Zakłady na Tenis Stołowy – Zasady i Wskazówki na 2022


Wszyscy znamy tenis stołowy, ludzie często grają w niego na wakacjach lub z przyjaciółmi, ale niewiele osób ogląda go w telewizji i nie wie jak się w nim poruszać. Nawet bukmacherzy nie poświęcają mu tyle uwagi co piłce nożnej czy hokejowi. Oznacza to, że kursy na tenisa stołowego nie są do końca dokładne. Wielu graczy potrafi dostrzec takie różnice i wykorzystać je na swoją korzyść. Jeśli i Ty jesteś zainteresowany zakładami na tenisa stołowego i chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Co sprawia, że zakłady na tenisa stołowego różnią się od zakładów na piłkę nożną? Główną różnicą jest to, że bukmacherzy nie są tak dobrze zaznajomieni z tenisem stołowym, co daje Ci szansę na znalezienie absolutnie niesamowitych kursów. Czasami jestem dosłownie zdumiony kursami i zastanawiam się, skąd bukmacherzy internetowi je biorą. W większości przypadków pochodzą one oczywiście z rankingów na ittf.com i nie uwzględniają innych, często dużo ważniejszych czynników. Podejrzewam, że używają jakiejś prostej formuły z dużym marginesem błędu. Kursy są zwykle zawyżone nawet o 40%.

Zakłady na tenis stołowy w Polsce

Obstawianie zakładów na tenisa stołowego w Polsce nie stanowi dziś problemu. Prawie każdy bukmacher ma ten sport w swoim asortymencie, nawet jeśli nie jest on tak znany jak wiele innych dyscyplin. Niemniej jednak możemy powiedzieć, że jest to dość popularny sposób na obstawianie. Tenis stołowy przyciąga głównie zakłady na żywo, więc nie możesz spodziewać się dużej liczby zakładów dodatkowych przed meczem.

Rodzaje zakładów na tenis stołowy

Kursy na zakłady na tenisa stołowego można znaleźć u prawie wszystkich operatorów, choć może nie ma ich tak wiele jak na tenis czy piłkę nożną. Aby móc stawiać zakłady na tenis stołowy musisz oczywiście wybrać bukmachera i zarejestrować się u niego. Kiedy już to zrobisz, możesz wyszukać w menu wybrany przez siebie sport i zacząć obstawiać. Po pierwsze liczba zakładów dodatkowych na poszczególne mecze może się znacznie różnić w zależności od bukmachera. Co więcej, zwykle zależy to od popularności danego turnieju lub ligi albo od sławy nazwisk obu graczy. Im bardziej znane nazwiska w świecie tenisa stołowego, tym więcej zakładów dodatkowych na mecz.

Do najbardziej popularnych zakładów na tenisa stołowego możemy śmiało zaliczyć klasyczne zakłady na zwycięzcę, liczbę setów rozegranych w meczu, liczbę punktów w każdym secie (zazwyczaj zakład over/under), ale także zakłady handicapowe na liczbę punktów lub setów. Zdecydowanie nie polecam stawiania zakładów na punkty parzyste/nieparzyste, zarówno w secie jak i w meczu. W tym zakładzie chodzi w zasadzie tylko o przypadek i nie pomożesz sobie żadnymi statystykami ani obserwowaniem przebiegu meczu.

Krajowi bukmacherzy często piszą naprawdę mało przedmeczowych zakładów pobocznych na tenis stołowy dlatego obstawiający wolą szukać zakładów na żywo, gdzie liczby są już znacznie wyższe. Wynika to między innymi z faktu, że bukmacherzy nie są zbytnio zaangażowani w ten sport i większość danych czerpią z oficjalnych statystyk.

Zakłady na żywo na tenis stołowy i oferta transmisji live

W poprzednich akapitach pisałem już w pewnym sensie, że zakłady na żywo są główną atrakcją w tenisie stołowym. Dzieje się tak dlatego, że jest on podobny do tenisa, gdzie z jednej strony sytuacja rozwija się piłka po piłce – gra jest szybka i ciągle się zmienia – a z drugiej strony oferuje świetną okazję do obstawiania over/under i handicapów. Te dwa typy zakładów są najbardziej popularne w zakładach na żywo, więc obstawiający koncentrują się na nich. Kiedy obstawiasz zakłady online dobrym pomysłem jest oglądanie transmisji na żywo, aby zobaczyć postępy w grze i aktualną formę obu graczy.

Inne popularne zakłady na tenisa stołowego na żywo to bez wątpienia dokładny wynik meczu (np. 3-1 w setach), liczba punktów w danym secie (więcej/mniej) lub zwycięzca danego seta. Wielu graczy stawia swoje zakłady także przed meczem, a następnie ogląda mecz i stawia tak, aby uniknąć lub zminimalizować stratę. Niezależnie od Twojej strategii, zgodzisz się z nami, że zakłady na żywo i tenis stołowy pięknie do siebie pasują.

Popularne turnieje i ligi na które Polacy stawiają najwięcej

Tak jak każdy inny sport, tenis stołowy ma lepsze i gorsze ligi na całym świecie. Większość polskich typerów naturalnie stawia na krajową Polską Superligę Tenisa Stołowego (PSTS) ponieważ jest ona łatwa i wygodna do śledzenia. Polskie ligi i turnieje mają tę zaletę, że obstawiający mogą łatwiej znaleźć otaczające ich informacje co daje im lepszy przegląd formy obu graczy. Należy jednak wziąć pod uwagę, że stron poświęconych tenisowi stołowemu nie jest tak wiele, jak np. stron poświęconych piłce nożnej czy hokejowi. Popularne są także międzynarodowe zawody, w których bierze udział reprezentacja Polski, ale w tych zakładach musisz uważać, by nie ulec wpływom kibicowskiego serca. Zawsze stawiaj z głową po dokładnej analizie przedmeczowej.

Jeśli spojrzymy poza granice naszego kraju, możemy znaleźć wiele lepszych lig takich jak chińska Super League czy niemiecka Bundesliga. Obie te ligi są bardzo wysokiej jakości i oferują nie tylko ciekawe możliwości obstawiania, ale także ekscytujące widowiska. Warto też wspomnieć o francuskiej Pro League i rosyjskiej Pro League. Oczywiście dużym zainteresowaniem cieszą się również zawody międzynarodowe, w których zazwyczaj biorą udział tylko najlepsi gracze i to właśnie na te zawody zazwyczaj wnoszonych jest więcej zakładów pobocznych.

Strategie obstawiania zakładów na tenisa stołowego i wskazówki

Chociaż nie ma ogólnie obowiązujących zasad dotyczących zakładów na tenisa stołowego jest kilka podstawowych rzeczy, których należy przestrzegać. Nie będziemy zagłębiać się w rzeczy, które odnoszą się do wszystkich sportów w ogóle, takie jak utrzymywanie bankrolla i bycie odpowiedzialnym za swoje finanse.

Ranking to nie wszystko

Oczywiście, sprawdzanie aktualnej pozycji jest ważne, ale zazwyczaj ważne jest także sprawdzanie wzlotów i upadków poszczególnych graczy w rankingach. Aktualna pozycja poszczególnych graczy jest dobrze pilnowana przez bukmacherów, więc trudno jest zdobyć nad nimi przewagę w tym sektorze.

Rankingi graczy są ważne, ale tak samo ważni są bukmacherzy, którzy na ich podstawie ustalają kursy. Jeśli więc chcesz mieć przewagę nad bukmacherami musisz zwracać uwagę także na inne rzeczy. Na pewno dobrze jest śledzić informacje zza kulis, statystyki i aktualną formę gracza, ponieważ te informacje pomogą Ci lepiej ocenić czy dany kurs jest opłacalny czy nie. Obstawiający powinni również wziąć pod uwagę różne style gry dwóch zawodników. Oczywiście można to zrobić tylko wtedy, gdy regularnie śledzisz tenis stołowy i jesteś zainteresowany konkretną ligą/graczem. Jeśli masz dobre „wyczucie” zawodników możesz zauważyć, że pewien styl przeciwnika sprawia im problemy. Gracze, którzy grają jako prawo- lub leworęczni mogą sprawiać problemy niektórym zawodnikom, co powinno być wzięte pod uwagę.

Aktualna forma zawodnika

Bardzo ważny element, na który moim zdaniem bukmacherzy nie zwracają zbytniej uwagi. Zwycięstwa, porażki i zdobyte punkty są bardzo ważne. Bez znajomości tych wszystkich rzeczy nie ma sensu obstawiać.

Znaczenie turniejów

Większe niespodzianki pojawiają się zawsze w mniejszych i mniej ważnych turniejach. Tak jak w każdym innym sporcie – tenisiści stołowi z pierwszej dziesiątki na pewno wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i wszystkich ważnych meczach ligowych. Turnieje o niskim priorytecie mają swoje własne zasady, a kursy na największych faworytów są zawyżone nawet o 5%.

Styl Gry

W tym na przykład gra przeciwko leworęcznym. Styl gry jest ważny w każdym sporcie, ale w tenisie stołowym jest jeszcze ważniejszy. Na przykład są zawodnicy, którzy po prostu nie potrafią grać z leworęcznymi przeciwnikami. W tenisie stołowym często widzisz absolutnie fantastycznych zawodników, którzy wypalają się, ponieważ ich przeciwnik jest leworęczny. Wielu europejskich graczy nie może grać przeciwko Azjatom i odwrotnie, wielu Azjatów nie może grać przeciwko Europejczykom. Równie ważne są serwy, sposób rotacji piłki itp. Wiele takich tendencji można ujawnić z pomocą historii wzajemnych meczów.

Wielu rekreacyjnych graczy w tenisa stołowego stawia tylko dlatego, że dostępne są zakłady na żywo. Tacy obstawiający zazwyczaj podążają za kursami bukmacherów, czyli stawiają na faworyta. To często nie odzwierciedla rzeczywistości, nie mówiąc już o tym, że zmniejsza szanse na wygranie dobrych pieniędzy. Zakłady na tenisa stołowego są dość specyficzne – statystyki są bardzo mylące, co daje Ci szansę na obstawianie po świetnych kursach, nawet przeciwko faworytom.

Informacje o zawodnikach

Niestety o tenisistach stołowych w mediach nie ma zbyt wiele, więc każdy z nas musi szukać na własną rękę. Moim zdaniem najlepszym miejscem do rozpoczęcia są media społecznościowe, które od czasu do czasu mogą nam dostarczyć wielu informacji. W tenisie stołowym liczą się fizyczne i mentalne aspekty dwóch osób. Jeśli jeden z zawodników boryka się z jakimiś problemami, a drugi ma się doskonale, to ma on dużą przewagę.

Dlatego też, podczas obstawiania zakładów live zwróć uwagę na zwycięzcę pierwszego seta. Wynika to z faktu, że jest to podobne do tenisa, gdzie faworyci często przegrywają początkowego seta, ale potem zmieniają bieg i odwracają losy meczu. Dokładnie to samo dzieje się w tenisie stołowym, więc nie należy ulegać wrażeniu, że zwycięzca pierwszego seta musi wygrać cały mecz. Pamiętaj, że bukmacherzy nie mają dokładnych kursów na tenis stołowy, a raczej często są one całkowicie błędne. Dlatego nie jest wskazane, abyś wybierał swoje zakłady zgodnie z kursem na faworyta. Nie ufaj ślepo kursom bukmacherskim i poszukaj raczej informacji z otoczenia, którymi bukmacherzy nie są zbytnio zainteresowani, jeśli chodzi o tenis stołowy.

Obiektywnie oceniaj kursy

Obstawiający zazwyczaj zapominają, że ich główną misją jest obstawianie wartościowych kursów. To jest podstawowa zasada zyskownego obstawiania. Kursy na poszczególne mecze mogą się różnić o kilka procent w zależności od bukmachera. Im wyższe kursy otrzymasz, tym większy zysk osiągniesz.

Wysokie zwycięstwo w pierwszym secie nie oznacza zwycięstwa w całym meczu. Niestety, kiedy niedoświadczony obstawiający odkryje, że jeden z zawodników wygrał pierwszego seta dużą przewagą (np. 11:5), spokojnie postawi na tego zawodnika nie zważając na kursy. Obecnie gra składa się z 11 punktów, czyli znacznie mniej niż poprzednio 21. Zwycięstwo z dużą przewagą jest zatem bardziej powszechne, ponieważ gracze nie mają tyle czasu, by poprawić małych błędów lub przezwyciężyć pecha. Jeśli obstawiasz na żywo patrz na wynik w pierwszym secie bardziej jak na dane doświadczalne. Powinieneś skupić swoją uwagę bardziej na tym, czy zawodnik ma problemy z serwem przeciwnika, jakie błędy popełnia przy podaniu, jakie wykonują zawodnicy lub ile uderzeń potrzebuje zawodnik, by zdobyć punkt.

Nie obstawiaj za wcześnie

Ta rada dotyczy głównie aktualnego stanu rzeczy. Mecze następują w szybkim tempie jeden po drugim, a kursy ciągle się zmieniają w zależności od wyników i poprzednich występów. Oznacza to, że gracz, który rano wszedł do turnieju jako zdecydowany faworyt, w połowie dnia może być nieznacznie niedoceniany w większości meczów lub istnieje ryzyko, że nie będzie miał motywacji, ponieważ będzie oczywiste, że nie może awansować do rund pucharowych.

Dlatego w dzisiejszych czasach idealnie jest obstawiać wygraną/porażkę z wyprzedzeniem od pół godziny do maksymalnie godziny. Jednak niektórzy gracze obstawiają zakłady tuż przed meczem.

Przygotuj się na dużą zmienność

Tenis stołowy jest bardzo specyficzny. Po modyfikacji piłek i różnych powierzchni kijów, gra stała się jeszcze szybsza, co odpowiada za dużo większą wariancję. W zasadzie rzadko można znaleźć wielkiego faworyta w tenisie stołowym. Z moich obserwacji wynika więc, że wielki faworyt w meczu dość często ulega.

W tenisie stołowym nie jest też wcale rzadkością, że zawodnik przegrywa pięcioma piłkami i ostatecznie traci seta. Często zdarza się też, że zawodnik przegrywający w dwóch setach ostatecznie wygrywa mecz. Zapytałem o to profesjonalnego gracza (gra w trzeciej lidze w Niemczech) i powiedział, że jest to dość powszechne w tenisie stołowym – nie tylko dlatego, że zawodnicy sprzedają mecze, ale głównie z powodu natury samej gry.

Zakłady Under/Over

Jak już wspomniałem w poprzednim akapicie tenis stołowy, podobnie jak inne marginalne sporty indywidualne, jest dość podatny na wpływanie na wyniki. Osobiście nie wierzę, że każdy mecz jest dotknięty tym problemem, moim zdaniem zdarza się to raczej rzadko (w porównaniu do liczby rozgrywanych meczów) jednak jeśli czujesz się z tym źle, polecam obstawianie over/under – najlepiej na żywo. Robię to, czekając na pierwsze dwa sety i jeśli jest tendencja do szybkiej gry lub odwrotnie, tendencja do przeciągania seta, spróbuję w następnym secie uzyskać over/under. Jak dotąd sprawdzało się to w moim przypadku, dzięki niektórym błędom, które czasami pojawiają się w inwentarzu przy tych okazjach do obstawiania.

Wykorzystaj błędy w kursach na żywo

Turnieje, które bukmacherzy aktualnie oferują, są zazwyczaj gorąco obstawiane, przynajmniej technicznie. Aby dać ludziom coś do oglądania w czasie sportowej posuchy, pospiesznie podpięli do turniejów jedną kamerkę internetową i to zgasiło światła. Z tego powodu czasami wyniki z tych turniejów są opóźnione lub niedokładne. W ciągu ostatnich kilku dni widziałem wiele razy, że LVBet pokazywał zupełnie inne wyniki na streamie niż na dolnym pasku. A do tego cena też była nieadekwatna i całkowicie zawyżona. Zasadniczo, oglądając stream, widziałem, że wynik był np. 6:2 dla gracza A, podczas gdy kurs na tego gracza jeszcze nie spadł. To daje Ci możliwość postawienia absolutnie doskonałych zakładów value, często na poziomie ponad 10%.

FAQ – Często zadawane pytania

Który bukmacher jest dobrym miejscem na obstawianie tenisa stołowego?

Dla tego sportu nie ma to większego znaczenia, ale nigdy nie zaszkodzi założyć konto u kilku bukmacherów jednocześnie. Kursy na poszczególne mecze mogą się dość znacznie różnić, więc dobrym pomysłem jest postawienie na konkretny mecz, na który kursy są najwyższe. Zakłady online na tenisa stołowego mają tę zaletę, że wszyscy bukmacherzy są na wyciągnięcie ręki za pomocą jednego kliknięcia.

Czy lepsze są zakłady przedmeczowe czy zakłady na żywo na tenisa stołowego?

Oczywiście, zakłady na żywo mają swoje niezaprzeczalne zalety, zwłaszcza gdy masz również dostęp do streamu z meczu. Możesz wtedy podejmować lepsze decyzje w oparciu o aktualną formę obu zawodników i to, co dzieje się na boisku. Z drugiej strony, zakłady przedmeczowe też nie są złe, ale zdecydowanie unikaj obstawiania z kilkudniowym wyprzedzeniem. W międzyczasie może wydarzyć się wiele rzeczy, które mogą sprawić, że Twój faworyt stanie się underdogiem.

Czy mogę oglądać tenis stołowy z telefonu komórkowego?

Tak. Możesz pobrać aplikację do obstawiania zakładów na tenisa stołowego, która jest dziś dostępna u prawie wszystkich bukmacherów. W większości z nich możesz również oglądać wybrane mecze i stawiać zakłady bezpośrednio podczas gry. Zakłady internetowe nie są już tylko kwestią komputerów stacjonarnych, więc nie wahaj się obstawiać z dowolnego miejsca.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2023

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.