Szybki System – Jak Obstawiać Over/Under 2,5 Gola


Odkąd gracze zaczęli korzystać z alternatywnych ofert zakładów piłkarskich, zakład na ponad 2,5 gola stał się jednym z najbardziej popularnych. Wiele osób wykorzystuje go do obstawiania meczów zarówno jako zakład akumulowany, jak i jako jednorazowy zakład na dany mecz, który ogląda się często na żywo. Tak czy inaczej – strategia over under 2.5 gola szybko zyskała na popularności i stała się jedną z częściej używanych.

W zakładach na over/under 2,5 gola w piłce nożnej najważniejsze są oczywiście statystyki z poprzednich meczów. Większość obstawiających ma jednak problem z przypisaniem priorytetu do poszczególnych wyników. Jeden z zagranicznych typerów doskonale poradził sobie z tym problemem. Poniżej wyjaśniam jego system. Zanim jednak do tego przejdziemy, kilka wyjaśnień.

Czym jest zakład na Over Under 2,5 Gola?

Być może są tacy, którzy nigdy nie słyszeli o tym zakładzie. Może słyszeli, ale nigdy go nie używali. Jeśli tak jest, oto szybkie wyjaśnienie czym tak naprawdę jest zakład Over/Under 2.5 gola.

Kiedy stawiasz ten zakład masz dwie możliwości:

 • postawić powyżej 2,5 gola
 • lub poniżej 2,5 gola

Jeśli obstawiasz over (powyżej) spodziewasz się trzech lub więcej goli w meczu. Kiedy stawiasz na under (poniżej) – oczekujesz dwóch lub mniej.

Powodem, dla którego zakład brzmi „powyżej poniżej 2.5 gola” jest wyeliminowanie remisu. Są tylko dwie opcje i jedna z nich musi zostać rozstrzygnięta.

W przypadku tego zakładu nie ma znaczenia, kto wygra mecz, kto strzeli bramki czy też jaki będzie końcowy wynik. Jedyną rzeczą, która decyduje o Twoim zakładzie jest całkowita liczba bramek w meczu. To sprawia, że jest to idealny wybór dla tych, którzy chcą postawić zakład, ale nie chcą typować zwycięzcy lub mają trudności z wytypowaniem, kto wygra mecz.

Jak obstawiać na Powyżej/Poniżej 2,5 Gola?

Zakłady typu under/over koncentrują się na całkowitej liczbie punktów lub w przypadku piłki nożnej, całkowitej liczbie bramek, które zostaną strzelone w danym meczu niezależnie od tego, która drużyna zdobędzie bramkę. Ten rodzaj zakładów po raz pierwszy pojawił się w latach 70 i stał się bardzo popularny zarówno wśród bukmacherów, jak i graczy. Zakłady te są obecnie tak samo powszechne jak każdy inny rodzaj zakładów.

Zadanie obstawiającego jest proste: Wybrać, czy w danym meczu padnie mniej czy więcej bramek niż przewidział bukmacher.

Bukmacher podaje konkretną liczbę jako sumę strzelonych bramek w danym meczu. Poniższy przykład ma na celu ułatwienie zrozumienia. Jeśli na mecz piłkarski ustalono 2,5 gola, oznacza to, że obstawiający, którzy postawią na więcej goli – wygrają jeśli padnie 3 lub więcej bramek. Z drugiej strony obstawiający, którzy postawią na mniejszą liczbę – wygrają, jeśli strzelone zostaną 2 lub mniej.

Prosta Strategia na Powyżej i Poniżej 2,5 Gola

Istnieje także prosty system dla tego typu zakładów. Ten system nie wymaga wielkiego zastanowienia. Jego wartość jest potwierdzona przez skuteczne rezultaty. Od momentu powstania system ten osiągnął skuteczność. Oznacza to, że zakłady postawione w tym systemie były skuteczne dla ponad połowy typów. System ten jest oparty na matematyce i opisany jest poniżej.

Metoda polega na przyznawaniu stałej ilości punktów za każdy wynik

Weźmy pod uwagę statystyki z ostatnich 4 spotkań każdej z drużyn (nie koniecznie granych ze sobą – w sumie bierzemy pod uwagę zatem 8 spotkań).

 • Jeśli mecz zakończył się powyżej 2,5 gola – dodajemy 0,5 punktu.
 • Jeśli obie drużyny strzelały w tym meczu – dodaj kolejne 0,75 punktu (nawet jeśli mecz nie zakończył się wynikiem powyżej 2,5 gola).
 • Jeśli mecz zakończył się poniżej 2,5 gola – odejmujemy 0,5 punktu.
 • Jeśli któraś z drużyn nie zdobyła bramki w meczu (nawet jeśli mecz zakończy się wynikiem powyżej 2,5 gola) – odejmuje się 0,75 punktu.
 • Na koniec dodaj/odejmij wszystkie punkty. Można uzyskać wynik pozytywny lub negatywny.

Przykład

Poprzednie mecze obu drużyn zakończyły się następującymi wynikami:

 • 4:2
 • 2:1
 • 2:2
 • 0:0
 • 2:0
 • 2:1
 • 3:1
 • 3:0

Za te wyniki przyznajemy następujące punkty:

+0,5 +0,75 +0,5 +0,75 +0,5 +0,75 -0,5 -0,75 -0,5 -0,75 +0,5 +0,75 +0,5 +0,75 +0,5 -0,75 = +3,5

Wedle strategii możemy postawić na ponad 2,5 bramki tylko wtedy, gdy wynik wynosi 5 lub więcej. Nigdy nie należy stawiać na negatywny wynik.

Na wynik o wartości dodatniej mniejszej niż 5 powinieneś stawiać tylko w bardzo rzadkich przypadkach. Powinieneś jednak postawić tyle jednostek ile wyszło nam punktów. Tak więc w powyższym przykładzie postawiłbyś tylko 3,5 z 10 jednostek (na przykład złotówek) na over 2.5 bramek. Jeśli Twoje obliczenia wynoszą +5,5 – to powinieneś postawić 5,5 jednostki z 10. Analogicznie, jeśli mam budżet 10 złotych, to stawiamy 5,5 zł.

Tak więc, oprócz ujawnienia wysokiego prawdopodobieństwa bramki na Over 2,5, to ta metoda pomoże Ci również określić właściwą wielkość zakładu (w zależności od prawdopodobieństwa zdarzenia). Poniżej omówimy jeszcze, które europejskiej ligi piłkarskie najlepiej nadają się do obstawiania tej strategii.

Najlepsze europejskie ligi piłkarskie dla strategii Over 2.5 i Under 2.5

Niektóre ligi są znane z tego, że strzelają więcej bramek niż inne i z tego powodu gracze obstawiają zakłady na powyżej 2,5 bramki lub poniżej 2,5 bramki. Jest to świetny punkt wyjścia. Możesz spojrzeć na ogólny zarys ligi, a następnie wybrać z niej najlepiej zapowiadające się mecze, na które postawisz zakłady.

Ligi piłkarskie dla zakładów na ponad 2,5 gola

Jeśli chodzi o największe i najpopularniejsze ligi europejskie, najlepsze do obstawiania zakładów na ponad 2,5 gola w oparciu o aktualne statystyki na sezon 2019/20 są Bundesliga, Eredivisie i Serie A.

Bundesliga jest najlepsza, ze średnią 3,24 gola na mecz. Jedyną inną dużą ligą, która ma powyżej trzech goli na mecz jest Eredivisie ze średnią 3,08, a Serie A plasuje się tuż za nią ze średnią 2,92.

Istnieją mniejsze ligi europejskie z jeszcze wyższymi wynikami, ale są one o mało znane. Na przykład łotewska Liga 1 ma średnią 4,69 gola na mecz, podczas gdy wiele niższych lig niemieckich notuje średnią ponad 4 goli.

Ligi piłkarskie dla zakładów poniżej 2,5 gola

Jedyną dużą ligą w Europie, w której pada średnio mniej niż 2,5 gola na mecz jest portugalska Primeira Liga, w której pada średnio 2,47 gola.

Jeśli spojrzymy poza czołowe ligi, znajdziemy inne z niższą średnią. Na przykład Ligue 2 we Francji ma średnią 2,22, a La Liga 2 w Hiszpanii to 2,30.

Ponieważ w większości lig europejskich występują drużyny strzelające bramki, jeśli chcesz postawić na poniżej 2,5 gola, musisz zrobić coś więcej niż tylko spojrzeć na ogólne statystyki ligowe. W tym miejscu musisz skupić się na konkretnych drużynach w każdej lidze, które mają problemy ze strzelaniem bramek.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań w związku z obstawianiem wyników powyżej lub poniżej 2,5 bramki w meczu piłkarskim.

Co oznacza powyżej (over) 2.5 Gola?

Kiedy stawiasz na ponad 2,5 gola, zakładasz się o to, że w meczu padną trzy lub więcej goli. Jeśli tak się stanie, Twój zakład będzie wygrany.

Jak typować mecze powyżej 2,5 gola?

Przewidywanie wyniku powyżej 2,5 gola jest możliwe na podstawie statystyk z poprzednich meczów. Poszukaj drużyn, które strzelają dużo bramek, a także tych, które dużo ich tracą. Możesz także zastosować strategię opisaną w niniejszym artykule i obliczyć dzięki temu wysokość optymalnego zakładu.

Jak obliczyć ponad 2,5 gola?

Jeśli chcesz obliczyć over 2.5 gola, musisz znać końcowy wynik meczu. Jeśli w meczu padły trzy lub więcej bramek to jest to liczone jako over 2,5 bramki. Dwie lub mniej bramek jest liczone jako under 2,5 bramki.

Co oznacza kurs poniżej/powyżej 2,5 bramki?

Under/Over 2.5 goals oznacza albo dwa gole lub mniej, jeśli mówimy o under, albo trzy gole lub więcej – jeśli mówimy o over. To są Twoje jedyne dwie opcje podczas obstawiania tego typu zakładu.

Co oznacza poniżej 2.5 gola?

Kiedy stawiasz zakład na poniżej 2.5 bramki oznacza to, że stawiasz na to, że w tym meczu padną dwie lub mniej bramek.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY