Prowadzenie Dziennika Typera – Zacznij w 2022


Dziennik bukmachera – jeśli chcesz poważnie traktować zakłady sportowe i jesteś gotów włożyć wysiłek w swoją długoterminową skuteczność, bez wątpienia musisz śledzić swoje postępy – i to bardzo szczegółowo. Jedynym sposobem na to jest prowadzenie specjalnego dziennika zakładów, w którym będziesz wszystko zapisywał.

Pamiętnik typera

Powinieneś zapisywać każdy pojedynczy zakład sportowy, który postawisz w swoim dzienniku zakładów. Ta praktyka jest niezwykle przydatna, więc im szybciej ją opanujesz, tym lepiej. W ten sposób wielokrotnie zwiększysz swoje szanse na osiągnięcie długoterminowej rentowności. Innymi słowy, dziennik zakładów stanie się Twoim najlepszym przyjacielem w codziennej rutynie obstawiania.

Jeśli jesteś nowy w świecie zakładów sportowych, założenie dziennika zakładów otworzy Ci oczy na to, jak podchodzić do zakładów, a także stopniowo da Ci dostęp do bogactwa informacji, do których wcześniej nie miałeś dostępu. Wyobraź sobie, że możesz spojrzeć na swój pamiętnik i retrospektywnie ocenić, co zrobiłeś dobrze, a co źle w swoich poprzednich zakładach. Te dane są naprawdę bezcenne, ponieważ stopniowo „wyostrzają” Twój sposób myślenia o zakładach i pomagają Ci przenieść Twoje zakłady na najbardziej profesjonalny poziom.

Powinieneś zapisać w swoim dzienniku następujące informacje:

  • Data – Kiedy został zawarty zakład.
  • Sport – Na jaki sport stawiasz.
  • Wydarzenie – Jaki to był konkretny mecz.
  • Wybór – drużyna, na którą stawiasz.
  • Back/Lay – czy jest to „back” (zakład na wygraną) czy „lay” (zakład na brak wygranej).
  • Kursy – Kursy, które otrzymałeś od bukmachera na swój typ.
  • Wielkość zakładu – ilość pieniędzy, które postawiłeś.
  • Win/Lose – „V” oznacza wygraną, „P” – przegraną.
  • Gain/Loss – kwota, którą zyskałeś/straciłeś na danym zakładzie.
  • Kryteria zakładu – Mała sekcja, w której określasz powody, dla których zawarłeś zakład.

Jeśli chodzi o samo prowadzenie dziennika, możesz kupić tradycyjny dziennik lub prowadzić go na komputerze w Excelu (ale w tym przypadku należy regularnie robić kopie zapasowe). Ogólnie rzecz biorąc, prowadzenie dziennika na komputerze jest łatwiejsze, ale to zależy od osobistych preferencji każdego obstawiającego.

Bardzo szybko po założeniu dziennika zakładów, zaczniesz dostrzegać wszystkie korzyści płynące z jego prowadzenia. Będziemy poruszać ten temat w kolejnych lekcjach naszej szkoły zakładów, więc upewnij się, że przestudiowałeś wszystkie lekcje.

Dziennik jest w 3 wersjach, dwie pierwsze wersje są dla konta bukmacherskiego w PLN. Jedyną różnicą między nimi jest formuła używana do obliczania „optymalnej kwoty zakładu”. Ten z niższą progresją jest dla bardziej ostrożnych graczy, którym udało się przyzwoicie powiększyć swój bankroll, ale postawienie 300 PLN przy bankrollu 10.000 PLN wydaje im się psychologicznie za dużo, jeśli mają serię 5 lub więcej nieudanych zakładów. Z tej formuły wynika stawka 140 PLN za 10.000 PLN.

Trzecią wersją dziennika jest wersja dla konta z zakładami w USD, która zawiera tę samą formułę z progresją malejącą. Ale formuła to tylko zalecenie ile postawić i każdy może albo dostosować go lub zignorować obliczoną wartość według własnego uznania.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY