[Test – 2022] System AKO Twins chyba Naprawdę Działa


W kolejnym teście z naszej regularnej serii weryfikacji systemów i strategii bukmacherskich przyglądamy się systemowi bukmacherskiemu AKU Twins. Ten system obstawiania został nam przesłany przez czytelnika i muszę potwierdzić, że naprawdę działa.

System zakładów AKU z bliźniakami pozwala na zabezpieczenie/finansowanie kosztów długich AKU. Jest to prosty system, który nawet Ty możesz wykonać.

Potraktuję to tak, jak jest naprawdę. Ten system zakładów działa w ten sposób, że wybierasz 6-10 value betów na kuponie, które następnie łączysz w pary. Następnie stawiasz odpowiednią sumę pieniędzy na każdą parę, która zależy od kursów i Twojego bankrolla (im wyższe kursy, tym mniejszy zakład – im wyższy bankroll, tym wyższy zakład).

Jak podano w opisie tego systemu, tylko poprzez wygranie jednej pary możesz zarobić pieniądze. Skupiłbym się bardziej na drugim warunku, czyli na wyborze wartościowych zakładów.

Pomnożenie wartości kuponu

Wiesz dobrze, że value betting jest jedynym stabilnym sposobem na osiągnięcie zysku. Jeśli stale stawiasz zakłady wartościowe, w dłuższej perspektywie osiągniesz zysk, ponieważ wyniki się wyrównają, a Ty zainkasujesz swoją zasłużoną nagrodę.

Oczywiście jest to również prawdziwe w przypadku zakładów typu AKO twin, ale jedyną różnicą jest to, że jeśli pomnożysz dwa zakłady to osiągniesz jeszcze większy zysk w dłuższej perspektywie. Poza całkowitym kursem, wartość jest również mnożona. Więc zamiast ROI w wysokości 5% na dwóch pojedynczych zakładach, możesz mieć ROI w wysokości 8% na jednym zakładzie.

Oczywiście mnożenie zakładów niesie ze sobą większą wariancję, bo im wyższe kursy, tym większe prawdopodobieństwo nieoczekiwanych rezultatów (w krótkim okresie), ale jeśli zastosujemy się do zasad dobrego bankrollingu i zmniejszymy nieco stawki to wyjdziemy na tym lepiej, niż gdybyśmy obstawiali zakłady pojedyncze.

Jak najlepiej podzielić stawki

Jeśli nie rozmawiamy tylko teoretycznie, zdecydowanie najkorzystniejszym sposobem podziału stawki w zakładach aku jest postawienie większego zakładu na wszystkie zakłady pojedyncze, a następnie nieco mniejszego zakładu na wszystkie podwójne kombinacje tych zakładów.

Takie rozwiązanie pozwala na obrócenie większej ilości pieniędzy, rozłożenie ryzyka i pomnożenie wartości. W ten sposób wzmacniasz wszystkie swoje mocne zakłady, jednocześnie minimalizując straty.

Niebezpieczeństwo obstawiania bez Value

Jeśli nie jesteś w stanie zagwarantować, że stawiasz value bets w swoich typach, to powinieneś unikać tego typu zakładów. Problem polega na tym, że tak jak wartość wzrasta, gdy mnoży się dwa wartościowe zakłady, tak również ujemna wartość oczekiwana wzrasta, gdy mnoży się dwa niekorzystne zakłady.

Więc jeśli podwoić dwa zakłady z ujemną wartością oczekiwaną, stracisz nawet więcej pieniędzy w dłuższej perspektywie, niż gdybyś postawił pojedyncze zakłady. W ten sposób zakład ten jest niebezpieczny (jak każdy zakład akumulacyjny) ale i piękny.

Wniosek

Jeżeli postępujemy zgodnie z tym podejściem, to znaczy, jeżeli łączymy value bets przy jednoczesnym przestrzeganiu podstaw zarządzania bankrollem, to nie ma względnie żadnej różnicy czy łączysz pary value bets lub trójki value bets, itd. Jeśli pomnożysz szanse z dodatnią wartością oczekiwaną ostatecznie otrzymasz wyższy ROI.

Jednocześnie, im więcej kursów z dodatnią wartością oczekiwaną pomnożysz tym wyższa będzie wartość oczekiwana w długim okresie, ale tym większych wahań możesz się spodziewać ze względu na niższe prawdopodobieństwo trafienia takiego kupony.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY