Rola Bukmacherów w Świecie Sportu


Rola bukmacherów jest bardzo prosta – dostarczać obstawiającym kursy, dzięki którym mogą obstawiać różne wyniki wydarzeń sportowych. Oczywiście, aby przyciągnąć nowych klientów (i utrzymać starych), bukmacherzy muszą oferować dobre kursy, wysokiej jakości obsługę, a także ciekawe promocje.

Bukmacher bierze pieniądze od graczy, którzy obstawiają różne wyniki i zapewnia, że ci, którzy poprawnie odgadli wynik, otrzymają z powrotem kwotę swojego zakładu + zysk (w zależności od obstawionego kursu). Bukmacher w rzeczywistości stawia przeciwko Tobie. Więcej informacji o tym jak działają bukmacherzy znajdziesz w artykule „jak działają bukmacherzy”.

Bukmacher – firma jak każda inna

Zakłady bukmacherskie to biznes. A celem bukmacherów jest logicznie rozumiany zysk. Aby zapewnić sobie zysk, bukmacherzy muszą oferować kursy, które przynoszą zysk na danym wydarzeniu sportowym – niezależnie od jego wyniku. Na przykład, jeśli mamy mecz pomiędzy Realem Madryt a Chelsea, gdzie Chelsea ma 40% szans na wygraną, idealny kurs na zwycięstwo Chelsea to 2.50 (100/40). Bukmacherzy muszą jednak zarabiać, więc będą oferować obstawiającym np. kurs 2,40. Jako typer musisz znaleźć bukmachera, który pobiera najmniejszą marżę (więcej informacji na ten temat znajdziesz np. w artykule „Jak obliczyć marżę bukmachera w zakładach 1×2)”.

Oprócz tradycyjnych bukmacherów istnieją również giełdy zakładów, na których można samemu zostać bukmacherem. Po prostu oferujesz kursy na określony wynik wydarzenia sportowego i czekasz, czy inny gracz przyjmie zakład. Ten rodzaj zakładów stał się dość popularny w ostatnich latach, ponieważ oferuje graczom zmianę i, co ważniejsze, inny sposób na zarabianie pieniędzy. W końcu zwykli obstawiający popełniają błędy częściej niż zawodowi bukmacherzy. Jednak na początku zalecamy, abyś trzymał się klasycznych zakładów sportowych.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY