Wiara w Siebie Jest Podstawą Sukcesu


Biznesmen vs. obstawiający: na przykład, miliarder Richard Branson, ze swoją marką produktów i usług Virgin, jest uważany za jednego z najbardziej skutecznych ludzi na świecie. Dlaczego? Z powodu jego doskonałej wizji i niekłamanej pasji do tego, co robi. Innym przykładem jest Warren Buffett, który jest uważany za jednego z najlepszych inwestorów wszechczasów (kto inny osiągnął zwrot w wysokości około 25% rocznie przez ostatnie pół wieku?) ze względu na swoją inteligencję i dbałość o szczegóły.

Wszystkie te cechy osobowości są dostępne dla wszystkich ludzi na naszej planecie. Ale zdecydowana większość ludzi boi się i wstydzi nawet pomyśleć o możliwości powielania udanych osobowości (lub po cichu podążać własną drogą). Takie podejście jest błędne. Zamiast tego musisz naprawdę wierzyć, że jesteś w stanie przynajmniej powtórzyć czyjś sukces poprzez sposób myślenia i metodologię działania tej osoby. Najprawdopodobniej nie zarobisz miliarda dolarów, może nawet nie 1 miliona, ale to nie znaczy, że nie możesz osiągnąć sukcesu przynajmniej na mniejszą skalę.

Przykłady osób, które odniosły sukces, wymienione powyżej, służą do wpojenia zasady „zaufania do siebie”, a jeśli chodzi o biznes oparty na zaufaniu, także „inwestowania w siebie”.

WIARA W SIEBIE =. WIZJA PASJA SKUPIENI INTELIGENCJA

Jeśli się nad tym zastanowić, okaże się, że poważni obstawiający mają te same cechy, co przedsiębiorcy, którzy odnieśli największy sukces na świecie. Oni nie są inni. Tyle tylko, że działają one w innej branży, a zatem czerpią dochody z innego źródła. Ale podstawowe cechy – takie jak pasja, skupienie, wizja i inteligencja – które opisują ludzi takich jak Branson i Buffett są dokładnie takie same.

Oczywiście, istnieje również wiele innych indywidualnych cech, które powoli, ale pewnie zdobędziesz w miarę kształcenia się w zakładach sportowych. Z czasem rozwiniesz sposób myślenia i niezbędne narzędzia mentalne, aby stać się profesjonalnym typerem.

Niezwykle ważne jest, abyś spojrzał na zakłady sportowe jak na biznes, który w 100% należy do Ciebie i jest przez Ciebie prowadzony (więcej na ten temat w następnej lekcji). Inwestujesz nie tylko swój czas, ale także swoje ciężko zarobione pieniądze. A celem tej inwestycji jest – jak w każdym biznesie – zysk i poprawa stylu życia.

Nie rodzisz się zwycięzcą – musisz się nim stać

Każdy ma (przynajmniej gdzieś głęboko w głowie) listę rzeczy, których chce w życiu. Ale większość ludzi albo nigdy nie próbuje osiągnąć swoich wymarzonych celów, albo próbuje, ale poddaje się po kilku niepowodzeniach i wyzwaniach.

Tak samo jest z zakładami. Nikt nie staje się skutecznym graczem z dnia na dzień. Jednak istnienie profesjonalnych bukmacherów jest jasnym dowodem na to, że dzięki zakładom można osiągnąć sukces.

Wiara w zakłady – dwa czynniki

  • Traktowanie zakładów bukmacherskich jak biznesu
  • Zrozum, że inwestujesz w siebie

Dla każdego obstawiającego jest to właściwie najlepsza z możliwych sytuacji – móc prowadzić wygodny, przyjemny i co więcej dochodowy biznes bez konieczności odpowiadania przed szefem. Całkowita autonomia.

Nie zapominajmy też o możliwości wyboru godzin pracy i o tym, że obstawiający może „pracować” praktycznie w każdym miejscu na świecie. Kto ma to szczęście, że ma pełną kontrolę nad swoim biznesem, bez względu na to, czy jest w Warszawie czy w Chinach?

Nie daj się wciągnąć w wyścig szczurów, znajdź własną drogę

Nikt nie mówi, że sukces w zakładach bukmacherskich przyjdzie sam i że nie trzeba nic robić, aby go osiągnąć. Sukces – czy to w zakładach, czy w jakiejkolwiek innej dziedzinie – wymaga wysiłku z Twojej strony, ale jest tego wart. Życie profesjonalnego bukmachera jest wspaniałe… i dostępne dla każdego, kto jest gotów poświęcić się dążeniu do osiągnięcia tego punktu w życiu.

Dlatego właśnie koncepcja zakładów sportowych ma sens, zwłaszcza dla ludzi, którzy wierzą w siebie. Polegają na swoim talencie, postawie i intelekcie. Ponadto wiedzą, że mają nad wszystkim pełną kontrolę i sami podejmują decyzje dotyczące swojego życia.

Przy tym punkcie, wiele ludzie są zbyt przestraszeni podejmować działanie i w ten sposób kończą w wyścigu szczurów, niezdolni poruszać się na wyższe szczeble w życiu. Ci ludzie są zbyt przerażeni, aby zacząć wierzyć w siebie i zbyt przerażeni, aby zacząć inwestować w siebie. Wynika to głównie z lęku przed porażką i niechęci do poznawania nowych rzeczy.

To właśnie tego typu rzeczy powstrzymują ludzi w naszym społeczeństwie. Zamiast podjąć niezbędne kroki, aby przynajmniej udowodnić, że są w stanie dać szansę czemuś, co do nich przemawia, padają ofiarą „mentalności stada” i kontynuują drogę, którą wyznaczyło im społeczeństwo.

Gdyby nie tacy jak Richard Brunson wierzący w siebie, nigdy nie osiągnąłby takiego sukcesu, jaki osiągnął. To samo można powiedzieć o Warrenie Buffett’cie lub praktycznie każdej osobie, która odniosła sukces. Nie wszyscy ludzie sukcesu są w jakiś sposób wyjątkowo inteligentni lub utalentowani. W większości przypadków ich sukces wynika z tego, że nie bali się i wierzyli w siebie.

Pierwszy krok jest najtrudniejszy

W tej lekcji nie chodzi o sukces czy porażkę. Rozmawiamy o zaufaniu do siebie i o tym, jak należy zacząć budować tę pewność siebie.

Żyje się tylko raz, więc nie powinieneś pozwolić, aby ktokolwiek lub cokolwiek stanęło Ci na drodze do realizacji Twoich marzeń. Nikt nie może zagwarantować Ci sukcesu (nigdy i w niczym), jednak zakłady sportowe są środkiem, który bez wątpienia może być wykorzystany zarówno dla zysku finansowego, jak i rozrywki. Przy odpowiednim samokształceniu i wystarczającej dyscyplinie, możesz osiągnąć pożądane poziomy odniesienia.

Ale nie popełnij błędu – nikt nie oczekuje od Ciebie, że z dnia na dzień rzucisz pracę i zaczniesz skupiać się wyłącznie na zakładach sportowych. Powinieneś podejść do tego procesu poprzez stopniowe budowanie swojego talentu i pasji w wolnym czasie, aż pewnego dnia zdasz sobie sprawę, że równie dobrze możesz zarabiać na życie stawiając zakłady. Nie musisz wprowadzać żadnych drastycznych zmian, jeśli naprawdę chcesz, to przyjdzie to z czasem. Musisz tylko mieć wiarę w siebie i zrobić pierwszy krok.

Jest takie powiedzenie, nad którym każdy powinien się zastanowić choć przez kilka chwil. Jest to bardzo inspirujące i pasuje do naszego tematu:

„Lepiej próbować i ponieść porażkę, niż nie próbować wcale”.

Nie ma chyba nic prawdziwszego. Zastanówmy się nad tym powiedzeniem w odniesieniu do społeczeństwa jako całości – gdzie bylibyśmy, gdyby nie było wśród nas jednostek zdolnych do podejmowania wyzwań? Osoby, które potrafiły oddzielić się od „stada” i wykuć własną ścieżkę? Osoby, które potrafiły myśleć inaczej? Prawdopodobnie nadal mieszkalibyśmy w jaskiniach.

Sukces, pożądany styl życia, pasja i nagroda są w zasięgu każdego człowieka na tej planecie. Osiągnięcie niektórych celów może być wyzwaniem, jednak wiara w siebie jest motorem, który pomoże Ci się do nich zbliżyć. I dotyczy to nie tylko zakładów sportowych, ale wszystkich celów i sytuacji życiowych w ogóle. Dlaczego warto myśleć tylko o karierze zawodowego bukmachera? Zrób pierwszy krok i opuść ścieżkę życia, którą wyznaczyło Ci społeczeństwo!

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY