System na Najgorszego Miotacza w Baseballu


Baseball jest często dla Europejczyków zupełnie niezrozumiałą grą, w której nic się nie dzieje. Istnieje jednak jedna doskonała strategia zakładów, która związana jest z tym sportem. Jeśli więc jesteś jednym z niewielkiego odsetka Europejczyków, którzy lubią baseball lub choć trochę go rozumieją, koniecznie sprawdź ten tekst. Może Cię zainspiruje i skłoni do podjęcia przemyślanego zakładu.

Jeśli więc jesteś jednym z niewielkiego odsetka Europejczyków, którzy lubią baseball lub choć trochę go rozumieją, koniecznie sprawdź ten artykuł. Może Cię zainspiruje i skłoni do podjęcia zakładu.

Ten system obstawiania oparty jest na studiowaniu książek i innych materiałów autorstwa Jima Barnesa, Mike’a Lee, Huey Mahle’a i Jima Jaspera. Choć większość z tych dzieł jest już nieco przestarzała, jak zobaczysz w kolejnych punktach, ich przesłanie jest wciąż aktualne.

Jak obstawiać zakłady na baseball?

Ten system obstawiania oparty jest na koncepcji książki Jaspera o 10 najgorszych miotaczach. Jasper uznał, że najgorszymi miotaczami w baseballu są ci, którzy mają największą różnicę w ERA (earned run average) w porównaniu z resztą drużyny.

Używając wyolbrzymionego przykładu, miotacz z ERA 8,00 jest bardzo zły, ale jeśli reszta drużyny ma ERA 6,00, to jest on tylko o dwa biegi („run-y”) gorszy od pozostałych. Miotacz z ERA 6.50 w drużynie ze średnią ERA 2.00 wykazuje różnicę 4.50 biegów, a więc jest znacznie gorszy niż wcześniej wspomniany.

Wyjaśnienie: ERA (earned run average) jest średnią liczbą tego ile biegów drużyna ofensywna uzyskałaby średnio na mecz dla danego miotacza, gdyby grała bez jakichkolwiek błędów. Innymi słowy, ERA w baseballu jest jak gol w piłce nożnej.

System zakładów na najgorszego miotacza w dwóch prostych krokach:

  • Porównaj ERA każdego miotacza do średniej ERA całej drużyny.
  • Znajdź dziesięciu najgorszych miotaczy (tzn. tych, którzy mają największą różnicę między ich ERA a ERA drużyny) i obstawiaj przeciwko nim. Obstawiaj ich tak długo, aż są najgorszymi miotaczami (lub aż zostaną sprzedani).
  • Zanim zaczniesz obstawiać, powinieneś upewnić się, że miotacz ma za sobą przynajmniej 4 lub 5 startów. Oznacza to między innymi, że najwcześniej będziesz mógł zacząć korzystać z tego systemu w pierwszym tygodniu maja (przynajmniej jeśli chodzi o MLB).

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY