przełożyć na zysk finansowy.

Zacznijmy od prostego i jasnego przekazu: zrozumienie roli psychologii w zakładach sportowych odgrywa bardzo ważną rolę w Twoim rozwoju. Aby odnieść sukces w zakładach bukmacherskich, nie wystarczy tylko znać różne koncepcje matematyczne. Bardzo ważna jest również psychologia (o czym niestety zapomina duża część obstawiających i twórców materiałów edukacyjnych). Nie popełniliśmy tego błędu i teraz będą Państwo mogli zapoznać się z wieloma ważnymi informacjami w tym zakresie.

Psychologia zakładów sportowych łączy działania i nawyki osób obstawiających zakłady sportowe z ich stanem umysłu i stanem emocjonalnym. Ludzki umysł kryje w sobie wiele tajemnic – które, jeśli podejdzie się do nich prawidłowo, można wykorzystać do osiągnięcia długoterminowych celów.

Zastosowanie psychologii jest bardzo ważne we wszystkich sferach życia społecznego. W rzeczywistości to właśnie kontrola umysłu oddziela ludzi sukcesu od tych, którym się nie powiodło. Poniżej znajdziesz krótką listę osób, które bez wątpienia opanowały swoje umysły… i w rezultacie osiągnęły wielki sukces.

Sławy, którym udało się okiełznać swój umysł

Oto kilka przykładów osób, którym z pewnością udało się przezwyciężyć spadki formy umysłowej.

Roger Federer

Tenis nie jest tylko konkursem umiejętności sportowych. Przyjrzyjcie się na przykład finałowi Wielkiego Szlema, a z pewnością zdacie sobie sprawę, że aby wygrać, nie wystarczy szczytowa sprawność fizyczna, ale również szczytowa sprawność MENTALNA. Wyniki sportowe w ogromnym stopniu zależą od stanu psychicznego zawodnika (nie na darmo każdy czołowy tenisista ma swojego psychologa). Roger Federer stał się legendą, ponieważ do swoich umiejętności fizycznych potrafił dodać pozytywną energię psychiczną i koncentrację.

Steve Jobs

Założyciel i twórca koncernu Apple był nieobecny w firmie przez 12 lat po przegranej walce o władzę. Powrócił jako CEO w 1997 roku i przekształcił prawie zbankrutowaną firmę w jedną z najpotężniejszych marek na świecie. Steve Jobs był perfekcjonistą, który kochał to, co robił. Steve miał mentalność geniusza, który miał tendencję do ciągłego poszukiwania nowych wyzwań. To właśnie te cechy sprawiły, że stał się on niezapomnianą postacią w dzisiejszym świecie zaawansowanych technologii.

Nelson Mandela

Ten człowiek nie jest zwykłym bohaterem – jego spuścizna będzie żyła jeszcze bardzo długo. Nelson Mandela został aresztowany i uwięziony w 1962 roku i pozostał w więzieniu przez następne 27 lat z powodu swojej zdecydowanej postawy przeciwko apartheidowi w podzielonej rasowo RPA. Nie ma wątpliwości co do siły psychicznej tego człowieka, bo wytrzymać 27 lat w więzieniu to coś, czego niewielu jest w stanie dokonać.

To oczywiście nie wszystko – kiedy Mandela został w końcu uwolniony, nic nie mogło go zatrzymać na drodze do prezydentury, z której udało mu się przekształcić RPA w wielorasową demokrację. Większość ludzi prędzej czy później popadłaby w agonię podczas tych 27 lat, ale Mandela kontrolował swój umysł, wytrwał i wyszedł z więzienia z jasnym celem.

Listę można by ciągnąć jeszcze długo. Na świecie jest wielu ludzi, którym udało się zapanować nad swoimi umysłami i osiągnąć swoje cele. Ich istnienie jest dowodem na to, że jest to cel możliwy do osiągnięcia – cel, który i Ty możesz osiągnąć, jeśli w pełni się mu poświęcisz. Nie ma znaczenia, w jakiej branży chcesz osiągnąć sukces. To nie muszą być zakłady sportowe. Ale jedno jest pewne – bez umysłu niewiele można zdziałać.

Każdy z nas powinien pracować nad kontrolowaniem emocji

Oczywiście, dotyczy to również graczy sportowych, którzy chcą przenieść swoje zakłady na wyższy poziom. Aby stać się profesjonalnym graczem, musisz zrozumieć swoje procesy myślowe i emocje. Tylko w ten sposób będziesz w stanie uniknąć przeszkód, które twój umysł podsuwa i które „zrzucają” cię z właściwej drogi w życiu.

Pamiętaj, że psychologia jest bardzo ważnym elementem w zakładach sportowych. Ludzki umysł nieustannie ewoluuje i zmienia stan, w którym się znajduje. Aby odnieść sukces, musisz zrozumieć swój umysł i w ten sposób być w stanie przezwyciężyć różne złe sytuacje.

Psychologii w Szkole Obstawiania poświęciliśmy tylko dwie lekcje, ale nie daj się zwieść. Temat psychologii w zakładach sportowych mógłby z łatwością stanowić temat na całą książkę. Z tego powodu na tej stronie internetowej znajdą Państwo cały dział poświęcony temu tematowi. W dziale Słownik znajdziesz mnóstwo ważnych pojęć, które pomogą Ci zmaksymalizować zyski i zminimalizować straty.

Psychologia jest o tyle specyficzna, że nie doskonali się jej tylko poprzez studiowanie artykułów i publikacji, ale także poprzez życie. Uczysz się z każdego nowego doświadczenia. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i umieć wyciągać wnioski. To, czego się nauczysz, może być bezcenne.

Jak nabrać dystansu i podejść na chłodno do zakładów

To, co wyniesiesz z tej listy to kluczowe techniczne jak kontrolować swój umysł i wykorzystywać moc, która jest w każdym z nas. Elitarni sportowcy, przedsiębiorcy i wielu innych ludzi sukcesu odblokowali sekrety, które zawiera ta magiczna, ale często tajemnicza dziedzina.

1) Wyznacz cele

Podróż bez celu jest tylko wędrówką.

Bardzo ważne jest, aby wyznaczyć sobie jasny cel. Dokąd chcesz się dostać? Chcesz zostać zawodowym typerem? Wyznaczenie celu jest ważne z wielu powodów, na przykład jest źródłem motywacji. Wyznaczenie celu gwarantuje, że pozostaniesz zaangażowany w sprawę i będziesz wykazywał pozytywne postępy w jego realizacji.

Wyznaczanie celów jest ważną częścią rozwoju osobistego. Jest to siła napędowa, która napędza nas do przodu.

Przykład:

  • „Chcę stać się konsekwentnie zyskownym obstawiającym w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, zdolnym do zarabiania 500 PLN tygodniowo na zakładach”.
  • „Moim celem jest zarobienie co najmniej 4 000 PLN na zakładach w sezonie piłkarskim”.

2) Miej realistyczne oczekiwania

To właśnie z tego powodu wiele osób kończy się porażką i czuje do siebie obrzydzenie. Dzieje się tak dlatego, że mieli nierealistyczne oczekiwania i cele. Jednak w ten sposób nie osiągniesz niczego dobrego – ponieważ poszczególne kroki, które chcesz osiągnąć, są zbyt trudne, aby odnieść sukces. Prędzej czy później sam zdasz sobie z tego sprawę, stracisz motywację i zaczniesz negatywnie podchodzić do całej sprawy.

Upewnij się więc, że Twoje oczekiwania są realistyczne. Że chcesz osiągnąć coś, co jest osiągalne. Nie mówimy, że koniecznie musisz trzymać głowę nisko, ale nie powinieneś też popadać w skrajności. Zacznij delikatnie, a z czasem będziesz mógł podnosić poprzeczkę. Na przykład, każdy właściciel małej firmy z pewnością spodziewa się, że pewnego dnia zarobi w ten sposób miliony, ale nie zdaje sobie sprawy, że duży procent małych firm upada w ciągu pierwszych kilku lat istnienia. A firmy, które w końcu odnoszą sukces, z pewnością nie zarabiają milionów od razu. Właściciel musi z czasem zapracować na swoją pozycję.

Realistyczne oczekiwania, jeśli są właściwie stosowane, działają również jako pozytywne wzmocnienie dla Twoich celów. Kiedy osiągniesz jakiś cel cząstkowy, będzie to dla Ciebie zastrzyk energii psychicznej. Ale jeśli stworzysz cele, które są bardzo trudne lub wręcz niemożliwe do osiągnięcia, stracisz ten psychiczny impuls i pojawi się rozpacz i bezradność – pewni zabójcy każdego wysiłku.

Przykład:

Nie wchodź w świat zakładów sportowych myśląc, że będziesz w stanie zastąpić swoje dochody z pracy dochodami z zakładów. Zamiast tego bądź realistą i pomyśl, na przykład, że jeśli możesz osiągnąć miesięczny zysk z zakładów w wysokości 20% swojej regularnej wypłaty w ciągu roku, to byłoby świetnie.

Nie możesz oczekiwać, że każdy dzień czy tydzień będzie na plusie. Zrozum, że zła passa przytrafia się każdemu od czasu do czasu, więc nie ma co panikować. Ale jeśli tracisz na dłuższą metę, być może robisz coś nie tak. Zachęcamy do retrospektywnej oceny wszystkich zakładów. W ten sposób będziesz w stanie dostrzec błędy.

3) Ucz się na błędach i odkryj przyczynę porażki

Każdy popełnia w życiu błędy. Niezależnie od tego, czy jest to śmieciarz, czy biznesmen. Jeśli ktoś kiedykolwiek powie Ci, że nigdy nie popełnił błędu, nie podjął złej decyzji i tak dalej, to z pewnością kłamie. Człowiek nie jest doskonały. Ale z jednej strony to nie jest złe, to znaczy, jeśli potrafisz to wykorzystać. Ponieważ zawsze możemy uczyć się na błędach, które popełniamy.

Przegrywanie jest (podobnie jak wygrywanie) częścią wszystkiego, w tym zakładów sportowych. To, jak radzisz sobie z przegraną, decyduje o tym, czy odniesiesz sukces, czy nie. Wielu obstawiających mogłoby odnieść sukces, ale tego nie robią, ponieważ tracą rozum i zachowują się irracjonalnie, kiedy przegrywają. Zaczynają wściekle obstawiać każdą okazję, tworząc akumulatory z wieloma meczami, obstawiając wysokie kursy i tak dalej – to droga na dno.

Kiedy popełnisz błąd, skup się na wyciągnięciu z niego wniosków. Uznaj, że Ci się udało, weź głęboki oddech, przeanalizuj całą sytuację z perspektywy czasu i zaproponuj lepsze (poprawne) rozwiązanie. I nie, właściwym rozwiązaniem zdecydowanie nie jest stawianie zakładów częściej lub bardziej agresywnie… lub stawianie większej ilości pieniędzy. Oznacza to zachowanie spokoju, równowagi i spojrzenie w kierunku lepszego jutra.

Przykład:

Może masz złą passę i jesteś zdania, że możesz odrobić straty stawiając więcej i większe kwoty. To błąd. Uświadom sobie, że jesteś obecnie psychicznie roztrzęsiony i dlatego jesteś skłonny do szalonych zachowań. Najlepszym rozwiązaniem jest nie robić nic w tej chwili. Poczekaj, aż ostygniesz. A potem iść dalej – z tą samą strategią. W przeciwnym razie, jeśli wygrywasz, nie ma powodu, aby zmieniać cokolwiek z powodu jednej złej passy.

4) Zrozum, że sukces nie przychodzi od razu

Każdy w życiu pada ofiarą mentalności „szybkiego wzbogacenia się” w pewnym momencie. Jest to sposób myślenia, w którym banknoty stu dolarowe przelatują Ci przed oczami i „wiesz na pewno”, że za chwilę te pieniądze będą Twoje. Jeśli coś takiego Ci się przytrafiło, nie masz się czego wstydzić; jak już powiedzieliśmy, praktycznie każdy w życiu ulega temu złudzeniu (nawet wielokrotnie, czasem zbyt często).

Musisz zdać sobie sprawę, że szybkie wzbogacenie się jest bardzo trudne. W zdecydowanej większości przypadków taki plan się nie powiedzie. Lepiej więc skupić się na dłuższej perspektywie. Zrozum, że sukces nie przychodzi od razu. Co najmniej, zakłady nie uczynią Cię bogatym z dnia na dzień. Sukces tutaj (jak praktycznie we wszystkim w życiu) wymaga wysiłku i czasu.

5) Uwierz w siebie i swoje marzenia

Bez względu na to, jaką ścieżkę (lub cel) wybierzesz w życiu, musisz zawsze wierzyć, że wszystko jest możliwe i że rzeczywiście możesz osiągnąć swoje cele. Musisz działać z przekonaniem. Tylko w ten sposób będziesz w stanie włożyć swój najlepszy wysiłek w sprawę i osiągnąć sukces.

Wiara w siebie jest bardzo ważnym czynnikiem. Dlatego właśnie temu tematowi poświęciliśmy dwie pierwsze lekcje tego poziomu Szkoły Bukmacherów. Jeśli pominąłeś te lekcje (lub je zapomniałeś), upewnij się, że przeczytałeś je dokładnie i postaraj się wynieść z nich jak najwięcej.

Możesz mieć najlepsze umiejętności, ale jeśli nie wierzysz w siebie i nie działasz z przekonaniem, będzie Ci bardzo trudno osiągnąć swoje cele. Podstawą sukcesu jest pewność siebie. Musisz mieć postawę zwycięzcy, a nie przegranego. Tylko w ten sposób można osiągnąć swoje marzenia.

Tak to działa we wszystkich dziedzinach życia – nie wyłączając zakładów sportowych. Psychologia odgrywa bardzo ważną rolę w zakładach sportowych, więc na pewno nie powinieneś lekceważyć czynników psychologicznych. Wręcz przeciwnie, należy poświęcić się ich studiowaniu.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY