Rodzaje zakładów sportowych


To niesamowite, jak wiele rodzajów zakładów sportowych można postawić na każde wydarzenie sportowe. Możesz obstawiać mecze piłki nożnej z ponad 80 różnymi typami zakładów – oprócz końcowego wyniku i innych „podstawowych” zakładów, możesz obstawiać, który zawodnik pierwszy strzeli na bramkę, która drużyna wykona pierwszy rzut rożny lub która drużyna otrzyma pierwszą żółtą kartkę.

W przypadku meczu tenisowego, będziesz mógł obstawiać, czy w secie dojdzie do tiebreaka, ile gemów będzie miał set/mecz itp. Moglibyśmy tak trwać przez długi czas. Bukmacherzy naprawdę starają się zaoferować graczom jak najwięcej opcji.

Najpopularniejszym typem zakładu sportowego jest oczywiście zakład na wynik końcowy. Na przykład w piłce nożnej stawiasz na wygraną drużyny A / remis w meczu / wygraną drużyny B. Oto prosty przykład:

Kursy na mecz – przykład

  • Manchester United 1.46
  • Ajax 9,70
  • Remis 4,70

Gdybyś wierzył, że Manchester United wygra w tej sytuacji postawiłbyś na kurs 1,46. Oznacza to, że za każdy postawiony 1$ otrzymasz 1,46$. Jeśli postawisz 100$ na MU, otrzymasz z powrotem 146$, Twój oryginalny zakład (100$) i Twój zysk (46$), jeśli MU wygra. Jeśli Manchester United przegra, stracisz swoje 100$.

Ten rodzaj zakładu sportowego dotyczy końcowego wyniku meczu.

Oczywiście, istnieje wiele innych rodzajów zakładów, ale przynajmniej na początku powinieneś skupić się na tych bardziej podstawowych (jak np. końcowy wynik meczu). Pozostałe typy zakładów są raczej „przynętą” zakładów bukmacherskich – próbują zwabić nowicjuszy do obstawiania różnych typów zakładów, ale zazwyczaj kończy się to stratą dla obstawiającego. Dzieje się tak dlatego, że początkujący (a często zaawansowani) gracze nie mają wystarczających informacji, aby przeprowadzić dobrą analizę przedmeczową.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY