System Typowania Przegranych Serii w Handicapie Azjatyckim


Zakłady na wygraną u siebie/remis/wygraną na wyjeździe (1X2) to najbardziej popularna metoda obstawiania. Również z tego powodu ten typ zakładów zdecydowanie nie należy do najbardziej dochodowych – bukmacherzy zazwyczaj szczycą się tym, że ustalają odpowiednią wielkość kursów, właśnie dlatego, że na te zakłady idzie najwięcej pieniędzy. Dlatego bardziej doświadczeni gracze często wybierają inne rodzaje zakładów, takie jak handicapy azjatyckie. To właśnie na tym opiera się kolejna ze strategii obstawiania.

Jeśli wyrażenie „azjatyckie handicapy” jeszcze nic dla Ciebie nie znaczy, polecam Ci zapoznać się z tym tematem w tym artykule.

Dlaczego warto stawiać na handicapy azjatyckie?

Podejmujesz mniejsze ryzyko, ponieważ szanse są wyższe, więc potrzebujesz tylko mniejszej liczby dobrych typów, aby osiągnąć zysk.
Handicapy pozwolą Ci dostosować Twój zakład do różnych sytuacji – jedne będą tłumić możliwość remisu, podczas gdy inne wyeliminują niedogodności związane z niespodziewanym golem. Niektóre handicapy zwracają część lub całość twojej stawki w przypadku niepowodzenia.
Na rynku handicapów jest wiele kursów z dużą wartością.

Jak obstawiać handicapy azjatyckie?

Po pierwsze, znajdź odpowiednie ligi. Powinny to być ligi, które są wiarygodne (tzn. nie ma w nich korupcji) i przewidywalne (tzn. niektóre drużyny mają zauważalną przewagę). Prawie wszystkie angielskie ligi piłkarskie, niemieckie ligi piłkarskie itd. spełniają te warunki.

W tych ligach zaczynamy szukać wartościowych informacji – zapowiedzi, analiz, newsów o transferach i kontuzjach, wszystkiego, co może nas zainteresować i doprowadzić do wartości. Czasami wystarczy, że drużyna z góry tabeli zagra u siebie z drużyną z dołu tabeli, ale jednocześnie nie można tego traktować jako reguły.

Jeśli jest możliwość oglądania meczów w tej lidze, to je oglądamy. W ten sposób przyglądamy się nie tylko mentalności drużyny (która często mówi nam więcej niż suche statystyki), ale także taktyce. Nawet najmniejszy szczegół jest przydatny (na przykład Rafa Benitez powiedział kiedyś, że woli wygrywać 2-0 niż 6-2 i to w końcu znalazło odzwierciedlenie w statystykach). Powinniśmy też poznać przewidywany skład i jego formację. Na przykład, drużyna grająca w formacji 4-4-2 ma znacznie większe prawdopodobieństwo wygrania handicapu niż drużyna grająca w formacji 4-5-1. Wystarczy, że zrobisz podstawowe trzy punkty przed sezonem, a ewentualne zmiany odnotujesz dopiero w trakcie sezonu.

Teraz musimy ustalić nasze azjatyckie handicapy

Weźmy przykład Liverpoolu (dobra drużyna) grającego z Birmingham (słaba drużyna). Dla każdego meczu, w którym grają te drużyny, bukmacherzy wyznaczają swoje granice. Kiedy Liverpool gra z kiepskimi drużynami, granice są zawsze wyraźne (AH -1, AH -1.25, AH -1.5). W przypadku Birmingham przedziały są zawsze korzystne, ponieważ ta drużyna będzie stale walczyć o to, by nie spaść (np. AH +0.5, AH +1, AH +1.5).

Możesz o tym nie wiedzieć, ale wszystkie te handicapy są wliczane do statystyk

Jeśli mecz domowy Liverpoolu jest AH -1.5, to każdy mecz domowy Liverpoolu, który zakończy się wynikiem 2-1, 3-2, itd. będzie w rzeczywistości przegraną w ustawionym handicapie azjatyckim.

Te statystyki stanowią naszą bazę. Oznacza to, że Liverpool zagrał gorzej niż się spodziewano. Mecz powinien być wygrany łatwo, tzn. większą przewagą.

Co dalej? Zaczęliśmy od sprawdzenia, czy bukmacherzy ustawili odpowiednie limity AH. Teraz musimy znaleźć dobre drużyny, które kilka razy z rzędu (przynajmniej 3 lub 4 razy) nie sprostały swojemu handicapowi. Zanotujemy wszystkie te drużyny (będziecie zaskoczeni, ale w ofercie około 50 meczów dziennie znajdziecie około 8 – 10 meczów według tego benchmarku).

Kolejnym ważnym krokiem jest spojrzenie na statystyki drużynowe. W tym przypadku interesuje nas głównie średnia liczba bramek zdobytych i otrzymanych na mecz. I wreszcie wyeliminuj drużyny, które mają tylko niewielką różnicę między tymi dwoma liczbami.

Szukamy raportów o kontuzjach lub innych rzeczach, które mogą znacząco zmienić zwykły styl gry. Jeśli natrafimy na jakiekolwiek niekorzystne wiadomości, usuwamy grę z listy.

Ostatecznie stawiamy około 3% naszego bankrolla na handicap azjatycki.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY