Sporty Zimowe – Gdzie Obstawiać i Jak to Robić


Sporty zimowe są jednymi z najpopularniejszych sportów w historii i dotyczy to również ich obstawiania. Naturalnie jest to przede wszystkim aspekt sezonowy, gdyż w ciągu roku nie ma tak wielu wydarzeń. Nie umniejsza to jednak piękna tych sportów, wręcz przeciwnie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak obstawiać sporty zimowe, którzy bukmacherzy mają najlepszą ofertę lub które wydarzenia są najczęściej typowane, to poniższy artykuł jest dla Ciebie.

Zakłady na sporty zimowe – wybór bukmachera

Sporty zimowe można znaleźć w ofercie każdego bukmachera w Polsce, ponieważ przyciągają one ogromną liczbę fanów i obstawiających. Oczywiście termin sporty zimowe jest dość szeroki i możemy pod nim rozumieć wiele dyscyplin. Zasadniczo jednak dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju sporty zimowe, które zazwyczaj pojawiają się na przykład na olimpiadzie. Większość bukmacherów zajmuje się nimi regularnie. Ponadto standardem jest posiadanie przez bukmacherów aplikacji mobilnej do obstawiania sportów zimowych. Którzy bukmacherzy są najlepsi do stawiania zakładów na sporty zimowe w Polsce?

Jak obstawiać sporty zimowe

Zakłady online na sporty zimowe nie wymagają niczego szczególnego, wystarczy entuzjazm i konto u jednego z wybranych przez Ciebie bukmacherów. Wybierając bukmachera upewnij się, że ma on wszystkie cechy i funkcje, których od niego oczekujesz. Zapytaj też o recenzje i opinie innych użytkowników.

Następnie wystarczy, że założysz konto bukmacherskie, co można zrobić zarówno online jak i osobiście w oddziale. Pamiętaj, że licencjonowane zakłady sportowe zawsze będą wymagały od Ciebie weryfikacji tożsamości, którą możesz przeprowadzić osobiście lub online. Zależy to głównie od warunków panujących u danego bukmachera. Kiedy już dokonasz weryfikacji, możesz wpłacić pieniądze na konto bukmacherskie i zacząć obstawiać.

Rodzaje zakładów na sporty zimowe

Jak wspomniałem wyżej, termin sporty zimowe obejmuje wiele dyscyplin, z których każda ma swoją specyfikę. Oczywiście do sportów zimowych możemy zaliczyć hokej, który jest absolutnie i jednoznacznie numerem jeden. Co więcej hokej jest rozgrywany przez cały rok, więc fani mogą się nim cieszyć do woli. Warto wspomnieć o amerykańskiej NHL, rosyjskiej KHL oraz kilku ligach europejskich, takich jak szwedzka, fińska czy czeska.

Narciarstwo alpejskie to również bardzo atrakcyjny sport, który oferuje adrenalinę i ciekawe możliwości obstawiania. Narciarstwo ma tę przewagę nad hokejem, że jest to dyscyplina obu płci, więc możesz być pewien, że bukmacherzy będą oferować zarówno kategorie dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Biathlon również bardzo popularny w Polsce. Dotyczy to między również krajów nordyckich. To właśnie na biathlon można zwykle postawić całą gamę zakładów pobocznych, niezależnie od tego, czy dotyczą one narciarstwa czy strzelectwa. W biathlonie bierze udział duża liczba zawodników, więc emocje i adrenalina są w tym przypadku zapewnione.

Oczywiście sporty zimowe obejmują także inne dyscypliny, w tym najpopularniejsze w Polsce skoki narciarskie. Poza tym mamy snowboard, bobsleje, a także łyżwiarstwo figurowe i łyżwiarstwo szybkie. Wszystkie one są częstym celem wielu obstawiających, którzy stawiają nie tylko na zwycięzcę konkursu, ale także na różnicę czasu między łyżwiarzami lub na to, czy któryś z nich zostanie zdyskwalifikowany.

Zakłady na żywo na sporty zimowe

Większość bukmacherów dostępnych dziś w Polsce bez problemu oferuje zakłady na żywo. Powód jest prosty. Duża liczba typerów po prostu ich potrzebuje, ponieważ zakłady na żywo nie tylko sprawiają, że zakłady są ciekawsze, ale także nieco bardziej dokładne. Dlaczego dokładne? Ponieważ obstawiasz w trakcie trwania wydarzenia, więc możesz obserwować jego rozwój. Zwłaszcza, jeśli dostępny jest także stream na żywo.

Jednak nie wszystkie sporty zimowe mają taką samą pozycję w sekcji live, niektóre są bardziej odpowiednie do obstawiania przed rozpoczęciem danego wydarzenia. Na przykład łyżwiarstwo figurowe czy skoki narciarskie, ale to też nie jest w 100% prawda. Z drugiej strony takie dyscypliny jak hokej czy biathlon nadają się idealnie do obstawiania na żywo.

Jeśli chodzi o samą sekcję live, niektórzy bukmacherzy nie oferują streamów, ale starają się to nadrobić lepszymi kursami, albo przynajmniej live trackerem. Tracker na żywo jest używany do informowania o bieżącej sytuacji w konkursie i dlatego jest pomocny przy obstawianiu.

Popularne konkursy i turnieje

Zakłady na sporty zimowe są bardzo popularne same w sobie, ale faktem jest, że niektóre wydarzenia są bardziej prestiżowe niż inne i dlatego są bardziej pożądane przez obstawiających. Niezależnie od tego, którego z zimowych sportów jesteś fanem, nie przegap poniższych wydarzeń.

Na tej liście z pewnością nie może zabraknąć Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Jest to najbardziej prestiżowe wydarzenie, odbywające się co cztery lata. Można tu uprawiać większość sportów zimowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Warto też wspomnieć o Mistrzostwach Świata, z których niektóre odbywają się co roku, inne co dwa lata. Na tym wydarzeniu, podobnie jak na Igrzyskach Olimpijskich, znajdziemy najlepszych sportowców z całego świata, więc zawsze jest co oglądać.

Pomijając czysto międzynarodowe wydarzenia sportowe, warto też wspomnieć o serii Pucharów Świata. Są to różne zawody w trakcie sezonu, w których uczestnicy gromadzą punkty, które są używane do ogłoszenia ogólnego zwycięzcy na koniec sezonu (po ostatnim wyścigu). Dlatego do wygrania Pucharu Świata potrzebna jest długotrwała forma, a nie tylko jeden dobry start. Tym bardziej interesujące jest obserwowanie uczestników tych bitew.

Porady dla typerów

Sporty zimowe i obstawianie dobrze do siebie pasują. Musisz jednak obstawiać systematycznie, a nie losowo. W zasadzie wygląda to bardzo podobnie do obstawiania innych dyscyplin – strategia obstawiania sportów zimowych jest ważna, a pierwszą rzeczą, o której musisz pomyśleć, jest zarządzanie swoimi finansami. Dobrym pomysłem jest ustalenie limitu, którego nie będziesz przekraczać, a także ilości czasu jaki poświęcasz na grę. Krótko mówiąc musisz zrobić wszystko, by nie uzależnić się od hazardu i nie stracić swoich cennych pieniędzy.

Obserwuj sportowca/drużynę przez cały sezon

Nie wystarczy raz w roku usiąść przed ekranem i sądzić, że poprawnie odgadłeś zwycięzcę jakiegoś wyścigu. Wręcz przeciwnie, musisz regularnie oglądać sport, aby poznać formę wszystkich uczestników. Oczywiście nie oznacza to, że musisz oglądać relacje ze wszystkich zawodów, ale pamiętaj, by na bieżąco sprawdzać wyniki i wszelkie wahania w osiągnięciach sportowców.

Weź pod uwagę prestiż turnieju

Jeśli planujesz postawić na mniejszy konkurs, któremu brakuje prestiżu to zastanów się dwa razy, czy naprawdę chcesz postawić na światowego lidera i faworyta. Wielu zawodników traktuje mniejsze turnieje bardziej jako rodzaj treningu i szansę na poznanie gry lub wypróbowanie nowego stylu czy strategii. Dlatego stawianie na wielkich faworytów może nie być rozsądne.

Nie stawiaj na zawodników i drużyny, którym kibicujesz

Albo przynajmniej nie stawiaj dużych sum, by ich niepotrzebnie nie tracić. Dlaczego? Bo jeśli pozwolisz by emocje i sympatie wzięły górę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przegrasz. Kiedy obstawiasz ważne jest, abyś zachował dystans i zimną krew, abyś mógł właściwie ocenić za i przeciw.

W zasadzie wszystko zależy od Ciebie. Trudno jest bowiem spisać jakieś ścisłe zasady obstawiania sportów zimowych. Otóż nie ma czegoś takiego. Każdy obstawiający jest inny i ma inne potrzeby, więc na początku musisz dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najlepsze. Może to trochę potrwać, ale z czasem to opanujesz.

FAQ – Często zadawane pytania

Czy w Polsce odbywają się prestiżowe zawody w sportach zimowych?

Tak, w Polsce najpopularniejszym sportem zimowym są skoki narciarskie. Odbywają się one na skoczniach w Zakopanem lub Wiśle. Transmisje z największych wydarzeń transmitowane są na antenie telewizji polskiej.

Czy mogę typować sporty zimowe na Olimpiadzie z wyprzedzeniem?

Niektóre zakłady na duże turnieje i wydarzenia są dostępne z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Pozostałe są dodawane w trakcie trwania wydarzenia. Zachowaj szczególną ostrożność przy zakładach długoterminowych, ponieważ nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć w międzyczasie. Twój faworyt może stracić formę, doznać kontuzji lub może wydarzyć się coś innego, co negatywnie wpłynie na Twój zakład. Postaraj się więc nie obstawiać z dużym wyprzedzeniem, by się nie rozczarować.

Czy mogę obstawiać wszystkie sporty zimowe na żywo?

Nie do końca. To zawsze zależy od konkretnego bukmachera, ale także od popularności samego sportu czy wydarzenia. Niektóre sporty są po prostu bardziej popularne niż inne, więc jeśli jakiś sport nie przyciąga wielu fanów (lub obstawiających), bukmacherzy zazwyczaj nie umieszczają go w sekcji live.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY