System na odwrócenie wyniku do połowy i końca meczu


Przewidywanie wyniku do połowy i końcowego rezultatu meczu nie jest łatwe. Powiedzmy sobie szczerze, że obstawiający zazwyczaj mają problem nawet z prostym wytypowaniem zwycięzcy meczu. Z drugiej strony, zakłady te są zwykle obstawiane po kursach, które łatwo przewyższają potencjalne ryzyko. Kursy na wynik w połowie meczu oraz na ostateczny wynik meczu to około 13.00, ale często sięgają nawet 30.00! W tym artykule podpowiem Ci, jak stawiać na wynik do połowy lub na koniec meczu.

Aby móc zidentyfikować mecz, w którym istnieje większe prawdopodobieństwo całkowitego lub częściowego odwrócenia losów spotkania w drugiej połowie (czyli np. zakład na wygraną gości w pierwszej połowie/remis w drugiej połowie), należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Po pierwsze musisz skupić się na zespołach o tej samej lub podobnej sile i motywacji. Ponadto obie drużyny muszą posiadać umiejętność odwrócenia niekorzystnego wyniku meczu (strzelenia gola). Do identyfikacji takich drużyn można wykorzystać pozycję w tabeli i oczywiście historię poprzednich meczów.

Przy określaniu meczu z możliwością częściowego lub całkowitego odwrócenia losów spotkania, pomocne może być najpierw przewidzenie końcowego wyniku meczu (niezależnie od wyniku w pierwszej połowie). W ten sposób będziesz w stanie lepiej określić prawdopodobieństwo remisu oraz prawdopodobieństwo strzelenia 2 lub więcej bramek w meczu (powyżej 1.5).

Następnie należy określić, która z tych drużyn jest bardziej skłonna do utraty prowadzenia i vice versa. To, oczywiście, można wyczytać ze statystyk. Po tej analizie można dość łatwo określić wynik 1/X lub 2/X.

Dlaczego 1/X i 2/X, zapytasz? To proste. Większość meczów piłkarskich kończy się wynikami 0:0, 1:0 i 0:1 w pierwszej połowie. Najczęstszym wynikiem końcowym wszystkich meczów piłkarskich jest 1-1.

Do obstawiania połowy/końca meczu (u niektórych bukmacherów określane jako HT/FT) należy wybierać spośród meczów pomiędzy drużyną, która świetnie radzi sobie u siebie, a nieco silniejszą drużyną z doskonałym bilansem u siebie i dużą motywacją (perspektywa zdobycia tytułu, zakwalifikowania się do Ligi Europy itp.) Umiejętnie ofensywnie nastawieni goście mogą wejść na boisko i szybko zdobyć bramkę, co zmusza ofensywnie nastawioną drużynę gospodarzy do rozpoczęcia odrabiania strat i w końcu odwrócenia wyniku. Z drugiej strony, jeśli nadmierna presja jest wywierana na drużynie gospodarzy, efekt może być zupełnie odwrotny – są drużyny, które dość regularnie przegrywają po prowadzeniu 1-0 w pierwszej połowie.

W tym miejscu należy podkreślić, że osiągnięcie pełnego zwrotu akcji w meczu piłkarskim jest bardzo trudne i dlatego nie zdarza się tak często. Pełne lub częściowe zwroty akcji są częściej osiągane przez drużyny, które dostają pechowe bramki od kompletnych outsiderów, a nie przez wyrównane zespoły. Szanse na wyrównanie są jednak bardzo duże.

Wskazówka dotycząca zakładów na wynik w połowie i na końcowy rezultat meczu: W przypadku zakładów na wynik w połowie i na końcowy rezultat meczu, warto zabezpieczyć swoje zakłady. Można to zrobić po prostu łącząc wyniki, co niektórzy bukmacherzy oferują.

Na koniec musimy jeszcze raz podkreślić, że przy zawieraniu zakładów należy wybierać tylko korzystne kursy. To znaczy, kursy, które reprezentują wyższe szanse niż te, które są w rzeczywistości. Jeśli będziesz wybierać tylko spośród takich kursów, w długim okresie czasu będziesz zyskowny.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY