Profesjonalne Zakłady i Relacje Rodzinne – Jak Je Budować


Wierzysz, że masz to czego potrzeba, by zarabiać na życie obstawiając zakłady. Masz umiejętności, wiedzę i dyscyplinę, a co najważniejsze masz też bankroll potrzebny do obstawiania w pełnym wymiarze godzin. Opracowałeś szczegółowy plan i jesteś gotowy, aby pokazać światu, że jesteś najlepszym graczem sportowym na ziemi. Zanim zaczniesz, omówmy kilka spraw.

Nigdy nie jest łatwo być profesjonalnym obstawiającym. Tylko część bliskich mu osób jest w stanie zaakceptować jego drogę zawodową (poza nielicznymi wyjątkami).

Po pierwsze – najlepszym obstawiającym zakłady sportowe na świecie jestem ja, więc ty możesz być drugim najlepszym obstawiającym zakłady sportowe na świecie – w najlepszym wypadku. Co ważniejsze, powinieneś także pomyśleć o relacjach w swojej rodzinie i najbliższym otoczeniu.

Jak wiele osób w Twoim otoczeniu jest zaangażowanych w zakłady sportowe?

Odpowiedź jest bardzo prawdopodobna: NIKT, a może 1-2 osoby. Nie więcej. Inni ludzie prawdopodobnie nie odnoszą się do zakładów sportowych lub co gorsza, gardzą nimi. Myślą, że jest to rozrywka dla głupich ludzi albo uzależnienie.

Tak czy inaczej, większość ludzi w twoim otoczeniu ma już wyrobione zdanie na temat zakładów sportowych. Dlatego ich reakcje na wieść o tym, że zamierzasz rozpocząć karierę zawodowego bukmachera, są łatwe do przewidzenia.

Przez całe 18 lat, które spędziłem obstawiając zakłady sportowe nie miałem przyjemności umówić się z kobietą, która zajmowała się zakładami sportowymi. Jestem pewien, że one istnieją (albo tak mi się wydaje). Dlaczego o tym wspominam? Poniższy opis jest napisany z męskiej perspektywy. Nie wiem, czy poniższy tekst odnosi się również do kobiety – profesjonalnej obstawiającej. Jeśli trafię na profesjonalną obstawiającą kobietę, przeprowadzę dogłębną analizę, a następnie podzielę się z Tobą moimi spostrzeżeniami.

Poniżej przedstawiamy typowe reakcje pięciu grup ludzi na ogłoszenie nowej pracy (sam byłem w takiej sytuacji). Dla każdej grupy podaję też moje zalecenia, jak podejść do tej sytuacji.

Rodzina

Nie mówię tu o twojej żonie i dzieciach. Mam na myśli twoich rodziców, rodzeństwo i najbliższą rodzinę. Jest to jedyna grupa osób, która jest wtajemniczona w twoje zakłady od samego początku.

Nawet jeśli zawsze w skrytości ducha wiedziałeś o możliwości podjęcia się obstawiania w pełnym wymiarze godzin, to i tak pojawi się pewien niepokój. Miejmy nadzieję, że twoje osiągnięcia jako obstawiającego nie spowodowały u nich żadnych zmarszczek. Jeśli tak się stanie, ucierpicie na tym i wy i oni. Pogardliwie przyjmą wiadomość, że będziesz zarabiał na życie zakładami bukmacherskimi. Nawet jeśli jesteś odpowiedzialnym graczem, który stawia swoją rodzinę na pierwszym miejscu i zawsze potrafi zapewnić jej byt, to i tak spotkasz się z pewną nieufnością. Każde pogorszenie sytuacji finansowej lub niepowodzenie będzie na zawsze związane z zakładami bukmacherskimi.

Zalecenie. Na przykład praca jako konsultant w sklepie z elektroniką, copywriter, tester oprogramowania itp.

Druga rodzina

To jest twoja najbliższa rodzina. Twoja żona, dzieci, pasierbowie, zwierzęta domowe oraz wszyscy lokaje, gosposie itd. (no dobra, trochę przesadzam).

Jeśli jesteś żonaty to zakładam, że zakłady sportowe są częścią twojego życia od dłuższego czasu. To znaczy, że twoja rodzina w jakiś sposób zaakceptowała już twoje hobby. Jednak teraz, gdy jest to praca na pełen etat, ich reakcja się zmieni. Zakres zmian będzie zależał od tego, czy będziesz w stanie zapewnić swojej rodzinie taki sam lub lepszy styl życia niż dotychczas. Dotyczy to także twojego wolnego czasu – jeśli nagle nie będziesz miał czasu dla swojej rodziny, będzie to problem. Każda zmiana w stosunku do normy rzuci zły cień na twoją nową karierę.

Zalecenie. Odłóż odpowiednią ilość pieniędzy. Przygotuj miejsce, w którym będziesz mógł uciec od tego wszystkiego. Jeśli chodzi o twoją rocznicę, urodziny twojej żony, Walentynki. Mam tylko trzy proste słowa: Wyjątkowy, Wyrafinowany, Drogi.

Dziewczyna

Dla poniższej porady za dziewczynę uważa się osobę, z którą jesteś w związku krócej niż 2,5 roku i z którą nie mieszkasz pod jednym dachem. Jeśli te słowa nie mają zastosowania, sprawdź punkt powyżej (druga rodzina).

To zależy od tego, czy kiedykolwiek rozmawialiście o zakładach. Jeśli byłeś otwarty, informacje o twojej nowej karierze będą traktowane z przymrużeniem oka. Jeśli nie mówiłeś zbyt wiele o tej rozrywce, reakcja jest trudna do przewidzenia. Pewnie spodziewałbym się zaskoczenia lub szoku, tak na wszelki wypadek. Jeśli jest lepiej, to dobrze.

Zalecenie: moim zdaniem najlepiej jest od samego początku otwarcie mówić o swoich założeniach. Tylko w ten sposób twój partner będzie przygotowany. Tylko w ten sposób unikniesz rozczarowania, gdy po sześciu miesiącach twój partner przyklei ci etykietkę hazardzisty, spakuje się i odejdzie.

Przyjaciele i znajomi

Do tej grupy zalicza się każdą osobę, którą znasz dłużej niż 6 miesięcy i z którą masz regularny kontakt obecnie lub w przeszłości.

Jesteś teraz dla nich „hazardzistą”. Nie zabraknie ciągłych żartów i dowcipów. Teraz jednak to już nie ma sensu, bo można bezpiecznie założyć, że będziesz teraz również szukał (przynajmniej) okazjonalnych bukmacherów sportowych, od których będziesz mógł usłyszeć swoje opinie. To jest nieunikniony bodziec, który będzie towarzyszył twojemu nowemu oficjalnemu tytułowi. Naucz się z tym żyć.

Rekomendacja: Polecam przyjęcie takiego samego podejścia jak w punkcie 1. Naucz się żartować ze swojego zawodu, przyjmuj krytykę i miej nadzieję, że z czasem będzie lepiej.

Koledzy i koleżanki

Są to ludzie, z którymi pracujesz lub z którymi pracowałeś jeszcze kilka dni temu.

Ci ludzie nie są już częścią twojego codziennego życia.

Rekomendacja: Pokaż światu, że potrafisz odnosić sukcesy

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY