Zakład na Przeciwnika z Dodatnim Handicapem [TEST]


System stawiania na słabszego z dodatnim handicapem lub przeciwko faworytowi z ujemnym handicapem opiera się na tym, że niektóre drużyny są mocno przeciążone. Dzieje się tak, gdy naprawdę znana drużyna, na przykład Ruch Chorzów, gra przeciwko kompletnemu średniakowi, na przykład GKS Katowice.

W piłce nożnej często o wiele bardziej opłaca się postawić na wygraną słabszej drużyny w przypadku handicapu dodatniego niż na wygraną faworyta w przypadku handicapu ujemnego.

Kurs na Ruch będzie naprawdę niewielki, więc większość obstawiających pomyśli, by postawić na nią z handicapem. I postawią na zwycięstwo Ruchu z ujemnym handicapem 0:2. W tym przypadku Ruch musi wygrać 3 bramkami. Nie jest to nierealne, ale czy naprawdę mogą to zrobić? Czy nie jest bardziej prawdopodobne, że Ruch wygra tylko jedną bramką?

Ponieważ większość obstawiających będzie wybierać te i podobne zakłady, kursy przeciw znacznie wzrosną. I często dzieje się tak nawet wtedy, gdy w rzeczywistości nie powinny być one tak wysokie (biorąc pod uwagę szanse). W zasadzie można powiedzieć, że stawiasz przeciwko społeczeństwu.

Wyniki systemu

Ten system nie jest mechanicznym systemem obstawiania, tzn. nie może być stosowany we wszystkich sytuacjach, które się zdarzają (nie można obstawiać wszystkich underdogów z pozytywnym handikapem, ponieważ nie wszyscy outsiderzy oferują wystarczającą wartość). Z tego powodu, wyniki tego systemu zakładów nie mogą być dokładnie zmierzone.

Osobiście często obstawiam zakłady w tym systemie. Ja jednak szukam meczów bardziej w oparciu o klasyczną analizę i porównanie kursów na wygraną przeciwnika. Tylko wtedy, gdy stwierdzam, że kursy na underdoga są przewartościowane (czyli przynoszą wartość i są opłacalne w dłuższym okresie czasu), staram się zmniejszyć ryzyko tą metodą.

Powodem zmniejszenia ryzyka jest zmniejszenie wariancji. Następnie, jeśli stawiasz po kursie, powiedzmy, 5.00 lub więcej, to nie jest rzadkością, że 20 zakładów z rzędu może się nie udać. Mając to na uwadze, musisz mieć wystarczająco wysoki bankroll, aby pokryć wszelkie niekorzystne sytuacje.

Jeśli jednak stawiasz na underdoga z dodatnim handicapem 0:1, wtedy obstawiasz po kursie, na przykład, 2.00. Już same takie szanse i taki handicap pokazują, że taka sytuacja będzie się zdarzać znacznie częściej. Taki zakład może sprawdzić się w 60% przypadków, a może nawet więcej. Dzięki temu można postawić większą sumę pieniędzy na pojedynczy zakład, ponieważ ryzyko długotrwałej passy przegranych jest znacznie niższe. W rezultacie, będziesz mógł przekroczyć większą kwotę w procesie obstawiania, a tym samym osiągnąć wyższy zysk na koniec (zakładając, że wartość obu zakładów pozostaje plus lub minus taka sama).

Jak sprawdziła się strategia na przeciwnika z handicapem

W ramach mojej strategii obstawiania NHL i NBA, w ciągu ostatniego roku osiągnąłem długoterminowy zysk +3% (koronawirus trochę namieszał w wynikach). Następnie, jeśli podczas obstawiania w ramach tej podstawowej strategii skorzystam z opcji postawienia na underdoga z dodatnim handicapem, moje wyniki są plus minus takie same (kursy są automatycznie dostosowywane w zależności od kursów – szans na wygraną drużyny).

Miłą rzeczą w tym systemie obstawiania jest fakt, że strategia ta znacznie zmniejsza ryzyko, pozwalając Ci postawić na słabszego gracza za większe pieniądze. Więc nawet jeśli zwrot z inwestycji pozostaje taka sama w dłuższej perspektywie, można zwiększyć swoje zyski znacznie z tego systemu zakładów.

W rzeczywistości, ze względu na bankroll, możesz nawet postawić 5 razy większą stawkę na pojedynczy zakład niż gdybyś obstawiał po kursie podstawowym. To zwiększy Twój całkowity obrót (na tych zakładach) 5-krotnie. I od tego obrotu liczony jest zysk. Więc jeśli masz ROI 3% na 100k, to masz zysk w wysokości 3000 PLN. Jeśli jednak osiągniesz ROI na poziomie 3% na 500k, Twój zysk w dłuższej perspektywie wyniesie 15k PLN.

Zakładanie się przeciwko innym graczom się opłaca

Z powyższego wynika, że ten system obstawiania jest rzeczywiście skuteczny, ale tylko wtedy, gdy znajdziesz sposób na znalezienie zakładu z wartością. W tym celu powinieneś skupić się przede wszystkim na niedocenianych drużynach z dobrą motywacją lub obroną (lub obiema), które mogą Cię łatwo zaskoczyć. Jeśli uda ci się znaleźć te drużyny, jesteś na plusie.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY