Unihokej – Wskazówki Gdzie i Jak Obstawiać


Unihokej nie jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej obstawianych sportów, ale pod wieloma względami przypomina popularny hokej na lodzie. W Polsce mamy wysokiej jakości ligi unihokeja, nie tylko zawodowe, ale także amatorskie. Mimo wszystko sport ten cieszy się popularnością wśród obstawiających, którzy korzystają z wielu możliwości zawierania zakładów. Jakie to możliwości? To właśnie temu przyjrzymy się w tym artykule, a także powiem Ci gdzie obstawiać unihokej i na co zwracać uwagę.

Zakłady na unihokej w Polsce – Najlepsi bukmacherzy

Jak powiedziałem, unihokej nie jest sportem tak popularnym wśród polskich, jak i zagranicznych kibiców, choć może nie zasadami dorównuje hokejowi na lodzie. Wspaniałą wiadomością dla entuzjastów tego sportu jest to, że można go znaleźć u de facto każdego krajowego bukmachera. Sprawdźmy jednak, które zakłady sportowe są najlepsze do obstawiania unihokeja i co każdy z nich oferuje.

Najpopularniejsze rodzaje zakładów na unihokeja

Typowanie zakładów na unihokej nie jest w żaden sposób wyjątkowe, co oznacza, że znajdziesz podobne możliwości obstawiania jak w przypadku innych sportów. Należy jednak wspomnieć, że na liczbę postawionych zakładów ogromny wpływ ma atrakcyjność meczu. Jeśli grają ze sobą dwie mniej znane drużyny lub jeśli nie jest to najlepsza liga, może się zdarzyć, że nie będziesz miał żadnego wyboru i będziesz musiał postawić tylko na zwycięzcę meczu. Jest to zresztą najpopularniejszy zakład. Jakie są pozostałe?

Zakład na liczbę goli

Ten zakład chyba nie wymaga opisu, po prostu stawiasz na liczbę zdobytych bramek albo w tercji albo w całym meczu (zawsze jest to określone). Jeśli nie podano inaczej, to zakład w którym obstawiasz sumę bramek strzelonych przez obie drużyny. Czym innym byłoby, gdyby było napisane na przykład: „Liczba bramek strzelonych gospodarzom”.

Powyżej/poniżej

Po polsku będzie to „under/over”. Tego rodzaju zakłady zwykle zawierają określoną liczbę goli (lub inną wartość), a gracze zgadują czy w danym okresie będzie ich więcej czy mniej. Wartości, które podają bukmacherzy są zazwyczaj podawane po przecinku, np. 4,5 gola. Pozwala to uniknąć ewentualnego remisu.

Zwycięzca meczu po dogrywce

Dzięki temu zakładowi zabezpieczasz się na wypadek możliwości remisu, który mógłby zagrozić wygranej. Zwycięzca meczu po rozstrzygnięciu oznacza, że do zakładu wlicza się ostateczny zwycięzca po dogrywce. Nie da się dokładnie powiedzieć jaki zakład jest dla Ciebie najlepszy, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna, ale w każdym razie ważne jest, abyś przynajmniej częściowo zrozumiał sport, zanim zaczniesz go obstawiać.

Zakłady na żywo na unihokeja

Dla wielu typerów zakłady „na żywo” są najciekawszą formą z jaką mogą się zetknąć u bukmachera. Dlaczego? Typowanie w trakcie meczu przynosi wiele korzyści. Oprócz sporej dawki emocji i adrenaliny daje to pewną przewagę nad bukmacherem, ponieważ obserwujesz przebieg meczu, z którego możesz wywnioskować co wydarzy się w ciągu najbliższych kilku minut, a nawet jaki będzie jego wynik. Oczywiście jest to szczególnie istotne, jeśli dostępny jest stream na żywo, co większość bukmacherów już dziś zapewnia.

Jeśli chodzi o zakłady na żywo gracze skupiają się głównie na zakładach over/under i handicapach. Dlatego też można je znaleźć w prawie wszystkich meczach. Bukmacherzy wystawiają także zakłady na liczbę fauli, żółtych kartek, a także rzutów karnych. Jedno jest pewne. Kiedy bukmacher umieszcza mecz w sekcji live możesz być pewny, że poda do niego odpowiednią liczbę zdarzeń, więc zdecydowanie znajdziesz coś ciekawego.

Na jakie turnieje warto stawiać?

Tak się składa, że niektóre turnieje i ligi są popularniejsze od innych, co oczywiście nie oznacza, że należy odrzucać te, które nie są zbyt popularne. Prawda jest taka, że im bardziej popularne wydarzenie tym więcej zakładów.

Jeśli spojrzymy na turnieje międzynarodowe, bez wątpienia królują Mistrzostwa Świata, a zaraz za nimi Mistrzostwa Europy w Unihokeju. Jednak nad nimi oboma wisi jeszcze jeden turniej, który odbywa się raz na 4 lata. Tak, to są rzeczywiście Igrzyska Olimpijskie.

Do najlepszych lig na świecie bez wątpienia możemy zaliczyć ligę fińską i szwedzką. Jednak w naszym kraju bardzo popularna jest także nasza 1 liga zarówno męska jak i żeńska. Odbywają się różne prestiżowe turnieje klubowe, z których nie możemy zapomnieć o Mistrzostwach Polski.

Wskazówki dotyczące obstawiania unihokeja

Jeśli chodzi o strategię zakładów na unihokeja, to trzeba przyznać, że każdy gracz jest pod tym względem inny. O ile dla kogoś jedna rzecz działa, to dla innego ta sama rzecz przyniesie wyłącznie straty. Dlatego tak ważne jest, by wypróbowywać nowe strategie albo na papierze, lub ewentualnie za niewielkie pieniądze, których strata w żaden sposób nie zaszkodzi naszej kieszeni.

Wyznacz granice

Jedna z najbardziej podstawowych rzeczy, którą powinieneś zrobić, niezależnie od tego na co zdecydujesz się postawić. Powinieneś ustalić mocne granice, których w żadnym wypadku nie będziesz przekraczał. Limity te mogą odnosić się na przykład do maksymalnej kwoty pieniędzy, którą możesz wydać na zakłady lub którą możesz rozłożyć na pewien okres czasu (np. dwa dni). Ale możesz także ustalić limity czasu jaki poświęcasz na zakłady, co może zapobiec nie tylko utracie pieniędzy, ale także uzależnieniu.

Obstawiaj rozumem, a nie sercem

Nie ma nic gorszego niż osoba obstawiająca zakłady na ulubione drużyny, których jest zagorzałym fanem. Dzieje się tak dlatego, że w takich zakładach jesteś bardzo stronniczy i często nie potrafisz racjonalnie rozważyć wszystkich możliwych za i przeciw. Jest to problem, który może cię wiele kosztować.

Śledź wiadomości i statystyki drużyn

Wybierz jedną lub dwie drużyny unihokeja, które będziesz regularnie śledzić i dokładnie poznaj ich zawodników. Następnie śledźcie je na mediach społecznościowych, gdzie znajdziecie aktualizacje dotyczące kontuzji i składów na każdy mecz. Zawsze staraj się być o krok przed bukmacherami, ponieważ to właśnie te dodatkowe informacje mogą ostatecznie przynieść Ci zwycięstwo.

FAQ – Często zadawane pytania

Czy mogę postawić na unihokej kobiet?

Oczywiście, ale musisz wziąć pod uwagę, że będzie mniej meczów niż w kategoriach męskich. Niezależnie od tego czy nam się to podoba, czy nie, kategorie męskie są zazwyczaj bardziej atrakcyjne dla kibiców, dlatego bukmacherzy wystawiają ich więcej. To jednak w żadnym wypadku nie oznacza, że nie możesz obstawiać kobiecego unihokeja. Kursy na unihokeja są dostępne dla obu kategorii.

Jak mogę stać się lepszym typerem w grze w unihokeja?

Po pierwsze, powiedzmy sobie jasno. Nie ma żadnych uniwersalnych zasad dotyczących obstawiania zakładów na unihokeja, ponieważ zakłady są sprawą raczej indywidualną. Niemniej jednak możesz zrobić coś, by stać się lepszym obstawiającym. Obejmuje to znajomość danego sportu, nie tylko zasad, ale także poszczególnych drużyn i lig. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się wokół unihokeja, bądź na bieżąco z nowościami i zmianami w składach poszczególnych drużyn.

Czy mogę obstawiać zakłady na unihokeja z mojego telefonu?

Tak, możesz. Większość bukmacherów posiada darmową aplikację do pobrania, która znacznie ułatwia obstawianie na telefonie komórkowym. Jednak możesz również obstawiać z telefonu komórkowego za pośrednictwem mobilnej strony internetowej. Musisz tylko wziąć pod uwagę, że będzie to mniej wygodne i mniej komfortowe. Istnieją również aplikacje do obstawiania zakładów na unihokeja, gdzie możesz znaleźć przydatne wskazówki dotyczące wyników meczów. Zakłady na unihokeja z telefonu komórkowego są dostępne praktycznie z każdego miejsca, w którym masz sygnał, przewyższając tym samym komputery stacjonarne.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY