Ważne Aspekty Typowania Narciarstwa Alpejskiego


Narciarstwo alpejskie nie było nigdy głównym sportem wśród bukmacherów, ale jego popularność rośnie dzięki relacjom telewizyjnym na kanałach typu Eurosport. Dzięki około 6-8 godzinom transmisji w każdy zimowy weekend narciarstwo alpejskie oferuje inteligentnym graczom wiele niezwykłych możliwości obstawiania.

Ponieważ narciarstwo alpejskie jest dość niezwykłym sportem z punktu widzenia obstawiających, bardzo ważne jest zrozumienie jak ono działa. Tylko w ten sposób będziesz w stanie dostrzec kursy, które mają największą wartość. Puchar Świata w narciarstwie alpejskim obejmuje wiele dyscyplin. Są to slalom, slalom gigant, super slalom gigant, zjazd oraz superkombinacja. Superkombinacja składa się z jednego slalomu i jednego zjazdu na tej samej skoczni w ciągu jednego dnia. Podczas gdy zawodnicy walczący o Puchar Świata będą dość mocni w większości dyscyplin, pozostali zawodnicy są specjalistami tylko w jednej lub dwóch dyscyplinach. Dlatego bardzo ważne jest, by uważnie śledzić miejsca zajmowane przez zawodników w każdej dyscyplinie przez kilka wyścigów z rzędu.

Co więcej, kluczowym czynnikiem w zakładach na narciarstwo alpejskie jest miejsce rozgrywania zawodów. Puchar Świata toczy się wokół różnych ośrodków narciarskich, a wartości kursów również będą się różnić w zależności od miejsca. Oczywiście miejsca są różne i będą odpowiadać różnym narciarzom. Często zdarza się, że narciarz odnosi największe sukcesy w miejscu, w którym się wychował i rozpoczął swoją narciarską karierę. Dlatego powinieneś również szukać informacji w tle -przynajmniej w pewnym stopniu.

Nawet jeśli to nie jest ojczysta ziemia zawodnika, może on zabłysnąć ponieważ skocznie w danym miejscu są dla niego jak szyte na miarę. Szwajcarski narciarz Didier Cuche jest doskonałym przykładem tego stwierdzenia. W swojej 14-letniej karierze wygrał tylko dwanaście zjazdów z czego ponad pięć z nich w Kitzbuhel. Ten ośrodek był dla niego idealny, więc jego wynik nie był zaskoczeniem.

Cuche potwierdza również wcześniejsze stwierdzenie, że narciarze niekoniecznie muszą się wyróżniać we wszystkich konkurencjach. Zawodnik ten zdobył w tym sezonie cztery tytuły w zjeździe, jednak w superkombinacji zajął 34 i 24 miejsce. To dowodzi, że dostosowanie zakładów narciarstwa alpejskiego jest konieczne dla każdej dyscypliny. I to też jest kluczowe.

Tak jak w przypadku wszystkich innych sportów w narciarstwie alpejskim powinieneś rozważyć zakłady otwarte. Oznacza to zakłady, które nie będą dotyczyły wygranej w wyścigu, ale określenia miejsca zawodnika w określonym miejscu. Czyli na przykład – na 5 lub 10 miejsce. Aby to zrobić dobrze jest obejrzeć poprzednie wyścigi, które mogą ujawnić aktualną formę zawodnika lub to, czy stok mu odpowiada.

Weźmy na przykład Tinę Maze. Nie licząc tego sezonu od 2003 roku wygrała tylko osiem slalomów gigantów, ale rozpoczęła sezon bardzo dobrze wygrywając pierwszy wyścig w Sölden. Dało jej to niezbędną pewność siebie, a w pozostałe wyścigi weszła niemal z głową. Wygrała cztery wyścigi z rzędu i w każdym z nich znalazła się przynajmniej w pierwszej trójce. W porównaniu z wcześniejszą formą, widać ogromną poprawę i jest obecnie wielką faworytką w zakładach na narciarstwo alpejskie.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY