Snooker – Strategie Zakładów i Przydatne Porady


Chociaż snooker nie jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie, trudno byłoby znaleźć osobę, która nigdy o nim nie słyszała. Jest to sport podobny do bilardu, który znamy z pubów i salonów gier. Turnieje snookera są dość popularne wśród obstawiających, ponieważ jest to prestiżowa i atrakcyjna gra na którą warto stawiać. Chcesz wiedzieć jak obstawiać snookera? W kolejnych akapitach zilustruje to i podpowiem na co powinieneś zwrócić uwagę.

Zakłady na snookera w Polsce

Snooker to dość powszechna gra, którą można znaleźć u praktycznie wszystkich krajowych bukmacherów. Jak już wspomniałem wyżej, nie należy ona do czołówki gier, ale wciąż ma wielu wiernych fanów. Bukmacherzy skupiają się bardziej na większych turniejach i bardziej znanych nazwiskach, ale na pewno nie będziesz zawiedziony tym, co znajduje się w ofercie. Poniżej przedstawiam najlepszych bukmacherów, u których możesz postawić na ten sport.

Jak obstawiać snookera

Jeśli lubisz snooker i chciałbyś na niego postawić, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość – to proste. Ten sport jest oferowany przez każdego krajowego bukmachera, więc musisz tylko wybrać tego, który najbardziej Ci odpowiada. Kiedy już dokonasz wyboru nadszedł czas na rejestrację. Można to zrobić przez Internet. Możliwe też jest przeprowadzenie weryfikacji online, więc nie musisz nigdzie wychodzić. Jednak w zależności od danego bukmachera, a także banku, w którym masz konto być może będziesz musiał dokonać weryfikacji w jednym z oddziałów.

Kiedy Twoje konto gracza zostanie zweryfikowane, wszystko co musisz zrobić to wpłacić na nie pieniądze i możesz zacząć obstawiać. Odszukaj snookera w menu, kliknij na niego i wybierz turniej lub mecz, który Cię interesuje. Pamiętaj, że możesz otworzyć konto gracza u kilku bukmacherów naraz, aby porównać kursy. Wszyscy polscy bukmacherzy posiadają aplikację mobilną do obstawiania snookera.

Popularne zakłady na ten sport

W większości sportów masz do wyboru więcej niż jeden rodzaj zakładu, a snooker nie jest tu wyjątkiem. Trzeba jednak powiedzieć, że bukmacherzy nie wystawiają zakładów dodatkowych na niektóre mecze, a jedynie zakład na zwycięzcę danego spotkania. Ogólnie rzecz biorąc w snookerze nie ma tylu zakładów pobocznych, co w innych sportach, ale od czasu do czasu możesz postawić na inne rzeczy.

Wśród najbardziej popularnych zakładów na snookera jest z pewnością zakład na zwycięzcę całego turnieju. Jest to oczywiście zakład nieco bardziej długoterminowy ponieważ obstawiamy go z kilkudniowym wyprzedzeniem, ale jest on popularny wśród graczy. W tym zakładzie istnieje ryzyko, że nasz faworyt w turnieju nie będzie w takiej formie jakiej byśmy od niego oczekiwali, czego nigdy nie da się przewidzieć z wyprzedzeniem.

Snooker, podobnie jak wiele innych sportów, jest grą z handicapem, który może zwiększyć szanse lub zmniejszyć ryzyko przegranej. Kiedy więc stawiamy zakład z handicapem nie wystarczy wygrać / przegrać z jednym z graczy, ale decydująca jest także liczba punktów.

Nieco mniej popularnym zakładem jest zakład na dokładny wynik. Ten typ zakładu jest dość ryzykowny, ponieważ odgadnięcie dokładnego wyniku w snookerze jest bardzo trudne. Z drugiej strony kursy na takie zakłady są bardzo atrakcyjne i z pewnością jedne z najwyższych jakie możesz spotkać w snookerze.

Zakłady na żywo na snookera

Zakłady na żywo są popularne nie tylko w snookerze, ale także w większości innych dyscyplin sportowych. Obstawiający mają możliwość śledzenia bieżących wydarzeń i reagowania na postępy w grze. Wielu bukmacherów regularnie włącza mecze snookera do swojej oferty zakładów na żywo, więc nie musisz szukać daleko, by trafić na taki zakład.

Zakłady na żywo oferują więcej możliwości obstawiania niż te przedmeczowe, a handicapy są jednymi z najpopularniejszych. Zakłady handicapowe są stałym elementem zakładów na żywo i dotyczy to większości dostępnych dyscyplin. Powszechne są także zakłady over/under (np. na wynik). Popularne jest także obstawianie zwycięzcy lub tego, kto pierwszy zatopi bilę w danej łuzie. Gracze mogą również obstawiać, czy w danym fragmencie gry wystąpi faul czy nie.

Poza tym atrakcyjność zakładów na żywo zwiększają oczywiście inne rzeczy. Chociażby dostępność streamu na żywo lub czatu, gdzie możesz dyskutować z innymi graczami, szukać inspiracji lub po prostu chwalić się własnymi sukcesami. W każdym razie zakłady na żywo muszą sprawiać przyjemność, w przeciwnym razie nie ma sensu się do nich zmuszać. Niektórzy ludzie wolą zakłady na żywo, inni wolą zakłady przedmeczowe.

Atrakcyjne turnieje dla polskich kibiców

Jak każdy sport, snooker oferuje wiele prestiżowych turniejów, które przyciągają widzów bardziej niż inne. Polskich kibiców mogą przyciągnąć krajowe zawody, które nie dorównują poziomem tym zagranicznym, ale wciąż są warte uwagi. Przykładem mogą być Mistrzostwa Polski lub turnieje juniorskie, gdzie możesz obserwować przyszłe talenty.

Jednak o wiele bardziej interesują nas wydarzenia światowe, wśród których z pewnością nie może zabraknąć The Masters. Masters jest otwarty tylko dla graczy posiadających zaproszenie, więc nie ma tu żadnych kwalifikacji. Nie możemy oczywiście pominąć Mistrzostw Świata w Snookerze, gdzie możesz podziwiać umiejętności najlepszych snookerzystów na świecie. Bardzo popularny jest również turniej World Grand Prix, który rozpoczął swoją działalność w 2015 roku, ale od tego czasu odbywa się co roku z wielkim rozmachem.

Ponieważ kolebką snookera jest Wielka Brytania, to właśnie stamtąd pochodzą najlepsi gracze na świecie. To właśnie w Wielkiej Brytanii odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów snookerowych – UK Championship. Gracze, którzy w swojej karierze zdobyli Mistrzostwo Wielkiej Brytanii, Mistrzostwo Świata i Mistrzostwo Świata są nazywani zdobywcami Potrójnej Korony. Dlatego te trzy turnieje można uznać za najbardziej prestiżowe w świecie snookera.

Wskazówki jak obstawiać snookera

Jeśli nie rozumiesz i nie śledzisz tej dyscypliny sportu, zakłady online na snookera mogą być trudne. Dotyczy to każdego sportu. Dlatego podczas stawiania zakładów na snookera opłaca się przestrzegać pewnych niepisanych zasad. Nie wiesz, czym one są? Oto one:

Monitoruj aktualną formę zawodników

Wszyscy snookerzyści mają napięty grafik, więc utrzymanie takiej samej formy przez cały rok jest w zasadzie niemożliwe. Warto więc mieć oko na aktualną formę graczy by sprawdzić, czy nie przechodzą przez trudny okres, który może oznaczać dla Ciebie przegraną.

Oglądaj turnieje kwalifikacyjne

W dzisiejszych czasach mamy tę przewagę, że możemy oglądać turnieje kwalifikacyjne lub te mniejsze, o których wcześniej mogliśmy tylko czytać. Jest to ogromna zaleta ponieważ to właśnie w kwalifikacjach może pojawić się ktoś z przyzwoitą formą, kto może przetasować rankingi w dużych turniejach. Tak było w 2012 roku, kiedy debiutant Jamie Jones dotarł do ćwierćfinału. Obstawiający, którzy oglądali turniej kwalifikacyjny zauważyli, że Jones będzie godnym przeciwnikiem dla najlepszego gracza na świecie.

Poznaj style każdego z zawodników

Każdy zawodnik jest inny, stąd też ich mecze przebiegają w różny sposób. Dlatego staraj się obserwować jak najwięcej graczy, by uchwycić ich styl gry. Niektórzy gracze wygrywają mecze dość szybko, podczas gdy inni często przechodzą do decydującej rundy (coś jak dogrywka). Na przykład Carter grał bardzo dobrze przeciwko niżej notowanym graczom, ale rzadko wygrywał turnieje.

Wybierz uważnie, na co stawiasz

Obstawianie zwycięzcy turnieju lub meczu jest w porządku. Nie ma w tym błędu. Jednakże bukmacherzy często przygotowują zakłady, które są czystą loterią. Lepiej jest unikać takich betów, ponieważ są one tylko kwestią przypadku i nie można ich przewidzieć w oparciu o żadne dane czy statystyki. Mam tu na myśli np. zakłady na kolor pierwszej wbitej bili, dokładny wynik meczu czy liczbę punktów w danym frame’ie. Nie daj się nabrać na coś, co nie jest związane z formą i umiejętnościami zawodników.

FAQ – Często zadawane pytania

W których krajach snooker jest najbardziej popularny?

Snooker jest najbardziej kojarzony z Anglią, jednak w ostatnich latach rozprzestrzenił się na całym świecie. Zyskał on dużą popularność na przykład w Australii, Irlandii i Szkocji. Ma też swoich fanów w Polsce, jednak jeszcze nie tak wielu. Snooker znalazł ostatnio wielu fanów także w niektórych krajach azjatyckich, więc nie jest zaskoczeniem, że możemy natknąć się na turnieje z Chin itp.

Czy obstawianie snookera jest trudne?

Nie. Zakłady na snookera są takie same jak zakłady na każdy inny sport. Co więcej, może to być nawet łatwiejsze bo przecież nie masz do wyboru tak wielu zakładów pobocznych, które mogłyby Cię rozpraszać. Jeżeli chcesz odnieść sukces w zakładach na snookera, musisz być oddany sportowi. Rozumiem przez to obserwowanie meczów, statystyk i tego, co dzieje się wokół Ciebie. W Internecie możesz znaleźć różne strategie zakładów na snookera, które oczywiście nie zagwarantują Ci wygranej, ale mogą pomóc.

Czy warto obstawiać snookera na żywo?

Zakłady na żywo na snookera są tak samo korzystne jak w przypadku większości innych sportów. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz dostęp do transmisji na żywo ponieważ możesz łatwiej ocenić formę obu graczy. Czasami jeden lub drugi gracz może prowadzić nawet jeśli nie gra lepiej niż przeciwnik. To są szczegóły, na które musimy zwracać uwagę. Zakłady na żywo pozwalają elastycznie reagować na toczący się mecz, co oczywiście jest przewagą nad zakładami przedmeczowymi.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY