Surebety – System Sure Bet – Jak Obliczać i Szukać


W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Ci Surebety, które możesz również znać jako zakłady arbitrażowe. Pewniaki to całkowicie legalny sposób stawiania zakładów, w którym obstawiający generuje zysk niezależnie od wyniku meczu. Zakłady arbitrażowe nie są w żaden sposób skomplikowane, ale wymagają trochę cierpliwości, pracowitości i zrozumienia podstawowych zasad. Do opanowania obstawiania pewniaków potrzebna będzie też odrobina matematyki, ale nie ma się czym martwić, bo są to dość proste obliczenia. W kolejnych punktach przedstawimy Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć i zademonstrujemy tę zasadę na konkretnym przykładzie.

Podstawowe zasady zakładu zabezpieczającego SureBet

Zakład o stałych kursach polega na obstawianiu wszystkich możliwych wyników meczu. Oznacza to, że na przykład w piłce nożnej stawiamy na wygraną drużyny gospodarzy, wygraną drużyny gości, a nawet na remis. W sumie wnosimy więc trzy zakłady indywidualne. Na każdy wynik stawiamy jednak inną kwotę, która musi być wcześniej obliczona. Jeśli nie masz ochoty wykonywać tych obliczeń, istnieje inna, prostsza opcja. W internecie jest wiele stron, na których możesz znaleźć kalkulator specjalnie do obliczania zakładów arbitrażowych.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać jest konieczność posiadania konta u kilku różnych bukmacherów. Dzieje się tak dlatego, że żaden bukmacher nie będzie pisał kursów, po których możliwe są pewne zakłady. Jeśli postawiłbyś na wszystkie wyniki meczu u jednego bukmachera, na przykład u Fortuny z pewnością byś przegrał. Na przykład w tenisie gdzie są tylko dwa możliwe wyniki, stawiają zakłady o wartości 1,85 na gracza gospodarzy i 1,85 na gracza gości. Jeśli postawilibyśmy 100 PLN na oba wyniki, to nasz łączny zakład wyniósłby 200 PLN, podczas gdy maksymalny możliwy zysk to 185 PLN, co oznaczałoby stratę.

Jak więc to zrobić? Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, że szukamy różnych kursów u różnych bukmacherów. Ten krok jest prawdopodobnie najbardziej czasochłonny, dlatego też powstały już dziesiątki stron internetowych, które skupiają się bezpośrednio na wyszukiwaniu sure betów. Wiele z nich jest jednak płatnych, co może nie być atrakcją dla wszystkich. Jest jednak jeden poważny problem z polskimi bukmacherami, a mianowicie podobny poziom kursów, który sprawia, że pewne zakłady są dość skomplikowane. Dlatego dobrym pomysłem jest posiadanie konta u zagranicznych bukmacherów, gdzie różnorodność jest znacznie większa.

Jak więc widzisz, obstawianie surebetów nie polega tylko na obstawianiu wszystkich możliwych wyników meczu. Jest o wiele więcej do poznania i uświadomienia sobie. Przecież gdyby obstawianie pewniaków było takie proste, wszyscy bukmacherzy już dawno zbankrutowaliby.

Jak znaleźć stronę z zakładami o stałych kursach

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim akapicie w zakładach arbitrażowych nie wystarczy po prostu obstawiać, ale trzeba aktywnie poszukiwać dużych różnic w kursach. Co więcej, trzeba być naprawdę cierpliwym i szybkim, bo okazja do zakładu arbitrażowego nie trwa zbyt długo. Powodem, dla którego tak się dzieje jest to, że inni gracze również ich szukają.

Oprogramowanie i alerty na pewne zakłady

W dzisiejszych czasach istnieją różnego rodzaju programy i narzędzia, które poinformują Cię o możliwości zawarcia zakładu arbitrażowego. Co więcej, technologia rozwinęła się tak bardzo, że niektóre programy już teraz aktywnie poszukują takich możliwości. Główną wadą takich programów jest to, że zazwyczaj trzeba za nie płacić, co zniechęca. Inną wadą jest to, że programu używa więcej osób niż ty, które mogą być szybsze od ciebie.

Fora dyskusyjne

Możesz też znaleźć przydatne wskazówki na forach dyskusyjnych i w różnych wspólnotach. Ta metoda jest stosowana głównie przez osoby, które nie mają czasu na samodzielne szukanie okazji do obstawiania i nie chcą płacić za programy komputerowe. Problem w tym, że fora dyskusyjne są publiczne i korzysta z nich wiele osób (podobnie jak z programów komputerowych), co znów prowadzi do ulotności właściwego momentu. Poza tym na pewno nie znajdziesz tu najlepszych okazji.

Poszukiwanie na własną rękę

Jeśli wybierzesz tę opcję, musisz liczyć się z tym, że spędzisz sporo czasu na poszukiwaniach. Z drugiej strony, ta metoda jest jedną z najbardziej efektywnych, ponieważ wszystko robisz sam. Kolejną niezaprzeczalną zaletą jest to, że masz szansę znaleźć zakład arbitrażowy zanim ktokolwiek inny na niego wpadnie.

Każda metoda ma jednak pewne pułapki, a tutaj największym problemem jest zarówno wspomniana wcześniej czasochłonność, jak i możliwość, że dokonasz błędnych obliczeń i w efekcie raczej stracisz.

Jak obliczyć surebet

Po pierwsze musimy się dowiedzieć, czy rzeczywiście istnieje możliwość arbitrażu, czy też nie. Dlatego konieczne jest znalezienie najlepszych kursów dla obu możliwych wyników (na przykład wyniku meczu tenisowego lub zakładów under i over). Po dokonaniu tego, stosujemy następujące obliczenia do wszystkich możliwych wyników. Wynik obliczeń jest wyrażony w procentach.

Oto przykład:

  • (1 ÷ kurs zakładu) x 100

Jako przykład może posłużyć mecz pomiędzy Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem, gdzie kurs na Rogera wynosi 1.87, a na Rafaela 2.19. Obliczenie wyglądałoby następująco:

  • (1÷1,87) x 100 = 53,48 %
  • (1÷2,19) x 100 = 45,66 %
  • 45,66 + 53,48 = 99,14 %

W tym przypadku jest to zakład arbitrażowy, ponieważ wynik jest mniejszy niż 100%. Jeśli wynik jest większy niż 100%, to nie jest to zakład arbitrażowy i możesz przegrać. Im niższy wynik jest poniżej 100%, tym większy jest potencjalny zysk z zakładu arbitrażowego.

Obliczanie kwoty do obstawienia

Najpierw musisz określić, ile chcesz postawić w sumie. Załóżmy, że chcesz postawić 100 PLN, kalkulacja będzie wyglądać następująco.

  • (53,48% x 100 PLN) ÷ 99,14% = 53,9 PLN
  • (45,66% x 100 PLN) ÷ 99,14% = 46,0 PLN

W tym przykładzie zarobilibyśmy minimalnie 8 PLN, a maksymalnie 60 PLN. Jeśli jednak znajdziesz potencjalny zakład arbitrażowy i jesteś już choć trochę biegły w tym zakresie, to oczywiście nie musisz ograniczać się do 100 PLN. Ten przykład pokazuje jednak bardzo dobrze, że surebety działają, tylko zysk nie jest zbyt duży. Jak już powiedziałem w internecie możesz znaleźć także kalkulator surebetów, w którym wpisujesz kurs, a on pokaże Ci czy jest to zakład arbitrażowy i ile ewentualnie powinieneś postawić.

Uważaj na niektóre wady surebetów

Nic nie jest całkowicie wolne od ryzyka, a to jest podwójnie prawdziwe w przypadku sure betów. System ten choć na pierwszy rzut oka wydaje się idealny, niesie ze sobą pewne ryzyko, które każdy potencjalny gracz powinien wziąć pod uwagę.

Pomyłki – banalne błędy, które mogą się zdarzyć absolutnie każdemu. Dlatego w twoim własnym interesie jest sprawdzenie swoich obliczeń po ich dokonaniu. Krótko mówiąc, powiedzenie „mierz dwa razy, tnij raz” nie powinno być lekceważone.

Odwołanie meczu przez bukmachera – jedną z możliwych przeszkód jest odwołanie meczu przez bukmachera. Jeśli mecz zostałby odwołany tylko przez jednego bukmachera oznaczałoby to, że druga połowa zakładu pozostałaby bez pokrycia i istniałoby ryzyko przegranej.

Zmiana poziomu kursów – to nieprzyjemna sytuacja, która nie jest tak
Choć może się to wydawać mało prawdopodobne. Po postawieniu zakładu u pierwszego bukmachera nagle odkrywasz, że kursy u drugiego bukmachera uległy zmianie. W tym przypadku masz dwie opcje. Albo ustalisz stawkę u pierwszego bukmachera i będziesz miał nadzieję na wygraną, albo ustalisz odpowiednią stawkę u drugiego bukmachera, by przynajmniej zminimalizować ryzyko strat.

Anulowanie lub ograniczenie konta bukmacherskiego – nie byłbyś ani pierwszą, ani ostatnią osobą, której funkcje konta bukmacherskiego zostałyby ograniczone przez bukmachera. Oczywiście, bukmacherzy mają oko na swoich klientów i mogą anulować Twoje konto, jeśli podejrzewają Cię o używanie systemu arbitrażowego.

Niska rentowność – faktem jest, że zakłady arbitrażowe nie są bardzo lukratywnym sposobem zarabiania pieniędzy, co ze względu na czas, jaki trzeba poświęcić, zniechęca niektórych ludzi. Jednak przy wyższej wpłacie początkowej, możliwe jest zarobienie kilkuset koron, a co tu dużo mówić, każda korona jest dobra.

Ocena końcowa

Pewne zakłady (surebety) były kiedyś bardzo popularną metodą obstawiania, ale bukmacherzy zaczęli się temu przyglądać. Obecnie zjawisko to jest raczej na dalszym planie, ale to nie znaczy, że nie ma nic do zaoferowania. Najlepszym sposobem na skorzystanie z tego systemu jest na przykład praca z grupą przyjaciół, gdzie razem szukacie potencjalnych zakładów i razem obstawiacie. Nie trzeba dodawać, że w takim przypadku obstawianie bezpiecznych zakładów nabiera również pewnego wymiaru społecznego, co jest tylko dodatkowym bonusem. Jeśli zdecydujesz się wypróbować ten system obstawiania, czy to w grupie, czy solo, upewnij się, że znasz wszystkie potencjalne zagrożenia, jak również zasady każdego bukmachera. Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż oczekiwanie, że osiągniesz określony zysk, a w końcu tracisz wszystko.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY